معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 843261
تعداد نوشته ها : 268
تعداد نظرات : 77
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي
من؛ پرنده اي هستم كه بي دانه ام!     به پروانه و گنجشك و كالغ و درخت فكر مي كنم. به خيلي چيزهاي ديگر فكر مي كنم. به موجودات اطرافم نگاهي مي-اندازم و هزاران سوال به ذهنم هجوم مياره. اينكه چرا كرم ابريشم از همون ابتدا مي دونه كه هدفش چيه و چه كار بايد بكنه؟ اينكه چرا گنجشك ها از صبح تا شب دغدغه نان ندارند و طبيعت از قبل رزقشون را آماده كرده يا يك جايي گذاشته تا پيدا كنند؟ اصال كالغ مي فهمد حق بيمه و بيكاري چيه؟ چرا درخت ها نبايد نگران زندگي باشند و هر روز با هزار تا استرس رو به رو بشن؟ االن كه فكرشو مي كنم مي بينم ما آدم ها عجب زندگي عجيبي داريم. مثل كرم ابريشم هم نيستيم كه تكليفمون با زندگي مشخص باشه. خيلي هامون تا سن پيري هم نمي دونيم بايد چي كار كنيم؟! يا اگر يك راهي را انتخاب مي كنيم، اينقدر راه نرفته وجود دارد كه به شك مي افتيم درست انتخاب كرديم يا نه؟!سخت تر از كار كردن و كارفرما و همكارهاي فضول و زيرآب زن، اينه كه همه ما منتظريم يك چيزي مسير زندگيمون را عوض كنه و از اين وضعيت در بياييم. يك چيزي به اسم شانس كه در خونه همه ما رو نميزنه. يا كساني كه با رابطه و نسبت فاميلي به جاهاي خيلي خوب رسيدند را مثال مي زنيم تا دلمون خنك بشه و سر خودمون گول بماليم كه اگه موفق نشديم شانسش را نداشتيم. اصال مي دونين چيه؟ همه ما خسته ايم. حتي از فكر كردن درباره وضعيتمون هم خسته ايم. چيزي بايد وجود داشته باشه به اسم انگيزه...! نبايد به آينده شك كنم. به دنبال انگيزه هاي خوب مي گردم تا كمر همت ببندم. تصور لحظه هاي خوب و موفقيت آميز آميخته با شادي دروني
دسته ها : دل نوشته 2
چهارشنبه 27 7 1390 8:7 بعد از ظهر

گندم به مزرعه سفر مي كند

باران سوار قطار به مقصد زمين است

آسمان در دل خود ميزبان ستاره هاست

....و

طبيعت غرق شادي و آرامش است

لبخند مي زند هر روز، بر چهره هاي عبوس آدم ها

آدم هاي گيركرده در هبوط لحظه هاي ناب

و فراموشي زمان زنگ زده حسرت هاي ديروز

آدمي سخت مشغول كوبيدن درهاي سكوت است

و ريسمان هيجان هاي نا خواسته را چنان مي بافد كه گريزي ندارد

آهاي آدم!

....امشب تنها يك لحظه به چشمك ستاره لبخند بزن و بدان

تو تنها نيستي

دسته ها : دل نوشته 2
چهارشنبه 27 7 1390 6:57 بعد از ظهر

 

اگه گوشه و كنار دلت 

حرفي            

ماجرايي       

و كلامي هست    

كه داره اذيتت مي كنه                   

كه دوست داري بيان كني         

اما به هزار و يك اما 

نمي توني بگي 

 

اينجا

حالا 

بگو

 

نذار جمع شن

 

دسته ها : دل نوشته 2
چهارشنبه 27 7 1390 5:48 بعد از ظهر
آئين‌نامه انضباطي دانشجويان به دليل اهميت مسئله پوشش در دانشگاه‌ها و ضرورت اتخاذ رويه واحد در اين خصوص با مشخص كردن مصاديق غير مجاز پوشش دانشجويان دختر و پسر در دانشگاه‌ها اعلام شد. در اين آئين‌نامه انضباطي كه در تاريخ ۱۳ آذر ۸۹ از سوي سهراب رضائي رئيس مجتمع آموزش عالي پيامبر اعظم (ص) به دانشكده تربيت دبير فني، آموزشكده فني و حرفه‌اي، كشاورزي، تربيت بدني و مراكز تربيت معلم ابلاغ شد، آمده است: به پيوست نامه شماره ۱۲۷۸، ك.م در تاريخ ۲۲ آبان ۸۹ وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوري در خصوص آئين‌نامه انضباطي دانشجويان به انضمام مصوبه پانصد و شصت و ششمين جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در تاريخ ۲۹ خرداد ۸۹ در خصوص راهبردهاي گسترش فرهنگ عفاف ارسال مي‌شود و اعلام مي‌شود نظر به اهميت موضوع، توجه به آئين نامه فوق‌الذكر و رعايت آن مورد انتظار است. .* مصاديق غير مجاز براي دختران؛ استفاده از ناخن مصنوعي ممنوع اين بخشنامه اعلام مي‌كند: استفاده از كلاه بدون مقنعه، پوشاندن كامل موي سر، گردن، سينه و هر جاي ديگر بدن به جز صورت‌ و دست‌ها تا مچ ضروري است؛ پوشيدن روسري‌هاي نازك، كوتاه و جوراب نازك، استفاده از دامن به جز براي افراد خاص مانند زنان باردار، شلوارهاي چسبان و كوتاه، طلا و جواهراتي كه مستلزم سوراخ كردن قسمتي از بدن هستند به جز گوشواره، بلند بودن ناخن بيش از معمول، استفاده از ناخن مصنوعي، جواهرات ناخن يا طرح‌هاي هنري روي ناخن و لاك، استفاده از جواهرات و زيورآلات غير معمول مانند زنجير پا و نگين‌هاي دندان ممنوع است. آرايش صورت و مو به طور غير متعارف مانند تاتو كردن، بافتن مو و درست كردن مو به صورت تيغ تي
دسته ها : اخبار دانشگاه
چهارشنبه 27 7 1390 5:43 بعد از ظهر

فرشاد ابراهيم پور از اختصاص يارانه كتاب به دانشجويان اين دانشگاه خبر داد. 

به گزارش پايگاه خبري دانشجويان پيام نور : فرشاد ابراهيم پور رييس دانشگاه پيام نور استان تهران اظهار داشت: با پيگيري هاي صورت گرفته مقرر شده است كه يارانه كتاب در شهريه دانشجويان پيام نور لحاظ شود تا حقي از آنها اجحاف نشده و ازاين يارانه بهرمند شوند.

رييس دانشگاه پيام نوراستان تهران در ادامه در خصوص كيفيت آموزشي كتابهاي اين دانشگاه تصريح كرد: به دليل كيفيت بالاي كتابهاي دانشگاه پيام نور، اساتيد ديگر دانشگاهها اين كتابها را به عنوان منبع به دانشجويان خود معرفي مي كنند.

فرشاد ابراهيم پور با اشاره به اين مطلب كه در اين صورت دانشجويان ما با كمبود كتاب مواجه مي شوند، افزود: دو راه حل براي رفع اين مشكل در نظر گرفته شده است و يارانه كتاب در شهريه دانشجويان لحاظ مي شود.

وي در پايان راه حل اين مشكل را افزايش چاپ كتاب و قرار دادن يك بخش در شهريه دانشجويان به عنوان يارانه كتاب عنوان كرد و لحاظ يارانه كتاب در شهريه دانشجويان را براي حل مشكل موجود مناسب دانست.

دسته ها : اخبار دانشگاه
چهارشنبه 27 7 1390 5:37 بعد از ظهر

قائم مقام رئيس دانشگاه پيام نور گفت : افزايش شهريه دانشجويان دانشگاه پيام نور به دليل اختلالات سايت گلستان بوده است. 

به گزارش پايگاه خبري دانشجويان پيام نور : سعيد حسامي ، قائم مقام رئيس دانشگاه پيام نور در نشستي خبري كه امروز – ۲۳ مهرماه ۱۳۹۰ – در سازمان مركزي دانشگاه پيام نور برگزار شد ، در بخشي از صحبت‌هاي خود در پاسخ به اين سؤال كه به رغم تاكيد مسئولان دانشگاه پيام نور چرا اين دانشگاه در اين سال تحصيلي جديد ۲۰ درصد افزايش شهريه دارد، گفت: افزايش شهريه دانشجويان دانشگاه پيام نور حقيقي نيست و اين مشكل به دليل اختلالي است كه در سايت گلستان دانشگاه پيام نور به وجود آمده است. 

وي همچنين افزود : تمام شهريه اضافي به دانشجويان باز گردانده مي‌شود و دانشجويان نگران اين موضوع نباشند.

دسته ها : اخبار دانشگاه
چهارشنبه 27 7 1390 5:36 بعد از ظهر

 

در اين ماهي رو كه الان پيش رو داريم (مهر ماه)، سالروز جشن باستاني ما ايرانيان (جشن مهرگان) است . 
روزي كه با كمك و ياري خداوند متعال ، كاوه آهنگر (پادشاه و پهلوان ايراني) توانست كشور ما (ايران) رو از چنگ ضحاك ستمگر آزاد كند و او را شكست داده و بر تخت پادشاهي حكم براند.
ايرانيان هم به مناسبت اين روز عزيز ، جشني به نام «جشن مهرگان» برپا كردند. 
مهرگان به معني محبت و به هم پيوستن و رها شدن از شرّ ظلم و تباهي است. و ما نيز به مناسبت ايراني بودن خود و افتخار به اين نژاد ، همه ساله اين روز را پاس مي‌داريم.

 

 

 لحظه لحظه هاتون در باد سرد پاييزي    گرم از نور اميد

دسته ها : سفري در زمان 1
چهارشنبه 20 7 1390 7:1 بعد از ظهر
احتمالا تا به حال در مورد پرينترهاي سه بعدي خوانده يا شنيده‌ايد، چاپگرهايي كه به جاي جوهر از مواد نيمه جامد استفاده مي‌كنند و حاصل كار آنها يك حجم سه بعدي است. حالا محققين شركت ارگانوو خبر از چاپگري مي‌دهند كه مي‌تواند بافت‌هاي طبيعي بدن مانند رگ‌هاي خوني را چاپ كند و به جاي جوهر از سلول‌هاي بدن براي اينكار استفاده مي‌كند. اين رگ‌ها اولين رگ‌هاي مصنوعي هستند كه كاملا از سلول‌هاي طبيعي بدن ساخته شده‌اند و در بافت آنها از هيچ داربست مصنوعي استفاده نشده است. دو قلم روباتيك، ذراتي از سلول‌هاي اندوتليال (سلول‌هاي جدار عروق)، عضلات صاف منقبض كننده عروق و سلول‌هاي بافت ساز فيبروبلاست را كنار هم مي‌چينند تا رگ شكل گيرد. اگر سفارش شما يك رگ ١٠ سانتي‌متري تميز به قطر چند دهم ميلي‌متر باشد. مي‌توانيد بعد از ٤٥ دقيقه مراجعه كنيد و سفارش خودتان را تحويل بگيريد. البته قدم بعدي فرآيند بلوغ رگ است كه كمي طول مي‌كشد، جرياني از مواد مغذي در داخل رگ جديد به گردش در مي‌آيد تا نقش خون را براي رگ بازي كند و رگ بعد از يك ماه از استحكام كافي براي استفاده برخوردار خواهد بود. سرپرست تيم تحقيقاتي اظهار اميدواري كرده كه بتواند اين رگ‌هاي چاپ شده را تا آخر سال جاري ميلادي در حيوانات آزمايش كند. اگر آنها بتوانند از اين آزمايش سربلند بيرون بيايند، هدف بعدي استفاده از اين عروق در جراحي‌هاي "باي پس قلب" است. در حال حاضر در جراحي‌هاي باي پس، براي دور زدن گرفتگي رگ‌هاي خونرسان قلب از وريدهاي سالم بيمار (براي مثال وريدي كه از پا برداشته مي‌شود) استفاده مي‌شود. اما با تاييد شد
دسته ها : مجله سلامت 5
سه شنبه 19 7 1390 10:31 صبح

ملا نصرالدين هميشه اشتباه مي‌كرد  

ملا نصرالدين هر روز در بازار گدايي مي‌كرد و مردم با نيرنگي٬ حماقت او را دست مي‌انداختند.

دو سكه به او نشان مي‌دادند كه يكي شان طلا بود و يكي از نقره.

اما ملا نصرالدين هميشه سكه ي نقره را انتخاب مي‌كرد.

اين داستان در تمام منطقه پخش شد.

هر روز گروهي زن و مرد مي‌آمدند و دو سكه به او نشان مي دادند و ملا نصرالدين هميشه سكه ي نقره را انتخاب مي‌كرد.

تا اين كه مرد مهرباني از راه رسيد و از اين كه ملا نصرالدين را آن طور دست مي‌انداختند٬ ناراحت شد.

در گوشه ي ميدان به سراغش رفت و گفت:

هر وقت دو سكه به تو نشان دادند٬ سكه ي طلا را بردار.

اين طوري هم پول بيشتري گيرت مي‌آيد و هم ديگر دستت نمي‌اندازند.

ملا نصرالدين پاسخ داد:

ظاهراً حق با شماست٬ اما اگر سكه ي طلا را بردارم٬ ديگر مردم به من پول نمي‌دهند تا ثابت كنند كه من احمق تر از آن‌هايم.

شما نمي‌دانيد تا حالا با اين كلك چقدر پول گير آورده‌ام

شنبه 16 7 1390 9:17 صبح

  

روزي دختر كوچولويي از مادرش پرسيد: مامان؟ نژاد انسان ها از كجا اومد؟
مادر جواب داد: خداوند آدم و حوا را خلق كرد. اون ها بچه دار شدند و اين جوري نژاد انسان ها به وجود اومد
دو روز بعد دخترك همين سوال رو از پدرش پرسيد.
پدرش پاسخ داد: خيلي سال پيش ميمون ها تكامل يافتند و نژاد انسان ها پديد اومد
دختر كوچولو كه گيج شده بود نزد مادرش رفت و گفت: مامان؟ تو گفتي خدا انسان ها رو آفريد ولي بابا ميگه انسان ها تكامل يافته ي ميمون ها هستند...من كه نمي فهمم!
مادرش گفت: عزيز دلم خيلي ساده است. من بهت در مورد خانواده ي خودم گفتم و بابات در مورد خانواده ي خودش

چهارشنبه 13 7 1390 7:32 بعد از ظهر


چند سال پيش، در يك روز گرم تابستان، پسر كوچكي با عجله لباسهايش را در آورد و خنده كنان داخل درياچه شيرجه رفت. مادرش از پنجره نگاهش مي‌كرد و از شادي كودكش لذت مي‌برد. مادر ناگهان تمساحي را ديد كه به سوي پسرش شنا مي‌كرد. مادر وحشتزده به سمت درياچه دويد و با فريادش پسرش را صدا زد . پسرش سرش را برگرداند ولي ديگر دير شده بود.
تمساح با يك چرخش پاهاي كودك را گرفت تا زير آب بكشد، مادر از راه رسيد و از روي اسكله بازوي پسرش را گرفت. تمساح پسر را با قدرت مي‌كشيد ولي عشق مادر آنقدر زياد بود كه نمي گذاشت پسر در كام تمساح رها شود.كشاورزي كه در حال عبور از آن حوالي بود، صداي فرياد مادر را شنيد، به طرف آنها دويد و با چنگك محكم بر سر تمساح زد و او را فراري داد.
پسر را سريع به بيمارستان رساندند. دو ماه گذشت تا پسر بهبودي پيدا كند. پاهايش با آرواره هاي تمساح سوراخ سوراخ شده بود و روي بازوهايش جاي زخم ناخنهاي مادرش مانده بود.
خبرنگاري كه با كودك مصاحبه مي‌كرد از او خواست تا جاي زخمهايش را به او نشان دهدپسر شلوارش را كنار زد و با ناراحتي زخمها را نشان داد، سپس با غرور بازوهايش را نشان داد و گفت: «اين زخم‌ها را دوست دارم، اينها خراش‌هاي عشق مادرم هستند».
*گاهي مثل يك كودكِ قدرشناس، خراش‌هاي عشق خداوند را به خودت نشان بده. خواهي ديد چقدر دوست داشتني هستند

چهارشنبه 13 7 1390 7:24 بعد از ظهر

 

داستان واقعي است

اين پسر كه  دو هفته قبل   از حادثه از  دانشگاه  Wisconsin-Madison   فارغ التحصيل در رشته MBA  شده بود ،  براي ديدن خانواده اش به خانه مي آيد.  بعد از صرف ناهار با پدر  به اتاقش مي رود تا قبل از آمدن مادرش  به خانه  و ديدن او، كمي استراحت كند.  اما  مدتي بعد همسايه ها با ديدن آتش به 911 زنگ مي زنند. متاسفانه پسر خانواده در اين حادثه جان خود را از دست مي دهد .

 وقتي پليس علت  حادثه را جستجو مي كند متوجه مي شود كه او از  laptop    در تخت  موقع استراحت استفاده مي كرده است.
استفاده از لپ تاپ در تخت بدليل  اينكه  فن  دستگاه  بسيار گرم  مي شود و قابليت خنك كردن سيستم را  نخواهد داشت گاز مونواكسيد كربن توليد مي كند كه كشنده و بي بو است  و موجب خفگي  مي شود. همچنين دستگاه آتش مي گيرد  و خانه مي سوزد.
تحقيقات نشان داد اين پسر ابتدا از خفگي  فوت نموده و سپس آتش سوزي رخ داده است.
لطفا مراقب باشيد  و هيچگاه در تخت و جايي كه پتو  و ملافه يا  شرايطي مشابه وجود دارند كه موجب گرم شدن  لپ تاپ مي شود، از اين دستگاه استفاده نكنيد.
چهارشنبه 13 7 1390 11:4 صبح

يك روز ملا نصر الدين براي تعمير بام خانه خود مجبور شد، مصالح ساختماني را بر پشت الاغ بگذارد و به بالاي پشت بام ببرد. الاغ هم به سختي از پله ها بالا رفت . ملا مصالح ساختماني را از دوش الاغ برداشت و سپس الاغ را بطرف پايين هدايت كرد.
ملا نمي دانست كه خر از پله بالا مي رود، ولي به هيچ وجه از پله پايين نمي آيد. هر كاري كرد الاغ از پله پايين نيآمد. ملا الاغ را رها كرد و به خانه آمد كه استراحت كند. در همين موقع ديد الاغ دارد روي پشت بام بالا و پايين مي پرد. وقتي كه دوباره به پشت بام رفت، مي خواست الاغ را آرام كند كه ديد الاغ به هيچ وجه آرام نمي شود. برگشت.
بعد از مدتي متوجه شد كه سقف اتاق خراب شده و پاهاي الاغ از سقف چوبي آويزان شده، و سرانجام الاغ از سقف به زمين افتاد و مرد!
ملا نصر الدين با خود گفت لعنت بر من كه نمي دانستم اگر خر به جايگاه رفيع و بالايي برسد هم آنجا را خراب مي كند و هم خودش را از بين مي برد. 

دوشنبه 11 7 1390 12:25 صبح
در سال 1264 هجري قمري، نخستين برنامه ‌ي دولت ايران براي واكسيناسيون به فرمان امير كبير آغاز شد. در آن برنامه، كودكان و نوجواناني ايراني را آبله ‌كوبي مي ‌كردند. اما چند روز پس از آغاز آبله ‌كوبي به امير كبير خبر دادند كه مردم از روي ناآگاهي نمي‌ خواهند واكسن بزنند! به ‌ويژه كه چند تن از فالگيرها و دعانويس ‌ها در شهر شايعه كرده بودند كه واكسن زدن باعث راه ‌يافتن جن به خون انسان مي ‌شود هنگامي كه خبر رسيد پنج نفر به علت ابتلا به بيماري آبله جان باخته اند، امير بي‌ درنگ فرمان داد هر كسي كه حاضر نشود آبله بكوبد بايد پنج تومان به صندوق دولت جريمه بپردازد. او تصور مي كرد كه با اين فرمان همه مردم آبله مي ‌كوبند.اما نفوذ سخن دعانويس ‌ها و ناداني مردم بيش از آن بود كه فرمان امير را بپذيرند. شماري كه پول كافي داشتند، پنج تومان را پرداختند و از آبله ‌كوبي سرباز زدند. شماري ديگر هنگام مراجعه مأموران در آب انبار ها پنهان مي ‌شدند يا از شهر بيرون مي ‌رفتند. روز بيست و هشتم ماه ربيع الاول به امير اطلاع دادند كه در همه ‌ي شهر تهران و روستا هاي پيرامون آن فقط سي ‌صد و سي نفر آبله كوبيده اند.در همان روز، پاره دوزي را كه فرزندش از بيماري آبله مرده بود، به نزد او آوردند.امير به جسد كودك نگريست و آنگاه گفت: ما كه براي نجات بچه هايتان آبله ‌كوب فرستاديم.پيرمرد با اندوه فراوان گفت: حضرت امير، به من گفته بودند كه اگر بچه را آبله بكوبيم جن زده مي‌ شود.امير فرياد كشيد: واي از جهل و ناداني، حال، گذشته از اينكه فرزندت را از دست داده اي بايد پنج تومان هم جريمه بدهي.پيرمرد با التماس گفت: باور كنيد كه هيچ ندارم.
دسته ها : سفري در زمان 1
دوشنبه 11 7 1390 12:22 صبح
  دوستي به نام "مونتي رابرتز" دارم، كه صاحب يك مرتع پرورش اسب در سان سيدرو است. بار آخري كه آنجا بودم پس از معرفي كردن من به مهمانان گفت: "بگذاريد بهتان بگويم چرا به جك اجازه مي‌دهم از خانه‌ام استفاده كند. داستانش به مرد جواني بر مي‌گردد. او پسريك مربي اسب بود كه از اصطبلي به اصطبل ديگر و از مزرعه‌اي به مزرعه ديگر مي‌رفت و اسب پرورش مي‌داد. به همين خاطر تحصيلات دبيرستاني پسر مدام با وقفه مواجه ميشد. يك روز در مدرسه از پسر خواستند در مورد اين كه دوست دارد در آينده چه كاره شود بنويسد. آن شب او اهداف زندگي‌اش و اين كه مي‌خواهد صاحب يك مرتع پرورش اسب شود را در هفت صفحه شرح داد. او روياهايش را با جزييات بسيار دقيقي توضيح داد و حتي نقشه‌اي از يك مرتع ٥٠ هكتاري كشيد و جاي تمام ساختمان‌ها، اصطبل‌ها و زمين‌هاي تمرين را روي آن مشخص كرد. سپس نقشه دقيقي از يك خانه ١٠٠٠ متري كشيد كه در همان مرتع واقع ميشد. او با جان و دل روي اين پروژه كار كرد و روز بعد آن را به معلمش تحويل داد. دو روز بعد وقتي برگه‌هايش را تحويل گرفت روي صفحه اول نوشته شده بود: "بسيار بد. بعد از كلاس بيا با هم صحبت كنيم." پسر رويايي داستان ما پس از كلاس سراغ معلم رفت و از او پرسيد: "براي چه روي برگه‌ام نوشته بوديد بسيار بد؟" معلم گفت: "چون رويايي دست نيافتني از پسركي جوان بود. تو پولي نداري. از خانواده‌اي سرگردان و بي‌خانمان هستي و هيچ پشت و پناهي هم نداري. تملك مرتع پرورش اسب پول زيادي مي‌خواهد. بايد پول زيادي بابت خريد زمين پرداخت كني و براي خريد اسب‌هاي اصيل كه بتواني از زاد و ولد آنها اسب پرورش بدهي هم به پول نياز داري ض
دوشنبه 11 7 1390 12:19 صبح
غمگين بودن مي‌تواند دامنه فعاليت‌هاي مغزي از قبيل تفكر يا به ياد آوردن ليست وظايف را تعيين كند. بر اساس گزارش لايوساينس، براي كشف تاثير غم بر عملكرد مغز، دانشمندان تعدادي از دانش‌آموختگان دانشگاهي را براي سنجش ميزان تاثير حالت رواني بر چگونگي تشخيص چهره افراد انتخاب كردند. سپس سه نوع موسيقي به داطلبان پيمايش ارايه كردند (موسيقي "موتزارت" براي حس غم، موسيقي "گروه اي. تيم" براي حس شادي و فيلم "شكار در اكتبر سرخ" را براي القاي حس خنثي) و از آنان خواستند در طول شنيدن موسيقي، لحظه‌هاي غم و شادي زندگي خود را به ياد آورند. از گروه خنثي هم خواسته شد اتفاق‌هاي مسير خانه تا دانشگاه را در ذهن خويش تداعي كنند. در ابتداي آزمايش ٣٢ نفر از آنان چهره‌اي خنثي داشتند. سپس در مرحله بعد ٦٧ نفر با چهره شاد نماينده شدند. سپس تستي در اختيار داوطلبان قرار داده و از آنان خواسته شد اولين چهره شاد را شناسايي كنند. نتيجه تحقيقات نشان داد افراد غمگين در شناسايي چهره افراد دقيق‌تر از افراد شاد عمل كردند. اين مطالعه نشان مي‌دهد حالت غمگين رواني با اموري كه به ادراك مربوط مي‌شود ارتباط دارد. دانشمندان بر اين باور هستند اگر از افراد شاد خواسته شود هنگام خنديدن و شاد بودن به جهان پيرامون خود توجه بيشتري نشان دهند توانايي ذهني افراد غمگين در شناسايي چهره‌ها در درجه دوم قرار مي‌گيرد و آدم‌هاي شاد دقت بيشتري از خود بروز مي‌دهند و اين در حالي است كه يافته‌هاي پيشين تاييد كرده بود افراد غمگين در شناسايي اعداد و حروف در مقايسه با افراد شاد از دقت كمتري برخوردار هستند. به نظر مي‌رسد اين مقايسه و وجود توانايي ذهني افراد غمگين در شناسايي
دسته ها : مجله سلامت 5
يکشنبه 10 7 1390 8:1 بعد از ظهر

 

جودي! كاملا با تو موافق هستم كه عده اي از مردم هرگز زندگي نمي كنند و زندگي را يك مسابقه دو مي دانند و مي خواهند هرچه زودتر به هدفي كه درافق دوردست است دست يابند و متوجه نمي شوند كه آن قدرخسته شده اند كه شايد نتوانند به مقصد برسند و اگرهم برسند ناگهان خود را در پايان خط مي بينند. درحالي كه نه به مسير توجه داشته اند و نه لذتي از آن برده اند. دير يا زود آدم پير و خسته مي شود درحالي كه از اطراف خود غافل بوده است. آن وقت ديگر رسيدن به آرزوها و اهداف هم برايش بي تفاوت مي شود و فقط او مي ماند و يك

آن وقت ديگر رسيدن به آرزوها و اهداف هم برايش بي تفاوت مي شود و فقط او مي ماند و يك خستگي بي لذت و فرصت وزماني كه ازدست رفته و به دست نخواهد آمد. ... جودي عزيزم! درست است، ما به اندازه خاطرات خوشي كه از ديگران داريم آنها را دوست داريم و به آنها وابسته مي شويم. هرچه خاطرات خوشمان از شخصي بيشتر باشد علاقه و وابستگي ما بيشتر مي شود. پس هركسي را بيشتر دوست داريم و مي خواهيم كه بيشتر دوستمان بدارد بايد برايش خاطرات خوش زيادي بسازيم تا بتوانيم دردلش ثبت شويم.
 

دوستدارتو : بابالنگ دراز

يکشنبه 10 7 1390 7:48 بعد از ظهر

 

پدربزرگ خيلي پير شده بود.پاهايش ديگر قدرت راه رفتن نداشت؛ چشمهايش ديگر جايي را نمي ديد، گوشهايش نمي شنيد،حتي دنداني هم براي غذا خوردن نداشت. پسر و عروسش تصميم گرفتند ديگر او را سر ميز ننشانند، بلكه كنار بخاري به او غذا بدهند.

روزي آنها غذاي پيرمرد را در فنجاني ريختند و برايش بردند. پيرمرد فنجان را به طرف خودش كشيد. اما از دستش افتاد و شكست. عروسش عصباني شد و گفت از اين به بعد غذاي او را در تشت مي ريزد و به او مي دهد. پيرمرد آهي كشيد اما چيزي نگفت.

يك روز پدر و مادر در خانه نشسته بودند كه ديدند پسرشان روي زمين نشسته و كاري انجام مي دهد. پدر پرسيد:«ميشا تو داري چيكار مي كني؟» ميشا گفت: «دارم تمرين مي كنم مي خوام وقتي شما ها پير شدين تو اين تشت بهتون غذا بدم»

 

 

لئو تولستوي

يکشنبه 10 7 1390 7:45 بعد از ظهر

 

موش گفت: «افسوس! دنيا روز به روز تنگ تر مي شود. سابق چهان چنان دنگال بود كه ترسم گرفت: دويدم و دويدم تا دست آخر هنگامي كه ديدم از هر نقطه ي افق ديوارهايي سر به آسمان مي كشد، آسوده خاطر شدم. اما اين ديوارهاي بلند با چنان سرعتي به هم نزديك مي شود كه من از هم اكنون خودم را در آخر خط مي بينم و تله ئي كه بايد در آن افتم پيش چشمم است.»

گربه در حالي كه او را مي دريد چنين گفت: «چاره ات در اين است كه جهتت را عوض كني.

 

 فرانتس آافكا

ترجمه: احمد شاملو

يکشنبه 10 7 1390 7:35 بعد از ظهر
اول شهريورماه سالروز تولد ابوعلي حسين بن عبدالله بن سينا معروف به ابن سينا پزشك، فيلسوف و دانشمند بزرگ ايراني است. پدرش از مردم بلخ و مادرش ستاره از اهل افشنه نزديك بخارا بود. او در سال ٣٧٠ هجري قمري در افشنه يا خورمشين متولد شد و در بخارا به كسب علم پرداخت. ادبيات، قرآن، فقه و حساب را نزد پدر آموخت و سپس نزد ابوعبدالله ناتلي منطق، هندسه و نجوم را فرا گرفت، از آن پس به تعقيب علوم طبيعي، مابعدالطبيعه و طب پرداخت. ابن سينا پس از معالجه نوح بن منصور پادشاه ساماني به دربار نوح راه يافت و در سن بيست و يك سالگي شروع به تاليف كتب مختلف نمود و پس از چندي در سراسر ايران شهرت بسزائي يافت. او را به واقع بايد از نوابغ روزگار دانست. ابن سينا عمر خود را در راه كسب علم و دانش و تاليف كتب مختلف صرف كرد و آني از كار علمي فراغت نيافت. تعداد تاليفات او تا يكصد و بيست كتاب  گفته شده كه اغلب آنها به زبان عربي است و از آن جمله كتاب شفا در فلسفه و حكمت، قانون در طب و اشارات شهرت جهاني دارد. معروف‌ترين اثر وي به زبان فارسي، دانشنامه علائي است و بسياري از نوشته‌هاي ابن‌سينا به زبانهاي ديگر ترجمه شده است. وي در سال ٣٧٠ هجري قمري در دهي به نام خورميثن در نزديكي بخارا چشم به جهان گشود. شركت در جلسات بحث اسماعيليان از دوران كودكي، به واسطه پدر كه از پيروان آنها بود، بوعلي را خيلي زود با مباحث و دانش‌هاي مختلف زمان خود آشنا ساخت. استعداد وي در فراگيري علوم، پدر را بر آن داشت تا به توصيه يكي از استادان وي، بوعلي را به جز تعليم و دانش‌اندوزي به كار ديگري مشغول نكند و چنين شد كه وي به دليل نبوغ خود در ابتداي جواني در علوم مختلف زمان خود از جمله طب مهارت يافت. تا آنجا كه
دسته ها : سفري در زمان 1
يکشنبه 10 7 1390 12:17 صبح

حسرت

اول برج است. به خانه مي‌روم با جعبه شيريني در دست.

چشم‌هايم خيس است و در حسرت آن خروس قندي هستم كه سال‌ها پيش، روزي پدرم با چهره‌اي خندان به من داد اما آن را پس دادم و گفتم اين هم شد شيريني؟

چشمان پدرم خيس شد.

 

با هم

يك روز كامل با هم بوديم و خوش گذشت، اما نمي‌دانستيم اين يك‌روز، آخرين روزيست كه با هم  هستيم.

اگر به سرمان نمي‌زد كه آن روز را با هم باشيم، امروز بي‌هم نبوديم.

 

پسر

از اين كه پسر دار شده بود افتخار مي‌كرد و اعتقاد داشت اين پسره، كه نام خاندانش را زنده نگه مي‌دارد.

سال‌ها بعد زماني كه درگذشت، پسر بلافاصله نام خانوادگي‌اش را تغيير داد.

 

درد و دل

مرد عصبي بود پك محكمي به سيگار زد و گفت:

زن! آخه چرا توي خواب هم دست از سر من بر نمي‌داري؟ چكار كنم كه بچه‌ها رو اذيت مي‌كنه؟ طلاقش كه نمي‌تونم بدم، زنمه !

خيلي ناراحتي ببرشون پيش خودت. سپس ته مانده سيگار را روي سنگ قبر خاموش كرد و رفت.

 

ترس

از سوسك مي‌ترسيم؛ از له كردن شخصيت ديگران مثل سوسك نمي‌ترسيم!
از عنكبوت مي‌ترسيم؛ از اين كه تمام زندگيمون تار عنكبوت ببنده نمي‌ترسيم!
از دير جوش اومدن آب براي چاي مي‌ترسيم؛ از جوش آوردن خون آدما نمي‌ترسيم!
از خواب موندن مي‌ترسيم؛ از عمري كه همه به خواب سپري شد نمي‌ترسيم!
از وقت كم آوردن مي‌ترسيم؛از هدر رفتن وقتي كه داريم نمي‌ترسيم!
از اين كه بهمون خيانت كنند مي‌ترسيم؛ از خيانت كردن به خودمون نمي‌ترسيم!
از گم كردن راه مي‌ترسيم؛ از هيچ وقت به هيچ جايي نرسيدن نمي‌ترسيم!

دسته ها : بينديشيم 1
يکشنبه 10 7 1390 11:59 صبح
وي كه نام مستعار hacker poster boy را براي خودش انتخاب كرده بود، توسط وزارت دادگستري آمريكا به عنوان يكي از مهم‌ترين و تحت تعقيب‌ترين جنايتكاران رايانه‌اي تاريخ آمريكا معرفي شد. هك‌هاي او حتي موضوع دو فيلم سينمايي هم بوده است؛Freedom Downtime و Takedown. "ميتنيك" هك كردن را با سوء استفاده از سيستم كارتي اتوبوس‌هاي لس‌آنجلس آغاز كرد تا به رايگان سوار اتوبوس شود. در ادامه به استراق سمع تلفني پرداخت و سپس به سراغ شبكه‌هاي رايانه‌اي ديجيتال و سرقت از نرم‌افزارها رفت. وي دو سال و نيم از عمرش را صرف هك كردن رايانه‌ها، سرقت اسرار تجاري شركت‌ها و افراد، ايجاد اختلال در شبكه‌هاي تلفني و نفوذ به سيستم ملي هشدار دفاعي در آمريكا نمود. او حتي از هك كردن رايانه‌هاي هكرهاي همكارش نيز ابايي نداشت. وي پس از ٥ سال زندان كه هشت ماهش را در انفرادي گذراند به فرد مفيدي براي جامعه مبدل شده و به عنوان مشاور امنيتي، نويسنده و سخنران در حال فعاليت است. حفاظت از خود در محيط اينترنت كار بسيار پرچالشي است. اينترنت يك محيط جهاني است كه اشخاصي بي‌پروا از آن سوي كره زمين قادر به شناسايي نقاط ضعف رايانه شما و سوء استفاده از آن هستند. آنها مي‌توانند از اين نقاط ضعف براي كنترل دسترسي به حساس‌ترين اسرار شما سوء استفاده كنند. آنها حتي مي‌توانند از رايانه شما براي ذخيره سازي اطلاعات به سرقت رفته كارت‌هاي اعتباري يا انواع محتويات نا مناسب استفاده كنند. آنها مي‌توانند به كاربران بي‌پناه خانگي يا صاحبان مشاغل حمله كنند. در اين بخش از گزارش، ١٠ اقدام مهم و اساسي كه براي حفاظت از اطلاعات و منابع
دسته ها : آموزشي 1
يکشنبه 10 7 1390 11:48 صبح
هر بيماري قرار نيست با داروهاي شيميايي درمان شود. انسان در طبيعت بوجود آمده و طبيعت نيز درمان بيماري‌هاي انسان را به عهده دارد. با كمي دقت مي‌توان دريافت كه درمان تمام بيماري‌هاي انسان در گياهان موجود در طبيعت وجود دارد. اميدواريم كه با استفاده از اين داروها زندگي با نشاط و طولاني را تجربه كنيد...   گياهان دارويي و خواص آنها عرق گياهي اسطوخدوس (مفرح اعصاب) رفع اضطراب، ضد تشنج، آرام بخش، خواب آور، تقويت كننده مغز و اعصاب   عرق گياهي شنبليله (ديابت) علاج قند خون از راه فعال كردن لوز المعده و توليد انسولين طبيعي   عرق گياهي شويد (چربي سوز) پايين آورنده كلسترول، تري گليسيريد خون و چربي‌هاي زائد   عرق گياهي برگ زيتون (فشار خون) پايين آورنده فشار خون، فيبرينوليتيك، كنترل آرتيمي‌هاي قلبي   عرق گياهي شيرين بيان (زخم معده) ضد اسپاسم ضد ترشح اسيد معده، رفع التهاب دستگاه گوارش، زخم اثني عشر و زخم معده   عرق گياهي زنجبيل (تقويت جنسي) اختلالات نعوظ، انزال زودرس، افزايش اسپرم، كمبود تمايلات جنسي   عرق گياهي ترخون (اشتهاء آور) افزايش اشتها، چاق كننده، تقويت عمومي بدن، صفرازدا   عرق گياهي خارشتر (سنگ شكن) دفع سنگ‌هاي كليه و مجاري ادرار با منشاء اگزالات كليسيم، ضد اسپاسم، قولنج‌هاي كليوي، عفونت   عرق گياهي آويشن (هربال كلد) رفع علائم سرماخوردگي، سينوزيت و آنفولانزا، ضد سرفه، خلط آور و ضد التهاب دهان و گلو، عفونت بدن   عرق گياهي زيره (لاغري) چربي سوز، رفع اشتهاي كاذب، از بين بردن چربي‌هاي زير پوستي   عرق گياهي شاهتره (جوش و آكنه) درمان آكنه، رفع جوش‌هاي چركي زي
دسته ها : مجله سلامت 4
يکشنبه 10 7 1390 11:24 صبح
مي دانيم كه بعضي از موادغذايي براي سلامتي ما خيلي خوب است، اما اگر ندانيم با آنها چطور غذا درست كنيم، چه؟ يا حتي بدتر از اين، اگر از مزه آنها خوشمان نيايد چه؟ كلاه و پيشبند آشپزيتان را ببنديد و چاقو چنگال هايتان را هم آماده كنيد. وقتي يكبار اين روش هاي آشپزي را براي خوشمزه كردن موادغذايي مفيد امتحان كنيد ديگر راه برگشت نداريد.سبزيجات با برگ هاي سبز تيره14 راه براي لذيذ نمودن موادغذايي مفيدكلم بروكلي، كلم پيچ، اسفناچ و ساير سبزيجاتي كه برگ هاي سبز تيره دارند حاوي مواد گياشيمي مهمي هستند كه طبق گفته هاي دكتر اليزابت جانسون، متخصص آزمايشگاه تغذيه معدي-روده اي در تافتز (Tufts) مي تواند از كوري ناشي از بالا رفتن سن جلوگيري كند. اين نوع سبزيجات همچنين سرشار از ويتامين A و C، فيبر، فولات و منيزيم هم مي باشند.نكات آشپزي زير را براي پخت اين نوع سبزيجات امتحان كنيد:براي شيرين كردن مزه از كلم بروكسل هاي كوچك و روشن تر استفاده كنيد. كمي هم ساقه كرفس به غذا اضافه كنيد تا بوي كلم گرفته شود.براي بهتر كردن مزه كلم بروكسل يا كلم پيچ مي توانيد كمي چاشني ليمو-فلفل يا پنير پارمسان رنده شده به آن اضافه كنيد.ساقه هاي سفت كلم پيچ را جدا كنيد و فقط برگ هاي نرم آنرا بخوريد. خيلي راحت مي توانيد كلم پيچ را همراه با ساير سبزيجات در سالاد استفاده كنيد يا كمي كلم پيچ خردشده به سوپ مورد علاقه تان اضافه كنيد.سبزيجات نرمي مثل برگ چغندر يا اسفناچ وقتي پژمرده تر باشند، خوشمزه تر مي شوند. آنها را با آب سرد خوب بشوييد، بعد همه را در يك قابلمه بزرگ ريخته و 3 تا 5 دقيقه با حرارت متوسط بجوشانيد. بعد آب آن را كامل گرفته و خرد كنيد. سپس به همراه سير خردشده، پنير پارمسان، زنجبيل تازه يا پياز خرد شده سرخ كنيد.سبزيجات ت
دسته ها : مجله سلامت 4
چهارشنبه 6 7 1390 1:21 بعد از ظهر
X