معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 843272
تعداد نوشته ها : 268
تعداد نظرات : 77
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي
راهـكارهاي جـالب، عجيـب و موثـربراي كاهـش دردهاي جسماني مي دانيم كه درد جسماني علامت و نشانه ايجاد مشكل و ناهنجاري در بدن است ضمن اينكه عوامل مختلفي باعث درد و ناراحتي جسماني مي شوند. بطوريكه بعضي از اين عوامل موقتي و برخي نيز طولاني مدت و نيازمند دارو و درمان هستند... در اين اينجا ترفند هايي براي شما دوستان بيان خواهد شد كه شما با دانستن و بكار بستن آنها، بعضي از دردها را مي توانيد موقتا كاهش بدهيد.خارش گلو : وقتي كودك بوديد، قلقلك دادن زير بغل شما يك سرگرمي جالب بود. حالا در بزرگسالان هم مي توان از اين ترفند براي رهايي از مشكل خارش گلو استفاده كرد. وقتي كه سلول هاي عصبي گوش تحريك بشوند، باعث اسپاسم عضلات گلو و گردن شده و در نتيجه شما را از شر خارش گلو راحت مي كنند. پس قلقلك دادن گوش، باعث رفع خارش گلو مي گردد!صداهاي فراصوت بالاتر از حد آستانه شنوايي را تجربه كنيد : اگر در محلي شلوغ و پر سر و صدا هستيد، بطرف راست خم شويد و سعي كنيد با گوش راست بشنويد! چون گوش راست براي شنيدن حرفهاي تند و سريع مناسب تر است و گوش چپ براي تميز و تشخيص دادن تن هاي موسيقي، قوي تر است.بر درد آمپول غلبه كنيد : به راحتي با سرفه كردن در حين تزريقات، مي توانيد درد آمپول را كاهش دهيد. البته نه آن سرفه اي كه تزريقات چي را چنان بترسانيد كه منجر به شكستن سرنگ در عضله تان شويد. چراكه سرفه كردن در اصل يك ترفندي است كه باعث افزايش سريع و موقتي فشار در قفسه سينه شده و مسيرهاي عصبي درد را مسدود مي كند.از شر جرم هاي بيني راحت شويد : فين كردن شديد را فراموش كنيد. در اينجا يك ترفند بسيار سريع و آسان براي راحت شدن از جرم ها وجود دارد و آن اينست كه بطور متناوب با زبان خود به سقف دهانتان ضربه بزنيد، سپس با يك انگ
دسته ها : مجله سلامت 8
جمعه 19 12 1390 2:59 بعد از ظهر

 

چند دوست قديمي كه همگي ٤٠ سال سن داشتند مي‌خواستند باهم قرار بگذارند كه شام را با همديگر صرف كنند و پس از بررسي رستوران‌هاي مختلف سرانجام باهم توافق كردند كه به رستوران چشم‌انداز بروند زيرا خدمتكاران خوشگلي دارد.


١٠ سال بعد كه همگي ٥٠ ساله شده بودند دوباره تصميم گرفتند كه شام را با همديگر صرف كنند. و پس از بررسي رستوران‌هاي مختلف، سرانجام توافق كردند كه به رستوران چشم‌انداز بروند زيرا غذاي خيلي خوبي دارد.


 ١٠ سال بعد در سن ٦٠ سالگي، دوباره تصميم به صرف شام با همديگر گرفتند و سرانجام توافق كردند كه به رستوران چشم‌انداز بروند زيرا محيط آرام و بي‌ سر و صدايي دارد. 


١٠ سال بعد در سن ٧٠ سالگي، دوباره تصميم گرفتند كه شام را با هم بخورند و سرانجام پس از بررسي رستوران‌هاي مختلف تصميم گرفتند كه به رستوران چشم‌انداز بروند زيرا هم آسانسور دارد و هم راه مخصوص براي حركت صندلي چرخدار.


و بالاخره ١٠ سال بعد كه همگي ٨٠ ساله شده بودند يكبار ديگر تصميم گرفتند كه شام را با همديگر صرف كنند و پس از بررسي رستوران‌هاي مختلف سرانجام توافق كردند كه به رستوران چشم‌انداز بروند زيرا تا به حال آنجا نرفته‌اند.


دسته ها : مجله سلامت 8
شنبه 13 12 1390 11:43 بعد از ظهر
    نوشيدن يك ليوان از اين نوشيدني،حافظه را تقويت مي‌كند اين بررسي هم چنين نشان داد افرادي كه مرتب از اين نوشيدني مي‌نوشند به طور كلي رژيم غذايي سالم‌تري دارند اما خاصيت اين نوشيدني مفيد به طور مستقيم به مغز مي‌رسد...كارشناسان مي‌گويند: نوشيدن حداقل يك ليوان شير در روز نه تنها ريزمغذي‌هاي اصلي و ضروري را به بدن شما مي‌رساند بلكه درعين حال تاثير مثبتي بروي مغز و كارآيي ذهني دارد.در يك مطالعه جديد معلوم شد افراد بزرگسالي كه بيشتر از شير و فرآورده‌هاي آن استفاده مي‌كنند در مقايسه با افرادي كه شير نمي‌نوشند در تست‌هاي كارآيي مغز و حافظه خيلي بهتر عمل مي‌كنند و بازده مطلوب تري دارند.به گزارش شبكه خبري اي بي سي، متخصصان دانشگاه ماين پس از مطالعه روي بيش از 900 مرد و زن 23 تا 98 ساله و با انجام مجموعه‌اي از تست‌هاي مغزي به نتايج فوق دست يافتند.اين متخصصان در عين حال مقدار مصرف شير را در شركت كنندگان بررسي كردند. در نهايت معلوم شد احتمال شكست خوردن در آزمون‌هاي فوق در بين افرادي كه عادت به نوشيدن شير دارند 5 برابر كمتر است.اين بررسي هم چنين نشان داد افرادي كه مرتب شير مي‌نوشند به طور كلي رژيم غذايي سالم‌تري دارند اما خاصيت اين نوشيدني مفيد به طور مستقيم به مغز مي‌رسد.علاوه بر اين، كلسيم كه نقش اساسي در شكل ‌گيري و استحكام استخوان‌ها و سلامت دندان‌ها دارد، از مهم ترين تركيبات موجود در شير است. فسفر نيز كه براي بسياري از واكنش‌هاي شيميايي بدن و فعال كردن آنزيم‌ها لازم است و در رشد و ترميم بافتي دخالت دارد، جزو املاح مهم موجود در شير است و به غير از آن سديم و
دسته ها : مجله سلامت 8
سه شنبه 2 12 1390 11:53 صبح
X