معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 565399
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

 

نتايج اين مطالعه حاكي از آن است اگرچه مصرف 3 گرم روغن ماهي در روز در تركيب با رژيم كم كالري به مدت 8 هفته تأثير مضاعفي نسبت به مصرف رژيم كم كالري به تنهايي بر ميزان كاهش وزن نشان نداد با اين‌ حال ميزان تمايل به ادامه برنامه كاهش وزن تا رسيدن به وزن مطلوب در پايان مطالعه در گروه شاهد 47 درصد و در گروه مداخله 87 درصد بود كه مي تواند بيانگر اثرات مثبت رواني مصرف روغن ماهي در تداوم برنامه كاهش وزن باشد.


 
مخصوصا براي افراد سالمند بايد حتما دقت كنند كه اين غذاها را از رژيم غذايي خود حذف كنند.
1) غذاهاي آماده يا همان فست‌فودهاي خودمان لازم نيست در مورد غذاهاي آماده زياد صحبت كنيم. چرا كه بيشتر افراد در مورد مضرات آنها زياد شنيده‌اند. تنها يك جمله كافي نيست. فست‌فود نخوريد.
 
2) روغن‌هاي اشباع ممنوع :
همان‌طور كه مي‌دانيد از نوع چربي‌ها مي‌‌توانند سبب بروز بيماري‌هاي قلبي شوند اين روغن‌ها ساليان طولاني براي تهيه غذاهاي آماده و در خيلي از شيريني‌ها استفاده مي‌شدبنابراين از خريدن كلوچه‌ها، شيريني‌ها، كراكرها و يا هر غذايي كه با روغن‌هاي اشباع تهيه شده خودداري كنيد.
 
3) روغن‌هاي صنعتي را فراموش كنيد: 
روغن‌هاي صنعتي براي استفاده در تهيه چيپس‌ها و ساير اسنك‌ها كاربرد دارد. اين روغن‌ها با برخي ويتامين‌ها مانند A،E،D و K و كاروتونئيدها كه از جمله آنتي‌اكسيدان‌ها محسوب مي‌شوند باند شده و سبب كاهش آنها در بدن مي‌شود. اين را فراموش نكنيد كه روغن‌هاي صنعتي سبب درد معده و ساير مشكلات گوارشي مي‌شود و مصرف آنها باعث مي‌شود كه افراد كمتر به سوي خوردن ميوه و سبزي بروند. بنابراين چيپس و يا ميان‌وعده‌هايي كه از اين روغن تهيه مي‌شود را فراموش كنيد.
 
4) نيترات‌ها : 
نيترات‌ها به ميزان زياد در هات‌داگ‌ها و گوشت‌هاي نمك سود شده وجود دارند. نيترات‌ها باعث حفظ رنگ مواد مي‌شود. اما آنها واقعا مضر هستند. نيترات‌ها خود به تنهايي مضر نيستند اما مي‌توانند در بدن به مواد مضر تبديل شوند كه از جمله آنها نيتروزامين‌ها كه از مواد شيميايي سرطان‌زا است را مي‌توان نام برد. پس حدالمقدور در مواد غذايي را انتخاب كنيد حاوي نيترات‌ها نباشد. اگر غذاهايي كه حاوي نيترات‌هاست مصرف مي‌كنيد حداقل از ويتامين‌ C بيشتري مصرف كنيد تا از تاثير اين مواد روي معده كاسته شود.
 
5) الكل ممنوع : 
مصرف الكل سبب سميت كبدي مي‌شود مسموميت كبدي يكي از عوارض نوشيدن الكل است كه ممكن ست مصرف سرطان كبد نيز از عوارض نوشيدن الكل است.

 

6) چربي‌هاي اشباع حيواني را فراموش كنيد . 
اين چربي‌ها درون گوشت‌هاي چرب مخصوصا در گوشت گاو گوساله و در پوست مرغ وجود دارد. اين چربي‌ها همچنين در لبنيات پرچرب نيز موجود است پنير، شير و كره و خامه پرچرب نيز نخوريد. اگر چه مواد گوشت و لبنيات براي سلامت انسان لازم است اما بايد از نوع پرچرب آنها اجتناب كنيد.
 
7) ميان‌وعده‌هاي شور نخوريد
اين مواد شامل انواع چيپس است مگر اينكه با روغن گياهي تهيه شده باشند، روغن‌هاي گياهي كه داراي امگا 3 و امگا 6 است و حتي براي بدن مفيد است. مصرف غذاهاي شور باعث افزايش فشارخون شده و تحقيقات نشان داده مصرف زيادهاي شور چرب باعث ابتلا به برخي بيماري‌هاي مزمن مي‌شود. 
8) تا جايي مي‌توانيد غذاي فريز شده مصرف نكنيد: 
اين غذاها به طور طبيعي براي سلامت بدن مضر نيستند اگر به طور مناسب فريز شوند اما اگر مي‌توانيد غذاهاي تازه مصرف كنيد خوردن گوشت و غلات و فيبرها به صورت تازه حاوي مقدار بيشتري آنتي‌اكسيدان‌هاي ضد بيماري هستند. شيوه‌هاي تقويت حافظه در 30، 40 و 50 سالگيخيلي اوقات پيش ميايد كه جاي وسايلمان را فراموش مي‌كنيم اما اين به معني اين نيست كه دچار اختلال حافظه شده‌ايد. شايد امروز براي‌تان روز پرمشغله‌اي بوده است. كارشناسان معتقدند شيوه‌هايي وجود دارد كه با انجام آنها مي‌توان حافظه را تقويت كرد و به كمك آنها جاي اشياء و نام‌ها و مكان‌ها را زودتر بر ياد آورد. نكته جالب اين است كه تغيير اندكي در شيوه زندگي مي‌تواند باعث تقويت حافظه شما شود.

 
دسته ها : مجله سلامت 3
پنج شنبه 30 4 1390 2:30 بعد از ظهر
X