معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556376
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي
تعدادي از دانشجويان دوره كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور ساري با ارسال نامه اي به دفتر سايت شمال نيوز از سخت گيري هاي بيجا و بي پايه بعضي از اساتيد دانشگاه پيام نور مركز مازندران به شدت انتقاد كردندآنها در اين نامه اظهار داشتند : تعدادي از اساتيد اين دانشگاه با وجود حضور كامل دانشجويان در كلاسهاي درس و ارائه چندين نمونه كار عملي و تحقيق بازهم 6 نمره عملي دانشجويان را نداده و با اين بهانه كه ما مي خواهيم با دانشگاه تهران رقابت كنيم دانشجويان را به جاي 3 تا چهار ترم بيش از 8 تا 9 ترم معطل مي كنند و اين مسئله باعث شده تعداد زيادي از دانشجويان از خير ادامه تحصيل بگذرند و راهي دانشگاههاي آزاد و غير انتفاعي شوند. در اين نامه تصريح شده است : دانشگاهي اين ادعا را دارد كه اگر دانشجو كمي دير برسد صندلي براي نشستن ندارد و بايد تا پايان كلاس ايستاده درس را گوش كند دانشگاهي كه براي برگزاري امتحانات پايان ترم براي هر درس فقط يك روز فرصت در نظر مي گيرد و انگار تمام ساز و كارهاي آن براي اين تنظيم شده تا بتواند تعدادي بيشتري از دانشجويان را مشروط نموده و واحدهاي آنان را تكرار نموده تا بتوان پول بيشتري را كسب نمايد.از سوي ديگر مقايسه كردن دانشگاه پيام نور ساري با دانشگاه تهران با اين امكانات و فرصت كم آموزشي و گرفتن شهريه هاي ميليوني كه سال به سال هم افزايش مي يابد چه توجيهي دارد ضمن آنكه علاوه بر كتب سنگين آموزشي كه از سوي مركز اعلام مي شود هر استاد محترم نيز چندين كتاب حجيم به عنوان كتاب ميان ترم معرفي مي كنند و به شدت دانشجويان را در فرصت اندك آموزشي دچار مشكل كرده و عملا از گذراندن امتحان پايان ترم كه اكثر آنان تستي است بازمي دارند. اين دانشجويان همچنين نوشتند : متاسفانه شهريه
دسته ها : متفرقه 2
دوشنبه 17 4 1392 2:20 بعد از ظهر

 

 

زمين لرزيد، دلمان نيز همراه آن لرزيد. زمين لرزه آدربايجان
صدها نفر را قرباني كرد، هزاران نفر را آواره و ميليون‌ها نفر
را غمگين و داغديده كرد. براي قربانيان اين بلاي طبيعي
آمرزش و براي بازماندگان آنان صبر مسئلت مي‌كنيم.

 

 

آتشي افروختي، در عمق و جانم؛ ‌اي زمين

كرده‌اي در اين وطن بي‌خانمانم؛ ‌اي زمين

 

صد چو من در خاك و خون غلتيد در يك صبحدم

هم برادر، هم پدر، هم خواهرانم؛‌ اي زمين

 

فارغ از كار و تلاش و‌ هاي و هوي زندگي

خفته در بستر بودم نزد كسانم؛‌ اي زمين

 

ناگهان فرياد خشم تو مرا بيدار كرد

چشم بگشودم، چه ديدم از چه خوانم؛‌ اي زمين

 

خاك و خون و سنگ و آهن پاره‌هاي پيكرم

آه... آه كو آن كودك شيرين زبانم؛‌ اي زمينيك دقيقه سكوت ....  يك دقيقه حركت ....  يك دقيقه عملدسته ها : متفرقه 2
يکشنبه 29 5 1391 1:11 صبح

 

سيميا تنها برند برتر فراگير پيام‌نور

 

براساس نتايج نظرسنجي صورت‌گرفته از دانشجويان و دانش‌پذيران و به پاس قدرداني از خدمات مؤسسه فرهنگي سيميا در حوزه فراگير پيام نور، لوح تقدير و تنديس در اين زمينه به اين مؤسسه در اولين كنفرانس برند و آموزش در مورخ 5 ارديبهشت 1391 اعطا گرديد و مؤسسه سيميا به‌عنوان مؤسسه علمي آموزشي منتخب و برگزيده كشور در اين كنفرانس انتخاب گرديد.

«متن لوح تقدير برند برتر فراگير پيام‌نور»


مؤسسه فرهنگي سيميا؛
نظر به توانمندي‌هاي علمي و مديريتي و حضور ارزشمند آن مؤسسه در اولين كنفرانس برند و آموزش، تنديس مؤسسه منتخب و برگزيده دانشجويان و دانش‌پژوهان به پاس سپاس و تقدير از جد و جهد آن مؤسسه محترم جهت نيل به اهداف آموزشي و پژوهشي كشور عزيزمان ايران، در كمال امتنان تقديم حضور مي‌گردد.
اميد است توفيقات خاصه الهي قرين طريق عزت مدارتان باشد.


دسته ها : متفرقه 2
سه شنبه 3 5 1391 1:55 بعد از ظهر
  10 وضعيت خطرناك در ازدواج!!  هيجانات مثبت، درست مثل هيجانات منفي، ما را در معرض انتخاب غلط قرار مي دهد. اسم اين حالت را « جوزدگي » مي گذارم. در بعضي شرايط ما كاملا « جو زده » مي شويم و كارهايي مي كنيم كه شايد در حالت عادي به آن فكر هم نكنيم.1 - زيبايي خيره كننده شما دختر زيبايي هستيد و هم خودتان و هم اطرافيانتان انتظار داريد همسري كه انتخاب مي كنيد به اندازه خودتان زيبا باشد؛ شما پسر خوش تيپ و خوش هيكلي هستيد و دوست داريد همسري داشته باشيد كه از اين لحاظ هم سطح خودتان باشد؛ شما به تازگي با فردي آشنا شده ايد كه بسيار زيباست و واقعا شما را مجذوب خودش كرده است؛ همين جا بايستيد: شما به شدت در معرض خطر انتخاب نادرست قرار داريد!شكي نيست كه همه ما زيبايي را دوست داريم و به سمت آن جذب مي شويم، اما وقتي نقش زيبايي در انتخاب ما بيشتر از حد معقول باشد، دردسرهايمان هم شروع مي شود. بهتر است قبل از اينكه كسي را براي خودتان انتخاب كنيد، اولويت هايتان را مشخص كنيد: با اينكه زيبايي برايتان اهميت زيادي دارد، اما چه چيزهايي هست كه برايتان از زيبايي اهميت بيشتري دارد؟ چه معيارهايي را حاضريد فداي زيبايي كنيد و از چه معيارهايي به هيچ وجه حاضر نيستيد بگذريد؟ آيا اگر اين فرد اين همه زيبا نبود، بازهم او را انسان خوبي مي دانستيد؟2 - پرستيژ و موقعيت اجتماعي ويژه مي گويند لازم نيست خانم ها نصف عمرشان را درس بخوانند و زحمت بكشند تا بشوند خانم دكتر، همين كه همسر يك دكتر شوند، همه آنها را « خانم دكتر » صدا مي زنند.موقعيت اجتماعي يكي از مواردي است كه احتمال خطاي ما در انتخاب همسر را به شدت بالا مي برد. عناوين و موقعيت هاي چشمگير به راحتي مي توانند ساير خصوصي
دسته ها : متفرقه 2
شنبه 31 4 1391 1:45 بعد از ظهر

 

عيدتان مبارك


گفتم كه خدا مرا مرادي بفرست

طوفان زده ام، راه نجاتي بفرست

گفتند كه با زمزمه ي “يا مهدي”‌

نذر گل نرگس صلواتي بفرست
بر چهره پر ز نور مهدي صلوات

بر جان و دل صبور مهدي صلوات

تا امر فرج شود مهيا بفرست

بهر فرج و ظهور مهدي صلواتدسته ها : متفرقه 2
پنج شنبه 15 4 1391 1:17 صبح

 

فنجان موسيقي


امروزه موزيك پليرها ابزاري محبوب و دوست داشتني براي افرادي كه گوش دادن به موسيقي جزو لاينفك زندگيشان هست، مي‌باشد و بنا بر سليقه و كارايي داراي انواع و اقسام مختلفي است اما طرحي خوش فكر طرحي مفهومي و جالب از يك موزيك پلير ارايه داده كه مي‌تواند مورد توجه بسياري قرار گيرد.

طرح “Drink The Music” از شركت الكترولوكس (Electrolux)، مفهومي تلفيقي از يك فنجان قهوه خوري و موزيك پلير مي‌باشد كه هر دو وظيفه يعني خوردن يك ليوان چاي يا قهوه مطبوع و نيز گوش دادن به موسيقي دلخواه را بخوبي انجام مي‌دهد. كليدهاي كنترل ولوم صدا و موزيك بر روي بدنه اين فنجان تعبيه شده و نيز اسپيكر آن در انتهاي فنجان در نظر گرفته شده است كه با پخش موسيقي امواجي بر روي سطح فنجان ايجاد مي‌كند.

براي شارژ نمودن اين پلير كافيست آن را بر روي نعلبكي‌اي كه براي آن در نظر گرفته شده قرار داد

با اين پلير زيبا مي‌توانيد چاي يا قهوه‌اي با طعم موسيقي را تجربه كرد. 
با تشكر از : روحي خورشيدي

دسته ها : متفرقه 2
شنبه 10 4 1391 1:16 صبح

 

يك تست هوش كوچولو:
 
 

لطفا پس از خواندن هر سئوال فقط و فقط در عرض ۵ ثانيه به آن جواب درست را بدهيد. فقط قبلش يه كاغذ بذار جلوت و جوابا رو يادداشت كن كه بعدا با جواباي درست مقايسه كني. (زمان كل تست 2 دقيقه)


آماده اي؟


دو دقيقه ات از همين الان شروع شد...


1- در يك مسابقه دو سرعت شركت كرده‌ايد. از نفر دوم سبقت مي گيريد حالا نفر چندم هستيد؟


2- بعضي از ماهها ۳۰ روز دارند بعضي ۳۱ روز چند ماه ۲۹ روز دارد؟


3- اگر دكتر به شما ۳ قرص بدهد و بگويد هر نيم ساعت ۱ قرص بخور چقدر طول ميكشد تا تمام قرصها خورده شود؟


4- من ساعت ۸ شب به رختخواب رفتم و ساعتم را كوك كردم كه ۹ صبح زنگ بزند وقتي با صداي زنگ ساعت از خواب بيدار شدم چند ساعت خوابيده بودم؟


5- عدد ۳۰ را به نيم تقسيم كنيد وعدد ۱۰ را به حاصل آن اضافه كنيد چه عددي به دست مي آيد؟


6- مزرعه داري ۱۷ گوسفند زنده داشت تمام گوسفند هايش به جز ۹ تا مردند چند گوسفند زنده برايش باقي مانده است؟


7- اگر تنها يك كبريت داشته باشيد و وارد يك اتاق سرد و تاريك شويد كه در آن يك بخاري نفتي يك چراغ نفتي و يك شمع باشد اول كداميك را روشن ميكنيد؟


8- پدر ماري، پنج تا بچه داره: به نام هاي Nana و Nene و Nini و Nono. اسم بچه پنجمي چيست؟


9- حضرت موسي از هر حيوان چند تا با خود به كشتي برد؟


10- اگر اتوبوسي را با ۴۳ مسافر از مشهد به سمت تهران برانيد و در نيشابور ۵ مسافر را پياده كنيد و ۷ مسافر جديد را سوار كنيد و در دامغان ۸ مسافر پياده و ۴ نفر را سوار كنيد و سرانجام بعد از ۱۴ ساعت به تهران برسيد حالا نام راننده اتوبوس چيست؟
دسته ها : متفرقه 2
شنبه 27 3 1391 2:27 صبح
10 قانون طلايي براي اينكه دوستي واقعي باشيم   يك دوست خوب ممكن است در بيمارستان به ملاقاتتان بيايد و بگويد، "زود خوب شو" و برود. اما يك دوست واقعي كنارتان مي‌نشيند و مي‌گويد، "تا زماني كه خوب شوي كنارت خواهم بود!"1. صداقتيك دوست واقعي هميشه صادق است، تحت هر شرايطي كه باشد.اين وظيفه شماست كه هميشه راست بگوييد حتي وقتي مي‌دانيد كه حقيقت مي‌تواند آسيب بزند و به قيمت دوستيتان تمام شود (كه اگر 9 اصل ديگر را رعايت كنيد اين اتفاق نخواهد افتاد).هيچوقت چيزي را بدون اجازه برنداريد، حتي اگر مي‌دانيد كه دوستتان با اين كار شما مشكلي نخواهد داشت. حتماً اول اجازه بگيريد.2. اعتماد‌پذيرييك دوست واقعي كسي است كه بتوانيد به او اعتماد كنيد.وقتي قولي مي‌دهيد بايد حتماً سر آن بايستيد و اگر مي‌دانيد نمي‌توانيد از عهده آن برآييد بهترين كار اين است كه صادق باشيد و به دوستتان بگوييد كه نمي‌توانيد قولتان را نگه داريد.اگر مي‌گوييد كه در يك تاريخ و ساعت مشخص جايي خواهيد بود يا كاري خواهيد كرد، به هر قيمتي شده بايد آن را انجام دهيد.3. احتراميك دوست واقعي به زمان، اموال و اعتقادات احترام مي‌گذارد.• به زمان با تلف نكردن آن احترام مي‌گذارد. سر قرارهاي ملاقات به موقع مي‌آيد و اگر احتمال تاخير بود به دوست خود اطلاع مي‌دهد.• به اموال با آسيب نرساندن به آن احترام مي‌گذارد. با اموال و متعلقات ديگران با مراقبت و دوستي رفتار مي‌كند.• به اعتقادات با قضاوت نكردن آنها احترام مي‌گذارد. اگر بدانيد كه دوستتان يكسري اعتقادات و اخلاقيات خاص دارد، به آنها احترام مي‌گذاريد، حتي اگر با آنها موافق نباشيد.4. دوست
دسته ها : متفرقه 2
چهارشنبه 27 2 1391 11:24 بعد از ظهر
  سوپر ماركت مجازيدر ايستگاه مترو كره جنوبييك فروشگاه زنجيره‌اي مواد غذايي اروپايي به نام Tesco شعبه‌اي جالب براي عرضه محصولات خود در يك ايستگاه مترو در كره جنوبي بر پا كرده است. اين شعبه نوعي سوپر ماركت مجازي است كه در آن كالاها وجود خارجي ندارند. كالاهاي اين سوپر ماركت شامل عكس‌هايي هستند كه به صورت پوستر‌هايي ديجيتالي بر ديوار ايستگاه مترو نصب شده است. مسافراني كه براي حمل و نقل عمومي مترو را انتخاب مي‌كنند، مي‌توانند تا زمان سوار شدن از اين سوپر ماركت مجازي خريداري كنند. براي خريد كردن تنها كافي است كه عكس كالاي مورد نياز خود را انتخاب كنيد تا كد QRآن به كارت خريد شما اضافه شود. در پايان كد‌ها بر روي كارت خريد شما چك شده و تبديل به يك سفارش آنلاين مي‌شوند. سپس كالاهاي خريداري شده شما تا پايان همان روز به درب منزل تحويل مي‌شود. براي خريد كردن از اين سوپر ماركت مجازي نياز به تبادل هيچ گونه پولي نيست. يك اپليكيشن روي موبايل تمام كار را انجام مي‌دهد و عملا پس از خريد هيچ كالايي به شما به صورت فيزيكي تحويل داده نمي‌شود، بلكه ترتيبي داده مي‌شود كه سفارش شما از شارژ كارت خريد شما كسر شده و تا پايان روز كالاها به درب منزل تحويل داده شوند. با وجود اين سوپر ماركت مجازي ديگر نياز نيست در طول روز به سوپر ماركت‌هاي حقيقي سر بزنيد و كالاهاي خريداري شده خود را تا پايان روز كه به منزل بر مي‌گرديد با خود از اين طرف به آن طرف حمل كنيد.  اين شركت با اين ايده موفق شده كه ميزان سفارش‌هاي آنلاين اش را دو برابر كند. آنها مي‌گويند مردم كره جنوبي انسان‌هايي پركار و سخت كوش هستند و به
دسته ها : متفرقه 2
سه شنبه 5 2 1391 1:31 صبح

 

كشورهاي مختلف
چه نوع صورتي را زيبا مي‌دانندايران

آمار جراحي بيني در كشور ما آنچنان بالا رفته است كه مي‌توان گفت در تهران سالانه ٣٠ هزار جراحي بيني انجام مي‌شود بنابراين با كمي اغماض مي‌توان گفت در ايران داشتن يك بيني زيبا معيار زيبايي است.

 

آسياي جنوبي

ساكنان جنوب شرقي آسيا داشتن پوست سفيد را نشان دهنده زيبايي مي‌دانند به همين دليل استفاده از لوازم آرايشي و بهداشتي در اين منطقه بسيار زياد است.

 

غرب آفريقا

در اين مناطق هر چه وزن بيشتر و خط‌هاي كششي بيشتري داشته باشيد جذاب‌تريد به همين دليل خانواده‌ها دختران دم‌بخت را به مراكز افزايش وزن مي‌فرستند.

 

كره جنوبي

در كره آنهايي كه داراي پلك‌هاي زيبا باشند جذاب‌ترند به همين دليل جراحي پلك در اين كشور داراي طرفداران بسيار زيادي است زيرا كره‌اي‌ها خواهان چشم‌هاي درشت و پلك‌هاي زيبا هستند.

 

فرانسه

فرانسوي‌ها با اين كه در معدن لوازم آرايش به سر مي‌برند معتقد هستند كه همان چهره واقعي خودشان زيبا است و نبايد تغييري بر روي ان ايجاد كنند.

 

نيوزلند

نيوزلندي‌ها براي زيبا كردن خود سعي مي‌كنند سر و صورت خود را با لوازم خالكوبي خالكوبي كنند.

 

چين

چيني‌ها معتقد هستند بلندقدترين آنها خوشگل‌تر است اما متاسفانه نمي‌توانند كار زيادي بر روي قد و قواره خود انجام دهند.


دسته ها : متفرقه 2
شنبه 2 2 1391 9:21 صبح
  بخشنامه دستمزد سال 1391 ابلاغ شد   بخشنامه دستمزد سال 1391 كه در تاريخ 24 اسفند ماه سال گذشته توسط شوراي عالي كار تصويب شده بود، از سوي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي براي اجرا ابلاغ شد . به گزارش خبرگزاري پانا، شوراي عالي كار با حضور نمايندگان سه گروه (دولت، كارفرمايان، كارگران) در آخرين روزهاي اسفند ماه سال گذشته، پس از بحث و بررسي راجع به تعيين حداقل مزد سال 1391، اين بخشنامه را تصويب كرد. در اجراي ماده 41 قانون كار با در نظر گرفتن مصالح كارگران در انطباق هر چه بيشتر ميزان درآمد آنان با سطح معيشت و هم چنين با توجه به مقتضيات بنگاه هاي توليدي و كارفرمايان و شرايط اقتصادي جامعه موارد زير به اتفاق آرا مورد تصويب شورايعالي كار قرار گرفت. بخشنامه دستمزد سال 1391 به شرح ذيل است:از اول سال 1391 حداقل مزد روزانه با نرخ يكسان براي كليه كارگران مشمول قانون كار (اعم از قرارداد دائم يا موقت) مبلغ 129900 ريال (129 هزار و 900 ريال) تعيين مي شود. همچنين از اول سال 1391 ساير سطوح مزدي نيز روزانه 7 درصد مزد ثابت با مزد مبنا (موضوع ماده 36 قانون كار) به اضافه روزانه 12093 ريال به نسبت آخرين مزد سال 1390 افزايش مي يابد. تبصره: با اعمال افزايش اين بند مزد شغل كارگران مشمول طرحهاي طبقه بندي مشاغل مصوب وزارت كار و امور اجتماعي و نيز مزد ثابت ساير كارگران نبايد از مبلغ 129900 ريال (يكصد و بيست و نه هزار و نهصد ريال) بند يك كمتر شود. به كارگراني كه در سال 1391 داراي يكسال سابقه كار شده و يا يك سال از دريافت آخرين پايه سنواتي آنان گذشته باشد روزانه مبلغ 2500 ريال نيز به عنوان پايه (سنوات) پرداخت خواهد شد. تبصره 1: پرداخت مبلغ مربوط به پايه سنواتي كارگران مشمو
دسته ها : متفرقه 2
جمعه 11 1 1391 4:33 بعد از ظهر
X