معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556308
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي
رايحه‌هاي طبيعي معطر كنيد     بدون استفاده از اسپري‌هاي خوشبو‌كننده، با تركيب موادي كه خودتان تهيه مي‌كنيد خانه را معطر و پاكيزه كنيد و به رايحه دلخواه دست پيدا كنيد. با توجه به نقش حس بويايي، تاثيري كه خانه تميز و معطر در سلامت فكري و جسمي ما دارد بر كسي پوشيده نيست. طبيعت را دوست داشته باشيم و از مواد طبيعي براي اين منظور استفاده كنيم. روش ديگر استفاده از كمي دارچين، ميخك، زنجبيل تازه و سبزي‌هاي معطر است كه داخل كمي آب ريخته و آنها را حرارت مي‌دهيم. براي آن كه رايحه‌اي خنك و تابستاني داشته باشيد، چند برگ نعنا نيز به ٨ پيمانه آب اضافه كنيد، بعد از آن كه مخلوط كمي جوشيد حرارت را كم كنيد. مي‌توانيد روغن‌هاي خاصي به آن اضافه كرده يا به تنهايي استفاده كنيد. با تركيب مساوي آب ليمو و آب و ريختن آنها داخل يك اسپري تميز و خالي‌، مي‌توانيد يك يا دو بار در هفته براي ايجاد رايحه‌اي خوش آن را در جاهاي مختلف خانه ريخته يا هنگام آشپزي براي خلاص شدن از بوي غذايي كه حتي به نسوج پرده و فضاي آشپزخانه نفوذ مي‌كند، استفاده كنيد. براي معطر كردن فوري اتاق‌ها، گلوله‌هاي پنبه را داخل مخلوط وانيل يا اسانس دلخواه فرو ببريد. آنها را داخل ظرفي زيبا قرار داده و در هر جايي كه دوست داريد، بگذاريد. هر درخت ،اكسي‍ژن لازم براي دو نفر را توليد مي‌كند. طبق تحقيق ناسا، برخي گياهان آپارتماني به دفع سموم خطرناك موجود در خانه كمك زيادي مي‌كنند. به طور كلي كيفيت هواي داخل خانه به دليل وجود دودهاي دست دوم كه داراي سولفور دي اكسيد هستند و لوازم خانگي معمول كه موجب انتشار مواد شيميايي به هواي مورد تنفس ما مي&zwn
دسته ها : مجله سلامت 10
يکشنبه 27 1 1391 1:3 بعد از ظهر

نوشيدن چاي بعد از صرف غذا !!

چاي داراي تانن است و باعث جلوگيري از جذب آهن مي‌شود. بهتر است خانم‌ها و كودكان، تا دو ساعت پس از صرف غذا، چاي ننوشند. البته مصرف آن بلافاصله بعد از غذا، در آقايان كه عمدتا آهن خون آنها زياد است، مشكلي ايجاد نمي‌كند.

دسته ها : مجله سلامت 10
يکشنبه 27 1 1391 2:8 صبح
شخصيت شناسياز روي انگشترانگشتر خود را در كدام انگشت به دست مي‌كنيد؟ انگشت شستانگشت اشارهانگشت وسطانگشت انگشتريانگشت كوچكانگشتر به دست نمي‌كنم  انگشت شست: شما مجذوب كالاهاي مدرن و روز هستيد از مورد توجه قرار گرفتن لذت مي‌بريد شما تفريح را دوست داريد و از زندگي لذت مي‌بريد و همشه آماده هستيد تا با چيزهاي جديد رو به رو شويد.   انگشت اشاره: شما داراي اعتماد به نفس و مسئوليت‌پذير هستيد. رهبري و هدايت را دوست داريد و مي‌توانيد در ظاهر بسيار جدي و خشن باشيد اما در باطن ملايم و حساس هستيد.   انگشت وسط: بيشتر افرادي كه در اين گروه قرار دارند از رشد و بالندگي سر باز مي‌زنند و بيشتر خودمحور هستند با وجود اين همشه بي‌ريا هستند به خصوص نسبت به خانواده و دوستان‌شان.   انگشت انگشتري: شما فردي حساس و رومانتيك هستيد عميقًا اميد داريد تا عشقي بيابيد كه گرما بخش دل و ابدي باشد.   انگشت كوچك: شما فردي مهربان و متواضع هستيد به جزئيات توجه مي‌كنيد و دوست نداريد در كارهايتان كوچك‌ترين اشتباهي از شما سر بزند شما بيش از حد خود را به كار مشغول مي‌كنيد.   در چند انگشت: آن عده از افراد كه در دو انگشت يا بيشتر انگشتر دارند اعتماد به نفس ندارند و هميشه مراقب هستند تا عشق واقعي‌شان را بيابند عاشق تجملات هستند اما آن را جايگزين ناقابلي براي دوستان و عاشق خود مي‌دانند.   انگشتر به دست نمي‌كنيد: شما خواستار زندگي ساده و بدون تجملات هستيد فردي بي‌ريا، قابل اطمينان، آرام، باهوش و سخت‌كوش هستيد و هميشه دوستدار آموختن چيزهاي تازه‌ايد. به دليل احساس خجالتي كه داريد از جمع دوري كرده و تا
دسته ها : مجله سلامت 10
شنبه 26 1 1391 11:47 بعد از ظهر

 

مراجعه به روانپزشك
شرمساري نداردبسياري از ما براي كوچك‌ترين مشكل جسمي به پزشك مراجعه كرده و تمام آزمايشات، معاينات و بررسي‌هاي لازم را انجام مي‌دهيم.

همچنين بدون هيچ ترس و دلهره‌اي داروهايي كه پزشك تجويز مي‌كند را مي‌خوريم، اما در مورد مشكلات و اختلالات اعصاب و روان شرايط تغيير مي‌كند، بسياري مراجعه به روانپزشك و روان‌شناس را بيهوده دانسته يا از آن مي‌ترسند و از همه بدتر اين كه از اين مسأله احساس شرمساري مي‌كنند.

بيماري‌هاي روحي، رواني در نوع عام و به صورت كلي، مانند هر بيماري ديگري مشكلي پزشكي تلقي مي‌شوند.

امروزه اغلب پزشكان عقيده دارند كه اين بيماري‌ها عمدتا داراي علل ارگانيك هستند كه البته مباحث اجتماعي و مسائل روحي، رواني نيز مي‌تواند در بروز آنها دخيل باشد.

به عنوان نمونه، اگر اختلالي هورموني مشكلي در سيستم گوارش ايجاد كند، همان اختلالات هورموني و موارد مشابه آن مي‌توانند در سيستم اعصاب و روان مشكلاتي را ايجاد كرده و سبب بروز بيماري شوند.

به عنوان مثالي ديگر پزشكان معتقدند در بيماري افسردگي ماده‌اي به‌نام سروتونين در مغز كاهش پيدا مي‌كند.

همچنين در مورد خشونت يا برخي بيماري‌هاي همراه با روان‌پريشي معتقدند كه ماده‌اي به نام دوپامين در مغز افزايش مي‌يابد.

پس بايستي در مقابل بيماري‌هاي روحي، همانند مشكلات جسمي رفتار كرده و به دور از هر گونه شرمساري به پزشك مراجعه كنيم.


دسته ها : مجله سلامت 10
شنبه 26 1 1391 11:34 بعد از ظهر

 

كشف پنگوئن بلوند در قطب جنوبطبيعت‌شناسي به نام "ديويد استفنز" در حاشيه جزيره شتلند جنوبي به صورتي اتفاقي نوعي پنگوئن زال را مشاهده كرده است.

وي مي‌گويد با وجود تنوع رنگي كه در نقش‌هاي صورت پنگوئن‌ها وجود دارد، تمامي اين جانداران از الگوي استاندارد رنگي سياه و سفيد برخوردارند. وجود چنين استتاري براي پرنده‌هاي غواص بسيار ضروري است اما ظاهرا در اين ميان استثنائي نيز وجود دارد. وي در اين سفر به سوي قطب جنوب پنگوئني سفيد را مشاهده كرد كه به صورت كامل هم زال نبود بلكه از چشم‌هاي رنگي و الگوي رنگ و رو رفته‌اي از بدن پنگوئن‌هاي چانه نواري ياChainstrap برخوردار بود.

بسياري از محققان از چگونگي توانايي بقاي اين پرنده عجيب در شگفتي هستند، با وجود اين كه رنگ‌بندي غير عادي بدن، ماهيگيري را براي اين پنگوئن زال كمي دشوار مي‌كند، اما ديگر جنبه‌هاي زندگي اين پرنده روالي عادي دارد. پنگوئن‌هاي زال ميزاني رقيق از رنگدانه‌ها را دارند اما هنوز از چشم‌هاي رنگي برخوردار هستند.

بر اساس گزارش نشنال جئوگرافيك، جانورشناسان دليل اين بي‌رنگي پنگوئن را جهش ژنتيكي مي‌دانند كه منجر به رقيق شدن رنگ‌هاي پر بدن پنگوئن شده است و در نتيجه رنگ سياره پرهاي بدن پنگوئن به صورت يكدست روشن شده و ظاهري به رنگ قهوه‌اي كمرنگ و مايل به زرد را در پرنده ايجاد كرده است.


دسته ها : مجله سلامت 10
سه شنبه 22 1 1391 1:53 صبح
  7 ماده غذايي مفيد براي مقابله با خستگيدلايل زيادي براي احساس خستگي وجود دارد: استرس، داروها، فشارهاي كاري، اختلالات خواب يا بيماري. اما در بيشتر موارد اين خستگي مربوط به تغذيه‌ي نامناسب است.اگر بعد از يك پياده روي ساده و انجام كارهاي روزمره احساس خستگي زيادي مي‌كنيد و يا بدون داشتن چرت بعد از ظهر نمي‌توانيد روز را به آخر برسانيد اين امكان وجود دارد كه از مشكل خستگي رنج مي‌بريد.دلايل زيادي براي احساس خستگي وجود دارد: استرس، داروها، فشارهاي كاري، اختلالات خواب يا بيماري. اگر تصور مي‌كنيد كه اين احساس خستگي دائمي، مزمن و بيش از حد است به پزشك مراجعه كنيد. اما در بيشتر موارد اين خستگي مربوط به تغذيه‌ي نامناسب است. بيشتر عادت‌هاي غذايي رايج انرژي افراد را از بين مي‌برند. خوشبختانه به راحتي مي‌توان اين مشكلات را رفع و سرزندگي و نشاط را بازيافت.1 - پروتئين: ماهي، گوشت، محصولات لبني، لوبياهااگر شما براي ناهار يك سالاد سبزيجات ساده مي‌خوريد و بعد از ظهر نياز شديدي به خواب احساس مي‌كنيد احتمال مي‌رود كه كمبود پروتئين داريد. نتايج پژوهش‌ها نشان مي‌دهد افرادي كه براي ناهار پروتئين كافي دريافت نمي‌كنند بيشتر از افرادي كه به طور مرتب پروتئين دريافت مي‌كنند احساس افسردگي، استرس و خستگي مي‌كنند و از نظر فيزيكي به اصطلاح « روي فرم » نيستند.اسيدهاي آمينه‌اي كه پروتئين‌ها توليد مي‌كنند براي بدن لازم و ضروري‌اند و وظيفه‌ي رشد و احياي تمام بافت‌ها و اعضاي بدن از رگ‌هاي خوني گرفته تا موها را بر عهده دارند. از اين گذشته اين اسيدهاي آمينه باعث افزايش ميزان نورو
دسته ها : مجله سلامت 10
دوشنبه 14 1 1391 9:31 بعد از ظهر

 

فوايد پوست پيازپزشكان توصيه مي‌كنند از اين پس وقتي وارد آشپزخانه شديد پوست‌هاي خشك پياز را دور نريزيد. چون اين پوست‌ها غني از تركيبات مفيد و سودمند براي سلامت انسان هستند.

 

فوايد پوست پياز براي مقابله با ديابت و سرطان

به گفته متخصصان؛ پوست قهوه‌اي و خشك و لايه‌هاي بيروني پياز سرشار از فيبر خوراكي و فلاوونوئيدها بوده و لايه‌هاي خارجي پياز كه آنها را دور مي‌ريزيد حاوي تركيبات سولفوري هستند.

وانيزا بنيتز از متخصصان دپارتمان شيمي كشاورزي در دانشگاه خودمختار مادريد در اسپانيا با انجام مجموعه‌اي از آزمايشات جديد و با همكاري گروهي از كارشناسان انگليسي دانشگاه كرانفيلد تمام اجزاي پياز را به دقت بررسي كردند.

به گزارش پايگاه اينترنتي آرتريوسيت، اين آزمايشات نشان داد پوست قهوه‌اي و خارجي پياز سرشار از فيبرخوراكي و تركيبات فنوليك شامل كوئرستين و ساير فلاوونوئيدها است كه خواص درماني و پزشكي دارند. همچنين در زير اين پوست قهوه‌اي رنگ، دو لايه خارجي روي پياز نيز حاوي فيبر و فلاوونوئيدها است.

به گفته پزشكان، مصرف فيبر خوراكي خطر بروز بيماري‌هاي قلبي و عروقي، مشكلات گوارشي و روده‌اي و معده‌اي، سرطان روده بزرگ، ديابت نوع دوم و حتي چاقي را كاهش مي‌دهد. در عين حال تركيبات فنوليك در پيشگيري از بيماري عروق كرونري موثر بوده و خواص ضد سرطاني دارند. اين قسمت‌هاي پياز همچنين خواص آنتي اكسيداني بالايي دارند.


دسته ها : مجله سلامت 10
شنبه 12 1 1391 3:38 بعد از ظهر
  تمرينات 15 دقيقه‌اي بسيار موثر براي كمر درددوست داريد هيچوقت كمردرد نگيريد؟ هر روز دقايقي را صرف انجام چند حركت تمريني براي كشش و تقويت عضلات كمرتان انجام دهيد. هر حركت را چند بار تكرار كنيد و هر روز با ساده‌تر شدن حركت، تعداد تكرارها را افزايش دهيد. اگر كمرتان آسيب ديده است يا مشكل ديگري مثل پوكي استخوان داريد، قبل از انجام اين تمرينات حتماً با پزشكتان مشورت كنيد.1. كشش زانو تا سينهبه پشت دراز بكشيد، با زانوهاي خم، كف پاهايتان كامل روي زمين قرار گيرد (A). با استفاده از هر دو دست، يكي از زانوها را به بالا و به داخل شكم كشيده و به روي سينه فشار دهيد (B). 15 تا 30 ثانيه پا را به همين وضعيت نگه داشته و سپس به حالت شروع برگرديد و با پاي مخالف حركت را تكرار كنيد (C). سپس به حالت شروع برگشته و اينبار حركت را با هر دو پا همزمان انجام دهيد (D). هر كشش را دو تا سه مرتبه تكرار كنيد—ترجيحاً اول صبح و آخر شب.2. كشش چرخشي كمربه پشت با زانوهايي خم طوريكه كف پاها كامل روي زمين قرار گيرد، دراز بكشيد (A). همانطور كه شانه‌ها را محكم روي زمين نگه مي‌داريد، زانوهاي خم خود را به يك طرف بچرخانيد (B). 5 تا 10 ثانيه به همين حالت بمانيد و بعد به حالت شروع برگرديد (C). حركت را براي سمت مخالف تكرار كنيد (D). هر كشش را دو تا سه مرتبه تكرار كنيد—ترجيحاً اول صبح و آخر شب.3. تمرين انعطاف‌پذيري كمربه پشت با زانوهايي خم طوريكه كف پاها كامل روي زمين قرار گيرد، دراز بكشيد (A). كمرتان را قوس دهيد طوريكه احساس كنيد استخوان لگنتان رو به پاها است (B). 5 ثانيه به همين حالت بمانيد و سپس آزاد كنيد. پشتتان را صاف كرده، نافتان را به سمت زمين بكشيد—طوريكه احساس
دسته ها : مجله سلامت 10
پنج شنبه 10 1 1391 1:42 بعد از ظهر
  زنان به اين جمله‌ها احتياج دارندآقايان محترم شايد ندانيد كه يك جمله ساده چقدر مي‌تواند روي زندگي مشترك‌تان تاثير بگذارد و اعتماد همسرتان به شما و زندگي مشترك‌تان را بيشتر كند. اگر از آن دسته مردهايي هستيد كه فكر مي‌كنند، جملات اهميتي ندارد و تنها چيزي كه مهم است درون شماست، كاملا در اشتباه‌ايد. تا زماني كه با اين احساسات دروني‌تان جمله‌اي نسازيد و همسرتان را از آنها با خبر نكنيد، هيچ اتفاق خوبي در زندگي مشترك‌تان نخواهد افتاد. اگر هم از اهميت اين جملات باخبريد اما نمي‌دانيد چه بگوييد و از كجا شروع كنيد، بهتر است از اين توصيه‌ها كمك بگيريد و با دنياي زنان آشنا‌تر شويد. بايد باور كنيد كه دنياي ذهني زنان و مردان تفاوت زيادي دارد و اگر مي‌خواهيد همسرتان را خوشحال كنيد بايد به دنيايش وارد شويد و او را به شيوه خودش آرام و شاد كنيد.   چقدر زيبايي زن‌ها دوست دارند ظاهرشان را ستايش كنيد و گاهي به آنها بگوييد كه چه چهره زيبايي دارند. حتي اگر همسر شما واقعا به اين زيبايي نباشد از اين كه گمان كند در نظر شما اين طور به‌نظر مي‌رسد، احساس غرور خواهد كرد. البته بي‌گدار به آب نزنيد و بدون آن كه براي حرف‌تان دليلي داشته باشيد او را ستايش نكنيد. چون درست در زماني كه به همسرتان مي‌گوييد، چقدر زيبا هستي ... او دليل شما را خواهد پرسيد و خواهد گفت از چه نظر؟ پس سعي كنيد براي اين ادعاي‌تان جزئياتي را هم مطرح كنيد و به اين فكر كنيد، چه چيز در او زيباتر است و بعد سراغ تعريف كردن برويد.   تو خيلي خاصي اين كه همسر شما بشنود كه او فردي بي‌همتاست و هيچ زن ديگري نمي‌توانسته شما
دسته ها : مجله سلامت 10
پنج شنبه 10 1 1391 1:39 بعد از ظهر
  رژيم غذائي براي مردان چاقكنترل وزن در مردان با زنان متفاوت است، در اينجا چند توصيه براي لاغر شدن مردها را خواهيم ديد.   مردها چگونه لاغر شوند؟ برخي از مردها به دنبال لاغر شدن هستند. طبق تحقيق مجلۀ ابپي (ObEpi) در سال ٢٠٠٩، بيشتر مردان بالغ اضافه وزن دارند. و هرچه سن آنها بيشتر مي‌شود وزن شان نيز افزايش مي‌يابد. در رده سني ٥٥ الي ٦٤، ميانگين چاقي به ٢٠ درصد مي‌رسد.   چربي آندروئيد به طور كلي، كيلوهاي اضافۀ وزن مردان در بالاتنه شان، در سطح صورت، بازوها، سينه، شكم و ... قرار مي‌گيرد. اين نوع اضافه وزن را اضافه وزن آندروييد مي‌گوييم؛ "آندرو" در زبان يوناني به معناي "مرد" است. چربي موسوم به احشايي يعني چربي واقع شده در داخل شكم (شكم‌هاي بزرگ) كه علاوه بر زشتي ممكن است براي سلامتي نيز خطرناك باشد. درواقع بار اضافي وزني، درسطح شكم مي‌تواند باعث مشكلات قلبي عروقي گردد. ضمناً، پزشكان علاوه بر وزن، به متناسب نگه داشتن اندازۀ شكم نيز اهميت زيادي مي‌دهند. اگر دور شكم مردها بيشتر از ١٠٢ سانتيمتر باشد، ديگر زمان مبارزه كردن با اين شكم بزرگ و رژيم گرفتن رسيده است. بنابراين مراقبت از وزن بخصوص در ناحيۀ شكم بسار مهم است. يك تغذيه متعادل و فعاليت جسمي منظم و با قاعده بايد در الويت قرار بگيرد.   اما يك خبر خوب براي آقايان، ارگانيسم‌هاي بدني آنها بسيار راحت‌تر و سريع‌تر از ارگانيسم بدني زن‌ها موفق به لاغر شدن مي‌شود و يكي از دلايل آن اين است كه بدن آقايان به طور طبيعي بيشتر از ماهيچه و در نتيجه كمتر از توده‌هاي چربي تشكيل شده است. بنابراين يك مرد كمي راحت‌تر مي‌تواند شكمش را كوچك ك
دسته ها : مجله سلامت 10
شنبه 27 12 1390 5:19 بعد از ظهر
X