معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 565407
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

ترك تحصيل كرده‌هاي مشهور دنيا


رهبران بزرگ‌ترين شركت‌هاي تجاري و تكنولوژيكي جهان در چه دانشگاهي درس خوانده‌اند؟ شايد بهتر باشد بچه‌ها از اين موضوع چيزي ندانند اما واقعيت اين است كه برخي از برترين مديران نه تنها از هيچ مركزي فارغ التحصيل نشده‌اند بلكه براي ثبت‌نام در دانشگاه نيز به خود زحمت نداده‌اند.

اين افراد از مشهورترين مديران صنايع مختلف در جهان هستند، از صنايع رايانه‌اي گرفته تا خطوط حمل و نقل دريايي، ١٠ مدير عامل بسيار مشهور در جهان تجارت و تكنولوژي وجود دارند كه هيچ مدرك دانشگاهي ندارند و اين نظريه را كه براي موفقيت در كار بايد مدرك تحصيلي داشت، با قاطعيت رد مي‌كنند.


آلفرد تابمناين فرد به عنوان بنيانگذار و مدير اجرايي سابق مركز "تابمن" حرفه خود را از سن ١١ سالگي و به عنوان يك خرده فروش آغاز كرد و در دوران دبيرستان نيز به كار خود ادامه داد. پس از دبيرستان وي در دانشگاه ميشيگان ثبت نام كرد و كمتر از يك سال در اين دانشگاه به تحصيل پرداخت، اما براي حضور در جنگ جهاني دوم دانشگاه را ترك كرد.

پس از بازگشت از خدمت در ارتش، دو باره به دانشگاه بازگشت اما كمي بعد خود را به دانشگاه شبانه‌اي منتقل كرد، اما تحصيل در اين دانشگاه را نيز در نيمه راه رها كرد و وارد تجارت املاك و مستغلات شد. وي طي ٥٠ سال به گسترش و توسعه شركت خود پرداخت، شركتي كه امروز به رياست پسرش "رابرت تابمن" ارزش سهامي برابر ٣/٣ ميليارد دلار دارد.


ريچارد شولتز

 


بنيانگذار سابق شركتي به نام BestBuy حرفه خود را به عنوان روزنامه فروش از سن ١١ سالگي آغاز كرد و تا رسيدن به دوران دبيرستان، كارهاي متعددي را تجربه كرد. وي در نظر داشت كه در دانشگاه سنت توماس تحصيل كند اما خدمت در ارتش وي را از اين كار بازداشت.

پس از اتمام خدمتش وي شركتي ويژه فروش تجهيزات مرتبط با موسيقي را راه اندازي كرد اما پس از مدتي دوباره به شركت سابق خود روي آورد و با ايجاد شيوه‌اي جديد در نحوه ارائه كالا تحول بزرگي در ارزش شركت خود ايجاد كرد تا جايي كه امروز BestBuy ارزش سهامي بيش از ١٠ ميليارد دلار دارد. وي هرگز در دانشگاه تحصيل نكرد اما مدرك دكتراي افتخاري حقوق دانشگاه سنت توماس به وي اهدا شده است.رالف لارن

مدير عامل برند "پولو"، يكي از بزرگترين شركت‌هاي طراحي مد و صنعت لباس. رالف شركت خود را در سال ١٩٧٦ تاسيس كرد و كمي بعد به امپراطوري بزرگي در صنعت لباس تبديل شد. با اين همه وي هرگز در زمينه طراحي مد تحصيل نكرده و به گفته خودش تنها از هوش و استعداد طبيعي كه در اختيار داشت براي موفقيت خود استفاده كرده است. وي تنها مدرك ديپلم دبيرستانش را در اختيار دارد، اما در عين حال مديريت يكي از موفق‌ترين شركت‌هاي مد جهان با ارزش ١٢ ميليارد دلاري به عهده او است.ريچارد برنسون


فارغ التحصيلي از دانشگاه را فراموش كنيد، اين مدير عامل بزرگ شركت ويرجين مديا حتي دوران متوسطه خود را نيز پشت سر نگذاشته است. او در سن ١٦ سالگي مدرسه را ترك كرد و مجله دانش آموز را راه اندازي كرد. چهار سال بعد برنسون گروه ويرجين را پايه گذاري كرد.

وي اولين فروشگاه را در لندن افتتاح كرد و دو سال بعد اولين استوديو ضبط صدا را بازگشايي كرد. برنسون در سال ١٩٨٤ كار خود را توسعه بيشتري داد و امروز شركت ويرجين با ارائه خدماتي در زمينه موبايل، پهناي باند، تلويزيون، راديو، امور مالي، سلامت، توريسم، سرگرمي و خدمات مسافرتي به ارزش سهامي برابر ٨ ميليارد دلار رسيده و ارزش خود شركت در حدود ١٨ ميليارد دلار برآورد شده است.
ميكي آريسون

 

وي به جاي صرف كردن چهار سال از زندگي خود در دانشگاه‌ها تمامي زمان خود را به كار كردن اختصاص داد و شركت دريايي كارنيوال را از آن خود كرد. وي كار خود را در بخش فروش شركتي آغاز كرد و به سرعت به مقام مديريتي رسيد. سپس با ارتقا دوباره به مقام نايت رئيسي رسيد و تنها سه سال بعد به عنوان رئيس شركت كارنيوال انتخاب شد.

بر اساس گزارش ياهو، وي در دستيابي اين شركت به خطوط دريايي متعددي كمك كرد و اين شركت را به يكي از بزرگ‌ترين خطوط حمل و نقل دريايي در صنعت كشتيراني تبديل كرد. وي در سال ١٩٨٧ به عنوان رئيس هيئت مديره و در سال ٢٠٠٣ به عنوان مدير كل شركت انتخاب شد. ارزش سهام شركت كارنيوال امروز در حدود ٢٠ ميليارد دلار است.
مايكل دل


شايد امروز بيشتر ١٩ ساله‌ها هزاران دلار را خرج رفتن به تعطيلات كنند يا با آن خودرويي جديد بخرند، اما مايكل دل با هزار دلاري كه در اختيار داشت هيچ يك از اين كارها را انجام نداد، در عوض شركت دل را پايه گذاري كرد. پايه‌گذار و مدير كل شركت دل با اين ايده كه تكنولوژي ابزاري براي فعال ساختن توانايي‌هاي بالقوه انسان‌ها است، شركت خود را توسعه داد.

در سال ١٩٩٢ دل به يكي از جوان‌ترين مديران اجرايي جهان در ليست ٥٠٠ برتر جهان مجله فورچون انتخاب شد و كارمندان شركت وي نيز در عرض هشت سال به ١٠٠ هزار نفر افزايش يافتند. امروز شركت دل شركتي شناخته شده در زمينه‌هاي خدمات تكنولوژي، همكاري‌هاي جهاني و رايانه است كه ارزش سهام آن در حدود ٣٠ ميليارد دلار است. دل نيز كه مانند مديران ديگر در دسته مديران غير دانشگاهي بوده است، در سال ١٩٩٧ بنياد خيريه مايكل و سوزان دل را براي انجام فعاليت‌هاي خيرخواهانه راه اندازي كرد.


مارك زاكربرگ


ارزش شركت اين مدير عامل جوان به تازگي ١٠٠ ميليارد دلار تخمين زده شده است، و شركتش "فيس بوك" را بيش از ٥٠٠ ميليون نفر در سرتاسر جهان مي‌شناسند.

زاكربرگ از كودكي به نوشتن برنامه‌هاي مختلف پرداخت و در دوران متوسطه برنامه پخش موسيقي نوشت كه منجر شد از جانب شركت‌هاي AOL و مايكروسافت تقاضاي همكاري دريافت كند، اما او نپذيرفت.

پس از قبول شدن در دانشگاه هاروارد زاكربرگ برنامه‌اي به نام "فيس مش" را نوشت كه در آن تصاوير دانشجويان نمايش داده ميشد و ديگران مي‌توانستند به اين عكس‌ها راي بدهند. پس از آن دوقلوهاي معروف وينكلوس از او خواستند كه در ساخت شبكه اجتماعي به نام "ارتباط هاروارد" با آنها همكاري كند، اما زاكربرگ با آغاز طرحي ديگر برنامه دو قلوها را كنار گذاشت و فيس بوك را راه اندازي كرد. زاكربرگ پيش از فارغ التحصيلي از هاروارد دانشگاه را ترك كرد تا بتواند تمركز خود را بر روي كارش قرار دهد.
پائول‌آلن

او به همراه بيل گيتس شركت مايكروسافت را بنيان گذاشت كه نامش را تقريبا همه شنيده‌اند. بيل گيتس و آلن از كودكي با يكديگر دوست بودند و هر دو با هم تصميم گرفتند كه مدرك دانشگاهي نداشته باشند. آلن پس از ديدن رايانه "آلتير 800" بر روي جلد يك مجله تصميم گرفت زبان كدگذاري شده‌اي را بنويسد. وي از مهارت‌هاي خود و گيتس در كدنويسي زبان برنامه براي آلتير آگاهي داشت و از اين رو دوستش را قانع كرد تا با او همكاري كند.

آلن امروز يك مولتي ميلياردر و مالك چندين شركت فناوري و رسانه‌اي است، او تاكنون بيش از يك ميليارد دلار از سرمايه خود را در راه امور خيريه صرف كرده است و قصد دارد بخش بيشتر املاك خود را به خيريه ببخشد.بيل گيتس

وي به همراه آلن شركتي را بنا نهاد كه اكنون ارزش سهام آن بيش از ٢٢٦ ميليارد دلار است. گيتس در سال ١٩٧٣ در دانشگاه هاروارد مشغول به تحصيل شد، جايي كه به همراه آلن زبان برنامه نويسي BASIC را براي اولين ميكرو رايانه نوشتند.

گيتس در سال دوم هاروارد را رها كرد و به همراه آلن همه تلاش خود را به تاسيس شركتي كه مايكروسافت ناميده ميشد معطوف كرد. وي امروز يكي از اعضاي هيئت مديره مايكروسافت است و به عنوان مشاور در پروژه‌هاي كليدي اين شركت حضور پيدا مي‌كند.و

استيو جابز

مالك يكي از با ارزش‌ترين شركت‌هاي جهان، با ارزش سهام بيش از ٣٦٢ ميليارد دلار، در نوجواني دانشگاه را به خاطر علاقه مفرطش به رايانه‌ها ترك كرد. زماني كه جابز 12 سال داشت با بنيانگذار شركت HP تماس گرفت و گفت: سلام. من استيو جابز هستم. من ١٢ سال سن دارم و در دبيرستان درس مي‌خوانم. من مي‌خواهم يك فركانس شمار بسازم، مي‌خواستم بدانم شما قطعات اضافي نداريد كه در اختيار من بگذاريد؟

بيل هيولت، مدير HP قطعات مورد نياز را در اختيار جابز قرار داد و در تابستان او را براي كار در خط مونتاژ شركتش استخدام كرد. در اين دوره جابز پس از ترك كردن كاليفرنيا بركلي، با استفان وزنياك دوست شد، فردي كه پس از دبيرستان وارد كالج "ريد" شد اما آن را ترك كرد. آنها بعد از مدتي كار خود را براي ساخت رايانه‌اي در پاركينگ خانه جابز، رها كردند.

داستان‌هاي زيادي براي توضيح انتخاب نام اپل براي شركت اين دو نفر وجود دارد اما بهترين آنها كار كردن جابز در يك باغ سيب و علاقه شخصي وي به اين ميوه است. همچنين گازي كه به سيب زده شده به منظور نمايش دادن عبارت رايانه‌اي "بايت" به معني "عاميانه گاز زدن" انتخاب شده است.

بر اساس گزارش ان بي سي، جابز در بيوگرافي خود نوشته كه ارزشش در سن ٢٣ سالگي بيش از يك ميليون دلار، در سن ٢٤ سالگي بيش از ١٠ ميليون دلار و در سن ٢٥ سالگي در حدود ١٠٠ ميليون دلار بوده است. شركت اپل از پاركينگ خانه جابز پا را فراتر گذاشت تا اكنون به شركتي بين المللي تبديل شود، شركتي كه با ترك تحصيل دو دوست پايه‌گذاري شد.دسته ها : بينديشيم 2
پنج شنبه 8 10 1390 9:59 صبح
X