معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556309
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

بهترين زمان براي نوشيدن
آب‌ميوه تازه در فصل‌هاي گرم


شناخت بهترين زمان براي نوشيدن آب‌ميوه تازه، كمك خوبي براي جذب بهتر مواد مغذي آن به بدن خواهد بود بهترين زمان براي نوشيدن آب‌ميوه، زماني است كه معده شما خالي است كه تقريبا نيم ساعت قبل از غذا مي‌شود.

در اين زمان آن قدر گرسنه هستيد كه معده خالي شما نسبت به غذا حريص بوده و به هر چيزي كه مي‌خوريد چنگ مي‌اندازد.

هنگامي كه گرسنه هستيد بدنتان، هر آب‌ميوه ازه و سالمي را كه مي‌نوشيد به راحتي جذب كرده و از خواص مفيد آن بهره مي‌برد و در مقابل مضرات هر آب‌ميوه ناسالمي را كه مي‌نوشيد نيز بدون اتلاف وقت، جذب خود خواهد كرد، پس سعي كنيد آگاهانه انتخاب كنيد.

ممكن است فكر كنيد خوردن مركبات و يا آب آنها هنگام صبح با معده خالي به خاطر خاصيت اسيدي بودنشان،‌خوب نيست. ولي به شما اطمينان مي‌دهيم اگر يك بار اين كار را بكنيد معده شما به آن عادت خواهد كرد.

براي اين كار ابتدا مقدار كمي از مركبات و آب آنها را هنگام صبح، ‌زماني كه گرسنه هستيد بخوريد و پيامدهاي آن را بررسي كنيد. مطمئن باشيد هيچ مشكلي براي‌تان پيش نخواهد آمد.

ويتامين C موجود در آب مركبات اثر فوق‌العاده خوبي براي پوست دارد.

پس به عنوان يك قانون كلي، آب‌ميوه‌ها را هنگام صبح زماني كه گرسنه هستيد مصرف كنيد تا كربوهيدرات‌هاي پيچيده، در بدن‌تان به انرژي لازم در روز تبديل شوند. و يا دو سه ساعت قبل از خواب مصرف كنيد كه اين موضوع به سوخت و ساز بدن شما بستگي دارد.دسته ها : مجله سلامت 17
جمعه 15 1 1393 3:34 بعد از ظهر
X