معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 565416
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

آيا مي‌دانيد با خوردن اين ميوه نه تنها چربي‌هاي اضافي بدن‌تان آب مي‌شوند بلكه...

يك رژيم غني از روغن نارگيل نه تنها مي‌تواند چربي‌هاي بدن را آب كند بلكه همچنين از بدن در برابر مقاومت انسوليني محافظت مي‌كند.

روغن نارگيل حاوي اسيدهاي چرب با زنجيره متوسط است كه مي‌توانند چربي‌هاي بدن را كاهش دهند. به گفته متخصصان؛ چاقي و مقاومت انسوليني دو فاكتور اصلي در بروز بيماري ديابت نوع دوم هستند. مقاومت انسوليني وضعيتي است كه در آن سلول‌ها توانايي خود را در واكنش به انسولين از دست مي‌دهند و دچار اختلال مي‌شوند.

متخصصان مركز پزشكي انستيتو گاروان در سيدني، استراليا نحوه متابوليسم چربي و مقاومت انسوليني در موش‌هاي آزمايشگاهي را پس از مصرف روغن نارگيل مورد بررسي قرار دادند. به گزارش شبكه سي بي اس؛ پزشكان مي‌گويند: اسيدهاي چرب با زنجيره متوسط در بدن كاملا متفاوت از چربي‌هاي معمولي موجود در رژيم غذايي‌ها عمل مي‌كنند و به همين خاطر روغن نارگيل قادر است چربي‌هاي معمولي در بدن را آب كند.


دسته ها : مجله سلامت 3
پنج شنبه 30 4 1390 2:20 بعد از ظهر
X