معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556294
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي
آشنايي با تاريخچه آبكاري تاريخچه آبكاري در اروپا آشنايي با تاريخچه آبكاري تاريخچه آبكاري در اروپا صنعت آبكاري به شكل امروزي آن از اواخر قرن هجدهم و با اختراع پيل الكتريكي توسط ولتا فيزيكدان ايتاليايي و تحقيقات ميشل فارادي دانشمند انگليسي كه حاصل آن كشف قوانين فارادي بود، آغاز گرديد. در سال 1837 موريتس جاكوبي با استفاده از نيروي برق توانست كپي هاي دقيق (نمونه سازي) از انواع قطعات و كالاها توليد و عرضه نمايد. او با ساخت چنين قطعاتي با استفاده از روش نمونه سازي (Electroforming) يكي از روشهاي آبكاري است گامي بزرگ در توسعه صنعت آبكاري به وجود آورد او همچنين پايه گذار نخستين نشريه هاي صنعت آبكاري است. در سال 1842 فون زيمنس موفق به آبكاري طلا بر روي قطعات مختلف گرديد و اين اختراع را به نام خود ثبت كرد. در همان زمان ويلهم پفان هاورز كه آلمان ها او را پدر گالوانوتكنيك مي خوانند موجب تحولي شگرف در اين صنعت گرديد. امروزه با توجه به اهميت و كارآيي اين صنعت در صنايع مختلف و نقش آن در اقتصاد ملي كشورها سرمايه هاي عظيمي از سوي دولتها و صاحبان صنايع براي پيشرفت اين صنعت هزينه مي گردد.    تاريخچه آبكاري در ايران باستان اشكانيان (پارتها)، كه قومي ايراني بودند، در زمان حكومت خود بر ايران باستان و كشورهاي همسايه يكي از بزرگترين امپراطوريهاي جهان را بوجود آوردند. اسناد تاريخي كشف شده در طول قرنها مانند سكه ها، جامهاي شاخي شكل و تكه هاي سفال شكسته شواهدي بر دستاوردهاي فرهنگي و تمدن عظيم اشكانيان مي باشد. در حفاريهاي باستانشناسي كه در سال 1936 در اطراف پايتخت باستاني اشكانيان (تيسفون) صورت گرفت، تجهيزات آبكاري الكتريكي كشف گرديد. بدين ترتيب معلوم شد كه پيش از تولد مسيح ،
دسته ها : متفرقه 3
جمعه 25 5 1392 11:22 بعد از ظهر

 

 

 

سخني از يكي از بازديد كننده ها  در قسمت نظرات

اميدوارم مسئولين محترم جواب گو باشند 

 

"" 

نظر :

سلام


من اين دو واحد جزء 30رو گرفتم فقط معني رو خوندم ولي معني هيچي نداده بودن فقط حفظ سوره ها بود آخرشم نمرم شد9اصلا دوباره ازم امتحان نگرفتن با نمره هاي همون ترم جمع شد كلي معدلم اومد پايين مجبور شدم بازم اين ترم اين دو واحدو بگيرم تا پاسش كنم به دوستان توصيه ميكنم اصلا اين دو واحدو نگيرن

 ""

دسته ها : متفرقه 3
سه شنبه 31 2 1392 12:40 صبح

 

دويچه وله: آلمان قهرمان صادرات جهان است. هيچ كشور ديگري به اندازه آلمان محل تولد و خانه برندهاي مطرح جهاني در عرصه‌هاي مختلف نيست. بسياري از مشاوران و كارشناسان اقتصادي و بازرگاني به دنبال رازهاي موفقيت آلماني‌ها هستند.

كشور آلمان از سال ١٩٨٦ در مجموع ١٠ بار قهرمان صادرات جهان شده است. صادرات كليد رفاه عمومي و موتور اصلي  اشتغال‌زايي در اين كشور است. اين روزها كه بسياري از كشورهاي اروپايي و همچنين آمريكا درگير بحران يا رشد ضعيف اقتصادي هستند، بيش از هر زمان ديگري علاقه به كشف "نسخه كاميابي آلمان" افزايش يافته است. اما ريشه‌هاي اين موفقيت كجاست؟

روزنامه آلماني "فرانكفورتر آلگماينه سايتونگ" به اين پرسش پرداخته است. به نوشته اين روزنامه، در پاسخ به پرسش مزبور دو نكته را نبايد فراموش كرد. نخست اين‌كه اين موفقيت برآمده از يك عامل نيست. دوم اين كه اين موفقيت را كارخانه‌هاي بزرگ به دوش نمي‌كشند. آمريكا چهار برابر و ژاپن دو برابر آلمان كارخانه‌هاي بزرگ دارند. حتي شمار كارخانه‌هاي بزرگ فرانسه هم از آلمان بيشتر است.

در واقع شركت‌هاي صنعتي متوسط رمز اصلي موفقيت اقتصاد آلمان هستند. ١٣٠٧ شركت از ٢٧٣٤ شركت متوسط صنعتي كه از توليدكنندگان برتر در عرصه بين‌المللي به شمار مي‌روند، آلماني هستند. و 

دسته ها : متفرقه 3
سه شنبه 6 1 1392 11:19 بعد از ظهر

 

آيا تا به حال خواب خود را فراموش كرده‌ايد؟ آيا دچار بختك شده‌ايد؟ خواب‌هاي رنگي چطور آيا تا بحال ديده‌ايد؟ در اين متن به ١٠ موضوع جالب در مورد خواب ديدن اشاره شده است.

 

١) خواب ديدن نابينايان

كساني كه بعد از تولد نابينا مي‌شوند مي‌توانند تصاوير را در خواب ببينند. افرادي كه نابينا به دنيا مي‌آيند نمي‌توانند در خواب تصاوير را ببينند، اما نابينايان خواب‌هايي به شفافي افراد بينا دارند، كه البته شامل حواس پنج‌گانه ديگر مثل شنوايي، چشايي، بويايي، لامسه و حتي عواطف حسي است. تصور كردن اين امر براي انسان‌هاي بينا مشكل است اما احتياج بدن به خوابيدن به قدري زياد است كه مي‌تواند به طور مجازي تمامي موقعيت‌هاي فيزيكي را تا مرحله به وقوع پيوستن آن به كار گيرد.

 

٢) فراموش كردن خواب

نيمي از روياها در همان ٥ دقيقه اول پس از برخاستن از خواب و ٩٠ درصد آنها پس از ١٠ دقيقه فراموش مي‌شوند. يك روز صبح، شاعري معروف به نام ساموئل تيلور كلريج با يك روياي خيلي عجيب و غريب (بر اثر استعمال مواد مخدر) بيدار شد. كاغذ و قلم را برداشت تا هرچه در خواب ديده بود را يادداشت كند. اين اثر "كوبلا خان" تبديل به يكي از اشعار معروف انگليسي شد. شعر او در بيت پنجاه و چهارم به وسيله فردي از شهر پارلاك قطع شد. كلريج قصد داشت شعرش را ادامه دهد ولي نتوانست بقيه خوابش را به ياد بياورد، اين اثر هيچ وقت كامل نشد.

در شهر زانادا ، به فرمان كوبلا خان
منزل‌گاهي باشكوه و مجلل ساخته شد
جايي كه رودخانه مقدس آلف
در ميان مغاك‌هاي بي‌حد و مرز
از انسان تا درياهاي بي‌افق

جريان داشت.

يك مورد عجيب و غريب ديگر داستاني برخاسته از خواب به نام "دكتر جكيل و آقاي هايدويلست" اثر "رودبرت لوييس استيونسون" بود. داستان ماري شلي فرانكشتاين نيز زاييده خيالي يك روياست.

 

دسته ها : متفرقه 3
جمعه 29 10 1391 2:16 صبح
 
امروز تولد Rowan Atkinson بازيگر توانمند فيلم ها و سريال هاي كمدي است كه تقريبا همه ي مردم او را با نام مستر بين به ياد مي آورند .
Rowan Sebastian Atkinson در ششم ژانويه در Newcastle شهري در انگلستان بدنيا آمد .مادرش Ella May و پدرش Eric Atkinson بود. پدرش مالك يك زمين كشاورزي بود كه Rowan و دو برادرش در آن بزرگ شدن . پس از فارق التحصيلي او به دانشگاه Newcastle University و بعد ها به Oxford University رفت و مدرك ليسانس برق را دريافت نمود .در آن زمان او Richard Curtis كه يك نمايش نويس حرفه اي براي كار هاي كمدي بود ملاقات كرد و پس از زندگي او دستخوش تقيراتي اساسي شد و از يك مهندس برق به يك كمدين فوق العاده تبديل شد .


تولدت مبارك Rowan Atkinson ♥
...

ارسالي از : محمد ناظمي
 
دسته ها : متفرقه 3
يکشنبه 17 10 1391 11:42 بعد از ظهر

 

ثروتمندترين افراد جهان در سال 2012 معرفي شدند


نتايج تازه‌ترين گزارش بلومبرگ نشان مي‌دهد كه ثروتمندترين مردم جهان در سال 2012 از هميشه ثروتمندتر شدند.

ايسنا:شاخص ميلياردرهاي بلومبرگ حاكي از آن است كه مجموع ارزش داراي ثروتمندان جهان در سال 2012 بيش از 241 ميليارد دلار نسبت به سال 2011 افزايش يافت. شاخص ميلياردرهاي بلومبرگ شاخصي است كه به صورت روزانه مجموع دارايي 100 فرد ثروتمند جهان را رصد مي‌كند.

مجموع دارايي 100 فرد ثروتمند جهان در سال 2012 ميلادي براساس شاخص بلومبرگ به 1.9 تريليون دلار رسيد. در اين بين حوزه‌هاي خرده‌فروشي و مخابرات سهمي قابل توجه در افزايش دارايي ثروتمندان جهان در سال گذشته ميلادي داشتند. از 100 ثروتمند جهان در سال قبل تنها 16 نفر در طول سال با ضرر و زيان مواجه شدند.

جان كاستيماتيديس، مالك گروه اپل رد در اين باره مي‌گويد: سال 2012 سالي بسيار خوب براي ميلياردرهاي جهان بود. در سال 2013 نيز ميلياردها به سرمايه‌گذاري‌هاي خود در گوشه و كنار دنيا و نه لزوما آمريكا ادامه مي‌دهند تا بتوانند بر دارايي‌هاي خود بيفزايند.

طبق شاخص ميلياردرهاي بلومبرگ آمانسيو ارتگا 76 ساله كه در حوزه خرده‌فروشي فعاليت مي‌كند، در سال 2012 در بين ميلياردهاي جهان بيشتر رشد دارايي را تجربه كرد. به طوري كه ثروت او از 22.2 به 57.5 ميليارد دلار رسيد.

همچنين كارلوس اسليم، غول مخابرات مكزيك در سال 2012 ميلادي بار ديگر عنوان ثروتمندترين فرد جهان را از آن خود كرد. مجموع ثروت خالص اسليم 72 ساله در سال قبل 21.6 درصد افزايش يافت. او همچنين بعد از ارتگا از نظر رشد دارايي در رده دوم جاي گرفت.

بيل گيتس، بنيان‌گذار 57 ساله شركت آمريكايي مايكروسافت نيز در بين ثروتمندترين افراد جهان در سال 2012 جايگاه دوم را به خود اختصاص داد. ثروت او نيز در سال قبل 7 ميليارد دلار بيشتر شد. وارن بافت 82 ساله هم در سال قبل جايگاه خود را به عنوان سومين فرد ثروتمند جهان به ارتگا واگذار كرد.

دسته ها : متفرقه 3
شنبه 16 10 1391 11:40 بعد از ظهر


آلوده ترين و ثروتمندترين ها در سال 2012 !!
آلوده‌ترين هوا در كدام شهرهاي دنيا است؟

 

 

 


در حالي كه آلودگي هواي اين روزهاي تهران و ساير كلانشهرهاي كشورمان نفس شهروندان را به شماره انداخته است شايد بد نباشد نگاهي كنيم به آلوده ترين شهرهاي جهان، اين سوال براي بسياري از ما پيش آمده كه آيا تهران آلوده ترين شهر جهان است يا خير؟

افكار:در حالي كه آلودگي هواي اين روزهاي تهران و ساير كلانشهرهاي كشورمان نفس شهروندان را به شماره انداخته است شايد بد نباشد نگاهي كنيم به آلوده ترين شهرهاي جهان، اين سوال براي بسياري از ما پيش آمده كه آيا تهران آلوده ترين شهر جهان است يا خير؟ اگر پاسخ منفي است كدام شهر اين افتخار را دارد؟! مقاله پايگاه «وايز گيك» كه در ذيل مي آيد، شايد پاسخ اين سوال را داده باشد.

براي اين سوال هيچ جواب مشخصي وجود ندارد. اين ليست مي تواند بر اساس انتخاب نوع آلودگي مد نظر بسيار متفاوت باشد. آلودگي آب، زمين و هوا، همگي بد هستند اما بدون آن كه بخواهيم به يك رده بندي خاص توجه كنيم، بعضي از شهرهاي جهان به حدي آلوده است كه واقعاً جايي براي زندگي نيست. با اين حال بسياري از شهرهاي جهان در تمامي اين ليست ها حضور دارند . در اينجا به بعضي از اين شهر ها مي پردازيم:


دسته ها : متفرقه 3
شنبه 16 10 1391 11:31 بعد از ظهر

 

 

هيتلر و چارلي تقريبا همسن بودند، هيتلر فقط چهار روز از چارلي كوچكتر بود. چارلي گفته: اين سرنوشت ما دو تا بود كه يكي دنيا را بخنده بندازه و ديگري به گريه، و اگر سرنوشت ميخواست، كاملا بر عكس ميشد

دسته ها : متفرقه 3
يکشنبه 2 7 1391 11:30 بعد از ظهر
  واقعيت هاي شگفت انگيز قرآن   دكتر طريق السوادان آياتي را در قرآن مجيد پيدا كرده‌ است كه قيد مي‌كند موضوعي برابر با موضوعي ديگر است، مثلاً مرد برابر است با زن. گرچه اين مسئله از نظر صرف‌و‌نحو دستوري بي‌اشكال است اما واقعيت اعجاب‌آور اين است كه تعداد دفعاتي كه كلمه مرد در قرآن ديده مي‌شود 24 مرتبه و تعداد دفعاتي كه كلمه زن در قرآن ديده مي‌شود هم 24 مرتبه است، درنتيجه، نه تنها اين عبارت از نظر دستوري صحيح است، بلكه از نظر رياضيات نيز كاملاً بي‌اشكال است، يعني 24=24. با مطالعه بيشتر آيات مختلف، او كشف نموده‌است كه اين مسئله درمورد همه چيزهايي كه در قرآن ذكر شده اين با آن برابر است، صدق مي‌كند. به كلماتي كه دفعات به‌كار بستن آن در قرآن ذكر شده، نگاه كنيد: دنيا 115 / آخرت 115 ملائك 88 / شيطان 88 زندگي 145 / مرگ 145 سود 50 / زيان 50 ملت (مردم) 50 / پيامبران 50 ابليس 11 / پناه جستن از شر ابليس 11 مصيبت 75 / شكر 75 صدقه ٧٣ / رضايت ٧٣ فريب خوردگان (گمراه شدگان) 17 / مردگان (مردم مرده) ١٧ مسلمين ۴١ / جهاد ۴١ طلا 8 / زندگي راحت ٨ جادو ۶٠ / فتنه ۶٠ زكات ٣٢ / بركت ٣٢ ذهن ۴٩ / نور ۴٩ زبان ٢۵ / موعظه (گفتار، اندرز) ٢۵ آرزو ٨ / ترس ٨ آشكارا سخن گفتن (سخنراني) ١٨ / تبليغ كردن ١٨ سختي ١١۴ / صبر١١۴ محمد (صلوات الله عليه) ۴ / شريعت (آموزه هاي حضرت محمد (ص) ۴ مرد ٢۴ / زن ٢۴ همچنين جالب است كه نگاهي به دفعات تكرار كلمات زير در قرآن داشته باشيم: نماز 5، ماه ١٢، روز ٣۶۵ دريا ٣٢، زمين (خشكي) ١٣ دريا + خشكي = 45=13+32 دريا = %1111111/71= 100 × 45/32 خشكي = % 88888889/28
دسته ها : متفرقه 3
دوشنبه 13 6 1391 10:9 بعد از ظهر

 

 زيباترين دانشگاه ايران !!

 

توسعه آموزش عالي و ايجاد امكانات و تجهيزات لازم براي دانشگاه‌ها در جهت تسهيل فرآيند تحصيل براي دانشجويان يكي از اهدافي است كه جمهوري اسلامي ايران با پيگيري آن توانسته است به يكي از قطبهاي علمي منطقه تبديل شود.

دانشگاه سيستان و بلوچستان بعنوان دانشگاه مادر در منطقه جنوب شرق شناخته شده است. اين دانشگاه كه در منطقه محروم سيستان و بلوچستان قرار دارد يكي از مجهزترين دانشگاههاي كشور محسوب مي‌شود.

 

دانشگاه سيستان و بلوچستان داراي هيأت امناء مستقل، هيأت مميزه مستقل مي باشد و از نظر تشكيلاتي در رديف دانشگاههاي الف و توسعه يافته كشور قرار دارد. 

اين دانشگاه داراي 22 دانشكده، حدود نوزده هزاردانشجو و دانش آموز، 340 رشته گرايش در مقاطع مختلف كه از اين تعداد  139  رشته گرايش در مقطع كارشناسي ارشد، 24  رشته گرايش در مقطع دكتري مي باشد. 


دسته ها : متفرقه 3
دوشنبه 13 6 1391 9:58 بعد از ظهر
X