معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 556283
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي
    مورچه هر روز صبح زود سر كار مي‌رفت و بلافاصله كارش را شروع مي‌كردبا خوشحالي به ميزان زيادي محصول توليد مي‌كردرئيسش كه يك شير بود، ازاينكه مي‌ديد مورچه مي‌تواند بدون سرپرستي بدين گونه كار كند، بسيار متعجب بودبنابر اين بدين منظور سوسكي را كه تجربه بسيار بالايي در سرپرستي داشت و به نوشتن گزارشات عالي شهره بود، استخدام كرداولين تصميم سوسك راه اندازي دستگاه ثبت ساعت ورود و خروج بوداو همچنين براي نوشتن و تايپ گزارشاتش به كمك يك منشي نياز داشتعنكبوتي هم مديريت بايگاني و تماسهاي تلفني را بر عهده گرفت   شير از گزارشات سوسك لذت مي‌برد و از او خواست كه نمودارهايي كه نرخ توليدرا توصيف مي‌كند تهيه نموده كه با آن بشود روندها را تجزيه تحليل كنداو مي‌توانست از اين نمودارها در گزارشاتي كه به هيات مديره مي‌داد استفاده كندبنابراين سوسك مجبور شد كه كامپيوتر جديدي به همراه يك دستگاه پرينت ليزري بخرداو از يك مگس براي مديريت واحد تكنولوژي اطلاعات استفاده كرد   اولين تصميم او هم خريد يك فرش و نيز يك صندلي ارگونوميك براي دفترش بوداين مسئول جديد يعني جير جيرك هم به يك عدد كامپيوتر و يك دستيار شخصيكه از واحد قبلي اش آورده بود، به منظور كمك به برنامه بهينه سازي استراتژيككنترل كارها و بودجه نياز پيدا كرداكنون واحدي كه مورچه در آن كار مي‌كرد به مكان غمگيني تبديل شده بود كه ديگر هيچ كسي در آن جا نمي‌خنديد و همه ناراحت بودنددر اين زمان بود كه جير جيرك، رئيس يعني شير را متقاعد كرد كه نياز مبرم به شروع يك مطالعه سنجش شرايط محيطي وجود داردبا مرور هزينه‌هايي كه براي اداره واحد مورچه مي‌شد،شير فهميد كه بهره وري بس
پنج شنبه 27 5 1390 4:49 صبح
اثرات نحوه صحيح  نشستن، ايستادن و خوابيدن    هنگامي كه در مورد سلامتي صحبت به ميان مي‌آيد بي‌ترديد وضعيت صحيح قرارگيري بدن شما هنگام فعاليت‌هاي گوناگون در راس فهرست عوامل مهم سلامتي قرار خواهد گرفت زيرا به اندازه تغذيه مناسب، ورزش، پرهيز از مواد الكلي و مخدر و سيگار در حفظ سلامتي بدن موثر مي‌باشد. وضعيت صحيح قرارگيري اندام‌ها كمك مي‌كند تا كارهايتان را با انرژي بيشتر و استرس و خستگي كمتر به انجام رسانيد.   اگر وضعيت بدن شما در حالت مناسب باشد؛ ـ هنگام نشستن، ايستادن و خوابيدن كمترين فشار و استرس روي عضلات پشتيبان و رباط‌هاي بدن شما اعمال مي‌گردد. ـ وضعيت ستون فقرات شما در حالت استراحت و خنثي مي‌باشد. اعضاء حياتي بدن در مكان صحيح قرار دارند. ـ عملكرد طبيعي دستگاه عصبي شما بهتر صورت مي‌پذيرد. ـ در دراز مدت بر روي دستگاه گوارش، تنفس، عضلات، رباط‌ها و استخوان‌هاي بدن تاثير مي‌گذارد. ـ استخوان‌ها و مفاصل در وضعيت صحيح خود قرار دارند و كارايي عضلات حداكثر مي‌باشد. ـ تحليل و سايش نابهنجار مفاصل كاهش يافته و از التهاب مفاصل جلوگيري بعمل مي‌آيد. ـ از ثابت قرار گرفتن ستون فقرات در وضعيت غير طبيعي جلوگيري مي‌كند. ـ از مشكلات كمر درد و دردهاي عضلاني جلوگيري مي‌كند. ـ از خستگي جلوگيري مي‌كند زيرا استفاده بهينه از عضلات بدن انرژي مصرفي بدن را كاهش مي‌دهد. ـ در بهبود ظاهر شما موثر است.   وضعيت نادرست بدن بر اثر موارد زير ايجاد مي‌گردند: ـ سوانح و مصدوميت‌ها. ـ اضافه وزن و چاقي. ـ تكيه‌گاه نامناسب تشك در هنگام خواب. ـ مشكلات بينايي. ـ كفش نامناسب و پاش
دسته ها : مجله سلامت 4
پنج شنبه 27 5 1390 1:2 صبح

طرز تهيه و تزيين آش رشته

 

مواد لازم
▪ رشته آماده شده مخصوص آش ۷۵۰ گرم
▪ سبزي آش ۲ كيلوگرم (تره-جعفري-اسفناج-شبت-گشنيز)
▪ نخود و لوبيا و عدس (مجموعا به تساوي) ۷۵۰ گرم
▪ پياز سرخ كرده ۴ تا ۵ قاشق سوپ‌خوري
▪ نمك و فلفل به اندازه مورد نياز
▪ كشك سائيده غليظ ۴ تا ۵ قاشق


طرز تهيه
حبوبات را كه قبلا خيس كرده‌ايم با پياز سرخ كرده بگذاريد كاملا بپزد. بعد سبزي را تميز و خرد مي‌كنيم و داخل حبوبات پخته شده مي‌ريزيم و مي‌گذاريم سبزيها بپزند. سپس دو قاشق سوپ‌خوري آرد را در كمي آب سرد حل مي‌كنيم داخل آش مي‌ريزيم و مرتبا بهم‌ميزنيم. رشته را در آش مي‌ريزيم و مي‌گذاريم آهسته بپزد. ولي رشته نبايد خرد شود. بعد آش را از روي آتش برمي‌داريم و با كشك مخلوط مي‌كنيم در سوپ‌خوري مي‌كشيم و روي آن را با كمي كشك و پياز سرخ كرده و نعناع داغ تزئين مي‌كنيم.


دسته ها : مجله آشپزي
سه شنبه 25 5 1390 11:55 بعد از ظهر
روش تهيه زولبيا و باميه ماه رمضان    زولبيا  مواد لازم براي 2-3 بشقاب مايه زولبيا:نيم پيمانه گرد نشاستهنيم پيمانه ماست چكيده2 قاشق ارد سفيدزعفران ساييده و دم كردهروغن كنجد يا روغن مايع سرخ كردنيشربت زولبيا:6 پيمانه شكر3-4 قاشق عسل4-5 قاشق گلاب2 قاشق اب ليمو تازه1- مايه زولبيا:نشاسته و ماست و ارد را با نيم پيمانه اب در ظرفي بريزيد و بزنيد تا خمير شلي به دست ايد اگر خمير سفت درامد اندكي اب و اگر زياد شل درامد اندكي ارد اضافه كنيد و بزنيد سپس اندكي زعفران دم كرده را با خمير مخلوط كنيد زعفران را اندك اندك اضافه كنيد تا به رنگي كه مي خواهيد برسيد خمير نيم ساعت در جاي گرم بخوابانيد.2- شربت زولبيا:همه اجزاي با زولبيا را با 3 پيمانه اب در ديگ بريزيد و روي اتش ملايم 5-6 دقيقه بجوشانيد سپس برداريد و بگذاريد خنك شود.پختن زولبيا:مايه زولبيا را در قيف كيسه دار يا سرنگ قنادي بريزيد و اماده بگذاريد. در ديگ يا تابه بلندي به عمق 3-4 سانتي متر روغن بريزيد و روي اتش ملايم داغ كنيد. با قاشق چاي خوري اندكي از مايه زولبيا را در روغن بيندازيد اگر فورا" بالا امد روغن اماده استبا فشار دادن قيف يك دايره به اندازه نعلبكي از مايه در روغن بريزيد و چند حلقه ديگر توي اين دايره بريزيد همين كه زولبيا بالا امد ان را با كفگير برگردانيد و پيش از ان كه رنگ ان تيره شود برداريد و در شربت بگذاريد. با فشار كفگير زولبيا را در شربت فرو كنيد هنگام اماده شدن زولبيا ي بعدي زولبياي قبلي را از شربت در اوريد و در ديس بگذاريد.كار پختن زولبيا بهتر است با همكاري دو نفر انجام گيرد يعني يك نفر زولبيا را در روغن بريزد و نفر دوم ان را بردارد و در شربت بگذارد دست تنها اين كار به هيچ وجه اسان نيستاگر به اندازه 1 قاشق
دسته ها : مجله آشپزي
سه شنبه 25 5 1390 11:50 بعد از ظهر
نگهداري از موهاي پر درد سر      بيشترين مشكلاتي كه موهاي ما با آنها سر و كار دارند عبارتند از:   گرد پيري گر بجنبد در افراد پير، سفيد شدن موها يك امر طبيعي است كه بر اثر فرسودگي سلول‏هاي رنگي پيش مي‏آيد. ولي در افراد جوان‌، نوعي بيماري محسوب مي‏شود كه در اثر شوك يا ترس يا حوادث هيجان‏انگيز و غير مترقبه پيش مي‏آيد.   علت: سفيدي مو، از بين‏ رفتن دانه‌هاي رنگي مو است كه قسمت مياني مو را پُر كرده است. درمان: براي جلوگيري از سفيد شدن زودرس موها به عقيده دانشمندان بايد از مواد غذايي استفاده كرد كه املاح روي، آهن، پتاسيم و منگنز دارند. موهايي كه مولكول‏هاي رنگي خود را از دست داده‌اند و سفيد شده‌اند، از موهاي رنگي شكننده‌تر هستند. ولي ريشه آنها سست نيست، پس سفيدشدن موها دليل ريزش آنها نيست.  تكه‌تكه كردي موي من را موخوره، يعني شاخه شاخه شدن مو كه در اثر آن، موها خشك و شكسته مي‏شود و مي‌ريزد و حالت زشت و بي‌تركيبي به خود مي‏گيرد. اين مرض، مسري است و از وسايلي چون شانه افراد مبتلا، به موهاي سالم سرايت مي‌كند.   علت: دليل موخوره استفاده بيش از حد از مواد شيميايي و قليايي PH) مو در حالت عادي اسيدي است)، شانه كردن زياد، خشكي هوا و گرد و غبار، تغيير آب و هوا، مصرف زياد مواد شيميايي، دكلره ‏كردن به طور مداوم و غلظت زياد آب اكسيژنه و ... است. درمان: شست ‌و شوي موها با لسيتين زرده تخم‏مرغ و روغن زيتون يا بادام همراه با اسيد گالوس، سوزاندن به وسيله شمع، كوتاه كردن مداوم موها، چرب كردن موها با روغن‏هاي گياهي مانند روغن بادام بي
دسته ها : مجله سلامت 4
دوشنبه 24 5 1390 4:25 صبح

ويكي‌پديا درحال مرگ است

 

 

به گزارش مهر، در شرايطي كه تنها ١٠ سال از عمر ويكي‌پديا مي‌گذرد اين دانشنامه آزاد آنلاين درحال نابودي است. "جيمي ولز" در كنفرانس سالانه ويكي‌پديا با ابراز نگراني از اين مسئله گفت: "هيچكس حاضر نيست ويكي‌پديا را به روز كند".

اساس اين سايت بر پايه اطلاعاتي است كه هر كاربر مي‌تواند در يك موضوع و مقوله خاص به روز كند و يا بنويسد، اما اكنون به نظر مي‌رسد تعداد همكاراني كه اين به روزرساني‌ها را انجام مي‌دهند به شدت كاهش يافته است.

بنيانگذار ويكي‌پديا افزود: ما درحال ساماندهي تعداد ويرايشگرهاي خود نيستيم. به نظر من اين مسئله، يك بحران وخيم نيست اما بسيار مهم است.

همكاران قديمي كه هميشه اطلاعات خود را براي غني شدن ويكي‌پديا ارائه مي‌كردند تا اين سايت را به يك منبع مهم اطلاعاتي روي وب تبديل كنند پير شده‌اند، ازدواج كرده‌اند، خانواده تشكيل داده‌اند و ديگر زمان خود را به كارهاي ديگري اختصاص مي‌دهند.

براساس گزارش وب نيوز، زماني كه در سال ٢٠٠١ ويكي‌پديا عرضه شد خانه‌اي بود كه به وب، ايده ساخت يك منبع جديد اخبار در دسترس و كاملاً رايگان را ارائه مي‌كرد.

امروز يك دهه از تولد اين دانشنامه آنلاين آزاد جهاني گذشته است و به نظر مي‌رسد كه اشتياق اوليه در به روزرساني اطلاعات آن از بين رفته است.

يكي از علل اين عدم اشتياق، شبكه‌هاي اجتماعي هستند. به طوري كه سايت‌هايي چون "فيس‌بوك" و "توييتر" تمام انرژي نوجواناني كه زماني باويكي‌پديا همكاري مي‌كردند را جذب كرده‌اند.

دسته ها : عمر از کف رفته
دوشنبه 24 5 1390 1:55 صبح

دسته ها : عكس 1
دوشنبه 24 5 1390 1:52 صبح

بهترين ها

 

 

 

بهترين مبارزه آن است كه حريف از تو قوي تر باشد.

بهترين شوخي ان است كه بدون تحقير و تمسخر ديگران باعث شادي جمع شود.

بهترين نگاه آن است كه تمامي احساست را بدون به زبان اوردن كلمه اي به طرف مقابل انتقال دهي.

بهترين بازي آن است كه برد و باخت به اندازه نفس عمل برايت مهم نباشد.

بهترين همسفر آن است كه در طول سفر فكر كني يك نفري در عين دو يا چند نفربودن.

بهترين ايينه وجدان توست آگاه و بيدار باش.

بهترين شريك آن است كه اصلا وجود نداشته باشد.

بهترين گذشت آن است كه در موضع قدرت باشي و آن را انجام دهي.

بهترين ايده ها را هميشه احساس تو به تو هديه ميدهد نه عقل تو.

بهترين راه حرف زدن صريح و شفاف حرف زدن است ازحاشيه بپرهيز.

بهترين فرارآن است كه از جمع غيبت كنندگان بگريزي.

بهترين عمل آن است كه بدي را به نيكي جواب دهي.

بهترين مامن شانه هاي كسي است كه از صميم قلب دوستش داري.

بهترين نعمت بدون هيچ قيد و شرطي سلامتي است و دل خوش.

بهترين راه براي بد گويانت آن است كه در عمل عكس آن چه را گفته اند نشان بدهي نه با زبان.

بهترين جست و جو كنكاش در وجود خودت است.

بهترين قدرداني آن است كه در آن افراط نباشد.

بهترين بزرگواري آن است كه هر گز از بالا به كسي نگاه نكني مگر آن كه بخواهي او را از زمين بلند كني.

بهترين طرز فكر آن است كه به ديگران بر اساس خصوصيات شخصيتي شان امتياز بدهي نه براساس ظاهر وثروت شان .

 

 


دسته ها : متفرقه 1
دوشنبه 24 5 1390 1:50 صبح
انواع سس و خواص آنها    تند، شيرين، ترش يا ملس فرقي نمي‌كند، هركدام طرفداران خودش را دارد و فرموله كردن انواع آن از حرفه‌ها و تخصص‌هاي ارزشمند صنايع غذايي است و براي بسياري مردم حكم نمك غذا را دارد و هنگام دريافت غذا از رستوران، از اين جمله زياد استفاده مي‌كنند؛ لطفا "سس اضافه". وقتي نام سس به ميان مي‌آيد، بسياري تنها دو نوع آن را از روي رنگ سفيد و قرمزي كه دارند، مي‌شناسند و معتقدند كه بايد در خوردن آن اعتدال را رعايت كرد، اما واقعيت اين است كه سس انواع گوناگوني دارد كه هركدام از آنها سفير فرهنگي و ذائقه‌اي از گوشه و كنار دنيا هستند. براي ارائه يك تقسيم‌بندي بهتر مي‌توان سس‌ها را به ٦ دسته با پايه روغن‌ها، رب گوجه فرنگي، كنستانتره ميوه‌ها، نشاسته، خامه و ژلاتين تقسيم‌بندي كرد. سس مايونز از قديمي‌ترين انواع سس در جهان است و نوعي چاشني غذايي به شمار مي‌آيد كه طرفداران زيادي در سراسر دنيا دارد، اگر چه براي اولين بار اين نوع سس را يك سرآشپز فرانسوي تهيه كرد كه ديري نپاييد اين فرمول سراسر دنيا را فتح كرد. اين سس تركيبي از روغن، تخم‌مرغ، سركه يا آبليموست كه معمولا طعم‌دهنده‌هاي مختلفي به آن اضافه مي‌شود. شايد باورتان نشود كه هر قاشق از اين سس تقريبا معادل همان مقدار روغن انرژي دارد. درست است كه روغن و تخم‌مرغ از مواد غذايي مغذي براي بدن به شمار مي‌روند، ولي غالب بودن روغن در اين سس، انرژي زيادي به آن بخشيده است به طوري كه تقريبا هر ١٠٠ گرم سس ٨٠٠ كيلوكالري انرژي دارد و زياده‌روي در مصرف آن مي‌تواند باعث چاقي و اضافه وزن شود.   سس قرمز: افراد زياد
دسته ها : مجله سلامت 3
دوشنبه 24 5 1390 1:46 صبح
خط قرمزهاي تغذيه در روزه‌ داري    خط قرمزهاي تغذيه در روزه‌ داريروزه‌ داري مي‌تواند به تغذيه مناسب كمك شاياني كند. بدن انسان براي حفظ سلامتي خود همواره مقداري چربي به عنوان ذخيره انرژي در نقاط مختلف ذخيره مي‌كند. اين چربي‌ها به مرور ممكن است مقداري از كاروتنوئيدهاي خورده شده توسط فرد را در خود ذخيره نموده و تغيير رنگ دهند. به علاوه در مدت طولاني اگر اين چربي‌ها در بدن باقي بمانند، به شكل فشرده‌تر در آمده و احتمال مورد استفاده قرار گرفتن چربي‌هاي قرار گرفته در مركز بدن نيز كمتر مي‌شود. روزه‌ داري به بدن فرصت مي‌دهد تا اين چربي‌هاي زمانمند را بسوزاند و پس از پايان دوره روزه‌داري، به جاي آنها چربي تازه و مناسب‌تري را جايگزين نمايد. به ويژه براي افرادي كه چربي زيادي در بدن خود ذخيره كرده‌اند، فرصت مغتنمي ‌فراهم مي‌شود تا مقداري از چربي‌ها را براي توليد انرژي به مصرف رسانند و از اضافه وزن خود بكاهند.گرچه روزه حتي براي افراد لاغر نيز مي‌تواند مفيد باشد، ولي ذكر اين نكته ضروري است كه اگر فرد بسيار لاغر و يا داراي بيماري لطمه زننده و يا شرايط فيزيولوژيكي خاصي باشد كه طبق نظر پزشك، روزه‌داري منجر به صدمه به بدن او مي‌شود، روزه‌داري براي او قابل توصيه نخواهد بود.بدن انسان علاوه بر نياز به انرژي براي زنده ماندن و انجام فعاليت‌هاي روزمره، به پروتئين‌ها نيز براي ساخت سلول‌هاي جديد (جايگزين سلول‌هاي مرده و نيز سلول‌هاي اضافه در زمان رشد و نمو) نياز دارد. اگر مقدار انرژي كه از كربوهيدرات‌ها (اعم از كربوهيدرات‌هاي ساده مثل قند و شكر
دسته ها : مجله سلامت 3
دوشنبه 24 5 1390 1:41 صبح

دسته ها : عكس 1
دوشنبه 24 5 1390 1:13 صبح

دسته ها : عكس 1
دوشنبه 24 5 1390 1:2 صبح
روش پخت شله زرد براي ماه رمضان مواد لازم: 2 پيمانه برنج خيسانده  4-5 پيمانه شكر يك چهام پيمانه گلاب به مقدار دلخواه خلال بادام 50 گرم كره اندكي دارچين ساييده زعفران ساييده و دم كرده نمك     روش پخت : شله زرد را بايد با برنج ايراني اعلا درست كرد گذشته از عطر و مزه حتي ريخت و قد برنج در كيفيت شله زرد تاثير دارد براي تهيه شله زرد به مقدار زياد اندازه هاي دستور زير را مي توانيد در هر رقمي كه بخواهيد ضرب كنيد.برنج خيسانده را با 2 ليتر اب و اندكي نمك در ديگ بريزيد و روي اتش تيز به جوش بياوريد كف برنج را بگيريد اتش را كم كنيد و بگذاريد برنج بجوشد تا اب برنج غليظ شود و دانه هاي برنج حالت بلوري پيدا كند گاهي هم بزنيد تا ديگ ته نگيرد در اغاز جوش اندكي زعفران به برنج بزنيد تا در جريان پخت مغز برنج رنگ بگيرد شكر را اضافه كنيد و از اين پس مرتب هم بزنيد. اگر شله سفت شد كمي اب جوش اضافه كنيد و هم بزنيد توجه داشته باشيد كه شله زرد پس از سرد شدن سفت تر مي شودمقداري زعفران دم كرده را كم كم به شله اضافه كنيد و هم بزنيد تا شله به رنگي كه مي خواهيد در ايد.سپس گلاب را اضافه كنيد و هم بزنيد.بعد از ان خلال بادام را اضافه كنيد. و هم بزنيد.سفتي شله بايد به درجه اي برسد كه اگر يك قاشق از ان را روي بشقاب بريزيد راه نيفتد. در اين هنگام كره را اضافه كنيد و هم بزنيد سپس در ديگ را ببنديد و بگذاريد شله حدود 1 ساعت روي انش بسيار كم بپزد تا دم بكشد و جا بيفتد . بعد ان باز هم بزنيد تا ته نگيرد و با قاشق چوبي طوري هم بزنيد كه دانه هاي برنج خوب له شود .شله زرد را در ظرف باز بكشيد و بگذاريد خنك شود سپس روي ان را با دارچين و خلال بادام و پسته تزييت كنيد و در يخچال بگذار
دسته ها : مجله آشپزي
سه شنبه 11 5 1390 1:14 بعد از ظهر

درخواست از تمامي دوستان

راي دهيد Jabir Bin Hayam -  در راي گيري انتخاب بزرگترين دانشمند شيمي جهان در سال 2011 توسي الزوير به - جابر بن حيان

 

http://www.elsevier.com/wps/find/P04.cws_home/greatest_chemist

 

انتخاب كنيد :

Jabir Bin Hayam

 

خبر رساني كنيد 

لطفاً براي تمام دوستان خود ارسال كنيد 

دسته ها : متفرقه 1
دوشنبه 10 5 1390 7:49 بعد از ظهر

پادشاهي پس از اينكه بيمار شد گفت:

«نصف قلمرو پادشاهي ام را به كسي مي دهم كه بتواند مرا معالجه كند». تمام آدم هاي دانا دور هم جمع شدند تا ببيند چطور مي شود شاه را معالجه كرد،اما هيچ يك ندانست. تنها يكي از مردان دانا گفت : كه فكر مي كند مي تواند شاه را معالجه كند. اگر يك آدم خوشبخت را پيدا كنيد،پيراهنش را برداريد و تن شاه كنيد،شاه معالجه مي شود.

شاه پيك هايش را براي پيدا كردن يك آدم خوشبخت فرستاد. آن ها در سرتاسر مملكت سفر كردند ولي نتوانستند آدم خوشبختي پيدا كنند.
حتي يك نفر پيدا نشد كه كاملا راضي باشد. 
آن كه ثروت داشت، بيمار بود. آن كه سالم بود در فقر دست و پا مي زد، يا اگر سالم و ثروتمند بود زن و زندگي بدي داشت. يا اگر فرزندي داشت، فرزندانش بد بودند. خلاصه هر آدمي چيزي داشت كه از آن گله و شكايت كند. آخرهاي يك شب،پسر شاه از كنار كلبه اي محقر و فقيرانه رد مي شد كه شنيد يك نفر دارد چيزهايي مي گويد. 

« شكر خدا كه كارم را تمام كرده ام. سير و پر غذا خورده ام و مي توانم دراز بكشم و بخوابم! چه چيز ديگري مي توانم بخواهم؟»

پسر شاه خوشحال شد و دستور داد كه پيراهن مرد را بگيرند و پيش شاه بياورند و به مرد هم هر چقدر بخواهد بدهند. پيك ها براي بيرون آوردن پيراهن مرد توي كلبه رفتند،اما مرد خوشبخت آن قدر فقير بود كه پيراهن نداشت!!!. (۱۸۷۲)
لئو تولستوي

يکشنبه 9 5 1390 7:56 بعد از ظهر


پله اول:


http://www.mediafire.com/i/?b4whdiaamks5tq8
__________________________________________________________
پله دوم:

http://www.mediafire.com/i/?3mjmueiqqk4xo8j
_____________________________________________________
پله سوم:


http://www.mediafire.com/i/?pz0w935blevu0i2
__________________________________________________________
پله چهارم:


http://www.mediafire.com/i/?ov3v8vlvx9gsfgk
_______________________________________________________
پله پنجم:


http://www.mediafire.com/i/?y5d115o8digvalh
___________________________________________________________
پله ششم:


http://www.mediafire.com/i/?22lj9g3ddxqk1kl
___________________________________________________________
پله هفتم:


http://www.mediafire.com/i/?6np531drzfsvcva

دسته ها : آموزشي 1
شنبه 8 5 1390 10:39 بعد از ظهر

warcraft

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته ها : عكس 2
شنبه 8 5 1390 10:21 بعد از ظهر

 

كوه بلندي بود كه لانه عقابي با چهار تخم، بر بلنداي آن قرار داشت.

يك روز زلزله‌اي كوه را به لرزه در آورد و باعث شد كه يكي از تخم‌ها از دامنه كوه به پايين بلغزد.

بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه‌اي رسيد كه پر از مرغ و خروس بود. مرغ و خروس‌ها مي‌دانستند كه بايد از اين تخم مراقبت كنند و بالاخره هم مرغ پيري داوطلب شد تا روي آن بنشيند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنيا بيايد.

يك روز تخم شكست و جوجه عقاب از آن بيرون آمد.

جوجه عقاب مانند ساير جوجه‌ها پرورش يافت و طولي نكشيد كه جوجه عقاب باور كرد كه چيزي جز يك جوجه خروس نيست. او زندگي و خانواده‌اش را دوست داشت اما چيزي از درون او فرياد ميزد كه تو بيش از اين هستي. تا اين كه يك روز كه داشت در مزرعه بازي مي‍كرد متوجه چند عقاب شد كه در آسمان اوج مي‌گرفتند و پرواز مي‌كردند. عقاب آهي كشيد و گفت: ‌اي كاش من هم مي‌توانستم مانند آنها پرواز كنم.

مرغ و خروس‌ها شروع كردند به خنديدن و گفتند: تو خروسي و يك خروس هرگز نمي‌تواند بپرد، اما عقاب همچنان به خانواده واقعي‌اش كه در آسمان پرواز مي‌كردند خيره شده بود و در آرزوي پرواز به سر مي‌برد.

اما هر موقع كه عقاب از رويايش سخن مي‌گفت به او مي‌گفتند كه روياي تو به حقيقت نمي‌پيوندد و عقاب هم كم كم باور كرد.

بعد از مدتي او ديگر به پرواز فكر نكرد و مانند يك خروس به زندگي ادامه داد و بعد از سال‌ها زندگي خروسي، از دنيا رفت.

تو هماني كه مي‌انديشي، هرگاه به اين انديشيدي كه تو يك عقابي به دنبال روياهايت برو و به ياوه‌هاي مرغ و خروس‌هاي اطرافت فكر نكن.

جمعه 7 5 1390 6:59 بعد از ظهر
    در صورتي كه شما نيز لپ‌تاپ داريد احتمالأ تاكنون شرايطي را تجربه كرده‌ايد كه امكان اتصال لپ‌تاپ به برق را نداشته و اجبارأ از باتري لپ‌تاپ خود استفاده كرده‌ايد. بسته به نوع لپ‌تاپ‌ها در صورت داشتن شارژ كامل، لپ‌تاپ شما در حدود ٢ ساعت و نيم با باتري كار خواهد كرد. اما نكاتي بسيار ساده هستند كه با رعايت آنها به شكل قابل توجهي كارايي باتري لپ‌تاپ شما افزايش پيدا خواهد كرد و در لحظات بحراني به كمك شما مي‌آيد. در اين ترفند قصد داريم به معرفي ١٦ نكته براي حداكثر استفاده از باتري لپ‌تاپ بپردازيم كه كاركرد باتري شما را از ٢ ساعت به ٤ ساعت كاملأ تضمين مي‌كند.   ١) به طور مرتب Defrag كنيد هر چه هارد ديسك شما سريع‌تر عمل كند فعاليت كمتري مي‌كند و در نتيجه ميزان بهره برداري‌اش از انرژي باتري شما كاهش مي‌يابد. يكي از راه‌هاي مناسب براي بهبود عملكرد هارد ديسك، Defrag كردن آن در زمان‌هاي متوالي و منظم است، پس در اين كار كوتاهي نكنيد.   ٢) نور LCD را كاهش دهيد امروزه ٩٩ درصد لپ‌تاپ‌هايي كه در بازار عرضه مي‌شوند اين قابليت را دارند كه نور LCD يا نمايشگر آنها را تنظيم كنيد. بهتر است زماني كه از باتري استفاده مي‌كنيد روشنائي LCD خود را روي كمترين حد ممكن قرار دهيد، برخي از مدل‌ها قابليت كاهش ميزان فعاليت CPU و بهره برداري‌اش از منبع تغذيه به شكل بهينه را دارا هستند. اين گونه قابليت‌هاي جانبي لپ‌تاپ‌تان را در حين استفاده از باتري فراموش نكنيد.   ٣) برنامه‌هايي كه به صورت پنهاني و در پس زمينه اجرا مي‌شوند را متوقف كنيد اگر آنت
دسته ها : آموزشي 1
جمعه 7 5 1390 6:48 بعد از ظهر
    در گرمازدگي، دماي بدن از حد طبيعي بالاتر مي رود و عروق سطحي پوست منبسط مي شود، تعرق افزايش يافته و در تنظيم و كنترل دماي بدن اختلال ايجاد مي شود. در واقع گرمازدگي يعني بيماري ناشي از قرار گرفتن طولاني مدت در معرض حرارت و گرماي زياد، نخوردن مايعات به حد كافي، خوب كار نكردن مكانيسم هاي تنظيم حرارت در مغز. اين حالت مي تواند در هر سني رخ دهد اما كودكان و سالمندان بيشتر در معرض خطر قرار دارند. اگر آب و هواي محيط گرم و مرطوب باشد تعرق كند شده و بدن به آساني خنك نمي شود. در اين شرايط مقدار زيادي از آب و نمك بدن از دست مي رود و غلظت خون افزايش يافته و جريان خون كند مي شود در نتيجه در عملكرد ارگان هاي بدن اختلال ايجاد مي شود. بنا به گفته متخصصان، در حالي كه ۶۰ درصد وزن بدن را آب تشكيل مي دهد حداقل با نوشيدن ۴ ليوان آب در روز نياز بدن برطرف مي شود. در حالي كه، بدن انسان به طور عادي، داراي يك مكانيسم تنظيمي گرمايي است و برهم خوردن تعادل در اين مكانيسم به نحوي كه درجه حرارت بدن به طور غيرعادي بالا رود شخص را دچار گرمازدگي مي كند. از طرفي بالا رفتن دماي هوا موجب افزايش تبخير آب بدن مي شود و همراه با آن، الكتروليت هاي سديم و پتاسيم كه جزو مواد ضروري بدن هستند نيز از بدن خارج مي شوند.حال اگر به هر دليلي فرد يك درصد از آب بدن را از دست دهد تنها احساس تشنگي به انسان دست مي دهد، اگر دو درصد از آب بدن از بين برود علاوه بر تشنگي، آشفتگي و كم اشتهايي عارض مي شود. با از دست دادن ۳ درصد از آب بدن فرد دچار ضعف و بي حالي و افزايش غلظت خون مي شود. حال اگر ۴ درصد آب بدن از دست برود تهوع، ضعف عضلاني و با از دست دادن ۵ درصد آب بدن عدم تمركز فكري، ۶
دسته ها : مجله سلامت 3
چهارشنبه 5 5 1390 4:4 بعد از ظهر
  كلمه Universe (به معناي جهان) كه در زبان انگليسي براي توصيف بي‌نهايت و فضاي لايتناهي به كار مي‌رود، از دو جزء Uni (به معني يك، واحد) و Verse به معني آواز ساخته شده است؛ جهان يعني يك آواز. به تازگي دانشمندان علم ستاره‌ شناسي، بعد از تحقيقات وسيع و طولاني، به اين نتيجه رسيده‌اند كه آفرينش نه با يك انفجار عظيم (به نام بيگ بنگ) كه با نوايي آرام آغاز شده است. نوايي كه به تدريج منتشر شده و اكنون در تمام فضا جريان دارد. محققان در دانشگاه كمبريج نيز دريافته‌اند كه خورشيد كهكشان پرسيوس آوازي خاص و ريتميك مي‌خواند. اصوات و نواها نه تنها در اعماق فضا، بلكه در مولكول‌ها و اتم‌ها نيز يافت شده‌اند. دكتر ديويد ديمر، زيست شناس و سزوان ژاندر موسيقي‌دان، سراغ شگفت‌انگيزترين مولكول حيات يعني DNA رفته‌اند. اين ايده كه DNA و موسيقي ممكن است با يكديگر مرتبط باشند براي اولين بار توسط دكتر سوسومواوهنو مطرح شد. DNA نردباني مارپيچ است كه از يكسري رمز تكرار شونده تشكيل شده است. رمزهايي كه با ترجمه بخش اندكي از آن، پروتئين‌ها و در نهايت موجودات زنده شكل مي‌گيرند. DNA زبان رمز مشترك در بين تمامي موجودات زنده روي كره زمين مي‌باشد، در آغاز حيات تاكنون، و راستي اين زبان مشترك چه مي‌گويد؟ دكتر ديمر و ژاندر، در طي آزمايشات علمي و با ثبت ارتعاشات مولكول DNA به وسيله اسپكترومتر مادون قرمز و تبديل فركانس‌ها به نت موسيقي، سعي كردند اين زبان مشترك را به صوت ترجمه كنند و حالا سؤال اين است: آيا اين اصوات و نتها، ملوديك و آهنگين هستند و يا DNA تنها مجموعه‌اي نامنظم و تصادفي از صدا و فركانس‌هاست؟ آنها ف
دسته ها : مجله سلامت 3
چهارشنبه 5 5 1390 3:49 بعد از ظهر

آموزشword2007به همراه تصوير

( تهيه شده در تالار بزرگ كامپيوتر )

 

تمام نياز هاي شما را در رابطه با نرم افزار word 2007 برطرف مي كند

 

دانلود كنيد و لذت ببريد

http://www.mediafire.com/?66eyaan24cifomq

دسته ها : آموزشي 1
يکشنبه 2 5 1390 4:39 بعد از ظهر
  ۱- مشكلات بينايي برخي از مشكلات و عوارض ناشي از كار با رايانهمشكلات بينايي يكي از شايعترين مشكلاتي است كه در اثر كار زياد با رايانه ايجاد مي شود؛ مانند درد، ‌سرخي و سوزش چشم و آبريزش آن، دوبيني، احساس تاري ديد كه به كاهش قدرت بينايي، خستگي و درد چشم و سردرد منجر مي شود. چشم هاي انسان عادت دارند تا بسيار راحت بر روي اشياي دور و نزديك متمركز شوند؛ به همين دليل احتمال خستگي ماهيچه چشمي كه بر روي كاغذ و صفحه مانيتور متمركز شده وجود دارد .همچنين ماهيچه هاي ديگر چشم، از تغييرات نور يا درخشندگي يا از تغيير مسير ديد بين صفحه مانيتور و نوشته هاي در حال تايپ خسته مي شوند و به دليل جابجايي زياد كلمات، ‌چشم قدرت تطابق خود را به مرور از دست مي دهد. افرادي كه داراي اختلالات انكساري اصلاح نشده هستند بيشتر در معرض خطر هستند.۲ - عوارض مفصلي و عضلاني:يكي ديگر از شايع ترين عوارض كار با رايانه، دردهاي عضلاني و درد مچ دست و بازوهاست. درد گردن و كمر و در درازمدت، خميدگي پشت، از عوارض ديگر كار زياد و طولاني با رايانه است.معمولاً كاربران رايانه، ساعدها، دست ها، بازوان، پشت و گردن خود را در يك حالت ثابت قرار مي دهند و اين عمل باعث وارد شدن فشار زياد، در زمان طولاني، بر روي ماهيچه ها و تاندون هاي فرد مي شود و در نهايت مي تواند به مشكلات عضلاني و مفصلي نيز منجر شود. در اين رابطه، فاكتورهاي ارگونوميكي نظير باركاري، حركت تكراري، طرز نشستن، زاويه ديد، وضعيت ميز و صندلي، ارتفاع صفحه كليد و مانيتور، وضعيت نوري، سرعت تايپ ، عدم آرامش رواني و ... مي تواند از فاكتورهاي عمده خطر باشد.۳- مشكلات زايماني و بارداري:برخي پژوهشگران، بر اين باورند كه زايمان ها و بارداري هاي غيرعادي و تولد نارس و ناقص،
دسته ها : مجله سلامت 3
يکشنبه 2 5 1390 2:20 بعد از ظهر
  غذاهاي محتوي سير و پياز بي‌نهايت خوشمزه هستند اما موجب بوي بد دهان مي‌شوند و اين مشكل بسياري از افراد است كه راهي براي بر طرف كردن آن نمي‌دانند. در اين جور مواقع چه بايد كرد؟ زماني كه با خوردن غذاهايي حاوي سير، پياز يا ادويه كاري دهان بدبو مي‌شود، بايد از خوشبوكننده‌هاي دهان استفاده كرد و البته اين كار را به كرات انجام داد، يعني تقريبا هر نيم تا يك ساعت يك بار تا زماني كه ماده غذايي مقصر از جريان خون پاك شود كه معمولا اين روند حدود ٢٤ ساعت به طول مي‌انجامد. در اين ميان مسواك زدن هم كمك مي‌كند اما نمي‌توان مسواك را هميشه در دهان نگه داشت. يكي از بهترين راه‌هاي مبارزه، خوردن بعضي خوراكي‌ها پس ازغذاهاي بودار است. اين فهرستي از موادغذايي است كه مي‌تواند به شما كمك كند تا بر اين مشكل خودتان غلبه كنيد. ١) ليمو: خوردن يك قاچ ليمو معجزه مي‌كند. مي‌توانيد از ليمو به عنوان چاشني غذا استفاده كنيد يا حتي به ليوان آب خود مقداري آب ليموي تازه بيفزاييد، آب نبات‌هاي ليمويي نيز همان خاصيت را دارند با اين مزيت كه هميشه مي‌توانيد با خود همراه داشته باشيد. ٢) جعفري يا ساير چاشني‌هاي سبز: وقتي در رستوران پاستاي سير يا همبرگر پر پياز سفارش مي‌دهيد، كنار غذاي اصلي چند برگ جعفري مي‌گذارند كه در عين تزيين ظرف غذا، بوي بد دهان ناشي از سير و پياز نيز رفع شود. جويدن برگ‌هاي تازه جعفري موجب آزادسازي روغن‌هاي آن مي‌شود كه حس تازگي به دهان مي‌دهد. ريحان و رزماري (اكليل كوهي) اثري مشابه دارند. ٣) سيب: علاوه بر سيب مي‌توان به گلابي و هويج هم اشاره كرد. اين خوراكي‌ها داراي فيبر زيادي
دسته ها : مجله سلامت 3
يکشنبه 2 5 1390 2:13 بعد از ظهر


نمونه سئوال شيمي آلي 3

دانلود كنيد و لذت ببريد

 

http://www.mediafire.com/?73khaf46gifduiw

http://www.mediafire.com/?ah5u1gdr27pomp6

شنبه 1 5 1390 12:19 صبح

 

نمونه سئولات تجزيه دستگاهي به همراه كليد تستي و تشريحي

 

http://www.mediafire.com/?prngqepa13jpvco

http://www.mediafire.com/?5ebbz4aav5fbda3

http://www.mediafire.com/?5ebbz4aav5fbda3

شنبه 1 5 1390 12:16 صبح

 

نمونه سئوال شيمي تجزيه دستگاهي نيمسال دوم 90-89

 

http://www.mediafire.com/?44yypxw2j0zl1jy

شنبه 1 5 1390 12:15 صبح
X