معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 844076
تعداد نوشته ها : 268
تعداد نظرات : 77
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

مدير فرهنگي دانشجويي دانشگاه پيام نور لرستان از تدوين چشم انداز فرهنگي و دانشجويي سال ۹۱ اين دانشگاه با محوريت ۸۷ برنامه فرهنگي و دانشجويي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، يزدان سهرابي در اين رابطه گفت: چشم انداز فرهنگي و دانشجويي سال ۹۱ اين دانشگاه با محوريت ۸۷ برنامه فرهنگي و دانشجويي براي اجرا در ۹ مركز اين دانشگاه در ساير شهرستانها تدوين شد.

وي افزود: برنامه هاي پيش بيني شده در قالب برنامه هاي فرهنگي، ورزشي و در حوزه دانشجويي اجرا مي شوند.

مدير فرهنگي دانشجويي دانشگاه پيام نور لرستان اعتبار پيش بيني شده براي اجراي اين برنامه ها را ۱۵۰ ميليون تومان اعلام كرد و گفت: اعتبار فرهنگي سال گذشته اين دانشگاه ۱۱۵ ميليون تومان بوده كه با توجه به تحصيل حدود ۴۰ هزار دانشجو در مراكز اين دانشگاه اعتبارات فرهنگي ناكافي است و بايد افزايش يابد.

سهرابي تصريح كرد: سند چشم انداز فرهنگي دانشگاه پيام نور لرستان با هم انديشي اساتيد، كارشناسان و صاحب نظران در جلسات متعدد بر اساس ميزان بودجه اختصاصي و ظرفيت موجود مراكز و واحد تدوين شده است.

تجهيز و را‌ه‌اندازي ۹ مركز آموزشي جوار دانشگاه در لرستان

مدير كل آموزش هاي فني و حرفه اي لرستان گفت: ۹ مركز آموزشي جوار دانشگاه در دانشگاه هاي لرستان تجهيز و را‌ه‌اندازي شده اند.

قباد بيرانوند تصريح كرد: اين اداره كل با انعقاد ۴ تفاهم نامه آموزشي با دانشگاهها و موسسات آموزش عالي سطح استان ضمن تجهيز و را‌ه‌اندازي ۹ مركز آموزشي جوار دانشگاه، در مجموع ۱۲ كارگاه آموزشي در ۲۱ رشته و ۵۴ دوره آموزشي به تعداد ۶۱۶ نفر مبادرت به آموزش نرم‌افزارهاي تخصصي كرده است.


وی افزود: در بخش آموزش کارآفرینی ویژه دانشجویان و کارجویان فارغ‌التحصیل در مراکز جوار دانشگاه و هم‌چنین مراکز ثابت سطح استان با برگزاری ۸۵ دوره آموزشی در مجموع ۱۱۲۱ نفر آموزش داده شده است.

اصطلاح روشنفکر دینی متاثر از اندیشه‌های شهید مطهری شکل گرفت

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد لرستان گفت: اصطلاح روشنفکر دینی متاثر از اندیشه‌های شهید مطهری شکل گرفت.

حجت الاسلام حنان در جلسه ای که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری و مقام معلم در دانشگاه آزاد خرم آباد برگزار شد، بیان داشت: شهید مطهری معتقد بودند که روشنفکر می تواند دیندار باشد و یک دیندار هم می تواند یک روشنفکر باشد و این دیدگاه در مقابل دو دیدگاه که معتقد به کپی برداری صرف از غرب و دفاع صرف از دین بودند مطرح و منجر به طرح اصطلاحی به نام روشنفکر دینی شد.

وی شناخت از منابع اسلام مانند قرآن و نهج البلاغه، داشتن شناخت خوب از جامعه اسلامی و مبلغ دین بودن و نه مخرب بودن را از شاخصه های مورد نظر شهید مطهری برای یک روشنفکر مسلمان دانست.

حجت الاسلام حنان گفت: شهید مطهری معتقد بوده است که روشنفکر مسلمان باید دارای خود آگاهی طبقاتی، ملی و انسانی باشد و در عین حال توان انتقال این خود آگاهی ها را داشته باشد.

وی نفی تحجر، مبارزه جدی با استبداد و استکبار و ایجاد یک رابطه منطقی بین دین و مقتضیات زمان را از جمله رسالت های روشنفکر دینی از دیدگاه شهید مطهری عنوان کرد وگفت: هنر یک روشنفکر دینی این است که در مواقعی که تقابلی بین دین و تجدد به وجود می آید بتواند بر اساس مقتضیات زمان دین را به روز کند.

وی از التقاط به عنوان فرزند ناخلف سطحی بودن اطلاعات دینی یاد کرد و یادآور شد: التقاط، سطحی بودن معرفت دینی و سر سپردگی به استعمار از آسیب هایی هستند که از منظر شهید مطهری روشنفکر دینی را تهدید می کنند.

اثرگذاری فرهنگی حوزه و دانشگاه بر جامعه ضعیف است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان با انتقاد از تعامل پایین بین حوزه و دانشگاه با بدنه اجرایی نظام گفت: متاسفانه، این موضوع باعث شده است که اثرگذاری حوزه و دانشگاه بر جامعه ضعیف باشد.

حجت الاسلام حمیدرضا حنان در نشست استانی مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دبیران هم‌اندیشی اساتید و معاونان فرهنگی دانشگاه‌های استان لرستان تصریح کرد: محتوای فرهنگی جامعه باید از طریق حوزه و دانشگاه تامین شود؛ اما متاسفانه به دلیل اینکه تعامل بین حوزه و دانشگاه با بدنه اجرایی نظام ضعیف بوده، اثرگذاری فرهنگی این دو نهاد نیز ضعیف است.

وی با تاکید بر اینکه محتوای فرهنگی جامعه را باید حوزه و دانشگاه تامین کنند، ادامه داد: این تعامل را باید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور بین حوزه و دانشگاه و بدنه اجرایی نظام برقرار کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال “تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” گفت: دانشگاه می‌تواند در تحقق این شعار نقش موثری داشته باشد؛ چون تولید ملی نتیجه و معلول تولید علمی است و تا به تولید علمی نرسیم، به تولید ملی نخواهیم رسید.

وی افزود: با توجه به رسالتی که دانشگاه‌ها در این امر می‌توانند داشته باشند، باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:47 بعد از ظهر
X