معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556232
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي
  براي من هميشه اين سوال بود كه منشا تاريخي سيزده فروردين چيست و چرا مثلا پس از سيزده روز از آغاز بهار ايراني‌ها به دامان دشت و صحرا پناه مي‌برند؟ آيا اين روز ربطي به جشن‌هاي نوروز دارد؟ آيا اين روز واقعا روز طبيعت است؟ يا قضيه‌اي تاريخي پشت قرن‌ها ماندگاري اين سنت ايراني وجود دارد؟ در ادامه تنها روايت تاريخي موجود براي سيزده فروردين يا سيزده بدر نوشته مي‌شود. شايد برخي از دوستان از آن اطلاع داشته باشند. ولي مطمن هستم براي همگي ما يك بار مطالعه اين داستان خالي از فايده نخواهد بود. همه ما مي‌دانيم كه در فرهنگ ما روز ١٣ فروردين روز خروج از منزل است براي گريز از نحسي عدد ۱۳. اما بسياري نمي‌دانيم كه اصولا اين نحسي از كجا آغاز شده است. اصلا عدد نحس و عدد خوب آيا در فرهنگ ما بوده يا خير؟ مردم ايران از آن زمان كه كتب تاريخي نگاشته شده‌اند و به عبارت بهتر از آن زمان كه تاريخ به خاطر مي‌آورد زرتشتي بوده‌اند. در فرهنگ زرتشتي به دليل آن كه همه چيز از يزدان است و يزدان هم فقط سرچشمه نيكي‌ها و پاكي‌هاست اصولا بد و نحس و بديمن و بدشگون وجود خارجي ندارد. در سال‌هاي پس از ظهور هخامنشيان با ورود فرهنگ‌هاي ديگر نحس‌ها و بدشگون‌ها و اهريمن و غيره آهسته آهسته وارد فرهنگ ايران زمين شدند. در اين مورد بخصوص (نحسي روز ١٣ بدر) پاي يك شاه بي‌كفايت و خودخواهي اهالي يك دين ديگر در بين بود. خشايارشا فرزند بزرگ‌تر و جانشين داريوش بزرگ را مي‌توان فرزندي ناخلف دانست. چرا كه تقريبا هيچ يك از ويژگي‌هاي پدرش را نداشت. ويژگي‌هايي كه باعث شده بودند داريوش بزرگ‌ترين پادشاه تمامي تاريخ مشرق زمين
دسته ها : آموزشي 2
دوشنبه 12 1 1392 3:51 بعد از ظهر

 

همانطور كه مي‌بينيد اسمي از اينترنت اكسپلورر در مثال‌هايمان نياورديم. اين كار عمدي بود زيرا اينترنت اكسپلورر براي امنيت كامپيوترتان تاحدي تهديد محسوب مي‌شود.

همه زندگيتان در يك صفحه روشن و درخشان روي ميز كارتان است. اسناد، شماره‌هاي حساب، پسوردها، فيش‌ها، اطلاعات مالي و … همه آنها به صورت ديجيتال در كامپيوترتان ذخيره شده‌اند.
تنها مشكل اين اطلاعات مهم و محرمانه در كامپيوترتان اين است كه بفهميد چطور مي‌توانيد امنيت آنها را حفظ كنيد. اينجا به ۶ راه براي امن نگه داشتن همه اطلاعاتي كه برايتان مهم است اشاره مي‌كنيم. ديگر نيازي به مشاوره با خدمات فناوري اطلاعات نداريد.

1 - از رمز عبور استفاده كنيد
گزينه حفاظت رمز عبور را روي كامپيوترتان فعال كنيد. به اين طريق، وقتي بخواهيد لحظاتي كامپيوترتان را ترك كنيد، براي دسترسي دوباره به آن، مي‌بايست دوباره رمز عبور را وارد كنيد. اين كمك مي‌كند از اطلاعاتي كه روي كامپيوترتان است دربرابر كسان ديگري كه نبايد به آنها دسترسي داشته باشند، محافظت شود.

مرتباً رمز عبورتان را تغيير دهيد، نه فقط رمز وارد شدن و دسترسي به كامپيوتر بلكه رمز وارد شدن به هركدام از حساب‌هاي آنلاينتان. اگر به طور اتفاقي يك نفر رمز عبورتان را ببيند، مي‌تواند دسترسي نامحدودي به كامپيوتر يا حساب‌هاي آنلاين شما داشته باشد. با تغيير مرتب و مداوم از اين خطر جلوگيري مي‌كنيد. 

از يك رمز عبور براي دو حساب مجزا استفاده نكنيد. همانطور كه ذكر كرديم، ايجاد تغيير مداوم براي رمز عبورتان به محافظت از تمامي حساب‌هايتان كمك مي‌كند. وقتي يك نفر يكي از رمزهايتان را بداند، آخر دنيا نيست. اما اگر آن رمزعبور را براي حساب‌هاي ديگرتان هم استفاده كرده باشيد، ديگر دچار مشكل شده‌ايد. 

رمز عبور مي‌تواند راه قابل‌اعتمادي براي محافظت از كامپيوترتان باشد، اما نبايد تنها راه شما باشد. آنها خيلي زود دچار مشكل مي‌شوند و راه‌هايي هم براي پيدا كردن آنها وجود دارد. پس دقت كنيد كه مراحل احتياطي زير را هم براي محافظت از كامپيوتر و حساب‌هايتان به كار گيريد، و تنها به رمز عبور بسنده نكنيد.

2 - يك مرورگر اينترنت متفاوت انتخاب كنيد
امروزه براي انتخاب مرورگر اينترنت گزينه‌هاي مختلفي پيش روي شماست. مَك مرورگر سافاري را در خود دارد، ويندوز اينترنت اكسپلورر را و گوگل مرورگر كروم، موزيلا، فايرفاكس را دارد و اين ليست همينطور ادامه پيدا مي‌كند. استفاده از يك مرورگر متفاوت براي يك هدف متفاوت ايده بدي براي محافظت از اطلاعاتتان نيست. ممكن است به تماشاي ويدئو علاقه داشته باشيد، اين كار را مثلاً با كروم انجام دهيد. شايد دوست داشته باشيد كتاب‌هاي آنلاين را مطالعه كنيد، اين كار را با سافاري انجام دهيد. براي وب‌گردي‌هاي روزمره‌تان هم از فايرفاكس استفاده كنيد.

همانطور كه مي‌بينيد اسمي از اينترنت اكسپلورر در مثال‌هايمان نياورديم. اين كار عمدي بود زيرا اينترنت اكسپلورر براي امنيت كامپيوترتان تاحدي تهديد محسوب مي‌شود. اگر ويروسي از طريق اينترنت اكسپلورر وارد كامپيوترتان شود، ممكن است تخريب عمومي براي كل سيستمتان به همراه داشته باشد. با استفاده از ساير مرورگرها، اطلاعاتتان را امن‌تر نگه خواهيد داشت.


دسته ها : آموزشي 2
چهارشنبه 7 1 1392 11:25 بعد از ظهر
  ۱۰ نكته مهم براي افزايش سرعت، كارآيي و طول عمر گوشي هاي موبايل      در ادامه ۱۰ نكته بسيار مهم را براي افزايش سرعت، كارآيي و طول عمر گوشي هاي موبايل ذكر كرده ايم...سخت افزار گوشي هاي موبايل بسيار ظريف و حساس است و در صورت عدم توجه به آن ها به سادگي خراب مي شوند و مشكل پيدا مي كنند و باعث مي شود كه قسمت نرم افزاري گوشي هم مشكل پيدا كند.۱- هيچگاه از لايو والپيپرها براي پس زمينه استفاده نكنيد زيرا در آن صورت پردازنده گوشي (هر چند قدرتمند) مجبور مي شود به صورت مداوم كار كند و همين باعث فرسودگي زود هنگام و كاهش سرعت عمل گوشي مي شود.۲- به طور مداوم و با فاصله زماني كم بازي ها و برنامه هاي سنگين را روي گوشي خود اجرا نكيند و به آن فرصت استراحت بدهيد.۳- هر دو هفته يكبار يا هر ده روز يكبار يك بازي و يا برنامه سنگين را روي گوشي خود به مدت حدود ۲۰-۱۵- ۱۰ دقيقه اجرا كنيد تا موبايل در حداكثر فشار باشد. اين كار باعث مي شود پردازنده گوشي شما تنبل بار نيايد!۴- گوشي خود را لاي پنبه نگه نداريد! (منظورم از نظر نرم افزاري است) يعني اينكه آن را تحت فشار بگذاريد. البته فقط گاهي اين كار را بكنيد.۵- هنگامي كه شارژ باطري كم است (مثلاً ۶%)، با آن كارهاي سنگين انجام ندهيد و از اجراي بازي يا نرم افزارهاي سنگين يا روشن كردن دوربين خودداري كنيد.۶- موبايلتان را مدت زمان زيادي روي يك حالت ثابت مثلاً روي يك عكس، روشن قرار ندهيد. چون باعث آسيب ديدن صفحه نمايش مي شود.۷- حتي الامكان از تماس گوشي موبايل با وسايل فلزي و مغناطيسي و كارت هاي هوشمند جلوگيري كنيد.۸- موبايلتان را مدت زمان زيادي در مقابل نور خورشيد قرار ندهيد زيرا باعث آسيب ديدن صفحه نمايش خواهد شد.۹- حافظه با ارزش گوشي را با نصب
دسته ها : آموزشي 2
شنبه 6 3 1391 4:46 بعد از ظهر

 

لينك كتابخانه ديجيتالي پيام نور 

http://www.pnueb.com/

  راهكارهايي ساده براي حل مشكلات روزمرهفوت و فن‌هاي زندگي و گنجينه‌هاي اسرار خانه‌داري پاياني ندارد و هر روز بهتر از ديروز به كمك من و شما مي‌آيند.حتما شما، براي هر چه بهتر اداره كردن خانه و كاشانه خود، گنجينه‌اي از اطلاعات و فوت و فن‌هاي خاص خود را داريد. اگر دوست داشتيد، اين شگرد‌ها را نيز به گنجينه خود اضافه كنيد. اين فوت و فن‌ها بسيارساده، مفيد و كاربردي هستند. كافي است يكبار امتحان كنيد مطمئنا، راضي خواهيد شد. چرا كه فوت و فن‌هاي زندگي و گنجينه‌هاي اسرار خانه‌داري پاياني ندارد و هر روز بهتر از ديروز به كمك من و شما مي‌آيند. تنها با خلاقيت است كه مي توان اينگونه؛ ساده، سهل، راحت، كم هزينه و بي هزينه به امور منزل و آشيانه خود رسيدگي و اداره كرد.   1 - پيدا كردن اشيا ريز : براي پيدا كردن اشياء ريز و قيمتي، كافي است، يك جوراب نايلوني را با كش لاستيكي به سر لوله جاروبرقي ببنديد و محل مورد نظر را جارو برقي بكشيد.2 -  جلوگيري از ريزش گرد و غبار :هنگام دريل كاري ديوار، براي جلوگيري از ريزش گرد و غبار و ريزه‌هاي گچ بر روي كف منزلتان از برچسب‌هاي كاغذي ( كاغذ ياداشت‌هاي چسبي ) در زير محل دريل، استفاده كنيد.3 - صرفه جويي در هزينه هاي منزل : به جاي خريد حوله‌هاي سر "تي" تميز كننده كف زمين، از دستمال كهنه‌هاي آشپزخانه استفاده كنيد. بدين ترتيب در هزينه‌هاي منزل صرفه جويي خواهيد كرد.4 - جلوگيري از سر رفتن شير :براي جلوگيري از سررفتن شير در ظرف شير جوش،  كافي است تنها يك قاشق چوبي برروي آن قرار دهيد. جالب نه؟! 5 - 
دسته ها : آموزشي 2
دوشنبه 18 2 1391 11:7 بعد از ظهر
  فن‌هاي خانه‌داريكارهاي آشپزي و آشپزخانه خود را را با رعايت اين نكات با سهولت بيشتري انجام دهيد. ـ براي رفع بوي بد سير و پياز از دست‌تان، ‌آنها را به يك ظرف استيل بماليد. ظرف استيل بوي بد سير و پياز را به خود جذب خواهد كرد. دانه‌هاي تازه قهوه نيز مي‌تواند بوي بد را از دستان شما دور كند. ـ اگر در غذا نمك بيش از اندازه ريخته‌ايد، با انداختن يك سيب‌زميني درون غذا، مشكل خود را حل كنيد. سيب‌زميني نمك‌هاي اضافي را به خود جذب خواهد كرد. ـ براي پيشگيري از شكسته شدن تخم‌مرغ هنگام جوشيدن، كمي نمك روي پوسته تخم‌مرغ بپاشيد. ـ ظروف چدني را با مواد شوينده نشوييد بلكه آنها را با نمك، ساييده، بشوييد و با يك دستمال خشك كنيد. ـ براي رفع جرم از كتري، درون آن، مخلوط نيمي از آب و نيمي سركه ريخته بجوشانيد سپس آن را خالي كنيد. براي پيشگيري از بد بو شدن ظروف پلاستيكي درب بسته‌اي كه هوا وارد آنها نمي‌شود، مقداري نمك درون آنها بريزيد. ـ اگر غذاي‌اتان ته گرفته و بوي سوختگي مي‌دهد نگران نشويد بلكه مقدار سالم غذا را جدا كرده و درون قابلمه ديگري بريزيد و درون ظرف مقداري شكر بريزيد و به پختن ادامه دهيد فقط مراقب باشيد شكر را تا اندازه‌اي بريزيد كه غذا طعم شيرين به خود نگيرد. شكر طعم سوختگي را از بين مي‌برد. ـ اگر برنجتان بوي سوختگي به خود گرفته، روي برنج به مدت ٥ الي ١٠ دقيقه چند تكه نان قرار دهيد تا بوي سوختگي را به خود جذب كند. فقط مراقب باشيد هنگام كشيدن غذا در بشقاب، برنج‌هاي سوخته ته قابلمه را استفاده نكنيد. ـ اگر از تازه بودن تخم‌مرغ مطمئن نيستيد آنها را درون كاسه بزرگي از آب بريزيد، اگر زير آب
دسته ها : آموزشي 2
سه شنبه 12 2 1391 7:46 بعد از ظهر
با اين 10 نكته، شغل مورد نظرتان را بيابيداگر از شغل خود راضي نيستيد و آن را كسل كننده مي‌دانيد، دو راه پيش روي شماست. مي‌توانيد به روزهاي كسل كننده و حتي گاهي پر از بدبختي در اداره ادامه دهيد و يا مدتي كار را كنار بگذاريد تا شغل بهتري بيابيد. در ادامه 10 نكته كه به شما كمك مي‌كنند تا يك فرم درخواست عالي تنظيم كنيد و در مصاحبه بي نظير باشيد را خدمت شما ارائه مي‌كنيم. اميدواريم در نهايت بتوانيد در كمپاني كه به آن علاقه داريد استخدام شويد.   10 - گردآوري يك رزومه‌كاري كه بتواند مخاطب را تحت تاثير قرار دهد. با وجود اين كه من اصولا به رزومه اعتقادي ندارم (چرا كه معمولا خيلي سريع مرور مي‌شود و معمولا دقيق مورد بررسي قرار نمي گيرد ) اما اكثر مشاغلي كه به دنبالشان هستيد تقاضاي رزومه خواهند كرد. كمي خلاقيت مي‌تواند شما را به گزينه اي منحصر به فرد و متفاوت تبديل كند. ابزار آنلاين در اين زمينه مي‌توانند بسيار مفيد باشند، به خصوص اگر به دنبال چيزي نه چندان معمولي باشيد. Visualize.me مي‌تواند يك اينفوگرافيك جذاب را براي رزومه شما خلق كند. سايت هايي چون Re.vu و Zerply به شما كمك مي‌كنند تا صفحات حرفه اي را ايجاد كنيد كه مي‌توانند به عنوان رزومه ديجيتال مورد استفاده قرار گيرند. About.me و Flavors.me نيز مي‌توانند همين كاربرد را داشته باشند. بهترين ابزاري كه به كارتان مي‌آيد را استفاده كنيد و مطمئن شويد كه رزومه‌تان برجسته و منحصر به فرد باشد. بيشتر اوقات، اين كار به سادگي انتخاب فونت و رنگ مناسب است. زياد طول نمي كشد تا يك رزومه زيبا و حرفه اي بسازيد، پس در طراحي آن كمي دقت كنيد تا بخشي از توده رزومه هاي
دسته ها : آموزشي 2
دوشنبه 11 2 1391 2:57 صبح

 

درخواست متن كامل مقالات


با توجه به عدم دسترسي برخي از دانشجويان عزيزو كارمندان برخي از شركتها به مقالات لاتين بصورت متن كامل ،امكان دسترسي براي اين عزيزان از طريق اين سايت مقدور ميباشد.جهت اطلاعات بيشتر كليك كنيد.


http://hpdelson.com/news.php

دسته ها : آموزشي 2
جمعه 11 1 1391 5:4 بعد از ظهر
X