معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556242
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

ثبت‌نام پذيرش بدون آزمون كنكوري‌ها تمام شد

اعلام نتايج نهايي در هفته آخر بهمن منبع: ثبت‌نام پذيرش بدون آزمون كنكوري‌ها تمام شد

 

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره بە اتمام مهلت ثبت‌نام در رشته‌هاي بدون كنكور دانشگاه‌هاي پيام نور و غيرانتفاعي، گفت: در اين دوره ۹۰ هزار داوطلب ثبت‌نام كرده‌اند.


حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته در ۶۰۰۰ رشته محل دانشگاه‌هاي پيام نور و غيرانتفاعي بە پايان رسيده است، اظهاركرد: پذيرش در اين مرحله برائ نيمسال دوم سال تحصيلي جاري انجام مي‌شود.


وي با اشاره بە ظرفيت ۳۰۰ هزار نفري پذيرش برائ رشته محل‌هاي بدون آزمون دانشگاه‌هاي پيام نور و غيرانتفاعي، گفت: داوطلبان شركت در اين مرحله شانس بالايي در قبولي دارند ام با توجه بە نوع انتخاب رشته ممكن است كليه ثبت‌نام كننده‌ها پذيرفته نشوند.
مشاور عالي سازمان سنجش با بيان اينكه پس از گزينش نهايي فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان هر يك از كد رشته محل‌هاي تحصيلي هفته آخر بهمن ماه منتشر مي‌شود، گفت: دوره تحصيلي پذيرفته‌شدگان از نيمسال دوم سال تحصيلي جاري آغاز مي‌شود.


دسته ها : اخبار دانشگاه
شنبه 30 10 1391 11:38 بعد از ظهر

 قابل توجه دانشجويان تك درس (سال تحصيلي 92-91)

 

قابل توجه دانشجوياني كه با يك عنوان درسي در نيمسال اول 92-91 فارغ التحصيل مي شوند.

به گزارش دانشگاه نيوز ، درس آشنايي با دفاع مقدس درس اختياري اجباري است كه بدون استثنا از نيمسال اول ۹۲-۹۱ به بعد همه دانشجويان بايد آن را الزاما و اجبارا بگذرانند.

در اين راستا و با عنايت به لزوم اخذ درس آشنايي با دفاع مقدس در مقطع كارشناسي از نيمسال اول ۹۲-۹۱ ،عبدالله معتمدي ، معاون آموزش و تحصيلات تكميلي دانشگاه اعلام نمود: دانشجوياني كه فقط با يك عنوان درسي در نيمسال اول ۹۲-۹۱ دانش آموخته مي گردند و تا كنون موفق به گذراندن درس آشنايي با دفاع مقدس نشده اند ، مي توانند تكدرس نظري باقي مانده را به همراه درس آشنايي با دفاع مقدس انتخاب و آن را به صورت معرفي به استاد اخذ نمايند.

 

 

دسته ها : اخبار دانشگاه
شنبه 30 10 1391 11:31 بعد از ظهر

 

 

اديسون در سنين پيري پس از كشف لامپ، يكي از ثروتمندان آمريكا به شمار ميرفت و درآمد سرشارش را تمام و كمال در آزمايشگاه مجهزش كه ساختمان بزرگي بود هزينه مي كرد... اين آزمايشگاه، بزرگترين عشق پيرمرد بود. هر روز اختراعي جديد در آن شكل مي گرفت تا آماده بهينه سازي و ورود به بازار شود.

در همين روزها بود كه نيمه هاي شب از اداره آتش نشاني به پسر اديسون اطلاع دادند، آزمايشگاه پدرش در آتش مي سوزد و حقيقتا كاري از دست كسي بر نمي آيد و تمام تلاش ماموان فقط براي جلوگيري از گسترش آتش به ساير ساختمانها است! آنها تقاضا داشتند كه موضوع به نحو قابل قبولي به اطلاع پيرمرد رسانده شود...

پسر با خود انديشيد كه احتمالا پيرمرد با شنيدن اين خبر سكته مي كند و لذا از بيدار كردن او منصرف شد و خودش را به محل حادثه رساند و با كمال تعجب ديد كه پيرمرد در مقابل ساختمان آزمايشگاه روي يك صندلي نشسته است و سوختن حاصل تمام عمرش را نظاره مي كند!!!

پسر تصميم گرفت جلو نرود و پدر را آزار ندهد. او مي انديشيد كه پدر در بدترين شرايط عمرش بسر مي برد.

ناگهان پدر سرش را برگرداند و پسر را ديد و با صداي بلند و سر شار از شادي گفت: پسر تو اينجايي؟ مي بيني چقدر زيباست؟!! رنگ آميزي شعله ها را مي بيني؟!! حيرت آور است!!! من فكر مي كنم كه آن شعله هاي بنفش به علت سوختن گوگرد در كنار فسفر به وجود آمده است! واي! خداي من، خيلي زيباست! كاش مادرت هم اينجا بود و اين منظره زيبا را مي ديد. كمتر كسي در طول عمرش امكان ديدن چنين منظره زيبايي را خواهد داشت! نظر تو چيست پسرم؟!!


جمعه 29 10 1391 2:40 صبح

 

 

كريم‌خان زند هر روز صبح علي الطلوع تا شامگاه براي دادخواهي ستمديدگان و رفع ستم و احقاق حقوق مردم، در ارك شاهي مي‌نشست و به امور مردم رسيدگي مي‌كرد.

يك روز مردك حقه باز و چاپلوسي پيش آمد و همين كه چشمش به كريم‌خان افتاد شروع به هاي و هاي گريستن كرده و سيلاب اشك از ديدگان فرو ريخت. او طوري گريه مي‌كرد كه هق و هق‌هايش اجازه سخن گفتن به او نمي‌داد.

شاه كه خود را وكيل الرعايا مي‌ناميد دستور داد او را به گوشه‌اي ببرند و آرام كنند و بعد كه آرام شد به حضور بياورند.

مردك حقه باز را بردند و آرام كردند و در فرصت مناسب ديگري به حضور كريم‌خان آوردند.

كريم‌خان قبل از آن كه رسيدگي به كار او را آغاز كند نوازش و دلجويي فراواني از وي به عمل آورد و آنگاه خواسته‌اش را جويا شد.

آن مرد گفت:  من از مادر كور و نابينا متولد شدم و سال‌ها با وضع اسف‌باري زندگي كرده و نعمت بينايي و ديدن اطراف و اكناف خود محروم بودم تا اين كه روزي افتان و خيزان و كورمال خود را روي زمين كشيدم و به سختي به زيارت آرامگاه پدر شما رفته و براي كسب سلامتي خود، متوسل به مرقد مطهر ابوي مرحوم شما شدم.

در آن مزار متبرك آن قدر گريه كردم كه از فرط خستگي ضعف ،‌بيهوش شده، به خواب عميقي فرو رفتم! در عالم خواب و رويا، مردي جليل القدر و نوراني را ديدم كه سراغ من آمد و گفت: ابوالوكيل پدر كريم‌خان هستم. آن گاه دستي به چشمان من كشيد و گفت برخيز كه 
تو را شفا دادم!

جمعه 29 10 1391 2:30 صبح

 

آيا تا به حال خواب خود را فراموش كرده‌ايد؟ آيا دچار بختك شده‌ايد؟ خواب‌هاي رنگي چطور آيا تا بحال ديده‌ايد؟ در اين متن به ١٠ موضوع جالب در مورد خواب ديدن اشاره شده است.

 

١) خواب ديدن نابينايان

كساني كه بعد از تولد نابينا مي‌شوند مي‌توانند تصاوير را در خواب ببينند. افرادي كه نابينا به دنيا مي‌آيند نمي‌توانند در خواب تصاوير را ببينند، اما نابينايان خواب‌هايي به شفافي افراد بينا دارند، كه البته شامل حواس پنج‌گانه ديگر مثل شنوايي، چشايي، بويايي، لامسه و حتي عواطف حسي است. تصور كردن اين امر براي انسان‌هاي بينا مشكل است اما احتياج بدن به خوابيدن به قدري زياد است كه مي‌تواند به طور مجازي تمامي موقعيت‌هاي فيزيكي را تا مرحله به وقوع پيوستن آن به كار گيرد.

 

٢) فراموش كردن خواب

نيمي از روياها در همان ٥ دقيقه اول پس از برخاستن از خواب و ٩٠ درصد آنها پس از ١٠ دقيقه فراموش مي‌شوند. يك روز صبح، شاعري معروف به نام ساموئل تيلور كلريج با يك روياي خيلي عجيب و غريب (بر اثر استعمال مواد مخدر) بيدار شد. كاغذ و قلم را برداشت تا هرچه در خواب ديده بود را يادداشت كند. اين اثر "كوبلا خان" تبديل به يكي از اشعار معروف انگليسي شد. شعر او در بيت پنجاه و چهارم به وسيله فردي از شهر پارلاك قطع شد. كلريج قصد داشت شعرش را ادامه دهد ولي نتوانست بقيه خوابش را به ياد بياورد، اين اثر هيچ وقت كامل نشد.

در شهر زانادا ، به فرمان كوبلا خان
منزل‌گاهي باشكوه و مجلل ساخته شد
جايي كه رودخانه مقدس آلف
در ميان مغاك‌هاي بي‌حد و مرز
از انسان تا درياهاي بي‌افق

جريان داشت.

يك مورد عجيب و غريب ديگر داستاني برخاسته از خواب به نام "دكتر جكيل و آقاي هايدويلست" اثر "رودبرت لوييس استيونسون" بود. داستان ماري شلي فرانكشتاين نيز زاييده خيالي يك روياست.

 

دسته ها : متفرقه 3
جمعه 29 10 1391 2:16 صبح

 

اسپاسم يا گرفتگي عضلات، انقباض ناخواسته ماهيچه يا عضله است كه معمولا دردناك مي‌باشد و انواع مختلفي دارد. بعضي از اين اسپاسم‌ها را مي‌توان با مصرف دارو، رژيم غذايي يا ماساژ درمان كرد.

اسپاسم يا گرفتگي عضلات، انقباض ناخواسته ماهيچه يا عضله است كه معمولا دردناك مي‌باشد و انواع مختلفي دارد. بعضي از اين اسپاسم‌ها را مي‌توان با مصرف دارو، رژيم غذايي يا ماساژ درمان كرد.

 

گرفتگي عضلات گردن و كمر

در حالت عادي، انقباض ارادي عضلات براي انجام كار يا تمرين ورزشي اتفاق مي‌افتد. ولي انقباضي كه طي اسپاسم رخ مي‌دهد غير ارادي است و مغز پيغام‌هايي را براي انقباض مي‌فرستد كه بدن نمي‌خواهد.

انقباض مي‌تواند چند لحظه، چند دقيقه يا چند ساعت به طول بيانجامد. مشكلي معروف به "ران پاي سواركار" وجود دارد كه در حقيقت انقباض ماهيچه پا است. مردم اغلب در واكنش به درد گرفتگي ران پا، ديگر ماهيچه‌ها را هم منقبض مي‌كنند كه متاسفانه باعث طولاني‌تر شدن اسپاسم مي‌شود.

 

علل گرفتگي عضلات

ـ كشيدگي عضله در اثر حركات ناگهاني بدن

ـ انجام تمرين شديد يا بيش از حد ورزشي. اغلب بعد از دوي ماراتن، ورزشكاران در اثر از دست دادن املاح بدن، دچار گرفتگي دردناك عضلات مي‌شوند.

ـ آسيب عضلات در اثر نوع تروما و حادثه. دريافت پيغام‌هاي نادرست از مغز توسط ماهيچه‌هاي آسيب ديده باعث اسپاسم مي‌شود.

ـ كم آبي بدن

ـ اسپاسم به انقباض غير ارادي دردناك يك يا گروهي از عضله گفته مي‌شود.

ـ بيماري‌هايي مثل فلج مغزي، ام اس (MS) و سيروز كبدي

ـ آسيب اعصاب يا نخاع

ـ سوءتغذيه و كمبود املاح در بدن. از دست دادن كلسيم و منيزيم منجر به اسپاسم ماهيچه‌اي مي‌شود. اگر گرفتگي متناوب باشد، فرد بايد مكمل اين املاح را تحت نظر پزشك مصرف كند.

ـ تهوع و استفراغ بيش از حد هم مي‌تواند باعث اسپاسم ماهيچه‌اي شود.

ـ قرار گرفتن در معرض مواد شيميايي خاص مثل آفت‌كش‌ها و حشره‌كش‌ها و مسموميت با سرب ممكن است سبب اسپاسم ماهيچه‌اي شود.

ـ آلودگي با سمومي مانند استريكنين مي‌تواند عامل ايجاد اسپاسم عضله باشد.

ـ يكي از علل مهم بروز اسپاسم، كاهش اكسيژن است. در صورتي كه اكسيژن محيطي كه فرد در آن قرار گرفته كم باشد، ممكن است فرد دچار اسپاسم شود كه در اين حالت قرار گرفتن در يك محيط پر از اكسيژن و تنفس عميق مي‌تواند موثر باشد.

ـ خستگي جسمي شديد و ادامه فعاليت با وجود خستگي مفرط به عنوان علل انقباض عضلات است كه در اين حالت استراحت، نقش موثري در بهبود اسپاسم عضلات دارد.

ـ استفاده از داروهاي ادرارآور (ديورتيك) و اسيد نيكوتينيك دارويي مي‌تواند موجب اسپاسم شود.

ـ بيماران دياليزي و افرادي كه الكل مصرف مي‌كنند نيز در معرض اسپاسم ساق پا هستند.

 

نوع ديگري از اسپاسم ماهيچه‌اي، گرفتگي عضلات شكم در اثر آنفلوآنزاي معده و يا سندرم روده تحريك پذير است. اگر گرفتگي عضلات پي در پي اتفاق بيفتد، بايد به پزشك مراجعه نمود تا علت آن را پيدا كند و درمان لازم را تجويز نمايد.

كودكاني كه قولنج دارند هم از اسپاسم شكم رنج مي‌برند كه با گريه زياد همراه است. اين اسپاسم به خاطر واكنش نارس مغز به عمل گوارش است. به همين دليل، قولنج بچه‌ها با افزايش سن بهبود مي‌يابد.

آنژين نوع ديگري از اسپاسم است و زماني كه قلب خون كافي نداشته باشد رخ مي‌دهد و مربوط به تصلب شرايين يا سختي سرخرگ‌ها است. علل آنژين معمولا گرفتگي دردناك در ناحيه سينه، گاهي گردن و كتف‌ها و فك است. درمان اين گرفتگي عموما با درمان علل بيماري قلبي و درمان طبي آنژين صورت مي‌گيرد.

 

دسته ها : مجله سلامت 15
جمعه 29 10 1391 2:13 صبح

 


پرونده‌اش را زير بغلش گذاشتند و بيرونش كردند.

ناظم با رنگ قرمز و چهره برافروخته فرياد كشيد: بهت گفته باشم، تو هيچي نميشي، هيچي.

مجتبي نگاهي به همكلاسي‌هايش انداخت، آب دهانش را قورت داد، خواست چيزي بگويد اما، سرش را پايين انداخت و رفت.

برگه مجتبي، دست به دست بين معلم‌ها مي‌گشت. اشك و خنده دبيران در هم آميخته بود؛ امتحان رياضي ثلث اول؛

سئوال: يك مثال براي مجموعه تهي نام ببريد.

جواب: مجموعه آدم‌هاي خوشبخت فاميل ما

سئوال: عضو خنثي در جمع كدام است؟

جواب: حاج محمود آقا، شوهر خاله ريحانه كه بود و نبودش در جمع خانواده هيج تاثيري ندارد و گره‌اي از كار هيچ كس باز نمي‌كند.

سئوال: خاصيت تعدي در رابطه‌ها چيست؟

جواب: رابطه‌اي است كه موجب پينه دست پدرم بيماري لاعلاج مادرم و

گرسنگي هميشگي ماست.

معلم رياضي اشكش را با گوشه برگه مجتبي پاك كرد و خواندن برگه را ادامه داد .....

سئوال: نامساوي را تعريف كنيد.

جواب: نامساوي يعني، يعني، رابطه ما با آنها، از مابهتران اصلا نامساوي كه تعريف و تمجيد ندارد، الهي كه نباشد.

سه شنبه 26 10 1391 4:17 بعد از ظهر

 

 

دسته ها : عكس 4
سه شنبه 19 10 1391 1:7 صبح
   سبز: غذاهاى سبز رنگ حاوى مواد شيميايى ضد سرطان هستند. مثل انواع ايزوتيوسيانيت‌ها. در عين حال آنها حاوى لوتئين و زيزانتين هستند كه اين دو آنتى اكسيدان خطر از بين رفتن شبكيه را كه يكى از علل اصلى نابينايى است، كاهش مى‌دهند.   زرد: غذاهاى زرد مملو از ويتامين سي هستند و در عين حال برخى از صدمات ناشى از راديكال‌هاى آزاد روى پوست را كاهش مى‌دهند.   نارنجى: اين ميوه‌ها حاوى بتاكاروتن هستند كه باعث تقويت سيستم ايمنى مي‌شوند و از آسيب‌هاى ناشى از راديكال‌هاى آزاد كه باعث پيرى زودرس مى‌شوند پيشگيرى مى‌كنند. مواد مغذى ميوه‌هاى خانواده سيتروس (مركبات) باعث بهبود سلامت دهان مى شوند.   قرمز: مواد غذايى قرمز رنگ ليكوپن دارند. اين ماده يك ضد سرطان شناخته شده است. اسيد الاجيك موجود در اين محصولات نيز خطر آسيب ديدن DNA را كاهش مى‌دهد. فلاوينوئيدها كه عمدتا در گيلاس، آلبالو و خانواده توت (تمشك و شاتوت و بلوبرى) يافت مى‌شوند، قدرت تدافعى آنتى اكسيدان‌ها را افزايش مي‌دهند، از سلول‌ها در برابر صدمات ناشى از راديكال‌هاى آزاد محافظت مى‌كنند. به حفظ عملكرد قواى استدلال و منطق در مغز كمك مي‌كنند و جلوى پيرى را مى‌گيرند.   بنفش: انگور و كلم بنفش حاوى آنتوسيانين هستند كه از سلول‌ها در برابر آسيب‌هاى اكسيداسيون محافظت مى‌كنند و در نتيجه آن ظهور علائم پيرى به تاخير مى‌افتند. اين مواد مغذى كه مسئول رنگ تيره ميوه‌ها هستند به فرآيند درك و استدلال كمك مي‌كنند و ساير آنتى اكسيدان‌هاى موجود در آنها نيز ضد سرطان هستند.   سفيد: پيا
دسته ها : مجله سلامت 15
سه شنبه 19 10 1391 1:4 صبح
 
امروز تولد Rowan Atkinson بازيگر توانمند فيلم ها و سريال هاي كمدي است كه تقريبا همه ي مردم او را با نام مستر بين به ياد مي آورند .
Rowan Sebastian Atkinson در ششم ژانويه در Newcastle شهري در انگلستان بدنيا آمد .مادرش Ella May و پدرش Eric Atkinson بود. پدرش مالك يك زمين كشاورزي بود كه Rowan و دو برادرش در آن بزرگ شدن . پس از فارق التحصيلي او به دانشگاه Newcastle University و بعد ها به Oxford University رفت و مدرك ليسانس برق را دريافت نمود .در آن زمان او Richard Curtis كه يك نمايش نويس حرفه اي براي كار هاي كمدي بود ملاقات كرد و پس از زندگي او دستخوش تقيراتي اساسي شد و از يك مهندس برق به يك كمدين فوق العاده تبديل شد .


تولدت مبارك Rowan Atkinson ♥
...

ارسالي از : محمد ناظمي
 
دسته ها : متفرقه 3
يکشنبه 17 10 1391 11:42 بعد از ظهر

سازمان سنجش و آموزش كشور جزييات ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پيام نور را اعلام كرد
كليه داوطلبان علاقه‌مند به شركت در پذيرش كد رشته محل‌هاي بدون آزمون دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي براي نيم سال تحصيلي 91-92 مي توانند در صورت واجد شرايط بودن پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب‌رشته از فردا دوشنبه 18 دي ماه 91 تا يكشنبه 24 دي ماه به سايت سازمان به نشاني sanjesh.org مراجعه و نسبت به تكميل فرم ثبت نام و انتخاب‌رشته الكترونيكي اقدام نمايند. 

داوطلبان مي تواند از ميان كد رشته محل‌ها حداكثر 50 كد رشته محل را به ترتيب تقدم علاقه انتخاب نمايند. اسامي پذيرفته شدگان نهايي هر يك از كد رشته محل‌هاي تحصيلي بدون آزمون دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي در هفته آخر بهمن ماه 91 بر روي سايت سازمان سنجش و آموزش كشور قرار داده خواهد شد.

بخش اول دفترچه پذيرش بدون آزمون:شرايط عمومي و اختصاصي، سهميه ها، مراحل پذيرش، جدول هاي استان و بخش، جدول گروه بندي ديپلم ها و ... 

بخش دوم دفترچه پذيرش بدون آزمون: شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو، نحوه گزينش دانشجو، انتخاب رشته، جدول هاي رشته هاي تحصيلي گروه هاي آزمايشي پنجگانه...

بخش سوم دفترچه پذيرش بدون آزمون:مقررات وظيفه عمومي، شرايط و ضوابط اتباع خارجي، شرايط و ضوابط و جدول شهريه دانشگاه پيام نور و غيرانتفاعي و ...

دسته ها : اخبار دانشگاه
يکشنبه 17 10 1391 10:4 بعد از ظهر

 

به اطلاع دانشجويان رشته هاى عمران - مديريت پروژه و مكانيك ميرساند: امتحانات زير بصورت كتاب- باز (Open book) برگزار مى شوند و دانشجويان مى توانند در جلسه امتحان فقط كتاب منبع (بدون جزوه) را همراه داشته باشند:

رشته عمران:
سازه هاى بتن ارمه ١
سازه هاى بتن ارمه ٢
سازه هاى فولادى ١
سازه هاى فولادى ٢

رشته مديريت پروژه:
طراحى اجرايى ٢

رشته مديريت اجرايى:
طراحى اجرايى ٢ و پروژه

رشته مكانيك:
مقاومت مصالح پيشرفته (امتحان اين درس در ٢ قسمت كتاب-بسته و كتاب- باز برگزار مى گردد)


دسته ها : اخبار دانشگاه
يکشنبه 17 10 1391 10:1 بعد از ظهر

 

ثروتمندترين افراد جهان در سال 2012 معرفي شدند


نتايج تازه‌ترين گزارش بلومبرگ نشان مي‌دهد كه ثروتمندترين مردم جهان در سال 2012 از هميشه ثروتمندتر شدند.

ايسنا:شاخص ميلياردرهاي بلومبرگ حاكي از آن است كه مجموع ارزش داراي ثروتمندان جهان در سال 2012 بيش از 241 ميليارد دلار نسبت به سال 2011 افزايش يافت. شاخص ميلياردرهاي بلومبرگ شاخصي است كه به صورت روزانه مجموع دارايي 100 فرد ثروتمند جهان را رصد مي‌كند.

مجموع دارايي 100 فرد ثروتمند جهان در سال 2012 ميلادي براساس شاخص بلومبرگ به 1.9 تريليون دلار رسيد. در اين بين حوزه‌هاي خرده‌فروشي و مخابرات سهمي قابل توجه در افزايش دارايي ثروتمندان جهان در سال گذشته ميلادي داشتند. از 100 ثروتمند جهان در سال قبل تنها 16 نفر در طول سال با ضرر و زيان مواجه شدند.

جان كاستيماتيديس، مالك گروه اپل رد در اين باره مي‌گويد: سال 2012 سالي بسيار خوب براي ميلياردرهاي جهان بود. در سال 2013 نيز ميلياردها به سرمايه‌گذاري‌هاي خود در گوشه و كنار دنيا و نه لزوما آمريكا ادامه مي‌دهند تا بتوانند بر دارايي‌هاي خود بيفزايند.

طبق شاخص ميلياردرهاي بلومبرگ آمانسيو ارتگا 76 ساله كه در حوزه خرده‌فروشي فعاليت مي‌كند، در سال 2012 در بين ميلياردهاي جهان بيشتر رشد دارايي را تجربه كرد. به طوري كه ثروت او از 22.2 به 57.5 ميليارد دلار رسيد.

همچنين كارلوس اسليم، غول مخابرات مكزيك در سال 2012 ميلادي بار ديگر عنوان ثروتمندترين فرد جهان را از آن خود كرد. مجموع ثروت خالص اسليم 72 ساله در سال قبل 21.6 درصد افزايش يافت. او همچنين بعد از ارتگا از نظر رشد دارايي در رده دوم جاي گرفت.

بيل گيتس، بنيان‌گذار 57 ساله شركت آمريكايي مايكروسافت نيز در بين ثروتمندترين افراد جهان در سال 2012 جايگاه دوم را به خود اختصاص داد. ثروت او نيز در سال قبل 7 ميليارد دلار بيشتر شد. وارن بافت 82 ساله هم در سال قبل جايگاه خود را به عنوان سومين فرد ثروتمند جهان به ارتگا واگذار كرد.

دسته ها : متفرقه 3
شنبه 16 10 1391 11:40 بعد از ظهر


آلوده ترين و ثروتمندترين ها در سال 2012 !!
آلوده‌ترين هوا در كدام شهرهاي دنيا است؟

 

 

 


در حالي كه آلودگي هواي اين روزهاي تهران و ساير كلانشهرهاي كشورمان نفس شهروندان را به شماره انداخته است شايد بد نباشد نگاهي كنيم به آلوده ترين شهرهاي جهان، اين سوال براي بسياري از ما پيش آمده كه آيا تهران آلوده ترين شهر جهان است يا خير؟

افكار:در حالي كه آلودگي هواي اين روزهاي تهران و ساير كلانشهرهاي كشورمان نفس شهروندان را به شماره انداخته است شايد بد نباشد نگاهي كنيم به آلوده ترين شهرهاي جهان، اين سوال براي بسياري از ما پيش آمده كه آيا تهران آلوده ترين شهر جهان است يا خير؟ اگر پاسخ منفي است كدام شهر اين افتخار را دارد؟! مقاله پايگاه «وايز گيك» كه در ذيل مي آيد، شايد پاسخ اين سوال را داده باشد.

براي اين سوال هيچ جواب مشخصي وجود ندارد. اين ليست مي تواند بر اساس انتخاب نوع آلودگي مد نظر بسيار متفاوت باشد. آلودگي آب، زمين و هوا، همگي بد هستند اما بدون آن كه بخواهيم به يك رده بندي خاص توجه كنيم، بعضي از شهرهاي جهان به حدي آلوده است كه واقعاً جايي براي زندگي نيست. با اين حال بسياري از شهرهاي جهان در تمامي اين ليست ها حضور دارند . در اينجا به بعضي از اين شهر ها مي پردازيم:


دسته ها : متفرقه 3
شنبه 16 10 1391 11:31 بعد از ظهر

 

دانلود رايگان منبع درس، جزء 30 قزآن كريم دانشگاه پيام نور

 

دانشجويان در رابطه با آزمون درس جزء30 قرآن كريم براي كسب نمره 17مي توانند اين درس را تا 4 مرتبه امتحان بدهند تا نمره 17 را كسب نمايند، چنانچه دانشجويان بعد از 4مرتبه آزمون، نتوانستند نمره 17 را كسب كنند،مي توانند به آموزش مركز تحصيل خود نامه بزنند تا اين درس را برايشان حذف نمايند.

ملاك نمره كسب شده حتما بايد 17 باشه تا در معدل تاثير بذاره در غير اين صورت نمره هيچ تاثري روي معدل نداره


- منبع مورد مطالعه اين درس، جزء 30 قزآن كريم با ترجمه حضرت آيت الله مشكيني (ره) مي باشد.


دانلود

لينك دانلود تفسير جزء 30 قرآن كريم


روزگار خوش

دسته ها : اخبار دانشگاه
جمعه 15 10 1391 3:20 صبح

 

 

تمديد مهلت ارائه مدرك پيش دانشگاهي پذيرفته شدگان كنكور سراسري 1391 دانشگاه پيام نور

 

دكتر پوربافراني: تمديد ارائه مدرك پيش دانشگاهي براي پذيرفته شدگان پيام نور


پوربافراني از تمديد ارائه مدرك پيش دانشگاهي براي پذيرفته شدگان كارشناسي دانشگاه پيام نور در كنكور سراسري سال 91 تا پايان دي ماه خبر داد.

مديركل خدمات آموزشي دانشگاه پيام نور در گفتگو با خبرنگار دانشگاه نيوز اعلام كرد: دانشگاه پيام نور براي رضايت مندي دانشجويان جديد الورود براي اخذ فرصت يك نيمسال جهت ارائه مدرك پيش دانشگاهي دانشجويان ورودي از طريق آزمون سراسري سال 91 مكاتباتي انجام داده بود.

وي گفت: سرانجام پس از پيگيريهاي اين مكاتبات سازمان سنجش كشور از تمديد ارائه مدرك پيش دانشگاهي براي پذيرفته شدگان پيام نور تا پايان دي ماه خبر داد.

وي افزود: دانشجويان حائز شرايطي كه تا پايان دي ماه سال 91 مدرك پيش دانشگاهي خود را ارائه دهند مي توانند مطابق دستو رالعمل ثبت نام سال 91 از نيمسال دوم به مراكز استاني مراجعه كنند.

پوربافراني ادامه داد: براي اين دانشجويان نيمسال اول 92-91 مرخصي تحصيلي بدون احتساب در سنوات و بدون پرداخت شهريه در نظر گرفته شده است

دسته ها : اخبار دانشگاه
جمعه 15 10 1391 3:11 صبح

 

1-فقط كاربران عضو باشگاه مي توانند برنامه امتحانات رو از لينك دانلود باشگاه دانلود كنند.براي عضويت رايگان در باشگاه به اين لينك مراجعه كنيد

2- اين برنامه فقط براي مقطع كارشناسي است براي دانلود برنامه امتحاني ساير مقاطع به ادرس زير مراجعه كنيد


http://www.pnu-club.com/pnu.thread72802.html


4- براي دانلود برنامه امتحاني هر رشته روي ان كليك كنيد.

5- براي راحتي شما عزيزان برنامه بصورت رشته به رشته و گرايش طبقه بندي شده است. تا شما عزيزان براحتي فقط رشته خود را دانلود كنيد.

7-براي اجراي نمونه سوالات بايد از يك نرم افزار PDF خوان استفاده كنيد اگر نداريد از لينك زير دريافت كنيد


دانلود نرم افزار PDF Reader به حجم 2400 كيلوبايت


تذكر!! احتمال تغيير در اين برنامه وجود دارد است ولي ممكن است تمام تاريخ هاي درج شده در اين برنامه به صورت رسمي باشد.
با تشكر ويژه از معاونت محترم باشگاه جناب (borna66)

كه زحمت تقسيم و رشته به رشته كردن برنامه امتحانات را كشيدند!دسته ها : اخبار دانشگاه
جمعه 15 10 1391 2:47 صبح
  كارت ورود به جلسه (گزارش ۴۲۸) نيمسال دوم ۹۱-۹۰ فعال گرديد.   دانشجويان پيام نور براي شركت در امتحانات پايان ترم خود بايد كارت ورود به جلسه ( گزارش ۴۲۸ ) را با مراجعه سيستم گلستان به به آدرس انتخاب واحد پيام نور دريافت كنند.براي دريافت كارت آزمون خود بعد از ورود به سيستم گلستان پيام نور از مسير :  آموزش -> دانشجو -> اطلاعات ثبت نام و امتحان -> "برنامه امتحان پايان ترم دانشجو"يا همان گزارش ۴۲۸خود را دريافت كنند.همچنين محل آزمون انتخابي دانشجويان كارشناسي ارشد در گزارش 428 نمايش داده مي شود.نكات قابل توجه:۱-همراه داشتن كارت دانشجويي معتبر و مجوز حضور در امتحان( گزارش عكسدار 428) از گلستان مي باشد . كارت ورود به جلسه خود را ممكن است به دلايل زير نتوانيد ببينيد:۱-كد ملي خود را در سيستم ثبت نكرده ايد ۲-بدهي شهريه داشته باشيد ۳-از مرورگر مناسبي استفاده نمي كنيد ۴ - سرعت اينترنت شما پايين است۲-دانشجوياني كه در يك زمان واحد دو امتحان دارند قبل از شروع امتحان به مسئول جلسه امتحان اطلاع دهند .۳-پاسخنامه سؤالات تستي حتماً با مداد مشكي پررنگ تكميل شود .(قسمتهاي خالي به دقت تكميل شود و خارج از كادر نباشد) مشخصات كامل دانشجويان به ويژه شماره دانشجويي در قسمت بالاي پاسخنامه به صورت چاپي درج شده باشد.۴- خارج كردن برگه سؤالات و پاسخنامه ها از جلسات امتحاني ممنوع مي باشد۵- امضاء ليستهاي حضور و غياب امتحانات با خودكار توسط دانشجويان الزامي مي باشد در غير اينصورت غايب محسوب خواهد شد و برگه وي تصحيح نخواهد شد .۶-در صورت مشاهده هر گونه مغايرت مسئول جلسه را مطلع نمايد. پاسخنامه ها به هيچ وجه تا خوردگي و خط خوردگي نداشته باشد( با توجه به حساسيت دستگاههاي
دسته ها : اخبار دانشگاه
جمعه 15 10 1391 2:42 صبح

 

امتحات دانشگاه پيام نور شنبه 16 دي 91 و يكشنبه17 دي 91

در سراسر كشور بر گزار خواهد شد.

 

دبير شوراي اطلاع رساني دانشگاه پيام نور از برگزاري كليه امتحانات پايان ترم دانشجويان اين دانشگاه در روزهاي شنبه و يكشنبه خبر داد.


مهندس مقداد محمودي در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه نيوز گفت: با توجه به اينكه كليه امتحانات پايان ترم در دانشگاه پيام نور بصورت همزمان و سراسري در كل كشور برگزار ميشود لذا امكان لغو امتحانات براي دانشجويان تهراني به دليل آلودگي هوا مقدور نخواهد بود.وي ادامه داد: كليه امتحانات طبق تقويم دانشگاهي برگزار و هرگونه تعطيلي به دليل بدي آب و هوا مانع برگزاري امتحانات نخواهد شد.

دسته ها : اخبار دانشگاه
جمعه 15 10 1391 2:37 صبح
  جزئيات امتحان بدون كاغذ در دانشگاه پيام نور   رئيس دانشگاه پيام نور جزئيات حذف كاغذ از امتحانات پايان ترم اين دانشگاه را اعلام كرد و خبر از حذف استاد از روند تصحيح پاسخنامه ها داد.حسن زياري در گفتگو با خبرنگار مهر به برخي مشكلات كه تا پيش از حذف كاغذ براي برگزاري امتحانات پايان ترم وجود داشت، اشاره كرد و افزود: پيش از اين در دانشگاه پيام نور، استادان سئوالات را طرح و توسط تايپيست ها، تايپ مي شد و مشكلات زيادي به خصوص خارج از منابع بودن برخي سئوالات سر راهمان وجود داشت.وي گفت: كل امتحاناتي كه در واحدهاي پيام نور سراسر كشور برگزار مي شد، در قالب يك لوح فشرده جمع آوري مي كرديم و براي 31 استان ارسال مي شد، سپس اين سئوالات در قرنطينه هاي 15 يا 20 روزه تكثير، بسته بندي و چاپ مي شد. پس از آن، هر واحد شهرستان بايد هر روز صبح مي آمد و سوالات امتحانات همان روز را به شهرستان مربوطه منتقل مي كرد كه اين رفت و آمدها به علت وقوع برخي مشكلات از جمله تصادف يا مسدود شدن مسير، منجر به تاخير در رسيدن به موقع سوالات مي شد.رئيس دانشگاه پيام نور با ذكر مثالي بر اعمال مهمترين تغييرات در سوالات پايان ترم پيام نور تاكيد كرد و اظهار داشت: به عنوان نمونه مي توان به اين نكته اشاره اي هم داشت كه اگر در محتويات سوالي مشكل وجود داشت، ظرف چند ثانيه مي توانيم سوال ديگري جايگزين و بلافاصله براي دورترين مركز ارسال كنيم در حاليكه اين امكان در گذشته وجود نداشت.زياري در خصوص زمان اين تغييرات در پايان ترمهاي دانشگاه پيام نور، گفت: آزمون، طرح سوال، ارسال و قرنطينه از ترم گذشته با بيشترين حفاظت اجرايي شد و در واقع مي توان تاكيد كرد
دسته ها : اخبار دانشگاه
سه شنبه 12 10 1391 6:10 بعد از ظهر
  امتحانات بدون كاغذ در 77واحد پيام‌نور كليدخوردامكان تقلب صفر است رئيس مركز آزمون دانشگاه پيام نور با اعلام خبر برگزاري امتحانات پايان ترم بدون كاغذ در اين دانشگاه، گفت: در 77 واحد و مركز دانشگاه پيام نور، دانشجويان بدون استفاده از كاغذ در جلسه امتحان حاضر خواهند شد. بهنوش سليم بهرامي در گفتگو با اضافه كرد: ترم نخست در دانشگاه پيام نور به اتمام رسيد و دانشجويان از 16 دي ماه در جلسه امتحانات پايان ترم حاضر خواهند شد.برگزاري آزمون بدون كاغذ در 77 مركز پيام نور  وي گفت: 77 مركز پيام نور در سراسر كشور امتحان بدون كاغذ را براي دانشجويان برگزار خواهند كرد كه در فرايند بدون كاغذ سعي شده دروس ساده و عمومي انتخاب شود، زيرا امتحان اين دروس بدون نياز به جدول و محاسبات همچنين امكان استفاده از ماشين حساب است تا دانشجويان به سيستم نرم افزار عادت كنند.طراحي نرم افزار كاربر دوست براي امتحانات  رئيس مركز آزمون به دانشجويان دانشگاه پيام نور اين اطمينان خاطر را داد كه نرم افزار به كار رفته، براي دانشجويان بسيار راحت است و آنان در طول برگزاري آزمون با هيچ مشكلي مواجه نمي شوند. سليم بهرامي با بيان اينكه امتحانات بدون كاغذ و با كاغذ پيام نور نمره منفي ندارد، خاطر نشان كرد: اين نرم افزار به گونه اي طراحي شده كه دانشجويان داراي كمترين اطلاعات در چگونگي استفاده از رايانه هم بتوانند در امتحانات پايان ترم از آن به راحتي استفاده كنند.مراقبين آموزش ديده  وي گفت: در شرايط اضطرار چنانچه سيستمهاي الكترونيكي يا برقي مركز دچار اشكال ش
دسته ها : اخبار دانشگاه
سه شنبه 12 10 1391 6:6 بعد از ظهر

 

قابل توجه دانشجويان بدهكار

استثنائا دراين ترم (اول 92-91)به منظور سهولت پرداخت بدهي دانشجويان تمهيداتي درسامانه گلستان اتخاذ گرديده كه دانشجويان بتوانند به صورت مرحله اي به شرح ذيل نسبت به پرداخت شهريه خوداقدام نمايند.مرحله اول :پرداخت حداقل 50%بدهي 

(اعم ازبدهي ترمهاي گذشته وشهريه ترم جاري ) تا تاريخ 17/9/91مرحله دوم :تسويه مابقي بدهي

به ترتيب قبل ازتعيين محل آزمون ،حذف اضطراري ،رؤيت نمرات ميان ترم ودريافت كارت 

ورودبه جلسه آزمون

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 4 10 1391 1:54 صبح

 

اطلاعيه در خصوص تغيير تاريخ آزمون درس آشنايي با دفاع مقدس با كد1212300مربوط به رشته هاي علوم انساني

 

 

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 4 10 1391 1:52 صبح

 

اصلاحيه شماره 3 منابع درسي نيم سال اول 92-91

 

 

 

دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 4 10 1391 1:49 صبح
  جزئيات امتحان بدون كاغذ در دانشگاه پيام نور   رئيس دانشگاه پيام نور جزئيات حذف كاغذ از امتحانات پايان ترم اين دانشگاه را اعلام كرد و خبر از حذف استاد از روند تصحيح پاسخنامه ها داد.حسن زياري در گفتگو با خبرنگار مهر به برخي مشكلات كه تا پيش از حذف كاغذ براي برگزاري امتحانات پايان ترم وجود داشت، اشاره كرد و افزود: پيش از اين در دانشگاه پيام نور، استادان سئوالات را طرح و توسط تايپيست ها، تايپ مي شد و مشكلات زيادي به خصوص خارج از منابع بودن برخي سئوالات سر راهمان وجود داشت.وي گفت: كل امتحاناتي كه در واحدهاي پيام نور سراسر كشور برگزار مي شد، در قالب يك لوح فشرده جمع آوري مي كرديم و براي 31 استان ارسال مي شد، سپس اين سئوالات در قرنطينه هاي 15 يا 20 روزه تكثير، بسته بندي و چاپ مي شد. پس از آن، هر واحد شهرستان بايد هر روز صبح مي آمد و سوالات امتحانات همان روز را به شهرستان مربوطه منتقل مي كرد كه اين رفت و آمدها به علت وقوع برخي مشكلات از جمله تصادف يا مسدود شدن مسير، منجر به تاخير در رسيدن به موقع سوالات مي شد.رئيس دانشگاه پيام نور با ذكر مثالي بر اعمال مهمترين تغييرات در سوالات پايان ترم پيام نور تاكيد كرد و اظهار داشت: به عنوان نمونه مي توان به اين نكته اشاره اي هم داشت كه اگر در محتويات سوالي مشكل وجود داشت، ظرف چند ثانيه مي توانيم سوال ديگري جايگزين و بلافاصله براي دورترين مركز ارسال كنيم در حاليكه اين امكان در گذشته وجود نداشت.زياري در خصوص زمان اين تغييرات در پايان ترمهاي دانشگاه پيام نور، گفت: آزمون، طرح سوال، ارسال و قرنطينه از ترم گذشته با بيشترين حفاظت اجرايي شد و در واقع مي توان تاكيد كرد
دسته ها : اخبار دانشگاه
دوشنبه 4 10 1391 1:46 صبح

دسته ها : عكس 4
دوشنبه 4 10 1391 1:6 صبح
X