معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 619259
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 241
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

 

بر عيد غدير عيد اكبر صلوات / بر چهره ي نوراني حيدر صلوات
بر فاطمه اين عيد هزاران تبريك  / بر يك يك اهل بيت كوثر صلوات  . . .
عيد غدير بر شما مبارك

 

 

 

 

 

غافل مشو از عيد غدير و بركات  / امروز خدا گشوده است باب نجات
جبريل و ملائك همه با امر خدا  / سر داده ز گل دسته ي هستي صلوات

 

 

 

 

 

 

 

 

در عيد غديرخم بسي مسرورم  / از نور جمال مرتضي مسحورم
اميد كه در حشر به ذكر صلوات  / با حب علي خدا كند محشورم

 

 

 

 

 

 

 

 

يارب به حق غدير و مولاي غدير  / با دست علي ومرتضي دستم گير
تا همره قدسيان فرستم صلوات  / فرياد زنم ز فرط شادي تكبير

 

 

 

 

 

 

 

 

اميد خدا به ما نويدي بدهد  / در عيد غدير اجر مزيدي بدهد
از بركت ذكر ياعلي و صلوات  / حق با فرجش بر همه عيدي بدهد

 

 

 

 

 

 

 

 

الحق كه تو آن علي ولي اللهي
از اسرار خداوند جهان آگاهي
آغاز ولايتت فرستم صلوات
دانم ز عنايتت غمم مي كاهي

 

 

 

 

بالاي كجاوه ها بر آن خم غدير  / گلواژه ي اكملت لكم شد تفسير

بر دست يداللهي حيدر صلوات  / در بيعت ياعلي به پا شد تكبير

 

 

 

 

 

امروز به شكرانه ي اين عيد غدير  / كز يمن ولايتش جهان شد تطهير
پيوسته فرست بر محمد صلوات  / كن بيعت ديگري به مولا و امير

 

 

 

منبع : سايت ميعادگاه

دسته ها : متفرقه 4
سه شنبه 30 7 1392 1:9 صبح

 

 

اگر چه درهاي رحمت خداوند هيچ گاه به روي بندگانش بسته نخواهد شد، اما برخي از ايام از اهميت ويژه اي برخوردار هستند كه از جمله آنها مي توان به روز عرفه اشاره كرد، چرا كه عرفه، روز بازگشت است؛ بازگشت به آغوش مهربان خدا، عرفه، روزي است كه نااميدي از درگاه خدا رخت برمي بندد و درهاي رحمت ويژه خداوند به روي بندگان باز خواهد شد،چنانچه امام سجاد در صحيفه سجاديه مي فرمايد:

«بار خدايا، امروز روز عرفه‏ است. روزى است كه آن را شريف و گرامى داشته‏اى و تعظيم و تجليل كرده‏اى. در اين روز رحمت خود پراكنده‏اى و بر مردمان به عفو خود منّت نهاده‏اى و عطاى خود در حق ايشان افزوده‏اى و بر بندگانت تفضّل فرموده‏اى.»

و چه آرزويي براي مسافران سرزمين وحي كه عرفه را در كنار امام معصوم عليه السلام به عبادت و راز و نياز با خداوند متعال بپردازند، چه سعادتي بالاتر از آن كه نفس هاي تو همراه با نفس هاي امام معصوم به سوي خداوند بالا رود، و براي ما كه سال هاست دستمان از صحراي عرفات دور است و آرزوي آن را بر سينه داريم، چه سعادتي بهتر از اينكه عرفه امسال را مهمان خان با كرامت امام سجاد عليه السلام باشيم و همراه با اين امام همام به راز و نياز با خداوند متعال بپردازيم و زيباترين درس هاي زندگي را از همنشيني با زينت عبادت كنندگان بياموزيم، درس هايي كه هر كدام مي تواند ما را به قله هاي موفقيت و خوشبختي برساند و زندگي را براي ما لذت بخش كند:


سكانس اول: حمد و سپاس خداوند

حمد باد تو را، حمدى كه تا نعمتت جاودانه است جاودانه ماند. حمد باد تو را، حمدى در برابر احسانت، حمدى كه به خشنوديت بيفزايد. حمد باد تو را، حمدى كه تنها تو را سزد و بدان جز به تو تقرب نتوان جست. حمدى كه دوام نعمت پيشين را سبب شود و نعمتهاى تازه را دوام بخشد. حمدى كه به پاس كرم تو بر نعمتها بيفزايد و تو به پاس احسانت پى در پى بر آن بيفزايى.سكانس دوم: اعتراف به گناهان در پيشگاه خداوند متعال

اى خداوند، من آن بنده توأم كه هم پيش از آفريدن او، او را از نعمت خود برخوردار ساختى و هم پس از آن. سپس فرمانش دادى و او فرمان نبرد، منع اش كردى و به منع تو وقعى ننهاد، از معصيت خود نهي اش كردى فرمان تو خلاف كرد و مرتكب همان اعمالى شد كه از آن نهي اش كرده بودى، اما نه از روى عناد و گردنكشى، بلكه هواى نفسش او را به اعمالى فرا خواند كه تو از آن دورش خواسته بودى و از آتش ترسانده بودى.
بار خدايا، شبم را آباد دار: به بيدار ماندنم براى عبادت تو و شب- زنده‏داريم در تنهايى براى تو و بريدن از همگان و آرامش يافتن تنها به تو و آوردن حوايج به درگاه تو و اصرار در طلب براى رهاييم از آتش جهنم و زنهار دادنم از عذابى كه گنهكاران در آن گرفتارند

اى خداوند، اين منم كه در برابر تو ايستاده‏ام، خوار و ذليل و خاضع و خاشع و خائف و معترف به گناهان بزرگى كه بارش را بر دوش مى‏كشم و خطاهاى عظيمى كه مرتكب شده‏ام.


سكانس سوم: طلب بخشش گناهان

بار خدايا، اكنون كه به درگاهت روى نهاده‏ام، تو نيز آن پرده كه بر گنهكاران مى‏كشى بر من نيز بكش و بر من ببخشاى آن بخشايش خود را كه به كسى ارزانى مى‏دارى كه خود را تسليم تو مى‏كند.

اى خداوند، دست سۆال پيش تو دراز كرده‏ام، همانند موجود حقير ذليل بينواى فقير ترسانى، زنهار خواه، همراه با ترس و تضرع و پناه آوردن به تو و التجا به ذيل جلال تو، نه از سر گردنكشى و چون متكبران به تكبر، نه از روى اعتلا آن سان كه عبادت كننده را دلير سازد و نه از روى اتكا به شفاعت شافعان.


....

دسته ها : متفرقه 4
چهارشنبه 24 7 1392 11:49 صبح
X