معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556306
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

استرس‌هاي اجتماعي
استخوان‌ها را شكننده مي‌كند


دانشمندان آمريكايي در بررسي‌هاي خود نشان دادند كه محرك‌هاي استرس‌زاي اجتماعي نه تنها موجب ناراحتي روحي مردم مي‌شوند، بلكه مي‌توانند استخوان‌ها را ضعيف و شكننده كرده، موجب ورم مفاصل شده و صدماتي را به قلب وارد كنند.

و ...

دسته ها : مجله سلامت 17
جمعه 26 2 1393 9:17 بعد از ظهر

علت اقسردگي، شايد در
بشقاب غذاي شماست


امروز اثبات شده است كه بين بيماري‌هاي رواني، هيجانات عاطفي و بيماري‌هاي جسمي رابطه‌ مستقيمي وجود دارد. همچنين ثابت شده است كه بد غذايي، كم غذايي و نيمه گرسنگي باعث تغيير شخصيت افراد مي‌شود.

غذايي كه مي‌خوريم طي يك سري فعل و انفعالات پيچيده در سلول‌ها به مواد انرژي‌زا تبديل مي‌شود، مغز نيز نيازمند سوخت گلوكز است و انرژي خود را از اين طريق كسب مي‌كند.

نرسيدن انرژي به مغز موجب از دست رفتن تعادل رواني شخص مي‌شود كه با واكنش‌هاي متفاوتي مانند تمايل به گريه كردن، افسردگي، بي‌اشتهايي، اضطراب، ترس و شكستن اشياء خود را نشان مي‌دهد.

عدم تعادل غذايي موجب بروز مشكلات رواني مي‌شود همچنين هيجانات عصبي را به وجود مي‌آورد و به همين دليل افراد بايد متناسب با فعاليت‌هاي جسماني خود غذا مصرف كنند.

اگر كار جسماني بيشتر انجام شود، به همان نسبت نيز بدن نيازمند مواد غذايي بيشتر است، مانند اين كه كارگري كه كار ساختماني انجام مي‌دهد، غذاي او با يك فرد كارمند متفاوت است و بايد غذايش انرژي بيشتري داشته باشد.


دسته ها : مجله سلامت 17
جمعه 26 2 1393 9:8 بعد از ظهر

نكاتي براي تسكين گلودرد


اگر چند روزي است گلوي‌تان درد مي‌كند و هنوز راه چاره‌اي براي آن پيدا نكرده‌ايد مي‌توانيد از روش‌هاي درمان خانگي استفاده كنيد. البته اين روش‌ها از نظر متخصصين بهداشت و درمان هم تاييد شده است.

 

١) مصرف مايعات را دو برابر معمول كنيد. مايعات باعث رقيق ‌شدن خلط و تسريع خروج آن مي‌شود.

٢) از عسل و ليمو ترش استفاده كنيد. يك قاشق عسل و آب يك عدد ليمو ترش را در يك ليوان آب داغ حل كنيد و بگذاريد در دماي اتاق سرد شود و سپس آن را جرعه جرعه بنوشيد. عسل درد گلو را تسكين داده و ليمو به كاهش خلط كمك مي‌كند.

٣) آب نمك ولرم غرغره كنيد. نصف قاشق چاي‌خوري نمك را در يك ليوان آب ولرم حل كرده، آن را غرغره كنيد وسپس آب دهان‌تان را تف كنيد. اين كار هم باعث تسكين گلودرد و هم خروج آسان‌تر ترشحات مي‌شود. دقت كنيد كه محلول زياد شور نشود چون تأثير آن از بين مي‌رود.

٤) آب‌نبات بمكيد. اين كار به خودي خود آرام بخش نيست، اما با تحريك بزاق موجب شست و شو و تميز شدن حلق مي‌شود.

٥)
دسته ها : مجله سلامت 17
جمعه 26 2 1393 8:57 بعد از ظهر
X