معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556291
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

نكاتي براي تسكين گلودرد


اگر چند روزي است گلوي‌تان درد مي‌كند و هنوز راه چاره‌اي براي آن پيدا نكرده‌ايد مي‌توانيد از روش‌هاي درمان خانگي استفاده كنيد. البته اين روش‌ها از نظر متخصصين بهداشت و درمان هم تاييد شده است.

 

١) مصرف مايعات را دو برابر معمول كنيد. مايعات باعث رقيق ‌شدن خلط و تسريع خروج آن مي‌شود.

٢) از عسل و ليمو ترش استفاده كنيد. يك قاشق عسل و آب يك عدد ليمو ترش را در يك ليوان آب داغ حل كنيد و بگذاريد در دماي اتاق سرد شود و سپس آن را جرعه جرعه بنوشيد. عسل درد گلو را تسكين داده و ليمو به كاهش خلط كمك مي‌كند.

٣) آب نمك ولرم غرغره كنيد. نصف قاشق چاي‌خوري نمك را در يك ليوان آب ولرم حل كرده، آن را غرغره كنيد وسپس آب دهان‌تان را تف كنيد. اين كار هم باعث تسكين گلودرد و هم خروج آسان‌تر ترشحات مي‌شود. دقت كنيد كه محلول زياد شور نشود چون تأثير آن از بين مي‌رود.

٤) آب‌نبات بمكيد. اين كار به خودي خود آرام بخش نيست، اما با تحريك بزاق موجب شست و شو و تميز شدن حلق مي‌شود.

٥)

٥) هوای منزل را مرطوب نگه‌ دارید. این کار از خشک شدن غشای مخاط راه تنفسی جلوگیری کرده و سوزش آن را کم می‌کند تا بتوانید راحت‌تر بخوابید. آب دستگاه بخور را هر روز عوض کنید و حداقل هر ٣ روز یک بار آن را بشویید تا از تجمع قارچ‌ها و باکتری‌های مضر در آن جلوگیری شود.

٦) سیگار نکشید. دود سیگار گلو را تحریک می‌کند. حداقل وقتی شما یا کودکتان بیمار هستید، سیگار نکشید و از تمام گازهایی که بر اثر پاک کننده‌های خانگی (مثل سفیدکننده یا جرم‌گیر) یا بوی رنگ متصاعد می‌شود، دوری کنید.

٧) اگر گلودرد موجب تغییر صدای شما شده، به این معنی است که تارهای صوتی شما بر اثر التهاب آسیب دیده‌اند، بنابراین صحبت‌کردن برای شما خوب نیست و ممکن است باعث لارنژیت و قطع صدای شما شود.

دسته ها : مجله سلامت 17
جمعه 26 2 1393 8:57 بعد از ظهر
X