معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556240
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

الين هاردمن سرپرست محققان از دانشكده پزشكي جان سي ادواردز دانشگاه مارشال گفت: افزودن گردو به برنامه غذايي موش‌هاي آزمايشگاهي، خطر ابتلا آنها را به سرطان سينه به ميزان قابل توجهي كاهش داد.

به گفته هاردمن، در بررسي‌هاي ژنتيكي اثبات شد كه گردو فعاليت چندين ژن مرتبط با شكل‌گيري سلول‌هاي سرطان سينه را در موش‌هاي آزمايشگاهي تغيير داد؛ تغيير ژن‌ها در انسان‌ها نيز به همان گونه است و مصرف گردو تاثير يكساني بر كاهش خطر ابتلا به سرطان سينه در انسان‌ها دارد.

هاردمن افزود: ميزان گردوي اضافه شده به برنامه غذايي موش‌هاي آزمايشگاهي برابر با مصرف دو اونس (حدود شصت گرم) گردو در برنامه غذايي روزانه براي انسان‌‎ها بود.

يافته‌هاي اين تحقيق كه جزئيات آن در مجله پزشكي "تغذيه و سرطان" منتشر شده است نشان مي‌دهد اسيدهاي چرب امگاـ٣ موجود در گردو عامل اصلي كاهش خطر ابتلا به سرطان محسوب نمي‌شوند و در اصل اين افزايش ويتامين است كه خطر رشد غده سرطاني را كاهش مي‌دهد.


دسته ها : مجله سلامت 5
شنبه 30 7 1390 1:26 بعد از ظهر
من؛ پرنده اي هستم كه بي دانه ام!     به پروانه و گنجشك و كالغ و درخت فكر مي كنم. به خيلي چيزهاي ديگر فكر مي كنم. به موجودات اطرافم نگاهي مي-اندازم و هزاران سوال به ذهنم هجوم مياره. اينكه چرا كرم ابريشم از همون ابتدا مي دونه كه هدفش چيه و چه كار بايد بكنه؟ اينكه چرا گنجشك ها از صبح تا شب دغدغه نان ندارند و طبيعت از قبل رزقشون را آماده كرده يا يك جايي گذاشته تا پيدا كنند؟ اصال كالغ مي فهمد حق بيمه و بيكاري چيه؟ چرا درخت ها نبايد نگران زندگي باشند و هر روز با هزار تا استرس رو به رو بشن؟ االن كه فكرشو مي كنم مي بينم ما آدم ها عجب زندگي عجيبي داريم. مثل كرم ابريشم هم نيستيم كه تكليفمون با زندگي مشخص باشه. خيلي هامون تا سن پيري هم نمي دونيم بايد چي كار كنيم؟! يا اگر يك راهي را انتخاب مي كنيم، اينقدر راه نرفته وجود دارد كه به شك مي افتيم درست انتخاب كرديم يا نه؟!سخت تر از كار كردن و كارفرما و همكارهاي فضول و زيرآب زن، اينه كه همه ما منتظريم يك چيزي مسير زندگيمون را عوض كنه و از اين وضعيت در بياييم. يك چيزي به اسم شانس كه در خونه همه ما رو نميزنه. يا كساني كه با رابطه و نسبت فاميلي به جاهاي خيلي خوب رسيدند را مثال مي زنيم تا دلمون خنك بشه و سر خودمون گول بماليم كه اگه موفق نشديم شانسش را نداشتيم. اصال مي دونين چيه؟ همه ما خسته ايم. حتي از فكر كردن درباره وضعيتمون هم خسته ايم. چيزي بايد وجود داشته باشه به اسم انگيزه...! نبايد به آينده شك كنم. به دنبال انگيزه هاي خوب مي گردم تا كمر همت ببندم. تصور لحظه هاي خوب و موفقيت آميز آميخته با شادي دروني من
دسته ها : دل نوشته 2
چهارشنبه 27 7 1390 8:7 بعد از ظهر

گندم به مزرعه سفر مي كند

باران سوار قطار به مقصد زمين است

آسمان در دل خود ميزبان ستاره هاست

....و

طبيعت غرق شادي و آرامش است

لبخند مي زند هر روز، بر چهره هاي عبوس آدم ها

آدم هاي گيركرده در هبوط لحظه هاي ناب

و فراموشي زمان زنگ زده حسرت هاي ديروز

آدمي سخت مشغول كوبيدن درهاي سكوت است

و ريسمان هيجان هاي نا خواسته را چنان مي بافد كه گريزي ندارد

آهاي آدم!

....امشب تنها يك لحظه به چشمك ستاره لبخند بزن و بدان

تو تنها نيستي

دسته ها : دل نوشته 2
چهارشنبه 27 7 1390 6:57 بعد از ظهر

 

اگه گوشه و كنار دلت 

حرفي            

ماجرايي       

و كلامي هست    

كه داره اذيتت مي كنه                   

كه دوست داري بيان كني         

اما به هزار و يك اما 

نمي توني بگي 

 

اينجا

حالا 

بگو

 

نذار جمع شن

 

دسته ها : دل نوشته 2
چهارشنبه 27 7 1390 5:48 بعد از ظهر
آئين‌نامه انضباطي دانشجويان به دليل اهميت مسئله پوشش در دانشگاه‌ها و ضرورت اتخاذ رويه واحد در اين خصوص با مشخص كردن مصاديق غير مجاز پوشش دانشجويان دختر و پسر در دانشگاه‌ها اعلام شد. در اين آئين‌نامه انضباطي كه در تاريخ ۱۳ آذر ۸۹ از سوي سهراب رضائي رئيس مجتمع آموزش عالي پيامبر اعظم (ص) به دانشكده تربيت دبير فني، آموزشكده فني و حرفه‌اي، كشاورزي، تربيت بدني و مراكز تربيت معلم ابلاغ شد، آمده است: به پيوست نامه شماره ۱۲۷۸، ك.م در تاريخ ۲۲ آبان ۸۹ وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوري در خصوص آئين‌نامه انضباطي دانشجويان به انضمام مصوبه پانصد و شصت و ششمين جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در تاريخ ۲۹ خرداد ۸۹ در خصوص راهبردهاي گسترش فرهنگ عفاف ارسال مي‌شود و اعلام مي‌شود نظر به اهميت موضوع، توجه به آئين نامه فوق‌الذكر و رعايت آن مورد انتظار است. .* مصاديق غير مجاز براي دختران؛ استفاده از ناخن مصنوعي ممنوع اين بخشنامه اعلام مي‌كند: استفاده از كلاه بدون مقنعه، پوشاندن كامل موي سر، گردن، سينه و هر جاي ديگر بدن به جز صورت‌ و دست‌ها تا مچ ضروري است؛ پوشيدن روسري‌هاي نازك، كوتاه و جوراب نازك، استفاده از دامن به جز براي افراد خاص مانند زنان باردار، شلوارهاي چسبان و كوتاه، طلا و جواهراتي كه مستلزم سوراخ كردن قسمتي از بدن هستند به جز گوشواره، بلند بودن ناخن بيش از معمول، استفاده از ناخن مصنوعي، جواهرات ناخن يا طرح‌هاي هنري روي ناخن و لاك، استفاده از جواهرات و زيورآلات غير معمول مانند زنجير پا و نگين‌هاي دندان ممنوع است. آرايش صورت و مو به طور غير متعارف مانند تاتو كردن، بافتن مو و درست كردن مو به صورت تيغ تيغ
دسته ها : اخبار دانشگاه
چهارشنبه 27 7 1390 5:43 بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاري پيام نور ( PAYAMNOR.IR ) : با تبديل اطلاعات كتاب‌هاي انتشارات پيام نور از چاپي به فرمت ديجيتال، امكان استفاده از كتاب‌هاي پيام نور به صورتديجيتالي براي كليه دانشجويان پيام نور در سراسر كشور فراهم شد و تمامي كتابخانه‌هاي دانشگاه نيز به انتشارات پيام نور دسترسي خواهند داشت.

يكي از مشكلات دانشجويان، كمبود كتاب در شهرستان‌ها و يا به موقع نرسيدن برخي كتب است كه با راه اندازي كتابخانه ديجيتال، مشكلات فعلي دراين خصوص مرتفع خواهد شد.

در حال حاضر اين كتابخانه تعداد حدود ۲۶ هزار جلد كتاب در كتابخانه ديجيتال دانشگاه پيام نور بارگيري شده است كه اين تعداد قطعا افزوده خواهد شد.

مدير كل تحقيقات و خدمات پژوهشي دانشگاه پيام نور پيش از اين اعلام كرده بود كه :مطالب كتابخانه ديجيتال پيام نور، قابليت دانلود و گرفتن پرينت ندارد و تنها براي مطالعه كاربران، طراحي شده است.

حدود يك ميليون شناسه و رمز براي دانشجويان و اعضاي دانشگاه پيام نور جهت استفاده از كتابخانه ديجيتالي پيام نور ساخته شده است. دانشجويان گرامي مي توانند با درجنام كاربري و كلمه عبور از محتواي كتابخانه ديجيتالي دانشگاه پيام نور استفادهنمايند.

 

 

نام كاربري: شماره دانشجويي (كد ۹ رقمي)

كلمه عبور: كد ملي دانشجو
http://dlib.pnu.ac.ir/ui/forms/index.aspx

دسته ها : اخبار دانشگاه
چهارشنبه 27 7 1390 5:39 بعد از ظهر

فرشاد ابراهيم پور از اختصاص يارانه كتاب به دانشجويان اين دانشگاه خبر داد. 

به گزارش پايگاه خبري دانشجويان پيام نور : فرشاد ابراهيم پور رييس دانشگاه پيام نور استان تهران اظهار داشت: با پيگيري هاي صورت گرفته مقرر شده است كه يارانه كتاب در شهريه دانشجويان پيام نور لحاظ شود تا حقي از آنها اجحاف نشده و ازاين يارانه بهرمند شوند.

رييس دانشگاه پيام نوراستان تهران در ادامه در خصوص كيفيت آموزشي كتابهاي اين دانشگاه تصريح كرد: به دليل كيفيت بالاي كتابهاي دانشگاه پيام نور، اساتيد ديگر دانشگاهها اين كتابها را به عنوان منبع به دانشجويان خود معرفي مي كنند.

فرشاد ابراهيم پور با اشاره به اين مطلب كه در اين صورت دانشجويان ما با كمبود كتاب مواجه مي شوند، افزود: دو راه حل براي رفع اين مشكل در نظر گرفته شده است و يارانه كتاب در شهريه دانشجويان لحاظ مي شود.

وي در پايان راه حل اين مشكل را افزايش چاپ كتاب و قرار دادن يك بخش در شهريه دانشجويان به عنوان يارانه كتاب عنوان كرد و لحاظ يارانه كتاب در شهريه دانشجويان را براي حل مشكل موجود مناسب دانست.

دسته ها : اخبار دانشگاه
چهارشنبه 27 7 1390 5:37 بعد از ظهر

قائم مقام رئيس دانشگاه پيام نور گفت : افزايش شهريه دانشجويان دانشگاه پيام نور به دليل اختلالات سايت گلستان بوده است. 

به گزارش پايگاه خبري دانشجويان پيام نور : سعيد حسامي ، قائم مقام رئيس دانشگاه پيام نور در نشستي خبري كه امروز – ۲۳ مهرماه ۱۳۹۰ – در سازمان مركزي دانشگاه پيام نور برگزار شد ، در بخشي از صحبت‌هاي خود در پاسخ به اين سؤال كه به رغم تاكيد مسئولان دانشگاه پيام نور چرا اين دانشگاه در اين سال تحصيلي جديد ۲۰ درصد افزايش شهريه دارد، گفت: افزايش شهريه دانشجويان دانشگاه پيام نور حقيقي نيست و اين مشكل به دليل اختلالي است كه در سايت گلستان دانشگاه پيام نور به وجود آمده است. 

وي همچنين افزود : تمام شهريه اضافي به دانشجويان باز گردانده مي‌شود و دانشجويان نگران اين موضوع نباشند.

دسته ها : اخبار دانشگاه
چهارشنبه 27 7 1390 5:36 بعد از ظهر

 

در اين ماهي رو كه الان پيش رو داريم (مهر ماه)، سالروز جشن باستاني ما ايرانيان (جشن مهرگان) است . 
روزي كه با كمك و ياري خداوند متعال ، كاوه آهنگر (پادشاه و پهلوان ايراني) توانست كشور ما (ايران) رو از چنگ ضحاك ستمگر آزاد كند و او را شكست داده و بر تخت پادشاهي حكم براند.
ايرانيان هم به مناسبت اين روز عزيز ، جشني به نام «جشن مهرگان» برپا كردند. 
مهرگان به معني محبت و به هم پيوستن و رها شدن از شرّ ظلم و تباهي است. و ما نيز به مناسبت ايراني بودن خود و افتخار به اين نژاد ، همه ساله اين روز را پاس مي‌داريم.

 

 

 لحظه لحظه هاتون در باد سرد پاييزي    گرم از نور اميد

دسته ها : سفري در زمان 1
چهارشنبه 20 7 1390 7:1 بعد از ظهر

 

مواد لازم براي 6- 4 نفر:
قارچ=200 گرم
كره پاستوريزه=1 قاشق غذاخوري
سير خرد شده=3 حبه
آبليمو=1 قاشق غذاخوري
پنير گوداي رنده شده=50 گرم
گردوي خرد شده=30 گرم
پنير پيتزا رنده شده=3 قاشق غذاخوري
قارچ براي دلمه=6 عدد بزرگ
نمك و فلفل=بمقدار لازم

طرز تهيه :
براي آماده كردن مواد داخل دلمه،200 گرم قارچ‌ را به‌خوبي بشوييد و آن‌ها را خشك كنيد. سپس در خردكن بريزيد تا خرد شود.
سير را با كره تفت دهيد تا نرم شود. پس از آن قارچ‌هاي خرد شده را همراه با آبليمو به سير اضافه كنيد و به ‌مدت 7- 5 دقيقه تفت دهيد تا آب آنها كشيده شود. آن‌گاه نمك و فلفل را بيفزاييد و از روي حرارت برداريد.
پنير گودا و گردو را به مواد قبلي اضافه كنيد و با هم مخلوط نماييد. سپس كلاهك 6 عدد قارچ‌ بزرگ را جدا كنيد و مقداري از داخل قارچ ها را خالي كنيد و با محتويات آماده شده داخل قارچ‌ها را پر كنيد. روي هر كدام از قارچ هاي پفر شده، مقداري پنير پيتزا بپاشيد و در طبقه‌ي وسط فري كه از قبل با حرارت 200 درجه‌ي سانتي‌گراد گرم شده، به‌مدت 15- 12 دقيقه قرار دهيد تا پنير پيتزا آب شده و طلايي شود. اين غذا را به‌صورت گرم با جعفري تازه سرو كنيد.


دسته ها : مجله آشپزي
سه شنبه 19 7 1390 11:14 صبح

 

مواد لازم:
سيب زميني پخته=2 كيلو
كره=160 گرم
شير=2/1 ليوان
سس تند=1 قاشق غذاخوري
پنير پيتزا=250 گرم
گوجه فرنگي رنده شده=3 عدد
سوسيس=150 گرم
خامه=100 گرم
پنير فتا=100 گرم
پنير چدار=150 گرم
تخم مرغ=1 عدد
برگ ريحان تازه=150 گرم
بادام زميني بوداده=100 گرم
سير=1 حبه
پنير پارميسان=30 گرم

طرز تهيه:
ابتدا سيب زميني هاي پخته را ريز كرده سپس پوره كنيد و بعد با كره و شير مخلوط نماييد. مايه ي سيب زميني را به 3 قسمت تقسيم كنيد. سوسيس ها را به صورت حبه قندي ريز كنيد و با گوجه فرنگي در تابه تفت دهيد،سپس يك قاشق مرباخوري سس تند به آن بيفزاييد و با يك قسمت از پوره مخلوط و در كف قالب كيك پهن كنيد.پنير فتا را رنده كرده و با پنير چدار و پارميزان مخلوط نماييد،بعد با زرده تخم مرغ ،قسمت ديگري از پوره را مخلوط كرده و يك لايه ديگر روي لايه سوسيس بريزيد و پهن كنيد،سپس برگ ريحان را در خردكن ريخته و بادام زميني را به ان اضافه نماييد و آنگاه سير و خامه را بيفزاييد و با يك قسمت ديگر پوره مخلوط كنيد. اكنون مواد را داخل قالب در طبقه آخر بريزيد و روي آن را پنير پيتزا بريزيد؛سپس در فر با دماي 200 درجه سانتيگراد به مدت 35 تا 40 دقيقه پخته و با برگ ريحان تزئين نماييد.

دسته ها : مجله آشپزي
سه شنبه 19 7 1390 11:10 صبح
احتمالا تا به حال در مورد پرينترهاي سه بعدي خوانده يا شنيده‌ايد، چاپگرهايي كه به جاي جوهر از مواد نيمه جامد استفاده مي‌كنند و حاصل كار آنها يك حجم سه بعدي است. حالا محققين شركت ارگانوو خبر از چاپگري مي‌دهند كه مي‌تواند بافت‌هاي طبيعي بدن مانند رگ‌هاي خوني را چاپ كند و به جاي جوهر از سلول‌هاي بدن براي اينكار استفاده مي‌كند. اين رگ‌ها اولين رگ‌هاي مصنوعي هستند كه كاملا از سلول‌هاي طبيعي بدن ساخته شده‌اند و در بافت آنها از هيچ داربست مصنوعي استفاده نشده است. دو قلم روباتيك، ذراتي از سلول‌هاي اندوتليال (سلول‌هاي جدار عروق)، عضلات صاف منقبض كننده عروق و سلول‌هاي بافت ساز فيبروبلاست را كنار هم مي‌چينند تا رگ شكل گيرد. اگر سفارش شما يك رگ ١٠ سانتي‌متري تميز به قطر چند دهم ميلي‌متر باشد. مي‌توانيد بعد از ٤٥ دقيقه مراجعه كنيد و سفارش خودتان را تحويل بگيريد. البته قدم بعدي فرآيند بلوغ رگ است كه كمي طول مي‌كشد، جرياني از مواد مغذي در داخل رگ جديد به گردش در مي‌آيد تا نقش خون را براي رگ بازي كند و رگ بعد از يك ماه از استحكام كافي براي استفاده برخوردار خواهد بود. سرپرست تيم تحقيقاتي اظهار اميدواري كرده كه بتواند اين رگ‌هاي چاپ شده را تا آخر سال جاري ميلادي در حيوانات آزمايش كند. اگر آنها بتوانند از اين آزمايش سربلند بيرون بيايند، هدف بعدي استفاده از اين عروق در جراحي‌هاي "باي پس قلب" است. در حال حاضر در جراحي‌هاي باي پس، براي دور زدن گرفتگي رگ‌هاي خونرسان قلب از وريدهاي سالم بيمار (براي مثال وريدي كه از پا برداشته مي‌شود) استفاده مي‌شود. اما با تاييد شدن ا
دسته ها : مجله سلامت 5
سه شنبه 19 7 1390 10:31 صبح
    اگر دچار نفخ مي‌شويد، اين مقاله را بخوانيد. زيرا نفخ را مي‌توان با توصيه‌هاي ساده و بدون خوردن دارو درمان كرد.   سراغ موز برويد موز يك منبع طبيعي پتاسيم و يك ميوه مغذي است كه تعادل بين مايعات بدن را برقرار مي‌كند. البته فقط موز اين طور نيست. زردآلو، انبه و كشمش منبع غني از پتاسيم هستند. سعي كنيد روزانه ٥ گرم پتاسيم مصرف كنيد. ماده مغذي ديگري كه هر روز در رژيم غذاييتان يا به عنوان مكمل غذايي مي‌توانيد مصرف كنيد ٣٠٠ تا ٤٠٠ ميلي‌گرم منيزيوم (مثل سبزيجات سبز رنگ، آجيل) و ١٠٠٠ تا ١٢٠٠ ميلي‌گرم كلسيم (مثل آب پرتقال و ماست) است. مقدار مناسبي از هر كدام از اينها مي‌تواند نفختان را برطرف كند.   مواد گياهي مصرف كنيد بعضي از غذاها و گياهان هضم غذا را بهتر مي‌كنند، مانند ماست، سرشار از فيبر، برنج قهوه‌اي، كلم و آب قره قاط. زنجبيل و قاصدك مدر هستند. هر دوي اين گياه را مي‌توانيد در چايتان بريزيد و با اين جوشانده خودتان را لاغر كنيد.   نمك را قدغن كنيد مصرف زياد نمك نه تنها مايعات بدن را از دست نمي‌دهد، بلكه در بدن نگه مي‌دارد. خوراكي‌هايي كه سديم بالايي دارند مثل هات داگ، زيتون، آجيل شور، خيارشور يا ترشي و غذاهاي فريز شده را از ليست غذايتان حذف كنيد. مراقب مصرف سس سويا، سس كچاپ، انواع پنيرها و گوشت‌ها باشيد.   شكر را از قلم بيندازيد شكر زياد انسولين بدنتان را بالا مي‌برد و باعث مي‌شود بدنتان نتواند سديم را دفع كند. از خوراكي‌هاي شيرين مثل غلات شيرين، كيك‌ها، كلوچه‌ها، بستني‌ها و خوراكي‌هايي كه داراي مواد قندي بالايي هستند مثل شربت ذرت و ليموناد پر
دسته ها : مجله سلامت 5
سه شنبه 19 7 1390 10:14 صبح

 

 

حذف اضطراري

شروع شد

 

 


دسته ها : اخبار دانشگاه
يکشنبه 17 7 1390 7:23 بعد از ظهر

ملا نصرالدين هميشه اشتباه مي‌كرد  

ملا نصرالدين هر روز در بازار گدايي مي‌كرد و مردم با نيرنگي٬ حماقت او را دست مي‌انداختند.

دو سكه به او نشان مي‌دادند كه يكي شان طلا بود و يكي از نقره.

اما ملا نصرالدين هميشه سكه ي نقره را انتخاب مي‌كرد.

اين داستان در تمام منطقه پخش شد.

هر روز گروهي زن و مرد مي‌آمدند و دو سكه به او نشان مي دادند و ملا نصرالدين هميشه سكه ي نقره را انتخاب مي‌كرد.

تا اين كه مرد مهرباني از راه رسيد و از اين كه ملا نصرالدين را آن طور دست مي‌انداختند٬ ناراحت شد.

در گوشه ي ميدان به سراغش رفت و گفت:

هر وقت دو سكه به تو نشان دادند٬ سكه ي طلا را بردار.

اين طوري هم پول بيشتري گيرت مي‌آيد و هم ديگر دستت نمي‌اندازند.

ملا نصرالدين پاسخ داد:

ظاهراً حق با شماست٬ اما اگر سكه ي طلا را بردارم٬ ديگر مردم به من پول نمي‌دهند تا ثابت كنند كه من احمق تر از آن‌هايم.

شما نمي‌دانيد تا حالا با اين كلك چقدر پول گير آورده‌ام

شنبه 16 7 1390 9:17 صبح

  

روزي دختر كوچولويي از مادرش پرسيد: مامان؟ نژاد انسان ها از كجا اومد؟
مادر جواب داد: خداوند آدم و حوا را خلق كرد. اون ها بچه دار شدند و اين جوري نژاد انسان ها به وجود اومد
دو روز بعد دخترك همين سوال رو از پدرش پرسيد.
پدرش پاسخ داد: خيلي سال پيش ميمون ها تكامل يافتند و نژاد انسان ها پديد اومد
دختر كوچولو كه گيج شده بود نزد مادرش رفت و گفت: مامان؟ تو گفتي خدا انسان ها رو آفريد ولي بابا ميگه انسان ها تكامل يافته ي ميمون ها هستند...من كه نمي فهمم!
مادرش گفت: عزيز دلم خيلي ساده است. من بهت در مورد خانواده ي خودم گفتم و بابات در مورد خانواده ي خودش

چهارشنبه 13 7 1390 7:32 بعد از ظهر


چند سال پيش، در يك روز گرم تابستان، پسر كوچكي با عجله لباسهايش را در آورد و خنده كنان داخل درياچه شيرجه رفت. مادرش از پنجره نگاهش مي‌كرد و از شادي كودكش لذت مي‌برد. مادر ناگهان تمساحي را ديد كه به سوي پسرش شنا مي‌كرد. مادر وحشتزده به سمت درياچه دويد و با فريادش پسرش را صدا زد . پسرش سرش را برگرداند ولي ديگر دير شده بود.
تمساح با يك چرخش پاهاي كودك را گرفت تا زير آب بكشد، مادر از راه رسيد و از روي اسكله بازوي پسرش را گرفت. تمساح پسر را با قدرت مي‌كشيد ولي عشق مادر آنقدر زياد بود كه نمي گذاشت پسر در كام تمساح رها شود.كشاورزي كه در حال عبور از آن حوالي بود، صداي فرياد مادر را شنيد، به طرف آنها دويد و با چنگك محكم بر سر تمساح زد و او را فراري داد.
پسر را سريع به بيمارستان رساندند. دو ماه گذشت تا پسر بهبودي پيدا كند. پاهايش با آرواره هاي تمساح سوراخ سوراخ شده بود و روي بازوهايش جاي زخم ناخنهاي مادرش مانده بود.
خبرنگاري كه با كودك مصاحبه مي‌كرد از او خواست تا جاي زخمهايش را به او نشان دهدپسر شلوارش را كنار زد و با ناراحتي زخمها را نشان داد، سپس با غرور بازوهايش را نشان داد و گفت: «اين زخم‌ها را دوست دارم، اينها خراش‌هاي عشق مادرم هستند».
*گاهي مثل يك كودكِ قدرشناس، خراش‌هاي عشق خداوند را به خودت نشان بده. خواهي ديد چقدر دوست داشتني هستند

چهارشنبه 13 7 1390 7:24 بعد از ظهر


دسته ها : عكس 1
چهارشنبه 13 7 1390 7:18 بعد از ظهر

اين داستان واقعي است

رالستون يك مهندس مكانيك آمريكايي است، او كه عاشق كوهنوري است، كارش را به عشق كوهنوري رها كرده بود و قصد داشت به قلل مرتفع صعود كند. در يكي از همين كوهنوردي‌ها در سال ۲۰۰۲، تخته‌سنگي روي دست راست او افتاد. ۵ روز تمام او تلاش كرد كه تخته‌سنگ را جابجا كند، اما موفق نشد. گرسنگي و تشنگي توان را از او گرفت و سرانجام او تصميم گرفت با چاقويي، دستش را قطع كند.

او چاقوي كندي در اختيار داشت و با زجر بسيار بافت نرم دستش را بريد، كار قطع كردن تاندون‌ها دشوارتر بود و او مجبور شد با آنها را پاره كند. اما قطع كردن دست، هم پايان كار نبود، او با وسيله نقليه‌اش ۸ مايل فاصله داشت و مجبور بود با خونريزي و درد ۸ مايل را هم راه برود. سرانجام او به كوهنوردان ديگري برخورد كه نجاتش دادند.

اما اين واقعه تلخ، باعث نشد او دست از كوهنوردي بردارد، او با استفاده از يك دست مصنوعي همچنان كوهنوردي مي‌كند و از آن لذت مي‌برد.

او كتابي هم در مورد اين حادثه و بازگشتش به كوهنرودي با عنوان Between a Rock and a Hard Place نوشته است. او قصد دارد سال ۲۰۱۰ به كوه اورست صعود كند. هدف او از اين صعود، آگاهي دادن به مردمان زمين در مورد خطرات تغيير آب و هوا است.


از اين حادثه فيلمي در سال 2011 به نام 127 ساعت ساخته شد.

چهارشنبه 13 7 1390 12:1 صبح

 

داستان واقعي است

اين پسر كه  دو هفته قبل   از حادثه از  دانشگاه  Wisconsin-Madison   فارغ التحصيل در رشته MBA  شده بود ،  براي ديدن خانواده اش به خانه مي آيد.  بعد از صرف ناهار با پدر  به اتاقش مي رود تا قبل از آمدن مادرش  به خانه  و ديدن او، كمي استراحت كند.  اما  مدتي بعد همسايه ها با ديدن آتش به 911 زنگ مي زنند. متاسفانه پسر خانواده در اين حادثه جان خود را از دست مي دهد .

 وقتي پليس علت  حادثه را جستجو مي كند متوجه مي شود كه او از  laptop    در تخت  موقع استراحت استفاده مي كرده است.
استفاده از لپ تاپ در تخت بدليل  اينكه  فن  دستگاه  بسيار گرم  مي شود و قابليت خنك كردن سيستم را  نخواهد داشت گاز مونواكسيد كربن توليد مي كند كه كشنده و بي بو است  و موجب خفگي  مي شود. همچنين دستگاه آتش مي گيرد  و خانه مي سوزد.
تحقيقات نشان داد اين پسر ابتدا از خفگي  فوت نموده و سپس آتش سوزي رخ داده است.
لطفا مراقب باشيد  و هيچگاه در تخت و جايي كه پتو  و ملافه يا  شرايطي مشابه وجود دارند كه موجب گرم شدن  لپ تاپ مي شود، از اين دستگاه استفاده نكنيد.
چهارشنبه 13 7 1390 11:4 صبح

 

كاش مي‌دانستي چه دردي در اين صدا زدن‌ها نهفته

كاش مي‌ديدي تمام اشتياق و حسرتي كه در پشت خيسي چشمانم 
مات و مبهم به زنجير كشيده شده
داغي اشك‌هايم گرمي نگاهت را بر گونه‌هايم حمل مي‌كنند
دلم تنگ است
دلم برايت تنگ است
دلم براي با تو بودن تنگ است
ميداني دلم براي حرف‌هايت
درد دل‌هايت
براي نوازش‌هايت
دلم بدجوري برايت تنگ شده
اشتياق تلخ تمام وجودم را در بر گرفته

دوباره تنها شده‌ام،دوباره دلم هواي تو را كرده

خودكارم را از ابر پر مي‌كنم و برايت از باران مي‌نويسم

به ياد شبي مي‌افتم كه تو را ميان شمع‌ها ديدم

دوباره مي‌خواهم به سوي تو بيايم. تو را كجا مي‌توان ديد؟

در آواز شب آويزهاي عاشق؟

در چشمان يك عاشق مضطرب؟

در سلام كودكي كه تازه واژه را آموخته؟

دلم مي‌خواهد وقتي باغ‌ها بيدارند، براي تو نامه بنويسم

و تو نامه‌هايم را بخواني و جواب آنها را به نشاني همه غريبان جهان بفرستي

اي كاش مي‌توانستم تنهاييم را براي تو معنا كنم و از گوشه‌هاي افق برايت آواز بخوانم

كاش مي‌توانستم هميشه از تو بنويسم

مي‌ترسم روزي نتوانم بنويسم و دفترهايم خالي بمانند و حرف‌هاي ناگفته ام هرگز به  دنيا نيايند

مي‌ترسم نتوانم بنويسم و كسي ادامه سرود قلبم را نشنود

مي‌ترسم نتوانم بنويسم و آخرين نامه‌ام در سكوتي محض بميرد و تازه‌ترين شعرم به تو هديه نشود


دسته ها : دل نوشته 1
دوشنبه 11 7 1390 7:34 بعد از ظهر

 

شايد از جهت اين كه اهل آرايش نيستيد فكر كنيد كه به جز يك كرم مرطوب كننده براي دست و صورت و نهايتا يك كرم ضد آفتاب براي هراز گاهي به چيز ديگري نياز نداشته باشيد اما بهتر است بدانيد كه حتي اگر از هيچ لوازم آرايشي هم استفاده نمي‌كنيد بهتر است براي محافظت از پوست خود و پيشگيري از كك و مك و لك در سنين بالاتر، اين يك قلم را جلوي ميز آرايش خود داشته باشيد.

شير پاك‌كن‌ها علاوه بر اين كه حلال خوبي براي پاك كردن مواد آرايشي هستند مي‌توانند منافذ پوست افرادي را هم كه آرايش نمي‌كنند نيز تميز كنند.

بهتر است براي تميز كردن پوست صورت قبل از شستشوي آن با آب و صابون يا مايع شستشو ابتدا با يك پنبه كوچك كه به مقداري شير پاك‌كن آغشته شده پوست خود را خوب تميز كنيد، خواهيد ديد حتي اگر هيچ كرمي هم به صورتتان نزده باشيد يا حتي آن روز را در منزل گذرانده باشيد رنگ پنبه شما تيره شده و تمام جرم‌هاي آلوده پوست شما را گرفته و البته منافذ آن نيز با اين ماده آرايشي كاملا تميز خواهد شد.

 

نكته:

بهتر است از شير پاك‌كن‌هاي حاوي الكل كمتر استفاده نماييد.

اگر آرايش نمي‌كنيد مي‌توانيد يك روز در ميان شير پاك‌كن استفاده كنيد.

براي لطافت و شادابي پوستتان هفته‌اي يكبار را هم به استفاده از ماس‌كهاي خانگي اختصاص دهيد.

يك يا دو ماهي يك بار پلينگ يا پاكسازي پوست نيز انجام دهيد.

حتما در طول روز حتي در منزل از يك ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده كنيد.

به كساني توجه كنيد كه با خود و ديگران با مهرباني زندگي مي‌كنند.


دسته ها : مجله سلامت 5
دوشنبه 11 7 1390 7:25 بعد از ظهر
يادمان باشد كه: او كه زير سايه ديگري راه مي‌رود، خودش سايه‌اي ندارد. يادمان باشد كه: هر روز بايد تمرين كرد دل كندن از زندگي را. يادمان باشد كه: زخم نيست آنچه درد مي‌آورد، عفونت است. يادمان باشد كه: در حركت هميشه افق‌هاي تازه هست. يادمان باشد كه: دست به كاري نزنم كه نتوانم آن را براي ديگران تعريف كنم. يادمان باشد كه: آنها كه دوستشان مي‌دارم مي‌توانند دوستم نداشته باشند. يادمان باشد كه: فرار؛ راه به دخمه‌اي مي‌برد براي پنهان شدن نه آزادي. يادمان باشد كه: باورهايم شايد دروغ باشند. يادمان باشد كه: لبخندم را توى آيينه جا نگذارم. يادمان باشد كه: آرزوهاي انجام نيافته دست زندگي را گرفته‌اند و او را راه مي‌برند. يادمان باشد كه: لزومي ندارد همان قدر كه تو براي من عزيزي، من هم برايت عزيز باشم. يادمان باشد كه: محبتي كه به ديگري مي‌كنم ارضاي نياز به نمايش گذاشتن مهر خودم نباشد.  يادمان باشد كه: اندك است تنهايي من در مقايسه با تنهايي خورشيد. يادمان باشد كه: دلخوشي‌ها هيچكدام ماندگار نيستند. يادمان باشد كه: تا وقتي اوضاع بدتر نشده! يعني همه چيز رو به راه است. يادمان باشد كه: هوشياري يعني زيستن با لحظه‌ها. يادمان باشد كه: آرامش جايي فراتر از ما نيست. يادمان باشد كه: من تنها نيستم ما يك جمعيتيم كه تنهائيم. يادمان باشد كه: براي پاسخ دادن به احمق، بايد احمق بود! يادمان باشد كه: در خسته‌ترين ثانيه‌هاي عمر هم هنوز رمقي براي انجام برخي كارهاي كوچك هست! يادمان باشد كه: لازم است گاهي با خودم رو راست‌تر از اين باشم كه هستم. يادمان باشد كه: سهم هيچكس را هيچ كجا نگذاشته‌اند، هر كسي سهم خودش را مي‌آفريند. يا
دسته ها : دل نوشته 1
دوشنبه 11 7 1390 12:39 صبح

 

زاهدي گويد: جواب چهار نفر مرا سخت تكان داد.

اول؛ مرد فاسدي از كنار من گذشت و من گوشه لباسم را جمع كردم تا به او نخورد. او گفت: اي شيخ خدا مي‌داند كه فردا حال ما چه خواهد بود!

دوم؛ مستي ديدم كه افتان و خيزان راه مي‌رفت. به او گفتم قدم ثابت بردار تا نيفتي. گفت: تو با اين همه ادعا قدم ثابت كرده‌اي؟

سوم؛ كودكي ديدم كه چراغي در دست داشت. گفتم: اين روشنايي را از كجا آورده‌اي؟ كودك چراغ را فوت كرد و آن را خاموش ساخت و گفت: تو كه شيخ شهري بگو كه اين روشنايي كجا رفت؟

چهارم؛ زني بسيار زيبا كه در حال خشم از شوهرش شكايت مي‌كرد. گفتم: اول رويت را بپوشان بعد با من حرف بزن. گفت: من كه غرق خواهش دنيا هستم چنان از خود بيخود شده‌ام كه از خود خبرم نيست تو چگونه غرق محبت خالقي كه از نگاهي بيم داري؟

دوشنبه 11 7 1390 12:30 صبح

يك روز ملا نصر الدين براي تعمير بام خانه خود مجبور شد، مصالح ساختماني را بر پشت الاغ بگذارد و به بالاي پشت بام ببرد. الاغ هم به سختي از پله ها بالا رفت . ملا مصالح ساختماني را از دوش الاغ برداشت و سپس الاغ را بطرف پايين هدايت كرد.
ملا نمي دانست كه خر از پله بالا مي رود، ولي به هيچ وجه از پله پايين نمي آيد. هر كاري كرد الاغ از پله پايين نيآمد. ملا الاغ را رها كرد و به خانه آمد كه استراحت كند. در همين موقع ديد الاغ دارد روي پشت بام بالا و پايين مي پرد. وقتي كه دوباره به پشت بام رفت، مي خواست الاغ را آرام كند كه ديد الاغ به هيچ وجه آرام نمي شود. برگشت.
بعد از مدتي متوجه شد كه سقف اتاق خراب شده و پاهاي الاغ از سقف چوبي آويزان شده، و سرانجام الاغ از سقف به زمين افتاد و مرد!
ملا نصر الدين با خود گفت لعنت بر من كه نمي دانستم اگر خر به جايگاه رفيع و بالايي برسد هم آنجا را خراب مي كند و هم خودش را از بين مي برد. 

دوشنبه 11 7 1390 12:25 صبح

 

زاهد و درويشي كه مراحلي از سير و سلوك را گذرانده بودند و از ديري به دير ديگر سفر مي كردند، سر راه خود دختري را ديدند در كنار رودخانه ايستاده بود و ترديد داشت از آن بگذرد. وقتي آن دو نزديك رودخانه رسيدند دخترك از آن ها تقاضاي كمك كرد. درويش بي درنگ دخترك رابرداشت و از رودخانه گذراند.
دخترك رفت و آن دو به راه خود ادامه دادند و مسافتي طولاني را پيمودند تا به مقصد رسيدند. در همين هنگام زاهد كه ساعت ها سكوت كرده بود خطاب به همراه خود گفت:
«دوست عزيز! ما نبايد به جنس لطيف نزديك شويم. تماس با جنس لطيف برخلاف عقايد و مقررات مكتب ماست. در صورتي كه تو دخترك را بغل كردي و از رودخانه عبور دادي.»
درويش با خونسردي و با حالتي بي تفاوت جواب داد: « من دخترك را همان جا رها كردم ولي تو هنوز به آن چسبيده اي و رهايش نمي كني.»

دوشنبه 11 7 1390 12:23 صبح
در سال 1264 هجري قمري، نخستين برنامه ‌ي دولت ايران براي واكسيناسيون به فرمان امير كبير آغاز شد. در آن برنامه، كودكان و نوجواناني ايراني را آبله ‌كوبي مي ‌كردند. اما چند روز پس از آغاز آبله ‌كوبي به امير كبير خبر دادند كه مردم از روي ناآگاهي نمي‌ خواهند واكسن بزنند! به ‌ويژه كه چند تن از فالگيرها و دعانويس ‌ها در شهر شايعه كرده بودند كه واكسن زدن باعث راه ‌يافتن جن به خون انسان مي ‌شود هنگامي كه خبر رسيد پنج نفر به علت ابتلا به بيماري آبله جان باخته اند، امير بي‌ درنگ فرمان داد هر كسي كه حاضر نشود آبله بكوبد بايد پنج تومان به صندوق دولت جريمه بپردازد. او تصور مي كرد كه با اين فرمان همه مردم آبله مي ‌كوبند.اما نفوذ سخن دعانويس ‌ها و ناداني مردم بيش از آن بود كه فرمان امير را بپذيرند. شماري كه پول كافي داشتند، پنج تومان را پرداختند و از آبله ‌كوبي سرباز زدند. شماري ديگر هنگام مراجعه مأموران در آب انبار ها پنهان مي ‌شدند يا از شهر بيرون مي ‌رفتند. روز بيست و هشتم ماه ربيع الاول به امير اطلاع دادند كه در همه ‌ي شهر تهران و روستا هاي پيرامون آن فقط سي ‌صد و سي نفر آبله كوبيده اند.در همان روز، پاره دوزي را كه فرزندش از بيماري آبله مرده بود، به نزد او آوردند.امير به جسد كودك نگريست و آنگاه گفت: ما كه براي نجات بچه هايتان آبله ‌كوب فرستاديم.پيرمرد با اندوه فراوان گفت: حضرت امير، به من گفته بودند كه اگر بچه را آبله بكوبيم جن زده مي‌ شود.امير فرياد كشيد: واي از جهل و ناداني، حال، گذشته از اينكه فرزندت را از دست داده اي بايد پنج تومان هم جريمه بدهي.پيرمرد با التماس گفت: باور كنيد كه هيچ ندارم.
دسته ها : سفري در زمان 1
دوشنبه 11 7 1390 12:22 صبح
  دوستي به نام "مونتي رابرتز" دارم، كه صاحب يك مرتع پرورش اسب در سان سيدرو است. بار آخري كه آنجا بودم پس از معرفي كردن من به مهمانان گفت: "بگذاريد بهتان بگويم چرا به جك اجازه مي‌دهم از خانه‌ام استفاده كند. داستانش به مرد جواني بر مي‌گردد. او پسريك مربي اسب بود كه از اصطبلي به اصطبل ديگر و از مزرعه‌اي به مزرعه ديگر مي‌رفت و اسب پرورش مي‌داد. به همين خاطر تحصيلات دبيرستاني پسر مدام با وقفه مواجه ميشد. يك روز در مدرسه از پسر خواستند در مورد اين كه دوست دارد در آينده چه كاره شود بنويسد. آن شب او اهداف زندگي‌اش و اين كه مي‌خواهد صاحب يك مرتع پرورش اسب شود را در هفت صفحه شرح داد. او روياهايش را با جزييات بسيار دقيقي توضيح داد و حتي نقشه‌اي از يك مرتع ٥٠ هكتاري كشيد و جاي تمام ساختمان‌ها، اصطبل‌ها و زمين‌هاي تمرين را روي آن مشخص كرد. سپس نقشه دقيقي از يك خانه ١٠٠٠ متري كشيد كه در همان مرتع واقع ميشد. او با جان و دل روي اين پروژه كار كرد و روز بعد آن را به معلمش تحويل داد. دو روز بعد وقتي برگه‌هايش را تحويل گرفت روي صفحه اول نوشته شده بود: "بسيار بد. بعد از كلاس بيا با هم صحبت كنيم." پسر رويايي داستان ما پس از كلاس سراغ معلم رفت و از او پرسيد: "براي چه روي برگه‌ام نوشته بوديد بسيار بد؟" معلم گفت: "چون رويايي دست نيافتني از پسركي جوان بود. تو پولي نداري. از خانواده‌اي سرگردان و بي‌خانمان هستي و هيچ پشت و پناهي هم نداري. تملك مرتع پرورش اسب پول زيادي مي‌خواهد. بايد پول زيادي بابت خريد زمين پرداخت كني و براي خريد اسب‌هاي اصيل كه بتواني از زاد و ولد آنها اسب پرورش بدهي هم به پول نياز داري ضمن ا
دوشنبه 11 7 1390 12:19 صبح
  گاهي بعد از گذشت مدت كوتاهي از مصرف يك وعده غذايي كامل باز هم احساس گرسنگي مي‌كنيم. بعضي از ما شايد اين ميل شديد به غذا خوردن را بگذاريم به حساب اعصاب خرابمان يا علاقه زيادمان به غذا خوردن. اما متخصصان تغذيه مي‌گويند برخي تركيبات غذايي مي‌توانند سر بدن را كلاه بگذارند! يعني بدنمان بعد از خوردن آن تركيبات غذايي نمي‌فهمد كه واقعا سير شده يا نه. اين نوشته را بخوانيد تا منظور متخصصان تغذيه را متوجه شويد.   نوشابه‌هاي گازدار نوشابه، آيس‌تي و ديگر نوشيدني‌هاي شيرين، قند فوق‌‌العاده زيادي دارند. بنا بر گزارش مركز تحقيقات دانشگاه كاليفرنيا، قند موجود در اين نوشيدني‌ها باعث مي‌شود فرد حتي بعد از اين كه واقعا سير شد هم غذا بخورد. اين قند با تاثيري كه بر نحوه استفاده بدن از لپتين هورمون سيري مي‌گذارد، مغز را گمراه مي‌كند بنابراين فرد دلش مي‌خواهد غذاي بيشتري بخورد. در نتيجه با تكرار اين عادت نه تنها كالري بيشتري را وارد بدن خود مي‌كند، بلكه بيش از پيش، احساس گرسنگي مي‌كند و چند قدم به چاقي نزديك‌تر مي‌شود.   غذاهاي كنسرو شده بسياري از غذاهاي فرآيندشده، ماده‌اي شيميايي به نام بيسفنول دارند. طبق تحقيقات انجام شده در دانشگاه هاروارد، بيسفنول با ورود به بدن سبب كاهش ناگهاني هورمون لپتين مي‌شود و در نتيجه زمينه گرسنگي و چاقي را در فرد فراهم مي‌كند. پس هم به دليل نمك فراواني كه در اين محصولات هست و هم به دليل احساس گرسنگي مداوم ، توصيه مي‌شود از خوردن اين دسته از مواد غذايي صرف نظر كنيد.   حذف صبحانه محققان طي ٤ سال، ٦٧٦٤ فرد سالم را مورد بررسي قرار دادند و دريا
دسته ها : مجله سلامت 5
دوشنبه 11 7 1390 12:6 صبح
    انرژي موسيقي و تاثير آن بر طعم غذا موسيقي عينا مانند اخبار كه توانايي تغيير آنتروپي مغز را دارد، حاوي انرژي است و بالاتر از آن حتي انرژيي دارد كه علاوه بر تحريك مغز پا فراتر گذاشته و مي‌تواند در تمام اعضاي بدن انسان تغيير آنتروپي ايجاد كند. همان گونه كه هر خبري توانايي تغيير آنتروپي مغز را ندارد هر موسيقي‌اي هم اين قدرت را براي هر فردي ندارد. دليل آن به ساختار مغزي انسان كه نتيجه آن علايق و رفتار انسان‌ها است بر مي‌گردد. فردي ممكن است با خواندن يك مطلب علمي تغيير آنتروپي مغزي داشته باشد و فردي ممكن است با خواندن يك مطلب هنري و ديگري سياسي. دقيقا در موسيقي هم ساختار مغزي و رفتاري انسان مشخص مي‌كند كه كدام نوع موسيقي مي‌تواند آنتروپي اين سيستم بيولوژيكي را كاهش دهد. بدليل تفاوت ساختار مغزي و ذهني انسان‌ها يك نوع موسيقي توانايي كاهش آنتروپي مغز در همه انسان‌ها را ندارد. براي بسياري از مردم موسيقي آرام توانايي ايجاد تغييرات شديد در آنتروپي مغز را دارا مي‌باشد و براي بسياري ديگر همان ميزان تغييرات را ممكن است يك موسيقي تند يا حتي نواي يك پرنده ايجاد كند. سيستم‌هاي عصبي و يا ماهيچه‌هاي عضلات دست و پاي بسياري از مردم در اثر موسيقي تغيير آنتروپي پيدا مي‌كنند كه نتيجه آن چيزي جز بوجود آمدن حركات موزون به نام رقص نيست، در بسياري از مردم هم اين پديده رخ نمي‌دهد چرا كه بين سيستم بدني آنها و موسيقيي كه در حال پخش است هيچ گونه مسيري براي جريان يافتن سيال موسيقي پيدا نمي‌شود. آيا هيچ دقت كرديد كه وقتي صداي موسيقي را بلند مي‌كنيد د ربسياري از موارد درك شما از موسيقي بيشتر مي‌شود. اين موضوع را مي&zw
دسته ها : مجله سلامت 5
دوشنبه 11 7 1390 12:3 صبح
 راز موفقيت ...*مرد جواني از سقراط پرسيد راز موفّقيت چيست. سقراط به او گفت، "فردا به كنارنهر آب بيا تا راز موفّقيت را به تو بگويم." صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به كنار رود رفت..سقراط از او خواست كه به سوي رودخانه او را همراهي كند. جوان با او به راهافتاد. به لبهء رود رسيدند و به آب زدند و آنقدر پيش رفتند تا آب به زير چانهء آنها رسيد.ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زير آب فرو برد. جوان نوميدانه تلاش كرد خود را رها كند، امّا سقراط آنقدر قوي بود كه او را نگه دارد. مرد جوان آنقدر زيرآب ماند كه رنگش به كبودي گراييد و بالاخره توانست خود را خلاصي بخشد.همين كه به روي آب آمد، اوّل كاري كه كرد آن بود كه نفسي بس عميق كشيد و هوا رابه اعماق ريه فرو فرستاد. سقراط از او پرسيد، "زير آب كه بودي، چه چيز را بيشاز همه مشتاق بودي؟" گفت، "هوا."سقراط گفت، "هر زمان كه به همين ميزان كه اشتياق هوا را داشتي موفقيت را مشتاقبودي، تلاش خواهي كرد كه آن را به دست بياوري؛ راز ديگر ندارد."*     راز خوشبختي ... روزي يك زوج،بيست و پنجمين سالگرد ازداوجشان را جشن گرفتند.آنها در شهر مشهور شده بودند به خاطر اينكه در طول 25 سال حتي كوچكترين اختلافي با هم نداشتند. تو اين مراسم سردبيرهاي روزنامه هاي محلي هم جمع شده بودند تا علت مشهور بودنشون(راز خوشبختي شون رو) بفهمند.سردبير ميگه:آقا واقعا باور كردني نيست؟ يه همچين چيزي چطور ممكنه؟شوهره روزاي ماه عسل رو بياد مياره و ميگه:بعد از ازدواج براي ماه عسل به شميلا رفتيم،اونجا براي اسب سواري هر دو،دو تا اسب مختلف انتخاب كرديم.اسبي كه من انتخاب كرده بودم خيلي خوب بود ولي اسب همسرم به نظر يه كم سركش بود.سر راهمون 
يکشنبه 10 7 1390 8:8 بعد از ظهر

 

 

بقعه مقوم دزفول
مصلي حضرت علي ابن موسي الرضا عليه السلام در دزفول معروف به مقوم (مقام)
بقعه مقوم در جنوب شهر دزفول واقع شده و قدمگاه امام رضا عليه السلام است. اين بقعه در ميان باغ سبز زيبايي واقع شده و در گذشته يكي از مراكز تفريحي زيارتي دزفول بوده است. در حال حاضر نيز با فضاي سبز و دلنشيني كه دارد ظرفيت هاي بالايي براي استفاده عموم دارد.
در سال 200 هجري امام رضا عليه السلام كه با همراهانشون در مسير حركت از مدينه به سمت خراسان از شهر دزفول عبور مي كنن. 
در مدت اقامت در شهر دزفول در چند جاي مختلف اسكان پيدا مي كنن . يكي از محل هايي كه در مدت اقامت به عنوان محل اصلي و مصلي استفاده مي شده بقعه مقام علي هست. كه متبرك به حضور امام رضا عليه السلام شده.

دسته ها : سفري در زمان 1
يکشنبه 10 7 1390 8:3 بعد از ظهر
غمگين بودن مي‌تواند دامنه فعاليت‌هاي مغزي از قبيل تفكر يا به ياد آوردن ليست وظايف را تعيين كند. بر اساس گزارش لايوساينس، براي كشف تاثير غم بر عملكرد مغز، دانشمندان تعدادي از دانش‌آموختگان دانشگاهي را براي سنجش ميزان تاثير حالت رواني بر چگونگي تشخيص چهره افراد انتخاب كردند. سپس سه نوع موسيقي به داطلبان پيمايش ارايه كردند (موسيقي "موتزارت" براي حس غم، موسيقي "گروه اي. تيم" براي حس شادي و فيلم "شكار در اكتبر سرخ" را براي القاي حس خنثي) و از آنان خواستند در طول شنيدن موسيقي، لحظه‌هاي غم و شادي زندگي خود را به ياد آورند. از گروه خنثي هم خواسته شد اتفاق‌هاي مسير خانه تا دانشگاه را در ذهن خويش تداعي كنند. در ابتداي آزمايش ٣٢ نفر از آنان چهره‌اي خنثي داشتند. سپس در مرحله بعد ٦٧ نفر با چهره شاد نماينده شدند. سپس تستي در اختيار داوطلبان قرار داده و از آنان خواسته شد اولين چهره شاد را شناسايي كنند. نتيجه تحقيقات نشان داد افراد غمگين در شناسايي چهره افراد دقيق‌تر از افراد شاد عمل كردند. اين مطالعه نشان مي‌دهد حالت غمگين رواني با اموري كه به ادراك مربوط مي‌شود ارتباط دارد. دانشمندان بر اين باور هستند اگر از افراد شاد خواسته شود هنگام خنديدن و شاد بودن به جهان پيرامون خود توجه بيشتري نشان دهند توانايي ذهني افراد غمگين در شناسايي چهره‌ها در درجه دوم قرار مي‌گيرد و آدم‌هاي شاد دقت بيشتري از خود بروز مي‌دهند و اين در حالي است كه يافته‌هاي پيشين تاييد كرده بود افراد غمگين در شناسايي اعداد و حروف در مقايسه با افراد شاد از دقت كمتري برخوردار هستند. به نظر مي‌رسد اين مقايسه و وجود توانايي ذهني افراد غمگين در شناسايي بهتر چ
دسته ها : مجله سلامت 5
يکشنبه 10 7 1390 8:1 بعد از ظهر

 

جودي! كاملا با تو موافق هستم كه عده اي از مردم هرگز زندگي نمي كنند و زندگي را يك مسابقه دو مي دانند و مي خواهند هرچه زودتر به هدفي كه درافق دوردست است دست يابند و متوجه نمي شوند كه آن قدرخسته شده اند كه شايد نتوانند به مقصد برسند و اگرهم برسند ناگهان خود را در پايان خط مي بينند. درحالي كه نه به مسير توجه داشته اند و نه لذتي از آن برده اند. دير يا زود آدم پير و خسته مي شود درحالي كه از اطراف خود غافل بوده است. آن وقت ديگر رسيدن به آرزوها و اهداف هم برايش بي تفاوت مي شود و فقط او مي ماند و يك

آن وقت ديگر رسيدن به آرزوها و اهداف هم برايش بي تفاوت مي شود و فقط او مي ماند و يك خستگي بي لذت و فرصت وزماني كه ازدست رفته و به دست نخواهد آمد. ... جودي عزيزم! درست است، ما به اندازه خاطرات خوشي كه از ديگران داريم آنها را دوست داريم و به آنها وابسته مي شويم. هرچه خاطرات خوشمان از شخصي بيشتر باشد علاقه و وابستگي ما بيشتر مي شود. پس هركسي را بيشتر دوست داريم و مي خواهيم كه بيشتر دوستمان بدارد بايد برايش خاطرات خوش زيادي بسازيم تا بتوانيم دردلش ثبت شويم.
 

دوستدارتو : بابالنگ دراز

يکشنبه 10 7 1390 7:48 بعد از ظهر

 

پدربزرگ خيلي پير شده بود.پاهايش ديگر قدرت راه رفتن نداشت؛ چشمهايش ديگر جايي را نمي ديد، گوشهايش نمي شنيد،حتي دنداني هم براي غذا خوردن نداشت. پسر و عروسش تصميم گرفتند ديگر او را سر ميز ننشانند، بلكه كنار بخاري به او غذا بدهند.

روزي آنها غذاي پيرمرد را در فنجاني ريختند و برايش بردند. پيرمرد فنجان را به طرف خودش كشيد. اما از دستش افتاد و شكست. عروسش عصباني شد و گفت از اين به بعد غذاي او را در تشت مي ريزد و به او مي دهد. پيرمرد آهي كشيد اما چيزي نگفت.

يك روز پدر و مادر در خانه نشسته بودند كه ديدند پسرشان روي زمين نشسته و كاري انجام مي دهد. پدر پرسيد:«ميشا تو داري چيكار مي كني؟» ميشا گفت: «دارم تمرين مي كنم مي خوام وقتي شما ها پير شدين تو اين تشت بهتون غذا بدم»

 

 

لئو تولستوي

يکشنبه 10 7 1390 7:45 بعد از ظهر

 

موش گفت: «افسوس! دنيا روز به روز تنگ تر مي شود. سابق چهان چنان دنگال بود كه ترسم گرفت: دويدم و دويدم تا دست آخر هنگامي كه ديدم از هر نقطه ي افق ديوارهايي سر به آسمان مي كشد، آسوده خاطر شدم. اما اين ديوارهاي بلند با چنان سرعتي به هم نزديك مي شود كه من از هم اكنون خودم را در آخر خط مي بينم و تله ئي كه بايد در آن افتم پيش چشمم است.»

گربه در حالي كه او را مي دريد چنين گفت: «چاره ات در اين است كه جهتت را عوض كني.

 

 فرانتس آافكا

ترجمه: احمد شاملو

يکشنبه 10 7 1390 7:35 بعد از ظهر
اول شهريورماه سالروز تولد ابوعلي حسين بن عبدالله بن سينا معروف به ابن سينا پزشك، فيلسوف و دانشمند بزرگ ايراني است. پدرش از مردم بلخ و مادرش ستاره از اهل افشنه نزديك بخارا بود. او در سال ٣٧٠ هجري قمري در افشنه يا خورمشين متولد شد و در بخارا به كسب علم پرداخت. ادبيات، قرآن، فقه و حساب را نزد پدر آموخت و سپس نزد ابوعبدالله ناتلي منطق، هندسه و نجوم را فرا گرفت، از آن پس به تعقيب علوم طبيعي، مابعدالطبيعه و طب پرداخت. ابن سينا پس از معالجه نوح بن منصور پادشاه ساماني به دربار نوح راه يافت و در سن بيست و يك سالگي شروع به تاليف كتب مختلف نمود و پس از چندي در سراسر ايران شهرت بسزائي يافت. او را به واقع بايد از نوابغ روزگار دانست. ابن سينا عمر خود را در راه كسب علم و دانش و تاليف كتب مختلف صرف كرد و آني از كار علمي فراغت نيافت. تعداد تاليفات او تا يكصد و بيست كتاب  گفته شده كه اغلب آنها به زبان عربي است و از آن جمله كتاب شفا در فلسفه و حكمت، قانون در طب و اشارات شهرت جهاني دارد. معروف‌ترين اثر وي به زبان فارسي، دانشنامه علائي است و بسياري از نوشته‌هاي ابن‌سينا به زبانهاي ديگر ترجمه شده است. وي در سال ٣٧٠ هجري قمري در دهي به نام خورميثن در نزديكي بخارا چشم به جهان گشود. شركت در جلسات بحث اسماعيليان از دوران كودكي، به واسطه پدر كه از پيروان آنها بود، بوعلي را خيلي زود با مباحث و دانش‌هاي مختلف زمان خود آشنا ساخت. استعداد وي در فراگيري علوم، پدر را بر آن داشت تا به توصيه يكي از استادان وي، بوعلي را به جز تعليم و دانش‌اندوزي به كار ديگري مشغول نكند و چنين شد كه وي به دليل نبوغ خود در ابتداي جواني در علوم مختلف زمان خود از جمله طب مهارت يافت. تا آنجا كه پادشاه ب
دسته ها : سفري در زمان 1
يکشنبه 10 7 1390 12:17 صبح
  من ادوارد اديش هستم كه براي شما مي‌نويسم، ٧٦ ساله و يكي از بزرگ‌ترين تاجران امريكايي با سرمايه‌اي هنگفت و حساب بانكي كه گاهي خودم هم در شمردن صفرهاي مقابل ارقامش گيج مي‌شوم! داراي شم اقتصادي بسيار بالا كه گويا همواره به وجودم وحي مي‌شود چه چيز را معامله كنم تا بيشترين سود از آن من شود، البته تنها شانس و هوش نبود من تحصيلات دانشگاهي بالايي هم داشتم كه شك ندارم سهم موثري در موفقيت‌هاي من داشت. يادم هست وقتي بيست ساله بودم خيال مي‌كردم اگر روزي به يك چهلم سرمايه فعليم برسم خوشبخت‌ترين و موفق‌ترين مرد دنيا خواهم بود و عجيب است كه حالا با داشتن سرمايه‌اي چهل برابر بيشتر از آنچه فكر مي‌كردم باز از اين حس زندگي بخش در وجودم خبري نيست. من در سن ٢٢ سالگي براي اولين بار عاشق شدم. راستش آن وقت‌ها من تنها يك دانشجوي ساده بودم كه شغلي و در نتيجه حقوقي هم نداشتم. بعضي وقت‌ها با تمام وجود هوس مي‌كردم براي دختر موردعلاقه‌ام هديه‌اي ارزشمند بگيرم تا عشقم را باور كند و كاش آن روزها كسي بود به من مي‌گفت كه راه ابراز عشق خريد كردن نيست كه اگر بود محل ابراز عشق دلباخته‌ترين عاشق‌ها، فروشگاه‌ها بودند. كسي چيزي نگفت و من چون هرگز نتوانستم هديه‌اي ارزشمند بگيرم هرگز هم نتوانستم علاقه‌ام را به آن دختر ابراز كنم و او هم براي هميشه تركم كرد. روز رفتنش قسم خوردم ديگر تا روزي كه ثروتي به دست نياوردم هرگز به دنبال عشقي هم نباشم و بر سر قلبم هم بلند فرياد كشيدم: هيس، از امروز ديگر ساكت باش؛ و عجيب كه قلبم تا همين امروز هم ساكت مانده است ..... و زندگي جديد من آغاز شد ..... من با تمام جد
دسته ها : دل نوشته 1
يکشنبه 10 7 1390 12:10 صبح

حسرت

اول برج است. به خانه مي‌روم با جعبه شيريني در دست.

چشم‌هايم خيس است و در حسرت آن خروس قندي هستم كه سال‌ها پيش، روزي پدرم با چهره‌اي خندان به من داد اما آن را پس دادم و گفتم اين هم شد شيريني؟

چشمان پدرم خيس شد.

 

با هم

يك روز كامل با هم بوديم و خوش گذشت، اما نمي‌دانستيم اين يك‌روز، آخرين روزيست كه با هم  هستيم.

اگر به سرمان نمي‌زد كه آن روز را با هم باشيم، امروز بي‌هم نبوديم.

 

پسر

از اين كه پسر دار شده بود افتخار مي‌كرد و اعتقاد داشت اين پسره، كه نام خاندانش را زنده نگه مي‌دارد.

سال‌ها بعد زماني كه درگذشت، پسر بلافاصله نام خانوادگي‌اش را تغيير داد.

 

درد و دل

مرد عصبي بود پك محكمي به سيگار زد و گفت:

زن! آخه چرا توي خواب هم دست از سر من بر نمي‌داري؟ چكار كنم كه بچه‌ها رو اذيت مي‌كنه؟ طلاقش كه نمي‌تونم بدم، زنمه !

خيلي ناراحتي ببرشون پيش خودت. سپس ته مانده سيگار را روي سنگ قبر خاموش كرد و رفت.

 

ترس

از سوسك مي‌ترسيم؛ از له كردن شخصيت ديگران مثل سوسك نمي‌ترسيم!
از عنكبوت مي‌ترسيم؛ از اين كه تمام زندگيمون تار عنكبوت ببنده نمي‌ترسيم!
از دير جوش اومدن آب براي چاي مي‌ترسيم؛ از جوش آوردن خون آدما نمي‌ترسيم!
از خواب موندن مي‌ترسيم؛ از عمري كه همه به خواب سپري شد نمي‌ترسيم!
از وقت كم آوردن مي‌ترسيم؛از هدر رفتن وقتي كه داريم نمي‌ترسيم!
از اين كه بهمون خيانت كنند مي‌ترسيم؛ از خيانت كردن به خودمون نمي‌ترسيم!
از گم كردن راه مي‌ترسيم؛ از هيچ وقت به هيچ جايي نرسيدن نمي‌ترسيم!

دسته ها : بينديشيم 1
يکشنبه 10 7 1390 11:59 صبح
وي كه نام مستعار hacker poster boy را براي خودش انتخاب كرده بود، توسط وزارت دادگستري آمريكا به عنوان يكي از مهم‌ترين و تحت تعقيب‌ترين جنايتكاران رايانه‌اي تاريخ آمريكا معرفي شد. هك‌هاي او حتي موضوع دو فيلم سينمايي هم بوده است؛Freedom Downtime و Takedown. "ميتنيك" هك كردن را با سوء استفاده از سيستم كارتي اتوبوس‌هاي لس‌آنجلس آغاز كرد تا به رايگان سوار اتوبوس شود. در ادامه به استراق سمع تلفني پرداخت و سپس به سراغ شبكه‌هاي رايانه‌اي ديجيتال و سرقت از نرم‌افزارها رفت. وي دو سال و نيم از عمرش را صرف هك كردن رايانه‌ها، سرقت اسرار تجاري شركت‌ها و افراد، ايجاد اختلال در شبكه‌هاي تلفني و نفوذ به سيستم ملي هشدار دفاعي در آمريكا نمود. او حتي از هك كردن رايانه‌هاي هكرهاي همكارش نيز ابايي نداشت. وي پس از ٥ سال زندان كه هشت ماهش را در انفرادي گذراند به فرد مفيدي براي جامعه مبدل شده و به عنوان مشاور امنيتي، نويسنده و سخنران در حال فعاليت است. حفاظت از خود در محيط اينترنت كار بسيار پرچالشي است. اينترنت يك محيط جهاني است كه اشخاصي بي‌پروا از آن سوي كره زمين قادر به شناسايي نقاط ضعف رايانه شما و سوء استفاده از آن هستند. آنها مي‌توانند از اين نقاط ضعف براي كنترل دسترسي به حساس‌ترين اسرار شما سوء استفاده كنند. آنها حتي مي‌توانند از رايانه شما براي ذخيره سازي اطلاعات به سرقت رفته كارت‌هاي اعتباري يا انواع محتويات نا مناسب استفاده كنند. آنها مي‌توانند به كاربران بي‌پناه خانگي يا صاحبان مشاغل حمله كنند. در اين بخش از گزارش، ١٠ اقدام مهم و اساسي كه براي حفاظت از اطلاعات و منابع رايا
دسته ها : آموزشي 1
يکشنبه 10 7 1390 11:48 صبح
    فرتوتي، آلزايمر و كاهش حافظه ناشي از افزايش سن:اين شرايط افول ذهني كه مربوط به افزايش سن مي‌باشد مي‌توانند به تاخير بيفتند و يا جلوگيري شوند. علاوه بر درگيري با فعاليت روزانه كه براي مغز مفيد مي‌باشد، يك رژيم متوازن و مرتب غني از اسيد‌هاي آمينه ضروري، روغنهاي امگا، مواد معدني و ويتامين‌ها حافظه تيز و پر شور را به همراه دارند. براي اينكه بتوانيد مواد مغذي مورد نياز را به مغز خود برسانيد از غذاهاي زير استفاده كنيد.1-ماهي:پروتئين به عنوان يك جزء در ساخت انتقال دهنده‌هاي عصبي يا نوروترانسميتر‌ها(موادي كه ضربان عصبي را در طول يك سيناپس انتقال مي‌دهند)، براي بهبود فعاليت ذهني ضروري مي‌باشدگذشته از منبع عالي پروتئين، ماهي سرشار از روغن‌هاي ضروري، از قبيل امگا 3 مي‌باشد. امگا 3 از عملكرد مغز محافظت مي‌كند. ماهي‌هاي دريايي غني‌ترين منبع اسيد‌هاي چرب مي‌باشند. اين ماهي ها شامل ماهي آزاد، هاليبوت، ماكرل و ساردين مي‌باشند.2-زغال اخته:اين ميوه لذيذ سرشار از آنتي اكسيدان‌هاي قوي است كه راديكال‌هاي آزاد را كه سبب پيري مي‌شوند از بين مي‌برد. همچنين اين ميوه داراي خواصي مي‌باشد كه شروع كاهش مربوط به افزايش سن را به تاخير مي‌اندازد. اين كار را از طريق حفاظت سلولهاي مغز و جلوگيري از تخريب آنها به وسيله مواد شيميايي، پلاك‌ها يا ضربه روحي انجام مي‌دهد. زغال اخته بر عليه ديگر فاكتور هاي عامل پيري نيز مي‌جنگد.3-آجيل و دانه ها:آجيل و دانه ها غذاهايي شگفت انگيز براي مغز انسان مي‌باشند. اين غذاها حاوي پروتئين و اسيد‌هاي چرب و آرژينين آمينه مي‌ب
دسته ها : مجله سلامت 5
يکشنبه 10 7 1390 11:27 صبح
هر بيماري قرار نيست با داروهاي شيميايي درمان شود. انسان در طبيعت بوجود آمده و طبيعت نيز درمان بيماري‌هاي انسان را به عهده دارد. با كمي دقت مي‌توان دريافت كه درمان تمام بيماري‌هاي انسان در گياهان موجود در طبيعت وجود دارد. اميدواريم كه با استفاده از اين داروها زندگي با نشاط و طولاني را تجربه كنيد...   گياهان دارويي و خواص آنها عرق گياهي اسطوخدوس (مفرح اعصاب) رفع اضطراب، ضد تشنج، آرام بخش، خواب آور، تقويت كننده مغز و اعصاب   عرق گياهي شنبليله (ديابت) علاج قند خون از راه فعال كردن لوز المعده و توليد انسولين طبيعي   عرق گياهي شويد (چربي سوز) پايين آورنده كلسترول، تري گليسيريد خون و چربي‌هاي زائد   عرق گياهي برگ زيتون (فشار خون) پايين آورنده فشار خون، فيبرينوليتيك، كنترل آرتيمي‌هاي قلبي   عرق گياهي شيرين بيان (زخم معده) ضد اسپاسم ضد ترشح اسيد معده، رفع التهاب دستگاه گوارش، زخم اثني عشر و زخم معده   عرق گياهي زنجبيل (تقويت جنسي) اختلالات نعوظ، انزال زودرس، افزايش اسپرم، كمبود تمايلات جنسي   عرق گياهي ترخون (اشتهاء آور) افزايش اشتها، چاق كننده، تقويت عمومي بدن، صفرازدا   عرق گياهي خارشتر (سنگ شكن) دفع سنگ‌هاي كليه و مجاري ادرار با منشاء اگزالات كليسيم، ضد اسپاسم، قولنج‌هاي كليوي، عفونت   عرق گياهي آويشن (هربال كلد) رفع علائم سرماخوردگي، سينوزيت و آنفولانزا، ضد سرفه، خلط آور و ضد التهاب دهان و گلو، عفونت بدن   عرق گياهي زيره (لاغري) چربي سوز، رفع اشتهاي كاذب، از بين بردن چربي‌هاي زير پوستي   عرق گياهي شاهتره (جوش و آكنه) درمان آكنه، رفع جوش‌هاي چركي زير پوستي و نوك سياه، تقويت كبد  
دسته ها : مجله سلامت 4
يکشنبه 10 7 1390 11:24 صبح

Promod Batra

 

در اوزاكا، شيريني‌سراي بسيار مشهوري بود. شهرت او به خاطر شيريني‌هاي خوشمزه‌اي بود كه مي‌پخت. مشتري‌هاي بسيار ثروتمندي به اين مغازه مي‌آمدند، چون قيمت شيريني‌ها بسيار گران بود. صاحب فروشگاه هميشه در همان عقب مغازه بود و هيچ وقت براي خوش‌آمد مشتري‌ها به اين طرف نمي‌آمد. مهم نبود كه مشتري چقدر ثروتمند است.
يك روز مرد فقيري با لباس‌هاي مندرس و موهاي ژوليده وارد فروشگاه شد و عمداً نزديك پيش‌خوان آمد. قبل از آن كه مرد فقير به پيشخوان برسد، صاحب فروشگاه از پشت مغازه بيرون پريد و فروشندگان را به كناري كشيد و با تواضع فراوان به آن مرد فقير خوش‌آمد گفت و با صبوري تمام منتظر شد تا آن مرد جيب‌هايش را بگردد تا پولي براي يك تكه شيريني بيابد!

صاحب فروشگاه خيلي مؤدبانه شيريني را در دست‌هاي مرد فقير قرار داد و هنگامي كه او فروشگاه را ترك مي‌كرد، صاحب فروشگاه همچنان تعظيم مي‌كرد.

وقتي مشتري فقير رفت، فروشندگان نتوانستند مقاومت كنند و پرسيدند كه در حالي كه براي مشتري‌هاي ثروتمند از جاي خود بلند نمي‌شويد، چرا براي مردي فقير شخصاً به خدمت حاضر شديد.

صاحب مغازه در پاسخ گفت: مرد فقير همه پولي را كه داشت براي يك تكه شيريني داد و واقعاً به ما افتخار داد. اين شيريني براي او واقعاً لذيذ بود. شيريني ما به نظر ثروتمندان خوب است، اما نه آن قدر كه براي مرد فقير، خوب و باارزش است.

 

برگرفته از كتاب: رمز و راز زندگي بهتر اثر پرومود باترا


شنبه 9 7 1390 11:54 صبح
   براي مشاهده بهتر مطلب بر روي لينك ادامه مطلب كليك كنيد   برنامه و تقويم تحصيلي دانشگاه پيام نور نيمسال اول 91-90(ترم پاييز) تاريخ درخواست و ثبت تغيير رشته و انتقال (بند الف و ب): ۲/۵/۹۰ لغايت ۱۵/۶/۹۰تاريخ ثبت مهمان شدن دانشجويان توسط مراكز: ۲/۵/۹۰ لغايت۲۱/۶/۹۰ارائه دروس (كلاس) درسيستم براي مراكز: ۱/۶/۹۰ لغايت ۲۰/۶/۹۰تعريف اساتيد براي دروس در سيستم: ۱/۶/۹۰ لغايت ۲۰/۶/۹۰   ثبت نام و انتخاب واحد:زمان پرداخت شهريه ثابت و قطعي: زمان ثبت نام.شروع كلاسهاي رفع اشكال گروهي: ۳/۷/۹۰ثبت نام و انتخاب واحد وروديهاي جديد كارشناسي ارشد فراگير: ۲۷/۶/۹۰ لغايت ۳۱/۶/۹۰ثبت نام و انتخاب واحد وروديهاي جديد كارشناسي ناپيوسته فراگير: از زمان شروع ثبت نام تا پايان زمان ثبت نام. ثبت نام و انتخاب واحد وروديهاي جديد كارشناسي پيوسته فراگير: ۲۷/۶/۹۰ لغايت ۳۱/۶/۹۰ثبت نام و انتخاب واحد وروديهاي جديد كارشناسي ارشد رسمي: ۱/۷/۹۰ لغايت ۵/۷/۹۰ثبت نام و انتخاب واحدوروديهاي جديد كارشناسي رسمي: ۱/۷/۹۰ لغايت ۵/۷/۹۰    شروع كلاسهاي رفع اشكال گروهي وروديهاي جديد:حذف و اضافه: ۱۷/۷/۹۰ لغايت ۲۱/۷/۹۰حذف اضطراري حداكثر تا: ۲۰/۹/۹۰مهمان اضطراري: ۱۲/۹/۹۰ لغايت۲۰/۹/۹۰دريافت فايل اطلاعات چاپ سربرگ پاسخنامه : ۲۱/۹/۹۰پايان كلاسها: ۱/۱۰/۹۰پايان ثبت نمره ميان ترم: ۸/۱۰/۹۰دريافت زمان كارت آزمون توسط دانشجو: ۲۳/۹/۹۰ لغايت ۲۹/۱۰/۹۰   :شروع امتحاناتبارگذاري فايل پاسخنامه: ۵/۱۰/۹۰ لغايت ۱/۱۱/۹۰تاريخ پايان اعلامنمرات چهارگزينه اي: ۵/۱۱/۹۰ثبت نمرات تشريحي: ۲۱/۶/۹۰ لغايت ۲۸/۶/۹۰زمان قطعي كردن
دسته ها : اخبار دانشگاه
شنبه 9 7 1390 11:16 صبح
ليست ديوانه‌ترين دانشمندان جهان كه توسط نشريه علمي " لايوساينس" منتشر شده است به معرفي ١٠ نفر از نابغه‌هاي تاريخ بشر مي‌پردازد كه در عين ارائه ابداعاتي كه حيات بشر را متحول كرده‌اند از خصوصيات رفتاري عجيبي نيز برخوردار بوده‌اند. دانشمندان بزرگي كه نام آنها در تاريخ بشر به عنوان بزرگ‌ترين‌ها به ثبت رسيده است در زمان حيات خود نسبت به ديگر افراد به گونه‌اي غيرعادي به شمار مي‌آمده‌اند. اين افراد با هوش بسيار بالاي خود نه تنها طرحي جديد و گاه غيرعادي را به زندگي بشر افزودند، بلكه ديدگاه انسان نسبت به جهان را به طور كل تغيير دادند.   يوهان كونراد ديپل Johann Conrad Dippel  وي در كشور آلمان و در قلعه‌اي به نام فرانكشتاين متولد شده و رشد كرد. در قرن ١٧ ميلادي وي به عنوان يك شيمي‌دان موفق به ابداع رنگدانه آبي پروس يكي از اولين رنگ‌هاي شيميايي تركيبي در جهان شد. اما اصلي‌ترين و بي‌پايان‌ترين تلاش وي كه شهرت زيادي را نيز برايش به ارمغان آورد تلاش براي كشف اكسير حيات يا ناميرايي است. شايعاتي كه درباره آزمايشهاي وي بر روي اجساد انسان‌ها وجود داشته است الهام بخش شكل‌گيري شخصيت افسانه‌اي داستان فرانكشتاين بوده است.   وارنر ون براون Werner Von Braun  وي در سن ١٢ سالگي قطار اسباب بازيش را از ترقه پر كرده و در ميان خياباني شلوغ در آلمان منفجر كرد. اين عمل نشانه از پديده‌اي بود كه در آينده در حال وقوع بود. وي در نهايت به عنوان مغز برنامه‌هاي موشكي V-2 هيتلر به عنوان اسير جنگي به زندان افتاد و سپس راه خود را به سوي فضا و اكتشافات فضايي باز كرد. وي در حالي كه
دسته ها : سفري در زمان 1
چهارشنبه 6 7 1390 2:2 بعد از ظهر

 

نمونه سئوال جداسازي تركيبات شيمي

 

 

http://www.mediafire.com/?ejd2nysbdtda54a

 

http://www.mediafire.com/?clyohr28ritu15e

 

http://www.mediafire.com/?vj4xf459k0hx576

 

چهارشنبه 6 7 1390 1:57 بعد از ظهر
  وقتي بود كه به خاطر درس و مدرسه، ديگر باشگاه نمي‌رفتم. كارم شده بود خوردن و خوابيدن و درس خواندن براي كنكور، براي همين حسابي وزنم بالا رفته بود. چون خانه خودمان شلوغ بود، 4-3 ماه آخر را به خانه مادربزرگم رفتم اما چشمتان روز بد نبيند؛ مادربزرگ براي تقويت من انواع و اقسام جوشانده‌ها، آبميوه‌ها و غذاهاي به اصطلاح مقوي و البته بدمزه را به خوردم مي‌داد و مي‌گفت: �بايد جون  وحشتناك‌تر، آب كرفس بود... من از آب كرفس متنفر بودم ولي مادربزرگ مي‌گفت: آب كرفس هم انرژي داره، هم براي لاغر شدنت خوبه.� خلاصه اينكه تا روز كنكور، كلي آب كرفس خوردم اما اصلا لاغر نشدم! با دكتر مسعود كيمياگر متخصص تغذيه و رژيم درماني و استاد انستيتو تحقيقات تغذيه كشور و دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي درباره همين موضوع حرف زده‌ايم.   سلامت: نظر شما درباره كرفس چيست؟   كرفس يكي از سبزي‌هاي خوب است كه به دليل داشتن فيبر فراوان، اثر بسيار مطلوبي روي سلامت دستگاه گوارش دارد. اگرچه ساقه‌ اين سبزي‌ از نظر ويتامين‌ها چندان غني نيست ولي برگ‌هايش منبع خوبي براي ويتامين‌هايي مانند ويتامين A و ويتامين C هستند و از اين نظر شباهت فراواني به جعفري دارد بنابراين افرادي كه به مصرف اين گياه با برگ عادت دارند، مي‌توانند مقاديري از ويتامين‌هاي مورد نياز بدن خود را با خوردن آن تامين كنند.سلامت: اين درست است كه كرفس براي افرادي كه رژيم كاهش وزن دارند، مناسب است؟بله، كرفس و تمام سبزي‌ها به دليل اينكه فيبر دارند و اين ماده براي بدن قابل جذب نيست و به دليل پر كردن بشقاب غذا، در كاهش وزن نقش دارند.سلامت: برخي از مردم اعتقاد دارند كرفس
دسته ها : مجله سلامت 4
چهارشنبه 6 7 1390 1:39 بعد از ظهر
    مدت زمان زيادي نيست كه جهان پزشكي روبات پيشرفته‌اي را در اختيار دارد كه مي‌تواند تومور‌هاي سرطاني را بدون كمترين درد و خونريزي نابود كند. "سايبر نايف" يا چاقوي سايبري نامي است كه بر روي پيشرفته‌ترين تكنولوژي جراحي راديويي در جهان نهاده‌اند. قبل از معرفي اين تكنولوژي بهتر است ذكر شود كه راديو سرجري يا جراحي راديويي كاملا با راديوتراپي فرق مي‌كند و در دو دسته كاملا متفاوت قرار دارند. راديو سرجري قابليتي كاملا شبيه جراحي واقعي دارد با اين تفاوت كه عمل جراحي به صورت بسته صورت مي‌گيرد و تومور‌هاي سرطاني در نقاط مختلف بدن با دقتي بسيار بالا مورد حمله قرار گرفته و از آسيب به بافت‌هاي سالم خوداري مي‌شود و بيمار بعد از پايان جراحي راديويي مي‌تواند به زندگي عادي خود ادامه دهد. با وجود اين كه در بيش از ١٧ كشور جهان و ١٥٠ مركز فوق تخصصي سرطان از اين تكنولوژي براي درمان انواع تومورهاي سرطاني استفاده مي‌شود، اما متاسفانه در ايران هنوز پزشكان آشنايي چنداني با اين تكنولوژي ندارند. سايبر نايف هم اكنون تنها روباتي است كه قابليت شگفت انگيزي در درمان تومورهاي بسيار حساس از جمله مغز، نخاغ و ستون فقرات، پانكراس، پروستات، ريه و ..... دارد. نكته قابل توجه در اينجاست كه طي مراحل ساخت اين روبات، دانشگاه استفورد از شركت "بي ام دبليو" براي ساخت بازوي روباتيك اين دستگاه كمك گرفت تا بتواند پرتوهاي انرژي پر قدرت را از جهات مختلف به محل دقيق تومور ارسال كند.     با اين تكنولوژي هم اكنون بسياري از تومور‌هاي سرطاني كه هيچگاه اميد درماني براي آنها وجود نداشته قابليت درمان پيدا كرده است و قطعا جايگزين بسيار مناسب
دسته ها : مجله سلامت 4
چهارشنبه 6 7 1390 1:35 بعد از ظهر
    اگر زود برسي اتوبوس دير مي‌آيد. اگر دير برسي اتوبوس زود رسيده ‌است. همه خوب‌ها تصاحب شده‌اند، اگر تصاحب نشده باشند حتما دليلي دارد. وقتي در ترافيك گير كرده‌اي خطي كه تو در آن هستي از همه كندتر حركت مي‌كند. مادر هميشه راه بهتري براي انجام كارتان پيشنهاد مي‌كند، البته بعد از اين كه كار را به سختي انجام داده باشيد. هشتاد در صد امتحانات پايان ترم بر اساس جلساني است كه در آن غايب بوده‌اي. قانون بقاي كثيفي: براي تميز كردن هر چيزي، چيز ديگري بايد كثيف گردد. هر چه عقيده‌اي مسخره‌تر باشد احتمال موفقيت آن بيشتر مي‌باشد. دود سيگار همواره بدون توجه به سمت وزش باد به سمت افراد غير سيگاري حركت خواهد كرد. جاي پارك مناسب ماشين هميشه سمت ديگر خيابان مي‌باشد. هرگاه به دروغ به رئيس خود بگوييد كه علت تاخير شما پنچر شدن چرخ ماشين‌تان بوده روز بعد چرخ ماشين شما پنچر خواهد شد. شما هر موقع دنبال چيزي مي‌گرديد هميشه در آخرين مكاني كه آن را جستجو مي‌كنيد، مي‌يابيدش. هيچ اهميتي ندارد كه شما به چه اندازه دنبال جنسي بگرديد به محض آنكه آن را خريديد آن را در مغازه‌اي ديگر ارزان‌تر خواهيد يافت. هرگاه شما پول خرد نداشته باشيد راننده هم ندارد. هر چيز خوب در زندگي يا غير قانوني است و يا غير اخلاقي و يا چاق كننده. در پمپ بنزين صف جايگاهي را كه انتخاب مي‌كنيد هميشه طولاني‌تر صف جايگاه‌هاي ديگر خواهد بود. اگر سه طرح را نشان مشتري‌ات نشان بدهي طرحي را انتخاب مي‌كند كه انتخاب آخر توست. اگر دو طرح را نشان بدهي خواهان طرح سوم است. اگر طرح سومي را ارائه كني يكي از دو طرح اول را انتخاب مي&zw
دسته ها : دل نوشته 1
چهارشنبه 6 7 1390 1:31 بعد از ظهر
مي دانيم كه بعضي از موادغذايي براي سلامتي ما خيلي خوب است، اما اگر ندانيم با آنها چطور غذا درست كنيم، چه؟ يا حتي بدتر از اين، اگر از مزه آنها خوشمان نيايد چه؟ كلاه و پيشبند آشپزيتان را ببنديد و چاقو چنگال هايتان را هم آماده كنيد. وقتي يكبار اين روش هاي آشپزي را براي خوشمزه كردن موادغذايي مفيد امتحان كنيد ديگر راه برگشت نداريد.سبزيجات با برگ هاي سبز تيره14 راه براي لذيذ نمودن موادغذايي مفيدكلم بروكلي، كلم پيچ، اسفناچ و ساير سبزيجاتي كه برگ هاي سبز تيره دارند حاوي مواد گياشيمي مهمي هستند كه طبق گفته هاي دكتر اليزابت جانسون، متخصص آزمايشگاه تغذيه معدي-روده اي در تافتز (Tufts) مي تواند از كوري ناشي از بالا رفتن سن جلوگيري كند. اين نوع سبزيجات همچنين سرشار از ويتامين A و C، فيبر، فولات و منيزيم هم مي باشند.نكات آشپزي زير را براي پخت اين نوع سبزيجات امتحان كنيد:براي شيرين كردن مزه از كلم بروكسل هاي كوچك و روشن تر استفاده كنيد. كمي هم ساقه كرفس به غذا اضافه كنيد تا بوي كلم گرفته شود.براي بهتر كردن مزه كلم بروكسل يا كلم پيچ مي توانيد كمي چاشني ليمو-فلفل يا پنير پارمسان رنده شده به آن اضافه كنيد.ساقه هاي سفت كلم پيچ را جدا كنيد و فقط برگ هاي نرم آنرا بخوريد. خيلي راحت مي توانيد كلم پيچ را همراه با ساير سبزيجات در سالاد استفاده كنيد يا كمي كلم پيچ خردشده به سوپ مورد علاقه تان اضافه كنيد.سبزيجات نرمي مثل برگ چغندر يا اسفناچ وقتي پژمرده تر باشند، خوشمزه تر مي شوند. آنها را با آب سرد خوب بشوييد، بعد همه را در يك قابلمه بزرگ ريخته و 3 تا 5 دقيقه با حرارت متوسط بجوشانيد. بعد آب آن را كامل گرفته و خرد كنيد. سپس به همراه سير خردشده، پنير پارمسان، زنجبيل تازه يا پياز خرد شده سرخ كنيد.سبزيجات ت
دسته ها : مجله سلامت 4
چهارشنبه 6 7 1390 1:21 بعد از ظهر
X