معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556223
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

استرس‌هاي اجتماعي
استخوان‌ها را شكننده مي‌كند


دانشمندان آمريكايي در بررسي‌هاي خود نشان دادند كه محرك‌هاي استرس‌زاي اجتماعي نه تنها موجب ناراحتي روحي مردم مي‌شوند، بلكه مي‌توانند استخوان‌ها را ضعيف و شكننده كرده، موجب ورم مفاصل شده و صدماتي را به قلب وارد كنند.

و ...


محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس تاثیرات رفتارهای ناهنجار و استرس‌زا شامل محرومیت‌های اجتماعی، عیب‌جویی و دشنام‌گویی را بر روی بدن انسان مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که این رفتارهای نامناسب نه تنها موجب آزردگی و ناراحتی روح می‌شوند بلکه اثرات مخربی نیز بر روی بدن دارند.

این محققان برای رسیدن به این نتایج برای گروهی متشکل از ١٢٤ داوطلب یک سری تست را تجویز کردند و در آنها عمدا این گروه را مورد محرومیت و توهین قرار دادند.

سپس این دانشمندان سطوح دو نشانگر زیستی ویژه مربوط به فرایند التهابی استخوان‌ها و شریانی این داوطلبان را کنترل کردند و نشان دادند که این محرومیت‌ها در توسعه بیماری‌هایی مثل ورم مفاصل و مشکلات قلبی عروقی نقش مهمی ایفا می‌کنند.

جورج اسلاویچ، سرپرست این تیم تحقیقاتی توضیح داد: "کشف این مکانیزم روحی می‌تواند به درک بهتر مکانیزم‌های بسیاری از بیماری‌ها و ارائه درمان‌های مناسب‌تر کمک کند."

براساس گزارش PhysOrg، به گفته این دانشمند، استرس ناشی از مصاحبه برای استخدام در یک شغل، شرکت در جلسات مهم و یا نگرانی پیش از انجام یک سخنرانی همگی از جمله محرک‌های استرس‌زای اجتماعی هستند که می‌توانند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کنند.

ضعف سیستم ایمنی منجر به افزایش فعالیت‌های التهابی بدن و بروز بسیاری از اختلالات به ویژه بیماری‌های فوق می‌شود.


دسته ها : مجله سلامت 17
جمعه 26 2 1393 9:17 بعد از ظهر
X