معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556233
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 


خدا به فرشته ها شعور داد بدون شهوت،

به حيوان ها شهوت داد بدون شعور،

و به انسان هر دو را...

انساني كه شعورش بر شهوتش غلبه كند از فرشته ها بالاتر است،
و انساني كه شهوتش بر شعورش غلبه كند از حيوان پـسـت تر


دسته ها : بينديشيم 7
جمعه 18 11 1392 1:16 صبح


پيري براي جمعي سخن ميراند.

لطيفه اي براي حضار تعريف كرد همه ديوانه وار خنديدند.

بعد از لحظه اي او دوباره همان لطيفه را گفت و تعداد كمتري از حضار خنديدند.

او مجدد لطيفه را تكرار كرد تا اينكه ديگر كسي در جمعيت به آن لطيفه نخنديد.

او لبخندي زد و گفت:

وقتي كه نميتوانيد بارها و بارها به لطيفه اي يكسان بخنديد،

پس چرا بارها و بارها به گريه و افسوس خوردن در مورد مسئله اي مشابه ادامه ميدهيد؟

گذشته را فراموش كنيد و به جلو نگاه كنيد...

جمعه 18 11 1392 1:2 صبح

 

 

در اين مطلب چند ترفند براي كاهش كالري‌هاي دريافتي در هر وعده‌ي غذايي را عنوان مي‌كنيم كه كمك زيادي به خوش‌اندامي شما مي‌كند. لطفاً با ما همراه باشيد.


هميشه در ذهن افرادي كه مي‌خواهند لاغر شوند يك سۆال بزرگ وجود دارد؟ اينكه چگونه مي‌شود بدون دنبال كردن رژيم‌هاي سخت لاغر شد! بعضي‌ها اول با همين رژيم‌هاي سخت شروع مي‌كنند اما خيلي زود كم مي‌آورند و از ادامه‌ي راه منصرف مي‌شوند. اما ما به شما مي‌گوييم با ايجاد تغييرات جزيي در عادت‌هاي غذايي‌تان مي‌توانيد نتيجه‌ي خوبي بگيريد و به راحتي چند كيلو كم كنيد. در اين مطلب چند ترفند براي كاهش كالري‌هاي دريافتي در هر وعده‌ي غذايي را عنوان مي‌كنيم كه كمك زيادي به خوش‌اندامي شما مي‌كند. لطفاً با ما همراه باشيد.

همين امروز شروع كنيد
خيلي‌ها هميشه در حال تصميم گرفتن هستند. يعني اينكه مي‌گويند از فردا رژيم را شروع مي‌كنم. اما اين فردا هيچ‌وقت از راه نمي‌رسد. يا اينكه هميشه مي‌گويند از اين به بعد هله‌هوله و شيريني‌جات نمي‌خرم. اما باز هم سر حرفشان نمي‌مانند. امروز و فردا كردن را كنار بگذاريد. از همين امروز كه خريد مي‌رويد حرفه‌اي‌تر برخورد كنيد. از خريدن بيسكويت و هله‌هوله‌ها بپرهيزيد. اگر نمي‌توانيد حداقل بسته‌بندي‌هاي كوچك‌تر را انتخاب كنيد. اگر داخل گنجه‌ها و كابينت‌هايتان اين قبيل مواد غذايي چاق‌كننده وجود نداشته باشد ميزان كالري‌هاي دريافتي‌تان كلي پايين مي‌آيد. پس از همين امروز خوردن هله‌هوله يا همان رژيم خراب‌كن‌ها را تا جايي كه مي‌توانيد كاهش دهيد. اگر مي‌توانيد براي مدتي دور و برشان نرويد.

هر روز چند قاشق كمتر
اگر مي‌خواهيد ميزان كالري‌هاي دريافتي‌تان را كاهش دهيد و لاغرتر شويد بايد حجم غذايي كه مي‌خوريد را كم كنيد. بشقاب‌هاي كوچك‌تري انتخاب كنيد. يا اينكه هر روز يك تا دو قاشق از غذايي كه هميشه مي‌خوريد كم كنيد. اگر رستوران مي‌رويد غذايتان را شريكي بخوريد يا اينكه ظرف يك بار مصرف بخواهيد و نصف غذايتان را به خانه ببريد.

آب بنوشيد
براي كالري‌زدايي از وعده‌هاي غذايي نوشيدن آب خيلي تأثير دارد. در هر وعده‌ي غذايي به جاي نوشيدني‌هاي ديگر آب نوش جان كنيد. اگر خوردن آب خالي برايتان جالب نيست ليموترش به آن اضافه كنيد. اصلاً مي‌توانيد قبل از شروع غذا يك ليوان آب بخوريد. گاهي وقت‌ها تشخيص اينكه گرسنه هستيد يا تشنه سخت مي‌شود. در واقع خيلي‌ها نمي‌دانند تشنه‌شان است يا گرسنه. براي همين به سمت خوردن مي‌روند نه نوشيدن آب.

ميوه و سبزيجات در الويت
در هر وعده‌ي غذايي سبزيجات و ميوه بخوريد. مي‌توانيد در يك وعده به جاي غذاهاي سرخ كردني يا برنج يك بشقاب سبزيجات ميل كنيد. عاشق طعم شيرين دسر بعد از غذا هستيد و نمي‌توانيد از آن دل بكنيد؟ به جاي دسرهاي شيرين و چرب يك واحد ميوه بخوريد. البته بعد از غذا كمي فاصله بدهيد و بعد ميوه‌تان را ميل كنيد. سركار كه مي‌رويد به جاي خريد هله‌هوله و نوشيدني‌هاي پركالري يك واحد ميوه به عنوان ميان‌وعده بخوريد.

فيبرها را دريابيد
فيبرها باعث سرعت بخشيدن به هضم غذا مي‌شوند، كلسترول خون را كاهش مي‌دهند و با يبوست مقابله مي‌كنند. اين سه دليل براي اينكه در هر وعده‌ي غذايي فيبر بيشتري ميل كنيد كافي است. براي دريافت فيبر بيشتر نان‌هاي تهيه‌شده از آرد كامل (سبوس‌دار) پاستاهاي تهيه‌شده از آرد كامل و برنج قهوه‌اي را دريابيد. ميوه‌ها نيز سرشار از فيبر هستند.

در هر وعده‌ي غذايي پروتئين ميل كنيد
پروتئين‌ها انرژي‌زا هستند و مدت زمان طولاني شما را سير نگه مي‌دارند. زماني كه پروتئين ميل مي‌كنيد ديگر لازم نيست مثلاً يك ساعت بعد دنبال چيزي براي خوردن باشيد. توصيه مي‌كنيم گوشت‌هاي كم چرب مانند مرغ و ماهي را دريابيد.

دسته ها : مجله سلامت 17
يکشنبه 13 11 1392 10:31 بعد از ظهر


مهرباني بهترين عطريست كه در گل جاريست 

و

شما خوشبوترين شاخه آنيد


با تشكر از خانم شجاعي


دسته ها : دل نوشته 5
يکشنبه 13 11 1392 9:9 بعد از ظهر

 

موهاي كم پشت
سيگار كشيدن علاوه بر اينكه باعث چروكيده شدن پوست مي شود، موهاي شما را هم كم پشت مي كند. متخصصين معتقدند مواد شيميايي سمي كه در دود سيگار وجود دارد به DNA موجود در فوليكول موها صدمه مي زند و راديكال هاي آزاد را كه به ساختار مو آسيب مي زنند توليد مي كند؛ در نتيجه افراد سيگاري مو هاي كم پشت تري دارند كه زود تر هم سفيد مي شود. يعني اگر مردان سيگاري در اصل مويي در سرشان باشد دوبرابر بيشتر از غير سيگاري ها ممكن است دچار ريزش مو شوند.


ازدست دادن دندان ها
سيگار كشيدن انسان را در معرض انواع مشكلات دهاني اعم از سرطان دهان و بيماري لثه قرار مي دهد. در واقع بر اساس تحقيقي كه در سال 2005 در انگلستان انجام شده افراد سيگاري گاهي تا 6 برابر بيشتر از افراد غير سيگار استعداد ابتلا به بيماري هاي لثه را دارند كه در نهايت ممكن است منجر به از دست دادن دندان ها شود.


از بين رفتن درخشش طبيعي چهره
آيا تا به حال توجه كرده ايد كه پوست افراد سيگاري حالتي تيره و متفاوت دارد؟ در سال 1985 يك تحقيق علمي از عبارتي با عنوان " چهره ي سيگاري" استفاده كرد تا خصوصيات خاص اين چهره ها را تعريف كند؛ خصوصياتي مثل چين و چروك، گود افتادگي و تيرگي پوست چهره كه بخاطر مصرف سيگار ايجاد مي شود. دود سيگار حاوي مونواكسيد كربن است كه جايگزين اكسيژن موجود در پوست شما مي شود علاوه بر اين نيكونين هم دارد كه گردش خون را كم كرده وپوست را خشك و بي روح مي كند. علاوه بر اين مصرف سيگار باعث تخليه ي مواد مغذي مثل ويتامين سي مي شود كه در حفظ و بازسازي پوست نقش مهمي دارند.


بهبودي زخم ها
تحقيقات بسياري نشان داده اند كه زخم افراد سيگاري بعد از انجام اعمال جراحي به سرعت سايرين بهبود حاصل نمي كند. بنابراين اگرتصميم داريد چين و چروك حاصل از سيگار كشيدن را با جراحي زيبايي از بين ببريد بدانيد كه اين كار كمي مشكل خواهد بود. علاوه بر اين جراحان هم تر جيح مي دهند در صورتي شما را عمل كنند كه سيگار كشيدن را ترك كنيد.


سرطان پوست
مصرف سيگار يكي از دلايل اصلي ابتلا به سرطان است؛ از جمله سرطان هاي ريه، گلو، دهان و مري. بنابراين مايه ي تعجب نيست اگر سيگار كشيدن باعث ابتلا به سرطان پوست هم بشود. بر اساس تحقيقي كه در سال 2001 چاپ شده ابتلا به سرطان سلول سنگفرشي كه دومين سرطان شايع پوست است در افراد سيگاري تا 3 برابر بيشتر از افراد غير سيگاري است.

دسته ها : مجله سلامت 16
يکشنبه 13 11 1392 8:47 بعد از ظهر
X