معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556321
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

ويكي‌پديا درحال مرگ است

 

 

به گزارش مهر، در شرايطي كه تنها ١٠ سال از عمر ويكي‌پديا مي‌گذرد اين دانشنامه آزاد آنلاين درحال نابودي است. "جيمي ولز" در كنفرانس سالانه ويكي‌پديا با ابراز نگراني از اين مسئله گفت: "هيچكس حاضر نيست ويكي‌پديا را به روز كند".

اساس اين سايت بر پايه اطلاعاتي است كه هر كاربر مي‌تواند در يك موضوع و مقوله خاص به روز كند و يا بنويسد، اما اكنون به نظر مي‌رسد تعداد همكاراني كه اين به روزرساني‌ها را انجام مي‌دهند به شدت كاهش يافته است.

بنيانگذار ويكي‌پديا افزود: ما درحال ساماندهي تعداد ويرايشگرهاي خود نيستيم. به نظر من اين مسئله، يك بحران وخيم نيست اما بسيار مهم است.

همكاران قديمي كه هميشه اطلاعات خود را براي غني شدن ويكي‌پديا ارائه مي‌كردند تا اين سايت را به يك منبع مهم اطلاعاتي روي وب تبديل كنند پير شده‌اند، ازدواج كرده‌اند، خانواده تشكيل داده‌اند و ديگر زمان خود را به كارهاي ديگري اختصاص مي‌دهند.

براساس گزارش وب نيوز، زماني كه در سال ٢٠٠١ ويكي‌پديا عرضه شد خانه‌اي بود كه به وب، ايده ساخت يك منبع جديد اخبار در دسترس و كاملاً رايگان را ارائه مي‌كرد.

امروز يك دهه از تولد اين دانشنامه آنلاين آزاد جهاني گذشته است و به نظر مي‌رسد كه اشتياق اوليه در به روزرساني اطلاعات آن از بين رفته است.

يكي از علل اين عدم اشتياق، شبكه‌هاي اجتماعي هستند. به طوري كه سايت‌هايي چون "فيس‌بوك" و "توييتر" تمام انرژي نوجواناني كه زماني باويكي‌پديا همكاري مي‌كردند را جذب كرده‌اند.

دسته ها : عمر از کف رفته
دوشنبه 24 5 1390 1:55 صبح
X