معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 619255
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 241
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

هوا هين (Hua Hin) يك تفرجگاه ساحلي معروف و مدرن در امتداد خليج تايلند است كه در شمال شبه جزيره مالايا و در 200 كيلومتري جنوب بانكوك واقع شده است.
اين منطقه در سال 1922 به وسيله پادشاه Prajadhipok به عنوان محلي براي گردش و استراحت خانواده سلطنتي تايلند انتخاب گرديد. وي به معمار ايتاليايي خود دستور داد كه كاخ Phra Ratchawang Klai Kangwon كه با نام «به دور از نگراني ها» معروف است را در اين منطقه بنا كند.
اين امر باعث شد «هوا هين» كه ابتدا يك روستاي ماهيگيري ساده و گمنامي بيش نبود، مطرح و مشهور شود. امروزه نيز اعضاي خانواده سلطنتي از اين محل براي استراحت و تفريح استفاده مي كنند.
در واقع توجهي كه پادشاه Prajadhipok به اين منطقه داشت باعث شد اين دهكده به مكاني شناخته شده براي تايلندي ها و حتي خارجي ها تبديل شود. برخي مردم تايلند مايلند تعطيلات خود را در اين مكان بگذرانند.
در دهه 1980 بازسازي هتل راه آهن هوا هين توسط گروه هتلسازي سوفيتل (Sofitel) فرانسه - كه به ساخت هتل هاي زنجيره اي و گرانقيمت مشهور است - عامل ديگري براي تسريع پيشرفت و رشد اين منطقه شد.
اين هتل، در جلب نگاه توريست هاي خارجي به منطقه خوش آب و هواي هوا هين تاثير به سزايي داشت. امروزه تمام هتل هاي زنجيره اي دنيا، در هوا هين شعبه دارند.
در سال هاي اخير تعداد كساني كه با ترك محل اصلي زندگي خود، تصميم گرفته اند در اين منطقه ساحلي رحل اقامت افكنند افزايش داشته است. به همين دليل هوا هين به يكي از پررشدترين شهرهاي تايلند تبديل شده است.
در اين منطقه علاوه بر ساختمان هاي بلند و خانه هاي زيباي ييلاقي، رستوران هاي خوب زيادي وجود دارد كه با توجه به سليقه افراد، غذاهاي متنوع فرانسوي، ايتاليايي، آلماني و اسكانديناوي به آنان ارائه مي كنند.ساحل هوا هين داراي آب و هواي گرمسيري با رطوبت بالاست و بارش هاي گاه به گاه، هواي دلپذيري به آن مي بخشد. برخي گردشگران اروپايي، در فصل زمستان براي گريختن از سرماي گزنده هوا، به اين منطقه مسافرت مي كنند.
اكنون ديگر خبر چنداني از اسكله هاي قديمي اين دهكده ماهيگيري نيست چرا كه هتل هاي باشكوه، رستوران هاي مجهز و فروشگاه هاي محلي، زنجيره اي و شبانه متعددي در نقاط مختلف آن ساخته شده است.هوا هين سال هاست كه عنوان تميزترين ساحل را از آن خود كرده و در اين خصوص حتي گوي رقابت را از سواحل پاتايا (Pattaya) نيز ربوده است. پاتايا يك تفرجگاه ساحلي مهم ديگر در نزديكي بانكوك است. ساحل هوا هين كه 5 كيلومتر طول دارد، تميز، زيبا و تماشايي است.
از سوي ديگر اين منطقه نسبت به ديگر مناطق گردشگري تا حدودي از آرامش بيشتري برخوردار است و به همين دليل براي خانواده ها و گردشگران مسن تر، جذابيت بيشتري دارد.
بازديدكنندگان مي توانند علاوه بر حمام آفتاب و پياده روي در طول ساحل زيبا، از تفريحات گوناگون ديگري همچون بازي گلف در زمين گلف سلطنتي هوا هين، بازديد از چشمه هاي آب معدني و يا پرداختن به ورزش مفرح اسب سواري در ساحل بپردازند.

شنبه 3 12 1392 11:11 صبح
X