معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556302
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي


خدايا

اگر محرومم كني ، كيست كه روزيم دهد ؟!

اگر خارم كني ، كيست كه ياريم كند ؟!


دسته ها : دل نوشته 5
شنبه 31 3 1393 1:24 صبح

امشب آسمانم تاب كشيدن ابر ها را ندارد

كاش ابر ها ببارند

شايد آسمانم نفسي تازه كند ....

با تشكر از خانم عباسيان

دسته ها : دل نوشته 5
جمعه 30 3 1393 10:14 بعد از ظهر

چرا عاشق‌ها بيشتر عمر مي‌كنند؟ 


عشق باعث مي‌شود هميشه احساس شادي و شوق و ذوق بكنيد. اين احساسات مثبت به شما كمك مي‌كنند زندگي خود را با قدرت هرچه بيشتر به جلو پيش ببريد و در كارهاي‌تان موفق شويد. اما فوايد عشق فقط به اينها ختم نمي‌شود؛ تحقيقات نشان مي‌دهند كساني كه عاشق هستند بدن سالم‌تري دارند و بيشتر عمر مي‌كنند! چه مجرد باشيد و چه متاهل با خواندن اين مقاله متقاعد مي‌شويد كه بايد عشق را در زندگي خود داشته باشيد.

عاشق‌ها كمتر سرما مي‌خورند!
تحقيقات نشان مي‌دهند عملكرد سيستم ايمني بدن در زوج‌هاي موفق و عاشق، قوي‌تر است. در مقابل آن دعواهاي زناشويي باعث اختلال در كاركرد سيستم ايمني مي‌شوند. اما زوج‌هايي كه با منطق و آرامش اختلافات خود را حل مي‌كنند در برابر عوامل بيماري‌زا نيز مقاوم‌تر هستند. جالب است بدانيد زوج‌هاي عاشق كمتر به سرماخوردگي و آنفلوآنزا دچار مي‌شوند!

واقعا عاشق‌ها بيشتر عمر مي‌كنند؟
آمار مرگ و مير زودرس در ميان زوج‌هاي عاشق بسيار كمتر از افراد مجرد يا مطلقه است. درواقع افراد وقتي در روابط سالم و متعهد هستند استرس كمتري را تجربه مي‌كنند. استرس كمتر هم به معني سلامتي بيشتر است. علاوه براين بيشتر آقايان وقتي ازدواج مي‌كنند از برخي رفتارهاي پرخطر از جمله مصرف سيگار و قليان و مصرف مواد مخدر دست بر مي‌دارند كه خود باعث ارتقاي سلامتي مي‌شود.

عشق باعث كاهش وزن مي‌شود؟!
زوج‌هايي كه با هم ورزش مي‌كنند يا رژيم مي‌گيرند در دست يافتن به اهداف‌شان موفق‌ترند. اين درحالي است كه تقريبا 50 درصد از كساني كه تنهايي ورزش مي‌كنند و رژيم‌غذايي مي‌گيرند بعد از يك سال نااميد مي‌شوند و دست از تلاش بر مي‌دارند. براي اينكه اين موضوع به شما ثابت شود كافي است  همراه همسر  خود در پارك ورزش كنيد و با يكديگر غذاهاي رژيمي بخوريد تا ببينيد چقدر وزن كم مي‌كنيد. علاوه براين جالب است بدانيد كه هر نيم ساعت رابطه زناشويي چيزي حدود 100 كالري مي‌سوزاند!

كمتر درد مي‌كشند
شايد شما هم تا به حال اين موضوع را تجربه كرده باشيد؛ هنگام بيماري و درد كشيدن وقتي دست همسرتان را مي‌گيريد دردتان كاهش مي‌يابد، به خصوص اگر در يك رابطه سالم و موفق باشيد. البته اين واقعيت در مورد دوستان و ساير اعضاي خانواده نيز صدق مي‌كند اما انرژي مثبتي كه از تماس با عشق خود مي‌گيريد تاثيرگذاري بسيار بيشتري دارد. عشق باعث افزايش ترشح اكسي‌توسين و اندورفين مي‌شود كه از مسكن‌ها و آرامبخش‌هاي طبيعي بدن هستند. علاوه براين، هورمون اكسي‌توسين باعث كاهش التهاب و مرگ سلولي مي‌شود.

قلب سالم‌تري دارند
انسان‌ها موجوداتي اجتماعي هستند و نيازهاي بيولوژيك آنها را به سمت دوست‌يابي مي‌كشاند بنابراين وقتي نمي‌توانند براي خود يار و همراه پيدا كنند استرس‌شان بيشتر مي‌شود. اما كساني كه روابط عاشقانه دارند استرس كمتري را تجربه مي‌كنند؛ در نتيجه سلامت قلب و عروق‌شان نيز ارتقا مي‌يابد. در مقابل آن افرادي كه طلاق گرفته‌اند بيشتر دچار بيماري‌هاي قلبي - عروقي و سكته مي‌شوند.

كاهش استرس درمتاهل‌ها
استرس مي‌تواند عملكرد سيستم ايمني بدن را دچار اختلال كند و شما را مستعد ابتلا به انواع بيماري‌ها كند. زوج‌هاي موفق وقتي در موقعيت‌هاي استرس‌زا قرار مي‌گيرند بدن‌شان كمتر از بقيه افراد هورمون كورتيزول ترشح مي‌كند. اين درحالي است كه افزايش كورتيزول، سيستم ايمني را سركوب مي‌كند و راه را براي انواع بيماري‌ها باز مي‌كند. علاوه براين كورتيزول باعث تجمع چربي در اطراف احشاء شكم مي‌شود كه اين چربي خود با بيماري‌هاي قلبي، ديابت، سرطان و ... در ارتباط است. ازدواج با معشوق مي‌تواند باعث كاهش خطر ديابت، بيماري‌هاي قلبي، آلزايمر و ديگر بيماري‌هاي مزمن شود.

....

دسته ها : مجله سلامت 17
جمعه 30 3 1393 10:5 بعد از ظهر

آب و هواي دلم آن قدر بارانيست كه رخت هاي دلتنگي ام را مجالي براي خشك شدن نيست.

اين گونه است كه دلم برايت هميشه تنگ است…

دسته ها : عكس 5
شنبه 10 3 1393 8:2 بعد از ظهر
X