معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 832843
تعداد نوشته ها : 268
تعداد نظرات : 77
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابديهر كسي را نه بدان گونه كه هست احساسش مي كنند ،

بدان گونه كه احساسش مي كنند ، هست


دكتر علي شريعتي

دسته ها : بينديشيم 5
چهارشنبه 28 4 1391 1:26 صبح


پاداش نيكى پنهانى و سزاى افشا كننده بدى


« أَلْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعينَ حَسَنَةً، وَ الْمُذيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ، وَالْمُسْتَتِرُ بِالسَّيِّئَةِ مَغْفُورٌ لَهُ ».
پنهان كننده كار نيك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزيده است.دسته ها : بينديشيم 4
چهارشنبه 21 4 1391 1:26 صبح

 

عيدتان مبارك


گفتم كه خدا مرا مرادي بفرست

طوفان زده ام، راه نجاتي بفرست

گفتند كه با زمزمه ي “يا مهدي”‌

نذر گل نرگس صلواتي بفرست
بر چهره پر ز نور مهدي صلوات

بر جان و دل صبور مهدي صلوات

تا امر فرج شود مهيا بفرست

بهر فرج و ظهور مهدي صلواتدسته ها : متفرقه 2
پنج شنبه 15 4 1391 1:17 صبح

 

حديث اخلاقي از امام رضا عليه السلام


سه ويژگى برجسته مؤمن


1- سه ويژگى برجسته مؤمن
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.


مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.دسته ها : بينديشيم 4
چهارشنبه 14 4 1391 1:42 صبح

 

روزي جبرئيل و ميكائيل با هم مناظر ميكردند
جبرئيل گفت : مرا عجب ايد كه با اين همه بي حرمتي و جفاكاري خلق خداوند بهشت از بهر چه آفريدند.

ميكائيل چون اين بشنيد گفت : مرا ان عجب مي آيد كه با ان همه فضل و كرم و رحمت كه الله بر بندگان است جهنم از بهر چه افريد ؟

از حضرت عزت و جناب جبروت ندا آمد : از گفت شما هر دو ان دوست تر دارم كه به من , ظن نيكوتري ببرد ان كس كه رحمت را بر غضب برتري دهد.

چهارشنبه 14 4 1391 1:41 صبحلئوناردو داوينچي هنگام كشيدن تابلوي شام آخر دچار مشكل بزرگي شد:


مي‌بايست نيكي را به شكل عيسي و بدي را به شكل يهودا، از ياران مسيح كه هنگام شام تصميم گرفت به او خيانت كند، تصوير مي‌كرد. كار را نيمه تمام رها كرد تا مدل‌هاي آرمانيش را پيدا كند.

روزي در يك مراسم همسرايي، تصوير كامل مسيح را در چهره يكي از آن جوانان همسرا يافت. جوان را به كارگاهش دعوت كرد و از چهره‌اش اتودها و طرح‌هايي برداشت.

سه سال گذشت. تابلو شام آخر تقريبأ تمام شده بود؛ اما داوينچي هنوز براي يهودا مدل مناسبي پيدا نكرده بود. كاردينال مسئول كليسا كم كم به او فشار مي‌آورد كه نقاشي ديواري را زودتر تمام كند.

نقاش پس از روزها جستجو، جوان شكسته و ژنده‌پوش و مستي را در جوي آبي يافت. به زحمت از دستيارانش خواست او را تا كليسا بياورند، چون ديگر فرصتي براي طرح برداشتن نداشت.

گدا را كه درست نمي‌فهميد چه خبر است، به كليسا آوردند: دستياران سرپا نگه‌اش داشتند و در همان وضع، داوينچي از خطوط بي‌تقوايي، گناه و خودپرستي كه به خوبي بر آن چهره نقش بسته بودند، نسخه برداري كرد.

وقتي كارش تمام شد، گدا، كه ديگر مستي كمي از سرش پريده بود، چشم‌هايش را باز كرد و نقاشي پيش رويش را ديد و با آميزه‌اي از شگفتي و اندوه گفت: «من اين تابلو را قبلأ ديده‌ام!»

داوينچي با تعجب پرسيد: «كي؟»

- سه سال قبل، پيش از آنكه همه چيزم را از دست بدهم. موقعي كه در يك گروه همسرايي آواز مي‌خواندم، زندگي پر رويايي داشتم و هنرمندي از من دعوت كرد تا مدل نقاشي چهره عيسي شوم !!!!»چهارشنبه 14 4 1391 1:39 صبح


مادر شوهر


دختري ازدواج كرد و به خانه شوهر رفت ولي هرگز نمي توانست با مادرشوهرش كنار بيايد و هر روز با هم جرو بحث مي كردند.
عاقبت يك روز دختر نزد داروسازي كه دوست صميمي پدرش بود رفت و از او تقاضا كرد تا سمي به او بدهد تا بتواند مادر شوهرش را بكشد!
داروساز گفت اگر سم خطرناكي به او بدهد و مادر شوهرش كشته شود، همه به او شك خواهند برد، پس معجوني به دختر داد و گفت كه هر روز مقداري از آن را در غذاي مادر شوهر بريزد تا سم معجون كم كم در او اثر كند و او را بكشد و توصيه كرد تا در اين مدت با مادر شوهر مدارا كند تا كسي به او شك نكند.
دختر معجون را گرفت و خوشحال به خانه برگشت و هر روز مقـداري از آن را در غـذاي مادر شوهـر مي ريخت و با مهرباني به او مي داد.
هفته ها گذشت و با مهر و محبت عروس، اخلاق مادر شوهر هم بهتر و بهتر شد تا آنجا كه يك روز دختر نزد داروساز رفت و به او گفت: آقاي دكتر عزيز، ديگر از مادر شوهرم متنفر نيستم. حالا او را مانند مادرم دوست دارم و ديگر دلم نمي خواهد كه بميرد، خواهش مي كنم داروي ديگري به من بدهيد تا سم را از بدنش خارج كند.
داروساز لبخندي زد و گفت: دخترم ، نگران نباش. آن معجوني كه به تو دادم سم نبود بلكه سم در ذهن خود تو بود كه حالا با عشق به مادر شوهرت از بين رفته است.

سه شنبه 13 4 1391 1:34 صبح
  تفاوت برنج سفيد با برنج قهوه اي     تفاوت بين برنج قهوه اي و سفيد تنها در رنگ آنها نيست. دانه كامل برنج داراي چندين لايه مي باشد. اگر فقط يك لايه خارجي آن را برداريم، آنچه ناميده مي شود، برنج قهوه اي است. در اثر اين فرايند، مواد مغذي موجود در برنج، به مقدار خيلي كم از بين مي روند. حال اگر برنج قهوه اي آسياب شود، مقدار زيادي از لايه هاي دانه برنج به همراه سبوس و مواد مغذي آن از بين مي روند و آن چه باقي مي ماند، همان برنج سفيد است. در طي آسياب كردن برنج قهوه اي و تبديل آن به برنج سفيد،67 درصد ويتامين ب3، 80 درصد ويتامين ب1 ، 90 درصدويتامين B6 ، نصف منگنز، نصف فسفر، 60 درصد آهن و تمامي فيبرهاي محلول و اسيدهاي چرب ضروري موجود در آن از بين مي روند. مواد مغذي موجود در يك ليوان برنج پخته شده ي سفيد و قهوه اي:       برنج سفيد برنج قهوه اي كالري 266 218 پروتئين (گرم)   5 4/5 كربوهيدرات (گرم) 58/6 45/8 فيبر (گرم) 0/5 3/5 چربي (گرم) 0/4 1/6 اسيدهاي چرب غيراشباع (گرم) 0/1 0/6 كلسترول (ميلي گرم) 0 0   خواص برنج قهوه اي برنج قهوه اي منبع خوبي از منگنز، سلنيوم و منيزيم مي باشد. يك فنجان برنج قهوه اي، 80 درصد از نياز روزانه بدن به منگنز را تامين مي كند. منگنز به توليد انرژي از پروتئين و كربوهيدرات كمك مي كند و همچنين در ساخت اسيدهاي چرب نيز وارد عمل مي شود. منگنز براي سلامت سيستم اعصاب و براي توليد هورمون هاي جنسي بسيار مهم است. منگنز ج
دسته ها : مجله سلامت 13
سه شنبه 13 4 1391 1:25 صبح
  آيا كلبه شماهم در حال سوختن است؟ تنها بازمانده يك كشتي شكسته، توسط جريان آب به يك جزيره دورافتاده برده شد. با بيقراري به درگاه خداوند دعا ‌كرد تا او را نجات بخشد، ساعتها به اقيانوس چشم ‌دوخت تا شايد نشاني از كمك بيابد اما هيچ چيز به چشم نيامد.   سرانجام نااميد شد و تصميم گرفت كه كلبه اي كوچك بسازد تا از خود و وسائل اندكش بهتر محافظت نمايد. روزي پس از آنكه از جستجوي غذا بازگشت، خانه كوچكش را در آتش يافت، دود به آسمان رفته بود،اندوهگين فرياد زد: خدايا چگونه توانستي با من چنين كني؟   صبح روز بعد، او با صداي يك كشتي كه به جزيره نزديك مي‌شد از خواب بيدار شد، مي‌آمد تا او را نجات دهد.   مرد از نجات دهندگانش پرسيد: چطور متوجه شديد كه من اينجا هستم؟ آنها در جواب گفتند: ما علامت دودي را كه فرستادي ديديم! آسان مي‌توان دلسرد شد هنگامي كه بنظر مي‌رسد كارها به خوبي پيش نمي‌روند، اما نبايد اميدمان را از دست بدهيم زيرا خدا در كار زندگي ماست، حتي در ميان درد و رنج. دفعه آينده كه كلبه شما در حال سوختن است به ياد آوريد كه آن شايد علامتي باشد براي فراخواندن رحمت خداوند. براي تمام چيزهاي منفي كه ما بخود مي‌گوييم، خداوند پاسخي مثبت دارد. تو گفتي «آن غير ممكن است»، خداوند پاسخ داد «همه چيز ممكن است». تو گفتي «هيچ كس واقعاً مرا دوست ندارد»، خداوند پاسخ داد «من تو را دوست دارم». تو گفتي «من نمي‌توانم خود را ببخشم»، خداوند پاسخ داد «من تو را ‌بخشيده ام». تو گفتي «من بسيار خسته هستم»، خداوند پاسخ داد
جمعه 2 4 1391 11:57 بعد از ظهر
X