معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556313
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

 

ثبت نام آزمون تغيير رشته (بند ج)

 

از 92/2/20 تا 92/2/30
دسته ها : اخبار دانشگاه
سه شنبه 20 1 1392 5:29 بعد از ظهر

معاون فرهنگي دانشگاه پيام نور از برگزاري شيوه متفاوت كرسيهاي آزاد انديشي در اين دانشگاه خبر داد و اعلام كرد كه كرسيهاي آزاد انديشي در اين دانشگاه از طريق ويدئو كنفرانس با همكاري چند شعبه پيام نور برگزار مي شود.عليرضا اژدر در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه كرد: شعبات پيام نور در استانهاي تهران، فارس، آذربايجان شرقي و خرم آباد از طريق پيام نور مركز در تهران اقدام به برگزاري كرسي آزاد انديشي كرده اند و اين روند در زمان انتخابات مجلس نهم شوراي اسلامي نيز از طريق ارتباط با ويدئو كنفرانس ادامه داشت.وي خاطرنشان كرد كه در زمان انتخابات مجلس شوراي اسلامي ۱۶ واحد پيام نور از طريق ويدئو كنفرانس كرسي آزادانديشي برگزار كردند.به گفته معاون فرهنگي دانشگاه پيام نور، به علت توان بالاي اين دانشگاه در ارتباطات الكترونيك، برگزاري كرسيها در سال جاري به صورت ويدئو كنفرانس ادامه خواهد داشت.اژدر همچنين با اعلام اين خبر كه دانشگاه پيام نور در سال گذشته ۳۱۸ كرسي آزاد انديشي برگزار كرد، اضافه كرد: نخستين دوره آموزش نحوه مديريت كرسيهاي آزاد انديشي در دانشگاه پيام نور برگزار شد.وي گفت: سه دانشجوي برتر از هر واحد پيام نور در اين دوره آموزشي شركت كردند و قواعد و قوانين برگزاري كرسيها به آنان تعليم داده شد.

دسته ها : اخبار دانشگاه
سه شنبه 20 1 1392 4:48 بعد از ظهر


در صورتي كه دانشجو براي فراغت از تحصيل تنها دو درس نظري باقي مانده داشته باشد، مي تواند آن دو درس را به صورت معرفي به استاد بگذراند. در صورتي كه دو درس معرفي به استاد منتهي به دوره تابستاني شود، سقف واحد نبايد از ۸ واحد درسي تجاوز كند. تعداد واحدهاي جبراني براي رشته هاي غيرمرتبط در دوره هاي كارداني و كارشناسي ناپيوسته ۶ واحد و براي دوره هاي كارشناسي حداكثر ۱۰ واحد است، نمره دروس جبراني در معدل نيمسال و كل محاسبه مي شوددسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 19 1 1392 4:30 بعد از ظهر

 

دوره هاي كارداني و كارشناسي پيوسته با داشتن شرايط زير مي توانند از يك رشته يا گرايش به رشته يا گرايش ديگر تحصيلي در آن گروه آزمايشي يا در يك گروه آزمايشي ديگر و در همان دانشگاه تغيير رشته يا گرايش دهند: وجود رشته يا گرايش مورد تقاضاي دانشجو در همان دانشگاه، كمتر نبودن نمره اكتسابي دانشجو در آزمون سراسري از نمره كشوري آن رشته يا گرايش در موسسه در همان سال پذيرش، امكان ادامه تحصيل دانشجو در سنوات باقيمانده، موافقت گروه آموشي و تاييد شوراي آموزشي دانشگاه.
دانشجو در هر دوره تحصيلي فقط براي يك بار مي تواند با رعايت شرايط فوق، تغيير رشته يا گرايش دهد. انتقال توام با تغيير رشته يا گرايش، مشروط به احراز همزمان شرايط تغيير رشته يا گرايش و انتقال و با توافق موسسات مبدا و مقصد تنها براي يك بار امكان پذير است.

دروسي كه دانشجو در رشته يا گرايش قبلي گذرانده است، در گروه آموزشي رشته جديد بررسي و معادل سازي مي شود و فقط درسي از وي پذيرفته مي شود كه به تشخيص گروه آموزشي، با دروس رشته يا گرايش جديد، اشتراك محتوايي(طبق برنامه درسي مصوب) داشته باشد و نمره هر يك از آن دروس كمتر از ۱۲ نباشد. در اين صورت، فقط دروس پذيرفته شده و نمره آنها با احتساب در معدل كل و سنوات در كارنامه دانشجو ثبت و باقي مي ماند.
تغيير رشته در دروه كارشناسي ناپيوسته ممنوع است اما تغيير گرايش با داشتن شرايط و ضوابط ذكر شده امكان پذير است.
به دانشجويي كه تمام واحدهاي درسي دوره را با ميانگين حداقل ۱۲گذرانده باشد، حسب مورد مدرك تحصيلي كارداني، كارشناسي پيوسته يا كارشناسي ناپيوسته ارائه مي شود.
....


دسته ها : اخبار دانشگاه
يکشنبه 18 1 1392 4:36 بعد از ظهر

 

حذف اضطراري

 

از 92/2/23 تا 92/2/29

دسته ها : اخبار دانشگاه
شنبه 17 1 1392 5:33 بعد از ظهر


حداكثر مدت مجاز تحصيل در دوره هاي كارداني و كارشناسي ناپيوسته ۲٫۵ سال و در دوره هاي كارشناسي پيوسته ۵ سال است.دسته ها : اخبار دانشگاه
شنبه 17 1 1392 4:32 بعد از ظهر

حداكثر نيمسالهاي مشروطي مجاز در دوره كارداني و كارشناسي ناپيوسته دو نيمسال و در دوره كارشناسي پيوسته ۳ نيمسال اعم از متوالي يا متناوب است. در مواردي كه معدل كل دانشجو ۱۲ يا بالاتر باشد، در سقف سنوات مجاز مي تواند تا زماني كه در نيمسالهاي بعدي مشروط نشود به تحصيل ادامه دهد، در غيراينصورت از تحصيل محروم مي شود.
دانشجو مي تواند در دوره كارداني و كارشناسي ناپيوسته يك نيمسال و در دوره كارشناسي پيوسته دو نيمسال از مرخصي تحصيلي استفاده كند. حداقل نمره قبولي در هر درس ۱۰ است و معدل نمرات دانشجو در هر نيمسال تحصيلي نبايد كمتر از ۱۲ باشد.
اگر معدل دانشجويي در يك نيمسال حداقل ۱۷ باشد، در نيمسال تحصيلي بعد مي تواند حداكثر تا ۲۴ واحد درسي را اخذ كند.

دسته ها : اخبار دانشگاه
جمعه 16 1 1392 4:37 بعد از ظهر

دسته ها : گل روز
چهارشنبه 14 1 1392 11:33 بعد از ظهر

دسته ها : گل روز
دوشنبه 12 1 1392 11:27 بعد از ظهر
  براي من هميشه اين سوال بود كه منشا تاريخي سيزده فروردين چيست و چرا مثلا پس از سيزده روز از آغاز بهار ايراني‌ها به دامان دشت و صحرا پناه مي‌برند؟ آيا اين روز ربطي به جشن‌هاي نوروز دارد؟ آيا اين روز واقعا روز طبيعت است؟ يا قضيه‌اي تاريخي پشت قرن‌ها ماندگاري اين سنت ايراني وجود دارد؟ در ادامه تنها روايت تاريخي موجود براي سيزده فروردين يا سيزده بدر نوشته مي‌شود. شايد برخي از دوستان از آن اطلاع داشته باشند. ولي مطمن هستم براي همگي ما يك بار مطالعه اين داستان خالي از فايده نخواهد بود. همه ما مي‌دانيم كه در فرهنگ ما روز ١٣ فروردين روز خروج از منزل است براي گريز از نحسي عدد ۱۳. اما بسياري نمي‌دانيم كه اصولا اين نحسي از كجا آغاز شده است. اصلا عدد نحس و عدد خوب آيا در فرهنگ ما بوده يا خير؟ مردم ايران از آن زمان كه كتب تاريخي نگاشته شده‌اند و به عبارت بهتر از آن زمان كه تاريخ به خاطر مي‌آورد زرتشتي بوده‌اند. در فرهنگ زرتشتي به دليل آن كه همه چيز از يزدان است و يزدان هم فقط سرچشمه نيكي‌ها و پاكي‌هاست اصولا بد و نحس و بديمن و بدشگون وجود خارجي ندارد. در سال‌هاي پس از ظهور هخامنشيان با ورود فرهنگ‌هاي ديگر نحس‌ها و بدشگون‌ها و اهريمن و غيره آهسته آهسته وارد فرهنگ ايران زمين شدند. در اين مورد بخصوص (نحسي روز ١٣ بدر) پاي يك شاه بي‌كفايت و خودخواهي اهالي يك دين ديگر در بين بود. خشايارشا فرزند بزرگ‌تر و جانشين داريوش بزرگ را مي‌توان فرزندي ناخلف دانست. چرا كه تقريبا هيچ يك از ويژگي‌هاي پدرش را نداشت. ويژگي‌هايي كه باعث شده بودند داريوش بزرگ‌ترين پادشاه تمامي تاريخ مشرق زمين
دسته ها : آموزشي 2
دوشنبه 12 1 1392 3:51 بعد از ظهر

دسته ها : گل روز
يکشنبه 11 1 1392 11:30 بعد از ظهر

دسته ها : گل روز
شنبه 10 1 1392 11:37 بعد از ظهر

 

گروه آموزشي موظف است براي هدايت علمي و فرهنگي دانشجو از بدو ورود، يكي از اعضاي هيئت علمي را به عنوان استاد راهنماي تحصيلي تعيين و اعلام كند. معيار ارزيابي پيشرفت تحصيلي دانشجو نمره درس است كه به صورت عددي از صفر تا بيست است. دانشجويي كه در يك يا چند درس نمره قبولي كسب نكند، چنانچه در نيمسال بعدي دروس فوق را با حداقل نمره ۱۴ بگذراند، نمره قبلي از كارنامه دانشجو حذف مي شود و در معدل نيمسال فوق و كل محاسبه نخواهد شد. مدت مجاز مرخصي پزشكي دانشجو، در صورت تاييد پزشك معتمد دو نيمسال تحصيلي و بدون احتساب در سنوات تحصيلي است.


دسته ها : اخبار دانشگاه
شنبه 10 1 1392 4:33 بعد از ظهر

دسته ها : گل روز
جمعه 9 1 1392 11:36 بعد از ظهر

دسته ها : گل روز
پنج شنبه 8 1 1392 11:34 بعد از ظهر

 

مصرف نوشابه‌هاي رژيمي مي‌تواند باعث ميگرن، سرگيجه، كاهش توان حافظه، پوكي استخوان، اختلال ذهني، پوسيدگي دندان و بيش‌فعالي شود.

مصرف نوشابه مي‌تواند در سيستم عصبي تأثيرگذار باشد علاوه بر آن يك وعده غذاي آماده همراه با يك ليوان نوشابه حدود ٢ هزار كالري انرژي دارد. مي‌توان همراه فست‌ فودها از آب پرتقال استفاده كرد، چون ويتامين C موجود در آب پرتقال تركيبات نيتروزاميني غذاهاي آماده را از بين مي‌برد.

نوشابه سرشار از اسيدفسفريك، اسيدسيتريك، كافئين و شكر است، كه كافئين موجود در آن بر اعصاب سيستم مركزي و قلب تأثير مي‌گذارد؛ و موجب بروز اضطراب، حساسيت،‌ ناراحتي‌هاي دستگاه گوارش و اختلالات خواب مي‌شود.

همچنين كافئين موجود در نوشابه اعتيادآور است و ٥٠ درصد از افرادي كه مدام نوشابه مصرف مي‌كنند، نوعي اعتياد نسبت به نوشابه پيدا مي‌كنند كه در صورت عدم استفاده، دچار سردرد مي‌‌شوند.

نوشابه فاقد مواد معدني، فيبر،‌ ويتامين‌ها و ساير مواد مغذي است، در نوشابه‌هاي رژيمي قند آسپارتام وجود دارد كه اين قند اشتهاآور است و موجب بروز ميگرن، سرگيجه، كاهش توان حافظه، پوكي استخوان، اختلال ذهني، پوسيدگي دندان و بيش‌فعالي مي‌شود.

دي‌اكسيد كربن موجود در نوشابه‌ باعث ايجاد اسيديته و اختلال در هضم مواد غذايي مي‌شود همچنين كلسيم موجود در استخوان‌ها را از بين برده و مشكلات استخواني ايجاد مي‌كند.

 


به نقل از "مرتضي صفوي"؛ متخصص تغذيه

دسته ها : مجله سلامت 16
چهارشنبه 7 1 1392 11:57 بعد از ظهر

 

همانطور كه مي‌بينيد اسمي از اينترنت اكسپلورر در مثال‌هايمان نياورديم. اين كار عمدي بود زيرا اينترنت اكسپلورر براي امنيت كامپيوترتان تاحدي تهديد محسوب مي‌شود.

همه زندگيتان در يك صفحه روشن و درخشان روي ميز كارتان است. اسناد، شماره‌هاي حساب، پسوردها، فيش‌ها، اطلاعات مالي و … همه آنها به صورت ديجيتال در كامپيوترتان ذخيره شده‌اند.
تنها مشكل اين اطلاعات مهم و محرمانه در كامپيوترتان اين است كه بفهميد چطور مي‌توانيد امنيت آنها را حفظ كنيد. اينجا به ۶ راه براي امن نگه داشتن همه اطلاعاتي كه برايتان مهم است اشاره مي‌كنيم. ديگر نيازي به مشاوره با خدمات فناوري اطلاعات نداريد.

1 - از رمز عبور استفاده كنيد
گزينه حفاظت رمز عبور را روي كامپيوترتان فعال كنيد. به اين طريق، وقتي بخواهيد لحظاتي كامپيوترتان را ترك كنيد، براي دسترسي دوباره به آن، مي‌بايست دوباره رمز عبور را وارد كنيد. اين كمك مي‌كند از اطلاعاتي كه روي كامپيوترتان است دربرابر كسان ديگري كه نبايد به آنها دسترسي داشته باشند، محافظت شود.

مرتباً رمز عبورتان را تغيير دهيد، نه فقط رمز وارد شدن و دسترسي به كامپيوتر بلكه رمز وارد شدن به هركدام از حساب‌هاي آنلاينتان. اگر به طور اتفاقي يك نفر رمز عبورتان را ببيند، مي‌تواند دسترسي نامحدودي به كامپيوتر يا حساب‌هاي آنلاين شما داشته باشد. با تغيير مرتب و مداوم از اين خطر جلوگيري مي‌كنيد. 

از يك رمز عبور براي دو حساب مجزا استفاده نكنيد. همانطور كه ذكر كرديم، ايجاد تغيير مداوم براي رمز عبورتان به محافظت از تمامي حساب‌هايتان كمك مي‌كند. وقتي يك نفر يكي از رمزهايتان را بداند، آخر دنيا نيست. اما اگر آن رمزعبور را براي حساب‌هاي ديگرتان هم استفاده كرده باشيد، ديگر دچار مشكل شده‌ايد. 

رمز عبور مي‌تواند راه قابل‌اعتمادي براي محافظت از كامپيوترتان باشد، اما نبايد تنها راه شما باشد. آنها خيلي زود دچار مشكل مي‌شوند و راه‌هايي هم براي پيدا كردن آنها وجود دارد. پس دقت كنيد كه مراحل احتياطي زير را هم براي محافظت از كامپيوتر و حساب‌هايتان به كار گيريد، و تنها به رمز عبور بسنده نكنيد.

2 - يك مرورگر اينترنت متفاوت انتخاب كنيد
امروزه براي انتخاب مرورگر اينترنت گزينه‌هاي مختلفي پيش روي شماست. مَك مرورگر سافاري را در خود دارد، ويندوز اينترنت اكسپلورر را و گوگل مرورگر كروم، موزيلا، فايرفاكس را دارد و اين ليست همينطور ادامه پيدا مي‌كند. استفاده از يك مرورگر متفاوت براي يك هدف متفاوت ايده بدي براي محافظت از اطلاعاتتان نيست. ممكن است به تماشاي ويدئو علاقه داشته باشيد، اين كار را مثلاً با كروم انجام دهيد. شايد دوست داشته باشيد كتاب‌هاي آنلاين را مطالعه كنيد، اين كار را با سافاري انجام دهيد. براي وب‌گردي‌هاي روزمره‌تان هم از فايرفاكس استفاده كنيد.

همانطور كه مي‌بينيد اسمي از اينترنت اكسپلورر در مثال‌هايمان نياورديم. اين كار عمدي بود زيرا اينترنت اكسپلورر براي امنيت كامپيوترتان تاحدي تهديد محسوب مي‌شود. اگر ويروسي از طريق اينترنت اكسپلورر وارد كامپيوترتان شود، ممكن است تخريب عمومي براي كل سيستمتان به همراه داشته باشد. با استفاده از ساير مرورگرها، اطلاعاتتان را امن‌تر نگه خواهيد داشت.


دسته ها : آموزشي 2
چهارشنبه 7 1 1392 11:25 بعد از ظهر

دسته ها : گل روز
سه شنبه 6 1 1392 11:33 بعد از ظهر
  خورد و خوراك در تمامي‌فعاليت‌هاي بدن ما تاثير مي‌گذارد و مي‌تواند باعث به وجود آمدن مشكلات يا برطرف شدن بيماري‌هاي مختلف شود از همين رو بايد به موادي كه مي‌خوريم دقت داشته باشيم.سلامت پوست از جمله مواردي است كه ارتباط مستقيمي‌با نحوه تغذيه دارد و از همين رو بايد به موادي كه مي خوريد دقت داشته باشيد تا به پوست شما را دچار آسيب نكنند. همچنين شما مي‌توانيد زيبايي و طراوت پوستتان را با خوردن خوراكي‌هاي مفيد تضمين كنيد.چاي: چاي يك نوشيدني بسيار خوب براي پوست است و البته به ديگر اعضاي بدن نيز كمك‌هايي را مي‌كند. چاي داراي آنتي‌اكسيدان‌هاي مهم براي پوست است و مي‌تواند به از بين رفتن راديكال‌هاي آزاد سطح پوست كمك كند. بهترين چاي براي پوست نوع سياه آن است و البته بايد در نظر داشته باشيد كه استفاده بيش از اندازه از آن مي‌تواند مشكل‌ساز باشد. روزانه دو ليوان چاي مي‌تواند پوست شما را شفاف و جوان كند.بادام:يك خوراكي بسيار خوشمزه و البته مقوي براي تمامي‌اعضاي بدن بادام است و از اين خوراكي بهتر است در حالت خام استفاده كنيد. بادام حاوي آنزيم‌هاي است كه مي‌تواند پوست و موي شما را تقويت كرده و از چروكيده شدن پوست به خوبي جلوگيري مي‌كند. اين خوراكي مي‌تواند به‌عنوان يكي از تنقلات روزانه شما نيز استفاده شود.شكلات تلخ: بسياري از ما تا به حال از خواص شكلات شنيده ايم اما اين نكته را بايد به آنها اضافه كرد كه شكلات حاوي مقدار زيادي فلاونوئيد است كه مي‌تواند در كنار ساير آنتي‌اكسيدان‌ها از پوست شما مراقبت كند. اين خوراكي به‌عنوان يك ضدآفتاب طبيعي شناخ
دسته ها : مجله سلامت 15
سه شنبه 6 1 1392 11:24 بعد از ظهر

 

دويچه وله: آلمان قهرمان صادرات جهان است. هيچ كشور ديگري به اندازه آلمان محل تولد و خانه برندهاي مطرح جهاني در عرصه‌هاي مختلف نيست. بسياري از مشاوران و كارشناسان اقتصادي و بازرگاني به دنبال رازهاي موفقيت آلماني‌ها هستند.

كشور آلمان از سال ١٩٨٦ در مجموع ١٠ بار قهرمان صادرات جهان شده است. صادرات كليد رفاه عمومي و موتور اصلي  اشتغال‌زايي در اين كشور است. اين روزها كه بسياري از كشورهاي اروپايي و همچنين آمريكا درگير بحران يا رشد ضعيف اقتصادي هستند، بيش از هر زمان ديگري علاقه به كشف "نسخه كاميابي آلمان" افزايش يافته است. اما ريشه‌هاي اين موفقيت كجاست؟

روزنامه آلماني "فرانكفورتر آلگماينه سايتونگ" به اين پرسش پرداخته است. به نوشته اين روزنامه، در پاسخ به پرسش مزبور دو نكته را نبايد فراموش كرد. نخست اين‌كه اين موفقيت برآمده از يك عامل نيست. دوم اين كه اين موفقيت را كارخانه‌هاي بزرگ به دوش نمي‌كشند. آمريكا چهار برابر و ژاپن دو برابر آلمان كارخانه‌هاي بزرگ دارند. حتي شمار كارخانه‌هاي بزرگ فرانسه هم از آلمان بيشتر است.

در واقع شركت‌هاي صنعتي متوسط رمز اصلي موفقيت اقتصاد آلمان هستند. ١٣٠٧ شركت از ٢٧٣٤ شركت متوسط صنعتي كه از توليدكنندگان برتر در عرصه بين‌المللي به شمار مي‌روند، آلماني هستند. و 

دسته ها : متفرقه 3
سه شنبه 6 1 1392 11:19 بعد از ظهر

بعد از آنكه فرشاد ابراهيم پور رييس پيشين دانشگاه پيام نور استان تهران به عنوان معاونت جديد اداري مالي عمراني پيام نور منصوب شد گمانه زني هايي براي فرد جايگزين وي شده بود كه در آخر رييس پيام نور استان لرستان يعني حسن عليزاده جايگزين وي شد . همچنين رياست پيام نور استان لرستان به محمد رضا جعفري معاون دانشگاه پيام نور لرستان رسيد .
صبح امروز مراسم توديع و معارفه عليزاده ، جعفري و ابراهيم پور به صورت جداگانه در استان هاي تهران و لرستان برگزار شد

 

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:50 بعد از ظهر

مدير گروه مطالعات زنان و خانواده دفتر مطالعات فرهنگي و برنامه‌ريزي اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در دانشگاه پيام نور با اشاره به جزئيات طرح پيشنهادي "بيمه ازدواج دانشجويان"، از برنامه بيمه شدن كليه دانشجويان در بدو ورود به دانشگاه خبر داد.

فاطمه بلغاني در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه طرح "بيمه ازدواج دانشجويان" بسيار مورد استقبال وزارت ورزش و جوانان و همچنين شركت بيمه‌ قرار گرفته است،‌ اظهاركرد: اين طرح مدنظر است كه براي تمامي دانشجويان در كليه مقاطع تحصيلي اجرايي شود.

به گفته وي، بر اساس آخرين تصميمات اتخاذ شده طرح "بيمه ازدواج دانشجويان" با كمك صندوق رفاه دانشجويان و شركت‌هاي بيمه‌اي اجرايي مي‌شود و مدنظر است كليه دانشجويان از ابتداي ورود تا پنج سال پس از فراغت از تحصيل بتوانند از خدمات اين بيمه استفاده كنند.

وي با تاكيد بر اينكه طرح "بيمه ازدواج دانشجويان" هنوز نهايي نشده است، تصريح كرد: جزئيات مبلغ قابل ارائه از سوي دانشجويان جهت بيمه‌شدن و نحوه ارائه خدمات در دست بررسي است كه پس از تاييد نهايي، اعلام مي‌شود.

مدير گروه مطالعات زنان و خانواده دفتر مطالعات فرهنگي و برنامه‌ريزي اجتماعي وزارت علوم خاطرنشان كرد: با كمك اين طرح، دانشجويان مي‌توانند در هنگام ازدواج از خدمات بيمه ازدواج دانشجويان استفاده كنند، همچنين اجراي اين طرح دانشجويان را نسبت به ازدواج ترغيب مي‌كند.دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:49 بعد از ظهر

 

مدير فرهنگي دانشجويي دانشگاه پيام نور لرستان از تدوين چشم انداز فرهنگي و دانشجويي سال ۹۱ اين دانشگاه با محوريت ۸۷ برنامه فرهنگي و دانشجويي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، يزدان سهرابي در اين رابطه گفت: چشم انداز فرهنگي و دانشجويي سال ۹۱ اين دانشگاه با محوريت ۸۷ برنامه فرهنگي و دانشجويي براي اجرا در ۹ مركز اين دانشگاه در ساير شهرستانها تدوين شد.

وي افزود: برنامه هاي پيش بيني شده در قالب برنامه هاي فرهنگي، ورزشي و در حوزه دانشجويي اجرا مي شوند.

مدير فرهنگي دانشجويي دانشگاه پيام نور لرستان اعتبار پيش بيني شده براي اجراي اين برنامه ها را ۱۵۰ ميليون تومان اعلام كرد و گفت: اعتبار فرهنگي سال گذشته اين دانشگاه ۱۱۵ ميليون تومان بوده كه با توجه به تحصيل حدود ۴۰ هزار دانشجو در مراكز اين دانشگاه اعتبارات فرهنگي ناكافي است و بايد افزايش يابد.

سهرابي تصريح كرد: سند چشم انداز فرهنگي دانشگاه پيام نور لرستان با هم انديشي اساتيد، كارشناسان و صاحب نظران در جلسات متعدد بر اساس ميزان بودجه اختصاصي و ظرفيت موجود مراكز و واحد تدوين شده است.

تجهيز و را‌ه‌اندازي ۹ مركز آموزشي جوار دانشگاه در لرستان

مدير كل آموزش هاي فني و حرفه اي لرستان گفت: ۹ مركز آموزشي جوار دانشگاه در دانشگاه هاي لرستان تجهيز و را‌ه‌اندازي شده اند.

قباد بيرانوند تصريح كرد: اين اداره كل با انعقاد ۴ تفاهم نامه آموزشي با دانشگاهها و موسسات آموزش عالي سطح استان ضمن تجهيز و را‌ه‌اندازي ۹ مركز آموزشي جوار دانشگاه، در مجموع ۱۲ كارگاه آموزشي در ۲۱ رشته و ۵۴ دوره آموزشي به تعداد ۶۱۶ نفر مبادرت به آموزش نرم‌افزارهاي تخصصي كرده است.

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:47 بعد از ظهر

 

مدير كارآفريني دانشگاه پيام نور چهارمحال و بختياري از ساخت ساخت هواپيماي كينگ اسكاي در اين دانشگاه خبر داد

ه گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، امين ميرزاخاني ظهر امروز در مراسم تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه پيام نور اين استان اظهار داشت: فعاليت‌هاي پژوهشي يكي از مهم‌ترين فعاليت‌هايي است كه هر دانشگاه بايد آن را در راس برنامه‌هاي آموزشي خود قرار دهد.وي عنوان كرد: كاربردي كردن طرح‌هاي پژوهشي استان و حمايت از اين طرح‌ها از جمله اهداف مهم دانشگاه پيام نور است.ميرزاخاني با اشاره به برخي از فعاليت‌هاي دانشگاه پيام نور در حوزه كارآفريني، تصريح كرد: دانشگاه پيام نور داراي استعدادهاي برتر و پژوهشگراني است كه با ارائه طرح و ايجاد اختراع هميشه خوش درخشيده‌اند.مدير كارآفريني دانشگاه پيام نور چهارمحال و بختياري از آغاز ساخت هواپيماي كينگ اسكاي در اين دانشگاه خبر داد و ابراز داشت: اين هواپيماي كنترلي شروع در حال ساخت است و علاوه‌بر آن، ربات مسيرياب و ربات ميكروموس و دستگاه اندازه‌گيري تخلل خاك نيز در اين دانشگاه ساخته شده است.اين مسئول همچنين از ثبت اختراع دو دستگاه خبر داد و گفت: سيلندر دو قلو كه هم اكنون در حال ساخت آن هستيم و اختراع ديگر در حال ثبت دستگاه شست‌وشوي چشم است.ميرزاخاني در پايان خاطرنشان كرد: اعتبارات لازم براي حمايت از اين اختراعات تامين شده و براي دريافت اعتبارات لازم براي اختراعات ديگر نيز در حال رايزني است.

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:45 بعد از ظهر

نام‌نويسي هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و عترت دانشگاه‌هاي پيام نور كشور از يكم دي‌ماه آغاز شد.نام‌نويسي هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و عترت دانشگاه پيام نور سراسر كشور از روز گذشته، يكم دي‌ماه آغاز شد.اين دوره از مسابقات در ۵ بخش شفاهي، كتبي، پژوهشي، ادبي و هنري به ميزباني استان خوزستان برگزار مي‌شود و نام‌نويسي در اين مسابقات از طريق پايگاه اطلاع‌رساني .::پايگاه اطلاع رساني هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن دانشگاه پيام نور ::. ممكن است.شايان ذكر است؛ هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و عترت دانشگاه پيام نور سراسر كشور به ميزباني استان خوزستان، ارديبهشت‌ماه سال ۹۲ برگزار خواهد شد.

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:45 بعد از ظهر

مدير كل امور بورس و دانشجويان خارج وزارت‌علوم، تحقيقات و فناوري درخصوص زمان ثبت‌نام بورس ۹۲، گفت: در شرايط فعلي كه برخي دانشجويان بورسيه داخل هنوز مقرري خود را دريافت نكرده‌اند و دانشجويان بورسيه دانشگاههاي خارج از كشور نيز با مشكل مواجه هستند و بسياري از دانشجويان پذيرفته شده در بورس‌هاي سال هاي گذشته هنوز اعزام نشده‌اند، فعلا فراخواني براي بورس ۹۲ نداريم.


دكتر حسن مسلمي نائيني در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي ايسنا، اظهار كرد: بر اساس مصوبه شوراي مركزي بورس در صورت بهبود وضعيت بودجه و حل مشكلات دانشجويان بورسيه، فراخوان بورس ۹۲ اعلام مي‌شود.وي با اشاره به مشكلات بودجه‌اي، گفت‌: در اين رابطه هنوز حدود ۳۰۰ نفر از دانشجويان بورسيه كه طي دوسال گذشته در فراخوان بورس قبول شدند اعزام نشده‌اند،‌ همچنين به دليل مشكل بودجه وضعيت حدود ۶۰۰ دانشجوي بورسيه كوتاه مدت نيز مشخص نيست، درصورتي كه برخي از آنها براي انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي بايد

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:44 بعد از ظهر


مصاحبه ي علمي بر اساس فرم ارزيابي صلاحيت علمي وزارت علوم ، تحقيقات و فنآوري به طور يكسان براي كليه پيام نور هاي كشور ميباشدد


كتر آيت عضو هيأت علمي دانشگاه پيام نور استان اصفهان و عضو تيم مصاحبه كننده علمي با اعلام اين مطلب كه معرفي شدگان اين دوره جهت مصاحبه در دو بخش علمي و عمومي مورد ارزيابي قرار مي گيرند گفت : مصاحبه ي علمي بر اساس فرم ارزيابي صلاحيت علمي وزارت علوم ، تحقيقات و فنآوري به طور يكسان براي كليه پيام نورهاي كشور ميباشددكتر آيت از آيتمهاي مورد نظر در اين فرم كه مورد ارزيابي تيم مصاحبه كننده قرار مي گيرد به مقالات چاپ شده در مجلات علمي پژوهشي كنگره هاي داخلي و خارجي ، تأليفات و ترجمه ها ، معدل مقاطع تحصيلي ، توانايي و سوابق تدريس و… اشاره نمود .وي ادامه داد در اين دوره در دو رشته مهندسي كامپيوتر و مهندسي صنايع به ترتيب تعداد۱۲۳ و ۷۵ نفر از سوي سازمان مركزي دانشگاه پيام نور به دانشگاه پيام نور استان اصفهان جهت ارزيابي علمي و عمومي معرفي شده اند.لازم به ذكر است معرفي شدگان متقاضي هيأت علمي در دانشگاه پيام نور قبل تقاضاي خود را از طريق سايت وزارت علوم اعلام نموده اند .

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:41 بعد از ظهر

شماره هاي تلفن همراه و ايميل مسوولين دانشگاه پيام نور قشم

قابل توجه دانشجويان گرامي

سامانه پيامك دانشگاه پيام نور به شماره۳۰۰۰۲۳۶۰۱۲۳۴۵۶راه اندازي شد

دانشجويان مشكلات وسوالات خودرابدون مراجعه حضوري به اين مركز دانشگاهي پيامك كنند تادراسرع وقت به آنها رسيدگي شود.

روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركزبين الملل قشم

————————————————�� �————————————-دانشجويان عزيز مقطع كارشناسي توجه داشته باشيد كه در صورت نيازبه ارتباط با واحد آموزش مي توانيد با شماره هاي زير تماس بگيريد:۰۹۳۶۲۳۸۷۹۶۵
۰۹۳۶۲۳۸۷۹۹۵

دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد نيز مي توانند با شماره هاي زير و ساعات مشخص شده تماس حاصل نمايند:
۰۹۳۸۱۳۸۸۲۶۵ در ساعت ۱۲ الي ۱۴
۰۹۳۸۱۳۱۸۲۶۳ در ساعت ۱۳ الي ۱۵


————————————————�� �————————————–

از كليه دانشجويان عزيزدرخواست مي شود جهت ارتباط با دانشگاه فقط و فقط با شماره هاي اعلام شده در سايت تماس حاصل نمايند و يا از طريق صفحه ارتباط با مكاتبه نمايند. از تماس با تلفن شخصي كارمندان و رياست دانشگاه خودداري كنند- در صورت ضرورت موضوع، لطفا قبل از تماس تلفني نام و نام خانوادگي – رشته و موضوع را به صورت پيامك ارسال نماييد تا كارشناس مربوط در صورت صلاحديد با شما تماس بگيرد.شماره دانشگاه:۵۲۴۲۰۷۰ الي ۷۵

شماره فاكس دفتر رياست: ۵۲۴۳۰۵۵- ۰۷۶۳
————————————————�� �————————————-

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:39 بعد از ظهر

 

سرپرست معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه پيام نور يك بخشنامه جديد در رابطه با درس آشنايي با دفاع مقدس صادر كرد
بعد از آن همه حرف و حديث نحوه گذراندن درس آشنايي با دفاع مقدس عليرضا دل افكار در ادامه روند صادر شدن بخشنامه هاي مربوط به اين درس در جديدترين بخشنامه صادره اعلام كرد: درس آشنايي با دفاع مقدس ديگر اختياري الزامي نيست و از اين ترم به بعد يعني از نيمسال دوم سال تحصيلي ۹۲-۹۱ صرفا فقط اختياري مي باشد.! لازم به توضيح است كه اين درس براي رشته هاي داراي جدول دروس اختياري جايگزين يكي از دروس اختياري و براي رشته هاي فاقد دروس اختياري در صورت انتخاب دانشجو مازاد بر سقف محاسبه خواهد شد. اين بخشنامه در ۲۴ ديماه ۹۱ به شماره ۵۵۷۷۹/۳/د صادر شده است


دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:38 بعد از ظهر

 

دانشجويان مشمول تحصيل رايگان در صورت عدم كسب نمره قبولي در هر درس يا حذف درس، براي انتخاب مجدد آن درس، موظف به پرداخت هزينه مربوط مطابق تعرفه مصوب هستند. دانشجويي كه قصد انصراف از تحصيل داشته باشد بايد درخواست انصراف خود را ارائه كند، اين دانشجو مجاز است فقط براي يك بار تا شروع نيمسال بعدي تقاضاي انصراف خود را پس بگيرد، در غيراينصورت پس از انقضاي اين مهلت، حكم انصراف وي از تحصيل صادر مي شود.


دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:34 بعد از ظهر

 سقف و كف در انتخاب واحد

 

دانشجو در هر نيمسال تحصيلي مي تواند حداقل ۱۴ و حداكثر ۲۰ واحد درسي انتخاب كند و حداكثر واحد مجاز انتخابي در دوره تابستاني ۶ واحد است. در آخرين نيمسال تحصيلي دانشجو مي تواند صرف نظر از معدل كل ( كمتر از ۱۰) و مشروطي تا ۲۴ واحد اخذ كند.
در شرايطي كه از تحصيل دانشجو حداكثر ۸ واحد درسي باقي مانده باشد مي تواند واحدهاي مذكور را در ترم تابستان انتخاب كند.
واحدهاي انتخابي دانشجو در ابتداي هر نيمسال تحصيلي به جز آخرين نيمسال، به هر دليلي نبايد كمتر از ۱۴ واحد درسي باشد در صورتي كه واحدهاي انتخابي يا باقي مانده دانشجو در پايان نيمسال بنا به دلايل موجه و خارج از اراده دانشجو به كمتر از ۱۴ واحد درس برسد اين نيمسال به عنوان يك نيمسال تحصيل كامل در سنوات تحصيلي وي محسوب مي شود اما به منظور بررسي وضعيت مشروطي يا ممتازي دانشجو، نمرات واحدهاي اين نيمسال با نمرات دروس نيمسال بعدي دانشجو در محاسبه معدل دو نيمسال منظور خواهد شد.

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:28 بعد از ظهر

آيين نامه جديد آموزشي كارداني، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي پيوسته به كليه دانشگاه ها ابلاغ شد
آيين نامه آموزشي جديد! با امضا كامران دانشجو وزير علوم در هفته جاري ابلاغ شد! كليه دانشگاه ها موظف به اجراي آن هستند! آيين نامه آموزشي دوره هاي كارداني، كارشناسي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور در ۳۵ ماده و ۲۶ تبصره به تصويب شوراي برنامه ريزي آموزش عالي رسيده است و براي دانشجويان ورودي سال تحصيلي ۹۲-۹۱ به بعد و از تاريخ ابلاغ لازم الاجراست .تمام آيين نامه ها و بخشنامه هاي مغاير با آن لغو و بلااثر اعلام شده است.
حال بايد ديد نظر مسوولين در رابطه با نحوه اجرا اين آيين نامه آموزشي
جديد در دانشگاه پيام نور چيست؟ با توجه به ساختار آموزشي اندكي متفاوت در دانشگاه پيام نور (مثلا در دانشگاه پيام نور در صورت چند ترم مشروط شدن دانشجو اخراج نمي شود)

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:26 بعد از ظهر

به اطلاع دانشجويان رشته هاى عمران - مديريت پروژه و مكانيك ميرساند: امتحانات زير بصورت كتاب- باز (Open book) برگزار مى شوند و دانشجويان مى توانند در جلسه امتحان فقط كتاب منبع (بدون جزوه) را همراه داشته باشند:

رشته عمران:
سازه هاى بتن ارمه ١
سازه هاى بتن ارمه ٢
سازه هاى فولادى ١
سازه هاى فولادى ٢

رشته مديريت پروژه:
طراحى اجرايى ٢

رشته مديريت اجرايى:
طراحى اجرايى ٢ و پروژه

رشته مكانيك:
مقاومت مصالح پيشرفته (امتحان اين درس در ٢ قسمت كتاب-بسته و كتاب- باز برگزار مى گردد)

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:22 بعد از ظهر

دانشجويان پيام نور نمرات ترم قبل و انتخاب واحد خود را سيستم گلستان بررسي كنند

 

دانشجويان پيام نور نمرات ترم قبل و انتخاب واحد خود را سيستم گلستان بررسي كنند


باتوجه به تاييد نمرات ترم قبل و اصلاحيه هايي كه بر روي كليد سوالات برخي امتحانات ترم قبل اعمال شده است بهتر است دانشجويان پيام نور با مراجعه به سيستم گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir نسبت به بررسي انتخاب واحد خود در زمان حذف و اضافه نيمسال دوم اقدام كنند.دانشجويان حتما سقف واحد خود را باتوجه به تاييد نمرات و تغييرات احتمالي در معدل ترم نيز بررسي و سقف واحد را رعايت كنند چرا كه واحدهاي اضافي در صورت عدم رعايت سقف واحد حذف خواهند شد.حذف و اضافه نيمسال دوم پيام نور براساس تقويم آموزشي از ۱۹ اسفند آغاز شده است و تا ۳۰ اسفند ادامه خواهد داشت.امتحانات پايان ترم نيمسال دوم ۹۲-۹۱ از ۳۱ ارديبهشت آغاز و تا ۲۲ خرداد ادامه خواهد داشت.


دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 5 1 1392 4:17 بعد از ظهر

 

1) مصرف سير علاوه بر ميكروب‌زدايي و ساير خواص متعدد، در جهت كاهش كلسترول، جلوگيري از تصلب شرايين، متعادل نگه داشتن فشار خون و حفظ سلامت بدن از جمله قلب و عروق در سراسر دنيا توصيه مي‌شود.

٢) مصرف سنجد در طب تغذيه، علاوه بر خواص مختلف جهت درمان آرتروز توصيه مي‌شود.

٣) مصرف سماق همراه كباب علاوه بر خواص متعدد، جهت كاهش مضرات اوره گوشت توصيه مي‌شود.

٤) مصرف انواع سركه از جمله سركه انگور قرمز (كه حاوي ليكوپن است) يا سركه سيب با خواص اعجاز آور مختلف شامل: كاهش دهنده مضرات چربي مصرف شده در بدن، باز نگه دارندگي عروق و خاصيت ضد سرطاني آن به هر شكل ممكن بالاخص در ترشي‌ها و سالاد توصيه مي‌شود.

٥) كليه فرهيختگان امور تغذيه در سراسر جهان مصرف يك سيب در روز را نه تنها براي دفع سموم از بدن، تقويت دستگاه گوارش، تامين ويتامين‌ها و املاح لازم جهت حفظ سلامتي و شادابي توصيه مي‌كنند، بلكه آن را موجب بي‌نيازي از مراجعه به پزشك مي‌دانند.

٦) مصرف مداوم انواع سبزي تازه جهت تامين فيبر، ويتامين‌ها و آنتي اكسيدان‌هاي لازم به دليل خاصيت ضد سرطاني و ضد بيماري قلبي آن مورد توصيه تمامي متخصصان تغذيه است.

٧) تهيه سمنو با آرد جوانه گندم كه سرشار از ويتامين E (به عنوان آنتي اكسيدان قوي و بي‌اثر كننده راديكال‌هاي آزاد در بدن) و انواع ويتامين‌هاي B است و مصرف آن ضمن تامين كالري، براي حفظ جواني، سلامتي، ضد پيري و افسردگي همواره توصيه مي‌شود.


با تشكر از : موسوي

دسته ها : مجله سلامت 15
دوشنبه 5 1 1392 4:10 بعد از ظهر
X